2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

All-Star 2007

NbaTr.Com - Cuma, 02 ubat 2007
All-Star 2007’den Resimler
 • All Star 2007 Dou-Bat Maç Resimleri
 • Three-Point Shootout (3 Say Yarmas) Resimleri
 • Sophomore & Rookies Challenge Resimleri
 • Slam Dunk Contest (Smaç Yarmas) Resimleri
 • Skills Challenge (Yetenek Yarmas) Resimleri
 • )

  All-Star 2007’den Videolar
 • All-Star Haftasonu Top 10
 • Bat Konferans En yi Hareketler
 • Dou Konferans En yi Hareketler
 • All Star Dance Team (All Star Kzlar)
 • Dwight Howard - Lebron James Ve Shaq Dans Show
 • Rookie-Sophomere Maç Top 10
 • Sophomore:155, Rookies: 114 David Lee'nin Performans
 •  

  All-Star 2007'de Memo zlenimleri All-Star'da Memo zlenimleri Magic yazsndan sonra unutulan yldzlar hakknda uzun bir yaz yazmay planlyordum 10-15 sayfalk, oturdum, yazmaya baladm, aslnda gayette güzel yazyordum ama araya giren iler yüzünden yaz yarm kald ve bitirmek için tekrar yaznn bana oturmadm. Belki ilerleyen günlerde tamamlanmam haliyle gönderebilirim ama bu sefer güncel bir yaz yazmaya karar verdim. Sanrm bu yaz size sitede okuduunuz “Jordan’n Büyük Ayb”, “Doru Bilinen Yanllar” gibi pek beenmediim ve NBA takipçilerine pek hitap etmediini düündüüm yazlardan daha çok keyif verecek.<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Hepinizin bildii gibi bu hafta All-Star hafta sonuydu. Son yllarda All-Star’da dier tüm sporlarn büyük organizasyonlarnda ve pazarlama harikalarnda olduu gibi yeni yldzlar görmeye balamtk. Tabii yeni yldzlar All-Star olurken eski toprak yldzlar All-Star’da görememeye baladk. Bu döngü önce Karl Malone, Webber sonra Marbury, Francis, Kidd gibi yldzlara kyd. Ayn zamanda son yllarda All-Star bireysel superstarlar deil takm oyuncularn da görmeye baladk. AK47, Jamaal Magloire ile balayan bu takm oyuncusu All-Star jenerasyonu bu seneyle sakatlanan oyuncularn da etkisiyle tavana vurdu. All-Star’ All-Star yapan oyunculardan Paul Pierce sakatlndan dolay koçlar tarafndan göz ard edilirken, kadroya çarlp sakatlanan oyuncular arasnda Jason Kidd, Steve Nash, Yao Ming ve NBA’in 2000ler deki yüzü olan Allen Iverson sahada yerini alamad. Belki dikkatinizi çekmitir Carlos Boozer’ söylemedim çünkü benim All-Star anlayma göre Carlos Boozer bir superstar deil.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Benim All-Star anlaym ne mi, bence All-Star’da takmn baarsna göre deil bireysel baarya göre oyunculara yer verilmeli, tamam bir oyuncu o sene takmn iyi yerlere getirmi olabilir ama bence bu oyuncu ödüllendirme biçimi All-Star yapmak olmamal. Ödüllendirilmesin demiyorum, All-Star’a alternatif örnein bir Pro-Star organizasyonu yaplsn orada ödüllendirilsin. Bu ekilde geçen yllarda yaplan organizasyonda olduu gibi dört tane Pistons oyuncusu yerine daha sansasyonel oyuncular izleme frsatna sahip olabiliriz. Eer NBA bir pazarlama harikasysa All-Star’da pazarlama harikas oyuncularla oynanmal. Hayran kitlesi belirli bir seviyeye ulam gününün kült oyuncularyla oynanmal. Bu düüncelerime göre Tony Parker, Josh Howard, Caron Butler, Carlos Boozer ve hatta Mehmet Okur orada olmamal. Tabii bu sadece benim ütopyamda olduu için All-Star son yllarda çok daha farkl bir ey. Organizasyon hakkmda düüncelerimi belirttikten sonra gelelim Memo’ya. Memo’nun All-Star olmas bu sene hepimiz için ayr bir zevkti.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  imdi daha sonra kendimle çelitiimi düünmemeniz için bir yukarda yazdm All-Star’da olmas gereken oyuncularn özellikleri hakkndaki düüncelerimi bir süreliine unutmanz istiyorum. All-Star seçimlerinin ne ye göre yapldn az çok herkes biliyor. Bir grup oyuncu bahsettiim pazarlama harikas sansasyonel oyuncular ve dier gruptakiler ise takmn bir yerlere getiren ya da bir önceki sezona göre büyük gelime gösteren ya da baarl takmn göze çarpan oyuncular oluyor.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Bu birinci gruba A snf dersek Memo daha çok B snf bir yldz ve All-Star diyebiliriz. Mehmet’in takmnn galibiyet yüzdesine bakarsak, takmn bir yerlere getirdiini söyleyebiliriz. Memo ampiyon olup yüzüü takarken Pistons takmnn önemli parçalarndan biri deildi. Ama All-Star olurken Jazz takmn en önemli parçalarndan, beklide en önemli parças.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Mehmet’e ne kadar oy kampanyas yapsak da onu ilk bete göremeyeceimiz belliydi çünkü önünde dev Yao Ming ve Yao Ming’in arkasnda da dev Çin halk vard. Eer Çinlilerde Mehmet’e oy verseydi Mehmet, Yao’nun önünde All-Star olabilirdi ama Yao’nun All-Star olmay Mehmet’ten daha çok hakkettiini A snf ve B snf kraterleri göre söyleyebiliriz.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  lk beler açkland, Memo All-Star’da yoktu. Buna pek armadk, yedekten girmesi konusunda hala ans vard, yedeklerden girmeyi de hak etmiyor deildi ve yedekler açkland. Brakn Memo’yu say kral Carmelo bile yedekler arasnda yoktu. Ama Yao’nun sakatl vard ve Memo’nun takm arkada Boozer’da sakatt. Bu iki oyuncunun sakatlanmas Memo için bir ans daha demekti. Memo ve Melo el ele All-Star olabilirdi. Ama Memo yine darda kald. Bu sefer Iverson ve Nash sakatland ve sonunda merakl bekleyi sona erdi Memo All-Star oldu.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Ana haberlere çkt, bir Türk çocuu All-Star’dayd. Hepimiz gururlandk ama bazlar olay çok abartt. Aslnda hakllarda, abartlmas gereken bir olay. Bazlar da objektif olalm o kadar da önemli bir olay deil ya da ilk be deil, sonradan adamlar sakatlannca çarld önemli deil gibisinden laflarla marjinal olmaya çalp olay küçümsediler. Öyle ya da böyle Mehmet Okur All-Star oldu. Hala bazlar Mehmet’in orda olmay hakketmediini düünüyor. Yaznn banda bahsettiim benim ütopyamdaki kriterlere göre de hakketmiyor ama NBA’in, koçlarn, organizasonun ve Stern’in kriterlerine göre sonuna kadar hakkediyor. Öncelikle iki-üç sene önce Kirilenko All-Star olmal, tam bir takm oyuncusu vs. vs. diye ülkemizde de NBA severler tarafndan konuuluyordu. Kirilenko All-Star olunca herkes Kirilenko’nun hakkederek All-Star olduu konusunda hem fikirdi. Kirilenko All-Star olurken takm Utah Jazz’n istatistikleri Memo All-Star olurkenki istatistiklerinde daha düüktü. Ki Memo bu sene Kirilenko’nun olduu takmda Kirilenko’nun All-Star olurken ki durumunda say bakmndan daha yüksekken All-Star oldu. Bu Kirilenko-Memo kyaslamasndan sonra belirtmek gereken bir nokta daha var Mehmet Okur 2.5 sezondur yani 216 maçtr hiç maç kaçrmadan oynuyor ve bu maçlarda 16.1 say ve 8 rebound istatistikleriyle oynuyor, ki bu istatistikleri yorucu NBA temposunda maç kaçrmadan yaptn da unutmayalm.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Memo bir nevi bu istikrarnn ve takmnn baarsnn ödülünü alm oldu. Bu ödül sadece Memo’ya verilen bir ödül deildi. Hem bu sezon 35-17 derecesiyle Northwest grubunun birincisi Utah Jazz’a verilen hem de Türk basketbolu verilen bir ödüldü. Memo’nun All-Star olmasyla beraber Türk bir basamak yükseldi, sadece Mehmet’in deil tüm Türk basketbolcularnn hedefleri büyüdü. Eskiden genç basketbolcularn hedefi NBA’e gitmekken imdi NBA’e gidip All-Star olmak olacak. Ayn zamanda NBA’e gidenler ve uan NBA’de olanlar All-Star olmak için daha fazla çabalayacak. Eskiden milli takmmzn u kadar sayda NBA’de oynayan oyuncumuz varken artk u kadar NBA’de oynayan oyuncumuz var diyeceiz. Mehmet Okur önce NBA’e adm atarak, sonra ampiyon olarak daha sonra büyük bir kontrat imzalayarak hedefini All-Star olmaya yükseltmiti, Memo hedeflerini yükseltirken hem bizi gururlandryor hem de dier basketbolcularmzn da hedeflerinin yükselmesini salyordu. Ve All-Star olarak bu çtay biraz daha yükseltti. imdiki öncelikli hedefi bu çtay sabit tutmak. lk All-Star maçnda heyecandan son periyoda kadar top bile kullanmad. Umarm ikinci All-Star maçnda daha iyi olur. Mehmet Okur bir kez All-Star oldu. Gelecek sezon performansn bir vites hatta yarm vites daha arttrrsa takm iyi bir performans sergilemesede All-Star olacaktr. Çünkü bir kez All-Star olup o etikete sahip oldu. Tüm basketbol hayat boyunca o All-Star etiketi tayacak ve bir All-Star olarak hatrlanacak.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Mehmet Okur bu baarlaryla Türk basketbolunun ve basketbolcusunun hedeflerini yükseltti, umarm ilerleyen yllarda bu baarlarn koruyarak, üzerine bir eyler daha ekleyerek hedeflerimizi büyütmemizde bize yardmc olur.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->Kaan Özaydn
  E-mail: Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr

  All-Star Haftasonu Öncesi Videolar
 • Nate Robinson 2006 Smaç ampiyonas
 • Nate Robinson Smaç Yarmas Tantm Videosu
 • Gerald Green Smaç Yarmas Tantm Videosu
 • Tyrus Thomas Smaç Yarmas Tantm Videosu
 • Dwight Howard Smaç Yarmas Tantm Videosu
 • Kobe Bryant Tantm Videosu
 • Gilbert Arenas Tantm Videosu
 • Tracy McGrady Tantm Videosu
 • Kevin Garnett Tantm Videosu
 • Tim Duncan Tantm Videosu
 • Yao Ming Tantm Videosu
 • Dwyane Wade Tantm Videosu
 • Gilbert Arenas Tantm Videosu
 • LeBron James Tantm Videosu
 • Chris Bosh Tantm Videosu
 • Shaquille O'Neal Tantm Videosu
 • Dou Konferansnn Tantm Videosu
 • Bat Konferansnn Tantm Videosu


 • All-Star 2007 hakknda yorumlarnz ve bilgi alverisi için forumumuzu kullanabilirsiniz:
  http://www.nbatr.com/forum/allstar-haftasonu-2007-b177.0/

  All-Star 2007 Resimleri, All-Star 2007 Videolar, Dou-Bat Maç, Slam Dunk Contest 2007 , Smaç Yarmas, 3 Say Yarmas, All-Star 2007 Yetenek Yarmas, Slam Dunk Contest Resimleri, Slam Dunk ampiyonu, All-Star Haftasonu 2007, All-Star 2007 Maç saati, NTV Maç Program, All-Star 2007 NTV, Allstar Haftasonu, Allstar 2007

   

  lgili Dier Haberler
  Yorumlar (1)Add Comment
  ...
  Yorumu Yazan ahmet büyüker, 13 Ocak 2009, 22:52:08
  bensansundakı organızasyondan sonsuz gurur duyarak bahsederek baslamak ıstıyorum yazıma gurur duyarak ızledıgım organızasyon ıcın tum yetkılılere ve gorevlılere tesekkur etmek ısterım.basarı dolu türk basketbolu tarıhınde bızlerı bunları yasatanlara ve yasatmaya calısanlara sonsuz basarılar. ve basarılı olacaklarından emınım bundan kuskumda yok...

  Yorum yazın
  Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

  busy
   


  Sosyal Medya ile Takip Edin!

  Twitter Facebook Friendfeed RSS

  Son Yorumlar

  ddaa Basketbol Nas...
  Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
  NBATR - hsan Baylk...
  Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
  7 Yl Aradan Sonra P...
  İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
  Howard'n Dn Tari...
  Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
  Kevin Martin de Saka...
  sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
  NBATR - hsan Baylk...
  Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
  ddaa Basketbol Nas...
  tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
  ddaa Basketbol Nas...
  arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
  Michael Jordan EFSAN...
  Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
  NBA'in En yi Oyuncu...
  bune ya michael jordan

  2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


  Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

  NBA

  NBA Basketbol
  NBA TV NBA TV izle