2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

All-Star 2007

NbaTr.Com - Cuma, 02 Şubat 2007
All-Star 2007’den Resimler
 • All Star 2007 Doğu-Batı Maçı Resimleri
 • Three-Point Shootout (3 Sayı Yarışması) Resimleri
 • Sophomore & Rookies Challenge Resimleri
 • Slam Dunk Contest (Smaç Yarışması) Resimleri
 • Skills Challenge (Yetenek Yarışması) Resimleri
 • )

  All-Star 2007’den Videolar
 • All-Star Haftasonu Top 10
 • Batı Konferansı En İyi Hareketler
 • Doğu Konferansı En İyi Hareketler
 • All Star Dance Team (All Star Kızları)
 • Dwight Howard - Lebron James Ve Shaq Dans Show
 • Rookie-Sophomere Maçı Top 10
 • Sophomore:155, Rookies: 114 David Lee'nin Performansı
 •  

  All-Star 2007'de Memo İzlenimleri All-Star'da Memo İzlenimleri Magic yazısından sonra unutulan yıldızlar hakkında uzun bir yazı yazmayı planlıyordum 10-15 sayfalık, oturdum, yazmaya başladım, aslında gayette güzel yazıyordum ama araya giren işler yüzünden yazı yarım kaldı ve bitirmek için tekrar yazının başına oturmadım. Belki ilerleyen günlerde tamamlanmamış haliyle gönderebilirim ama bu sefer güncel bir yazı yazmaya karar verdim. Sanırım bu yazı size sitede okuduğunuz “Jordan’ın Büyük Ayıbı”, “Doğru Bilinen Yanlışlar” gibi pek beğenmediğim ve NBA takipçilerine pek hitap etmediğini düşündüğüm yazılardan daha çok keyif verecek.<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Hepinizin bildiği gibi bu hafta All-Star hafta sonuydu. Son yıllarda All-Star’da diğer tüm sporların büyük organizasyonlarında ve pazarlama harikalarında olduğu gibi yeni yıldızları görmeye başlamıştık. Tabii yeni yıldızlar All-Star olurken eski toprak yıldızları All-Star’da görememeye başladık. Bu döngü önce Karl Malone, Webber sonra Marbury, Francis, Kidd gibi yıldızlara kıydı. Aynı zamanda son yıllarda All-Star bireysel superstarları değil takım oyuncularını da görmeye başladık. AK47, Jamaal Magloire ile başlayan bu takım oyuncusu All-Star jenerasyonu bu seneyle sakatlanan oyuncuların da etkisiyle tavana vurdu. All-Star’ı All-Star yapan oyunculardan Paul Pierce sakatlığından dolayı koçlar tarafından göz ardı edilirken, kadroya çağrılıp sakatlanan oyuncular arasında Jason Kidd, Steve Nash, Yao Ming ve NBA’in 2000ler deki yüzü olan Allen Iverson sahada yerini alamadı. Belki dikkatinizi çekmiştir Carlos Boozer’ı söylemedim çünkü benim All-Star anlayışıma göre Carlos Boozer bir superstar değil.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Benim All-Star anlayışım ne mi, bence All-Star’da takımın başarısına göre değil bireysel başarıya göre oyunculara yer verilmeli, tamam bir oyuncu o sene takımını iyi yerlere getirmiş olabilir ama bence bu oyuncu ödüllendirme biçimi All-Star yapmak olmamalı. Ödüllendirilmesin demiyorum, All-Star’a alternatif örneğin bir Pro-Star organizasyonu yapılsın orada ödüllendirilsin. Bu şekilde geçen yıllarda yapılan organizasyonda olduğu gibi dört tane Pistons oyuncusu yerine daha sansasyonel oyuncular izleme fırsatına sahip olabiliriz. Eğer NBA bir pazarlama harikasıysa All-Star’da pazarlama harikası oyuncularla oynanmalı. Hayran kitlesi belirli bir seviyeye ulaşmış gününün kült oyuncularıyla oynanmalı. Bu düşüncelerime göre Tony Parker, Josh Howard, Caron Butler, Carlos Boozer ve hatta Mehmet Okur orada olmamalı. Tabii bu sadece benim ütopyamda olduğu için All-Star son yıllarda çok daha farklı bir şey. Organizasyon hakkımda düşüncelerimi belirttikten sonra gelelim Memo’ya. Memo’nun All-Star olması bu sene hepimiz için ayrı bir zevkti.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Şimdi daha sonra kendimle çeliştiğimi düşünmemeniz için bir yukarıda yazdığım All-Star’da olması gereken oyuncuların özellikleri hakkındaki düşüncelerimi bir süreliğine unutmanızı istiyorum. All-Star seçimlerinin ne ye göre yapıldığını az çok herkes biliyor. Bir grup oyuncu bahsettiğim pazarlama harikası sansasyonel oyuncular ve diğer gruptakiler ise takımını bir yerlere getiren ya da bir önceki sezona göre büyük gelişme gösteren ya da başarılı takımın göze çarpan oyuncuları oluyor.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Bu birinci gruba A sınıfı dersek Memo daha çok B sınıfı bir yıldız ve All-Star diyebiliriz. Mehmet’in takımının galibiyet yüzdesine bakarsak, takımını bir yerlere getirdiğini söyleyebiliriz. Memo şampiyon olup yüzüğü takarken Pistons takımının önemli parçalarından biri değildi. Ama All-Star olurken Jazz takımın en önemli parçalarından, beklide en önemli parçası.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Mehmet’e ne kadar oy kampanyası yapsak da onu ilk beşte göremeyeceğimiz belliydi çünkü önünde dev Yao Ming ve Yao Ming’in arkasında da dev Çin halkı vardı. Eğer Çinlilerde Mehmet’e oy verseydi Mehmet, Yao’nun önünde All-Star olabilirdi ama Yao’nun All-Star olmayı Mehmet’ten daha çok hakkettiğini A sınıfı ve B sınıfı kraterleri göre söyleyebiliriz.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  İlk beşler açıklandı, Memo All-Star’da yoktu. Buna pek şaşırmadık, yedekten girmesi konusunda hala şansı vardı, yedeklerden girmeyi de hak etmiyor değildi ve yedekler açıklandı. Bırakın Memo’yu sayı kral Carmelo bile yedekler arasında yoktu. Ama Yao’nun sakatlığı vardı ve Memo’nun takım arkadaşı Boozer’da sakattı. Bu iki oyuncunun sakatlanması Memo için bir şans daha demekti. Memo ve Melo el ele All-Star olabilirdi. Ama Memo yine dışarıda kaldı. Bu sefer Iverson ve Nash sakatlandı ve sonunda meraklı bekleyiş sona erdi Memo All-Star oldu.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Ana haberlere çıktı, bir Türk çocuğu All-Star’daydı. Hepimiz gururlandık ama bazıları olayı çok abarttı. Aslında haklılarda, abartılması gereken bir olay. Bazıları da objektif olalım o kadar da önemli bir olay değil ya da ilk beş değil, sonradan adamlar sakatlanınca çağırıldı önemli değil gibisinden laflarla marjinal olmaya çalışıp olayı küçümsediler. Öyle ya da böyle Mehmet Okur All-Star oldu. Hala bazıları Mehmet’in orda olmayı hakketmediğini düşünüyor. Yazının başında bahsettiğim benim ütopyamdaki kriterlere göre de hakketmiyor ama NBA’in, koçların, organizasonun ve Stern’in kriterlerine göre sonuna kadar hakkediyor. Öncelikle iki-üç sene önce Kirilenko All-Star olmalı, tam bir takım oyuncusu vs. vs. diye ülkemizde de NBA severler tarafından konuşuluyordu. Kirilenko All-Star olunca herkes Kirilenko’nun hakkederek All-Star olduğu konusunda hem fikirdi. Kirilenko All-Star olurken takımı Utah Jazz’ın istatistikleri Memo All-Star olurkenki istatistiklerinde daha düşüktü. Ki Memo bu sene Kirilenko’nun olduğu takımda Kirilenko’nun All-Star olurken ki durumunda sayı bakımından daha yüksekken All-Star oldu. Bu Kirilenko-Memo kıyaslamasından sonra belirtmek gereken bir nokta daha var Mehmet Okur 2.5 sezondur yani 216 maçtır hiç maç kaçırmadan oynuyor ve bu maçlarda 16.1 sayı ve 8 rebound istatistikleriyle oynuyor, ki bu istatistikleri yorucu NBA temposunda maç kaçırmadan yaptığını da unutmayalım.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Memo bir nevi bu istikrarının ve takımının başarısının ödülünü almış oldu. Bu ödül sadece Memo’ya verilen bir ödül değildi. Hem bu sezon 35-17 derecesiyle Northwest grubunun birincisi Utah Jazz’a verilen hem de Türk basketbolu verilen bir ödüldü. Memo’nun All-Star olmasıyla beraber Türk bir basamak yükseldi, sadece Mehmet’in değil tüm Türk basketbolcularının hedefleri büyüdü. Eskiden genç basketbolcuların hedefi NBA’e gitmekken şimdi NBA’e gidip All-Star olmak olacak. Aynı zamanda NBA’e gidenler ve şuan NBA’de olanlar All-Star olmak için daha fazla çabalayacak. Eskiden milli takımımızın şu kadar sayıda NBA’de oynayan oyuncumuz varken artık şu kadar NBA’de oynayan oyuncumuz var diyeceğiz. Mehmet Okur önce NBA’e adım atarak, sonra şampiyon olarak daha sonra büyük bir kontrat imzalayarak hedefini All-Star olmaya yükseltmişti, Memo hedeflerini yükseltirken hem bizi gururlandırıyor hem de diğer basketbolcularımızın da hedeflerinin yükselmesini sağlıyordu. Ve All-Star olarak bu çıtayı biraz daha yükseltti. Şimdiki öncelikli hedefi bu çıtayı sabit tutmak. İlk All-Star maçında heyecandan son periyoda kadar top bile kullanmadı. Umarım ikinci All-Star maçında daha iyi olur. Mehmet Okur bir kez All-Star oldu. Gelecek sezon performansını bir vites hatta yarım vites daha arttırırsa takımı iyi bir performans sergilemesede All-Star olacaktır. Çünkü bir kez All-Star olup o etikete sahip oldu. Tüm basketbol hayatı boyunca o All-Star etiketi taşıyacak ve bir All-Star olarak hatırlanacak.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

  Mehmet Okur bu başarılarıyla Türk basketbolunun ve basketbolcusunun hedeflerini yükseltti, umarım ilerleyen yıllarda bu başarılarını koruyarak, üzerine bir şeyler daha ekleyerek hedeflerimizi büyütmemizde bize yardımcı olur.

  <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->Kaan Özaydın
  E-mail: Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

  All-Star Haftasonu Öncesi Videolar
 • Nate Robinson 2006 Smaç Şampiyonası
 • Nate Robinson Smaç Yarışması Tanıtım Videosu
 • Gerald Green Smaç Yarışması Tanıtım Videosu
 • Tyrus Thomas Smaç Yarışması Tanıtım Videosu
 • Dwight Howard Smaç Yarışması Tanıtım Videosu
 • Kobe Bryant Tanıtım Videosu
 • Gilbert Arenas Tanıtım Videosu
 • Tracy McGrady Tanıtım Videosu
 • Kevin Garnett Tanıtım Videosu
 • Tim Duncan Tanıtım Videosu
 • Yao Ming Tanıtım Videosu
 • Dwyane Wade Tanıtım Videosu
 • Gilbert Arenas Tanıtım Videosu
 • LeBron James Tanıtım Videosu
 • Chris Bosh Tanıtım Videosu
 • Shaquille O'Neal Tanıtım Videosu
 • Doğu Konferansının Tanıtım Videosu
 • Batı Konferansının Tanıtım Videosu


 • All-Star 2007 hakkında yorumlarınız ve bilgi alışverisi için forumumuzu kullanabilirsiniz:
  http://www.nbatr.com/forum/allstar-haftasonu-2007-b177.0/

  All-Star 2007 Resimleri, All-Star 2007 Videoları, Doğu-Batı Maçı, Slam Dunk Contest 2007 , Smaç Yarışması, 3 Sayı Yarışması, All-Star 2007 Yetenek Yarışması, Slam Dunk Contest Resimleri, Slam Dunk Şampiyonu, All-Star Haftasonu 2007, All-Star 2007 Maç saati, NTV Maç Programı, All-Star 2007 NTV, Allstar Haftasonu, Allstar 2007

   

  İlgili Diğer Haberler
  Yorumlar (1)Add Comment
  ...
  Yorumu Yazan ahmet büyüker, 13 Ocak 2009, 22:52:08
  bensansundakı organızasyondan sonsuz gurur duyarak bahsederek baslamak ıstıyorum yazıma gurur duyarak ızledıgım organızasyon ıcın tum yetkılılere ve gorevlılere tesekkur etmek ısterım.basarı dolu türk basketbolu tarıhınde bızlerı bunları yasatanlara ve yasatmaya calısanlara sonsuz basarılar. ve basarılı olacaklarından emınım bundan kuskumda yok...

  Yorum yazın
  Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

  busy
   


  Editörden -Volkan Yeğin-

  Efsanelere Saygı Köşesi

  Barış Aydın

  Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

  İbrahim Barış Güler

  Şevket Topaloğlu

  Editörden -Gültekin Tezcan-

  Sosyal Medya ile Takip Edin!

  Twitter Facebook Friendfeed RSS

  Son Yorumlar

  İddaa Basketbol Nası...
  Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
  NBATR - İhsan Bayülk...
  Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
  7 Yıl Aradan Sonra P...
  İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
  Howard'ın Dönüş Tari...
  Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
  Kevin Martin de Saka...
  sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
  NBATR - İhsan Bayülk...
  Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
  İddaa Basketbol Nası...
  tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
  İddaa Basketbol Nası...
  arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
  Michael Jordan EFSAN...
  Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
  NBA'in En İyi Oyuncu...
  bune ya michael jordan

  © 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


  Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

  NBA

  NBA Basketbol
  NBA TV NBA TV izle