2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

En Az Bir Güvercin Kadar Beyaz

NbaTr.Com - Pazartesi, 29 Ocak 2007

        Bundan yaklaşık bir hafta önce Şişli Halaskar gazi caddesi üzerinde yapılan bir cinayet Türkiye`nin gündemine damgasını vurdu. Trabzon`dan kalkıp gelen 17 yaşındaki bir genç kardeşliği, demokrasiyi, özgür düşünceyi savunan ünlü gazeteci Hrant Dink`i yaptığının neler doğuracağını bilmeden vurmuştu. Bu olay Türk Ermeni ilişkilerinin çıkmaza girmesi için kaçınılmaz görünüyordu fakat gelişmeler beklendiği gibi olmadı. Hrant Dink`in cenazesine tam 100 bin kişi katıldı ve ona duydukları saygıyı ve sevgiyi aynı zamanda bir rekorda kırarak tüm dünyaya gösterdiler. Şu ana kadar yapılan her şey normaldi.100 bin kişi Yenikapı`ya kadar yürüdü fakat açılan bir pankart ve yapılan bir slogan birçok Türkün tepkisine neden oldu. Hepimiz Hrant Dinkiz sloganına bende yürekten eşlik ettim ama hepimiz Ermeniyiz sloganına eşlik etmeyi kendime karşı yapılmış bir yanlış olarak algıladığım için katılmadım. Bu bağlamda söylenecek birkaç şey var aslında. Bu sözü söyleyenlerin elbette kötü bir niyetleri yoktu Dink`in ölümünden dolayı duydukları hüznü bu şekilde ifade etmeye çalışmışlardı fakat yanlış bir ifade şekliydi bu. Bunun yanı sıra açılan bir pankartta birçok insanı düşündürmeye yönelikti. Pankartta “Türkiye`de kelaynaklar korunuyor, güvercinler ise vuruluyor.”yazılıydı. Bu pankart aslında tüm dünyaya basta kendi ülkemiz olmak üzere birçok konuda açıklık getiriyordu. O gün hepimiz bu olaydan duyduğumuz üzüntüyü derinlerimizde yaşarken bir kişi ise kalbinde yaşıyordu. Bu isim Dink`in eşi Rakel Dink`ten başkası değildi. Yazdığı mektup ona duyduğu saygı ve aşkın en güzel örneklerinden biriydi. Bu esnada milyonlarla birlikte tüm Türk halkının da gözyaşlarına boğulduğunu tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Hrant Dink`in bütünleştirici yönü eşinin şu cümleleriyle bir kez daha tüm dünyanın hafızalarına kazındı.”sevdiklerinden ayrıldın, torunlarından ayrıldın, kucağımdan ayrıldın ama ülkenden ayrılmadın.”işte bu sözler yapılan saldırıya verilecek en güzel cevaptı. Ben yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve buna benzer olayların gerçekleşmesi için iyi dilekler dilemekten öteye maalesef ki gidemiyorum. Böyle olayların bizler gibi bir milletin başına bir daha gelmemesi dileğiyle…
       
Merve Durmuşoğlu

Yorum ve Görüşleriniz İçin ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) adresine tüm e-maillerinizi bekliyorum..
 

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle