2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Bu Takımdan Bir Winner Ortaya Çıkar Mı Acaba?

NbaTr.Com - Pazar, 19 Şubat 2006
BU TAKIMDAN BİR WINNER ORTAYA ÇIKAR MI ACABA?

19/02/2006

     Bu yazımda  şu kadar maç kazanmamız lazım şu takımı play off potasında geride bırak- mamız lazım gibi bir içerik beklemeyin.Ligde havlu atmış ve paf oyuncularına fırsat veren bir takım gibi olan Atlanta'dan bir final takımı olur mu diye inceleyeceğiz.
BİR FİNAL TAKIMININ ÖZELLİKLERİ
    1-Bir final takımının en büyük özelliği kenetlenmiş bir camia olmasıdır.Her normal sezon maçında bile salonun 4 te 3'lük kısmı doludur.Bazı maçları taraftarlarıyla birlikte ivme yaka-layarak kazanırlar.Örneğin;Detroit bazı maçları Big Ben kornası ve Sheed tezarühatı ile ka- zanmıştır.Tabii sadece lotarya takımlarına karşı.
    2-Bir süper starları vardır.Her şampiyon takımda bir star olmuştur.Biz takım oyunu oynuyo- ruz diyen takımların bile öne çıkan bir oyuncuları vardır.Bu yıldız bazı maçları mucizeyle kaza- nır.Örneğin;T-mac'in geçen seneki San Antonio maçı veya Isiah Thomas'ın 94 saniyede attığı 12 sayı gibi.Bunun gibi çok fazla istatistiği yazmaya gerek görmüyorum.
    3-Normal sezonda iyi bir yüzde yakalamak.2001 yılında finalde kaybeden New York takımı dışında hiç bir takım 8. sıradan gelip final görmemiştir.
    4-Gençlerle veteranların çok iyi bir uyum sağlaması.Hiç bir şampiyonun
yaş ortalaması 30    yaşın üstünde veya 23'ün altında değildir.Çok az da
olsa hatırlayamadığım istisnalar olabilir.
ATLANTA'NIN ÖZELLİKLERİ
    1-Atlanta şehri tamamen bir Amerikan futbolu şehridir.Wilkins zamanında bile salon tam anlamıyla dolmamıştır.Takım böyle lotarya takımı olmaya devam ederse en fazla iki üç sene sonra takım başka bir şehre taşınabilir.Bu şehir Las Vegas bile olabilirmiş kulislerde konuşu- lanlara göre.Ama takım bir play off yaparsa veya Josh Smith gibi gelecek vaad eden bir oyun- cu bulunabilirse şehirde kalabilir Hawks organizasyonu.Camianın kenetlenmesi için cimri baş- kanın para musluklarını açması lazım artık.
    2-Atlanta takımında elle tutulur iki tane yıldız adayı var.Bunlardan biri olan bu senenin ikinci draft pick seçimi olan Marvin Williams,Shaq ile birlikte yaptıkları oyun çekimleri dışında kendi- ni bize gösteremedi.Kendini geliştirmezse Milicic'i bile geçebilir draft fiyaskoları yazılarında.
Ama potansiyeli olan bir oyuncu bir kıvılcım bulabilirse ortaya bir yangın çıkarabilir.İkinci aday ise herkesin bildiği Josh Smith.O da yanlış bir taktikle daha fazla kilo almış ve 4 numara oyna- ma gibi bir isteği varmış.Bu bence onun kariyerini daha aşağıya sürükleyebilir.Çünkü fizik ola- rak ne kadar benzese da bir 4 numara kökeni yok.Post up oyunu 3 numaralara karşı bile kö- tüyken 4 numaralara karşı denize dökülebilir.Dış şutu da böyle kalırsa 4 numara istatistiği sa- dece 10 sayıda kalabilir.Ama savunma olarak her 4 numarayı savunabilir.Eğer
3 numara da kalabilirse bir yıldız seviyesine ulaşabilir.
    3-İşte en çok zorlanacağımız konu normal sezon yüzdesi.Hiç bir zaman sıralamada üst sı- ralara oynamamış bir takım olarak Atlanta'nın işi çok zor.Bu illetten sadece tecrübeli oyuncu- ları hatta final yaşamış oyuncuları getirerek kurtulabilirler.
    4-Bu takım tamamen gençlerden kurulu takım olduğu ve Galatasaray'ın kasası gibi bomboş bir salary cap'leri var.Bu cap i iyi kullanabilirlerse çok iyi bir kadro yakalayabilirler.
KULİSLERDE KONUŞULANLAR
   Şu anda Atlanta kulislerinde konuşulan tek konu Al Harrington'ın postalanıp iyi bir ön alan oyuncusunun alıncağı bu ya trade deadline a kadar ya da off season da olacakmış.
ŞUBAT AYI ŞU ANA KADAR Kİ DURUM
   Şubat ayında şu ana kadar ki durum 4-3 ve bu sezonun en iyi serisi Atlanta için.Bu durumun en önemli sebebi Joe Johnson'ın istikrarlı sayı ortalaması ve 3 numaraların ribaundlara çok yardım etmesi oldu.
İNENLER ÇIKANLAR:

İnen Oyuncular:
    İnenlerin en üstünde bu ay bir türlü istikrar bulamayan Josh Chidress var.Bir maç 16 sayı 6 ribaund yapıyor bir maç 6 sayı 2 ribaund da kalıyor.İstikrar bulması şart.Başka inen eleman olamdığı kanısındayım.
Çıkan Oyuncular:
     Özellikle Joe Johnson bu ay Suns günlerini hatırladı.İyi oynadığı zaman takımımız bir gömlek daha atlıyor.Ayrıca Josh Smith ve Al Harrington da oyunun iki tarafını çok iyi şe- kilde oynadılar.Onlar böyle devam ederse bu seneyi umutlu bitirebilir bu camia.

Her türlü eleştiri soru ve yorum için
Erdi Aydemir
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle