2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Bağış Can Rona
Durmak Yok/Artık Devam Etmeliyiz
NbaTr.Com - Perşembe, 20 Mart 2008
Zan Tabak, Conrad McRae, Makro Milic, İbrahim Kutluay, Mahmoud Abdul-Rauf. Bundan 9 sene önce ateşi yakmışlardı ve Avrupa’ya açılmıştık. Daha sonra Aydın Örs’ün ekledikleri ve bugüne geliyoruz… Euroleague’de ikinci senesi olmasına rağmen çeyrek finali gören bir Fenerbahçe;

Bugün bu takım namağlup lideri rahat bir oyunla yendi ve adını çeyrek finale yazdırdı.Şimdi Fenerbahçelilerin sevinme zamanı,belki de suların durulma zamanı.

Fenerbahçeliler artık bıraksınlar Vidmar’ı,Emir’i salona giderek bu takımı avuçlarını patlatana kadar alkışlasınlar,öyle ya da böyle bu gencecik çocuklar Avrupa’da tarih yazdılar,belki de devam edecekler.Kimisine göre “Tanjevic’e rağmen”,kimine göre “Tanjevic mimar” ama bunlar gerilerde kalmalı artık,bu takım Tanjevic’ten de büyük çünkü,bu çocukların alınların teri bu kadar kolay anlatabilecek şey değil.Kolay değil her maça mutlaka eksiklerle başlamak,kolay değil gencecik çocuklara güvenip bu yola çıkmak,kolay değil her maç hakemlerden çekmek ve bunlara rağmen çeyrek finali yakalamak.

Bu takım TOP 16 ile bir hayali gerçekleştirmişti ve her maçta savaştı,gecikmeli olsa da asıl “rağmenler“e rağmen bu vizeyi aldılar.Elbette herkesin içindeki burukluk gitmeyecek,hatta kimisi doğru düzgün sevinemeyecek ve belki de Fenerbahçeli olduğunu hatırlayamayacak geçen yaz yüzünden ama mola verilmeli en azından bugün.Bugün Fenerbahçeli’nin sevinme günü,camia olarak,takım olarak…Bu yönetim belki hatalar yaptı hatta herkesin içinde şu soru kaldı: “Aydın Örs ile bu başarı gelse daha iyi olmaz mıydı ?”.

Bu soru bugün sorulmamalı hatta sezon sonuna bırakılmalı.Çünkü bugün konuşulması gereken ne Tanjevic ne Aydın Örs.Bugün konuşulması gereken bu gencecik takımın her şeye rağmen devlere kafa tutması,bugün konuşulması gereken Fenerbahçe’nin başarısı,bugün konuşulması gereken Fenerbahçe’nin tarihi başarısı ve bugün birlik olma vakti,sorulacak sorular varsa da sezon sonu beraber sorulmalı.

Yazacak aslında çok fazla şey yok,sadece artık destek zamanı,artık bu camianın tek ses olma zamanı,taa ki sonucu görene kadar.Bu kadar ayrı kaldığı yeter bu camianın şimdi kırgınlıklar bitmeli,durmak yok artık devam etmeliyiz…

Bağış Can Rona 

 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle