2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Adalet Hariç

NbaTr.Com - Cumartesi, 12 Mayıs 2012
Yazar Kadromuza yeni katılan Barış AYDIN, 'ADALET HARİÇ' başlıklı ilk yazısı ile karşınızda. Köşe Yazısı için;

 

ADALET HARİÇ

Herkesin en büyük favorisi CSKA.Belki de herkese göre şampiyonluğun cepte keklik edasıyla alabilecek tek ekip.Diğer tarafta büyük mühendis Obradoviç'in mühendislik harikası Pana.Birkaç hafta öncesinden başlayan maç sohbetlerimizin en kafa yoran kısmı olan eşleşmelerde Kirilenko hep açıkta kalır ve ortak düşünceler hep onun üzerine kurulu bir hücum stratejisi olacağına dairdi.Bu sadece CSKA açısı.Bir de "düzensizlikten maraz doğar" felsefesiyle Pana.Tabi düzen de Krstic'in ikili oyun savunması yarasına tuz basacak şekilde olmalıydı.

İki takıma bakıldığında fizik, taktik, oyuncu kalitesi vb. bunlar herkesin ağzına sakız olmuş şeyler zaten.Benim fikrim asıl önemli olan psikolojik baskıyı kimin nasıl sırtlayacağı ve bu baskı altında yapacakları tercihler olacağı şeklindeydi.Biraz o şekilde başladı maç.Pana belki de kimsenin beklemediği bir beşle maça başladı ancak hücumlarda iki tecrübeli oyuncu Saras -hiç anlatmaya gerek yok- ve Maric -yıllardır olduğu gibi pick&roll'larda hep en doğru yerlerde olmayı bilir- sayı farkı doğal olarak açıldı ancak buna CSKA'nın hücumda savruk ve planları yokmuş gibi davranmaları eklenince CSKA kızlarının o üzüntülü hali her taraftarın yüreğini cız ettirmiştir herhalde.

Saras'ın oynadığı pick&roll'lar sonucu gelen iç ve dış sayılar Saras'ın oyundan çıkmasıyla sekteye uğrayınca arayışlar başladı her iki takımda da.Arayışlara Pana'da skor olarak olmasa da istatistiklere yansımayan kısımda büyük oynayarak katkı sağlayan Kaimakoglou ve sene genelinde tıpkı Kaimakoglou gibi büyük gelişme gösteren Shved arayışlara bir nebze de olsa cevap verdiler.

İkinci çeyrekten itibaren ise fiziksel olarak CSKA, ikinci beş olarak Pana farkın kapanmasının en büyük nedenleriydi.İkinci beşin sıkıntısından sonra kurtarıcı olarak bakılan Diamantidis de istenilen verimi veremeyince fark eridi bitti.CSKA yine sert savunması ve rakibi yorucu oyun düzeniyle Obradoviç'in boğazına yapışmıştı.

Pana açısından bakıldığında işler korkutucu düzeyde kötü gitmeye başlayacakken Batiste bir top çalar ve tüm Panalılar rahat bir nefes alır.Ama o da ne? En güvenilir isimlerden olan Batiste öyle bir top kaybı yapıyor ki rüzgar taraf değiştiriyor ve Kirilenko da kendi alevinin kıvılcımlarının yanmasına izin veriyordu.Tam bunlar Pana için kıyamet alametiyken bir efsane yeni Euroleague izleyen gençlere "ben tarihe damga vurdum bugünü de kaçıramam" mesajını da verdi.Beşinci şampiyonluğunu isteyen Saras takım liderliğini Diamantidis'ten biraz ödünç aldı ve CSKA'yı hırpaladı.Ancak geri dönmeyi yangını başlayan Kirilenko'yla başaran CSKA maça ortak oldu.Bunlar olurken Saras'ın yanına DD'yi ekleyemeyen Pana son toplara razı oldu.

Tüm izleyiciler "evet, bugün tarihe geçer" derken maç boyunca bir türlü istikrarı bulamayan kendini bilmez 3 kişi maçın son 2 dakikasında öyle kararlar verdiler ki maçın kontrolünü değil otokontrollerini kaybettiler.Kısacası bu maçta "Her şey vardı, adalet hariç."

Barış AYDIN

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle