2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Hayal Kırıklığı

Hüseyin İlkin - Pazar, 02 Mart 2008
Merhaba sevgili NbaTr okurları,Bulls yazıları ile bundan sonra karşınızda olacağım.Umarım beğenerek okursunuz ve Bulls'u da daha yakından takip etme fırsatı bulursunuz..

Sezon başlamadan önce sorsaydınız Bulls ne yapar diye,muhtemelen vereceğim cevap playoff'a minumum 4. veya 5.sıradan girerler yönünde olurdu ve Doğu yarı finaline kadar da gideceklerine kesin gözüyle bakıyorum derdim.Ama şuan görünen tablo ne Doğu yarı finali umudunun yanından geçiyor,ne de 4.5.sıraların.Kısacası Bulls,sezon başlangıcından beri hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor bizleri.Takım lige öyle kötü başlamıştı ki,o takımın Bulls olduğuna inanmak için bir iki maç geçmesini beklemiştim ciddi ciddi.Sport +'da Bulls maçı olduğunda adeta Tv karşısında şoke oluyordum çünkü takımda ne hücum sistemi vardı,ne de geçen seneki iyi savunma,istek,hırs vardı.Takım yenilmek için maçlara çıkıyor ve yeniliyordu yani olayın özeti olarak.Bunda koçun etkisi en büyük etkendi bana kalırsa,Skiles'ın takıma yeterli düzeyde şeyleri veremediğini,yeterli düzeyde hücum setlerini oturtamadıklarını ve koçun bu etkisinin yanında oyuncuların da isteksizliği eklenince sonuçlar hüsran oluyordu.Bir galibiyet üç yenilgi,bir galibiyet iki mağlubiyet diye takım gidiyordu.
Ve bu gidişin ardından geçmişte de dün yüzüne çıkan Kobe sesleri daha da çok hissedilmeye başlanmıştı Chicago'da.Maç sonlarına doğru seyirciler Kobe Kobe Kobe diye bağırmaya başlıyor,yönetimden açık açık Kobe'yi almalarını istiyordu.Bu takımın kötü gidişini durdurup,olayı iyiye çevirebilmek için takasın şart olduğunu düşünüyorlardı.Haksızda sayılmazlardı,takımın hücumda vurucu gücü sıfırdı,koçun oyuncuların üzerinde hücum setleri kuramaması,onları teke teklere zorlaması ve takımda teketeklerde başarılı olacak düzeyde elemanın olmaması,hele pota altı gücü sıfırdı hücum alanında Bulls'un,dışarıda da Gordon'un özellikle formsuz olması,Hinrich'in keza öyle takımı epey zorladı,yenilgileri peşisıra görmelerine neden oldu.Bir maç içerisinde sayı atamadan 4-5 dk geçirdikleri maç sayısı gittikçe arttı ama beklenen Kobe hamlesi gelmedi,zaten Kobe'nin gelmesi de zordu gelişen olaylar çerçevesinde.Lakers'ın durumu,Bulls'un takasta kullanacağı adamların formsuzluğu vs.vs.Kobe'de olmadıktan sonra başka bir isim geldi aklımıza hemen,daha önce de ismi geçen Gasol.İç-Dış dengesinin kurulabileceği,hücumda takımın gücünü artırabilecek ve onun gelmesiyle hücumda kademe atlayacak bir Bulls düşündük ancak o da olmadı.Takas gerçekleştiremediğimiz bu dönemde,kötü gidişin etkisiylede daha önceleri yapmamız gereken bir işi yaptı Bulls,bunu es geçmek olmaz.Skiles ile yolları ayırdılar,belki geç belki daha önce olabilirdi ama sonunda bu kararı vermeleri doğru bir karardı bana göre.Noel haftasında takımdan giden Skiles,bu arada Bulls'da noel haftasında takımdan ayrılan ikinci koç oldu sanırsam,2001 yılında Tim Floyd'da Noel haftası civarlarında ayrılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Skiles'ın ayrılması neden doğruydu sorusunun cevabına bakacak olursak,bence hücum anlamında takıma set olarak hiç birşey katmamıştı bu seneki oyun itibariyle Skiles takıma.Oyuncuların ona olan güveni azalmış,seyircinin gözünde de kredisi bitmişti bu kötü sonuçlardan sonra tabii yönetimin gözünde de.Bir de Skiles'ın Bulls'a uymadığı gerçeği vardı,kan uyuşmazlığı gibi birşeydi bu ikilinin durumu.Bulls ve Skiles,ayrılmaları en iyi olabilecek şeydi ve yeni yıla girilirken oldu bu.Bu ayrılık sonrasında Bulls'un daha üst üste 3 maç kaybetmediğini de eklemek lazım,Skiles döneminde sezona 4 maç yenilerek başlamışlar ve bunu sezon içinde bir kez daha tekrarlamışlardı.Bu anlamda da takım uzun soluklu mağlubiyet serileri almayarak en azından bu konuda sevindiriyordu taraftarını ama oynanan oyun tabii ki hala istenen düzeyde değildi çünkü takımın eksikleri gözle görülür bir şekilde gözüküyordu,oyuncuların güvenide kaybolmuştu açık açık kendilerine.Pota altındaki hücum sıkıntısı dışa çok net yansıyor,maç içerisinde ekstra sayılarda bulamayınca çok zorlanıyordu takım.Bu da büyük yara veriyordu maç içerisinde Bulls'a.

Bu Skiles hamlesi doğruydu,bir de sezon içerisinde yapılan bir diğer hamleye bakalım.Hani şu Cavs-Bulls-Sonics arasında olan takas döneminin kapanmasına az bir süre kalırken yapılan üçlü takas.Öncelikle Bulls'a gelen isimlerden başlayalım,Hughes-Gooden-Simmons-Brown,Simmons ve Brown'u bir kenara bırakırsak Hughes-Gooden konuşmaya değer isimler bu takasta.Onları konuşmadan önce takımdan giden isimlere de bir bakalım şöyle,Ben Wallace-Joe Smith-Griffin.Bu takas doğrultusunda yeni kan arandığı açık,sene sonunda takımda değişiklikler olacağı da açık,mesela Gordon'un takımda kalma ihtimali zayıfladı şimdi,hele Hughes Cavs'deki kötü dönemin ardından Bulls'da kendini bulabilirse Gordon kesin gidici diyebiliriz.Hughes demişken ondan başlayalım hemen,Hughes'un Cavs'de bir türlü kendini bulamadığı gerçeği var ve riskli bir isim olduğu da açık ama şuan Bulls'da fena maçlar çıkartmıyor,en azından öyle ahlar vahlar dedirtmiyor,sevindirecek performanslar çıkarıyor ortaya.Onun bu formunu devam ettirmesi Bulls'un gelecekte ne yapacağını da belirleyen etmen olabilir,o iyi oynamaya devam ederse takımın temeli Hinrich üzerine kalacaktır,yanında da Noah tabii.Ama eğer ondan bir cacık olmayacağı anlaşılırsa,Gordon'u takımda tutmak için elinden geleni yapabilir Paxon.Bakalım kritik günler,hem de playoff şansı devam ediyorken.Takıma bir diğer katılan isimde Gooden,o da zaman zaman iyi maçlar çıkarıyor.Hele gününde olduğu zaman pota altında sayı anlamında da iyi işler yapan bir isim.Takıma katkı sağlayacaktır ancak bu uzun adamlara bir kaliteli isim eklemek lazım yazın,çünkü bu hep böyle gitmez.Zayıf kalıyor takım orada.
Giden adamlardan ise Ben'in kontratından kurtuldu takım,sevindirici bir olay.Ben zaten Bulls'da bir türlü istediğini yapamadı,belki Cavs'de yeni bir umutla kendini bulabilir,kısacası hem kendi için iyi olabilir bu hem de Bulls için çünkü Bulls'a koca bir sıfır katkı Ben Wallace,hücum anlamında zaten vahimdi.Potanın yanındayken,bomboş turnikeleri kaçıracak duruma gelmişti.Joe ise iyi katkı veriyordu takıma,en azından pota altı oyuncuları içinde hücumda birşeyler yapabilen bir isimdi ama uzun vadede takım onu kadroda düşünmediği için ve o bölgede gençlerin önünü açmak için takasta kullanıldı,makul birşey.Kısacası bu takastan daha iyi takas yapılabilirdi,Hughes için risk alındı,bakalım elinde patlayacak mı Hughes.Şuan için iyi gidiyor,aman nazar değmesin.

Yazıyı noktalarken ise,şuanki bulunulan durumun sadece hayal kırıklığı olduğunu ve playoff şansını yakalamak için bir form grafiği içine girilmesi gerektiği gerekliliğini söylemek isterim,yani 3 maç fark var 8'yle arada,bunu kapatmak için form grafiğinin ve galibiyet serilerinin artması şart.
Fikstürde öyle kolay değil,14 maç içeride 10 maç dışarıda oynayacak Bulls ama rakipler zorlu.Spurs,Celtics,Cavs, Jazz,Pistons,Magic, Raptors gibi güçlü rakipler ve Sixers,Hawks,Wizards gibi playoff mücadelesi verilen takımlarla oynanacak maçlar çok kritik,o yüzden burada dediğim gibi form grafiğinin artması şart yoksa playoff hayal olur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakmanız dileğiyle,NbaTr'den ayrılmayın,hoşçakalın.

Hüseyin İlkin Yaman
e-mail= Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (5)Add Comment
...
Yorumu Yazan ekrem, 24 Ağustos 2008, 16:38:45
solomon sende mıllete laf atmayı kes artık..............
...
Yorumu Yazan Solomon, 27 Temmuz 2008, 00:51:59
baya düzgn bi cümle olmuş.
...
Yorumu Yazan şampiyon miami, 05 Temmuz 2008, 12:23:33
bende bu takımdan ümitliyım çünkü deng,gordon bence bu takımdan ümiitliyim bence alper pakerden ümitliyim.
...
Yorumu Yazan Alper Paker, 29 Haziran 2008, 20:29:49
bence chicagonun kağıt üzerinde iyi bi kadrosu war. hughes, gooden, rose, hinrich, noah, gordon, deng,... ama adamlarda takım kimyası yok. bu arada ben niye roseu aldıklarını anlamadım. adamlarda zaten hinrich war bence beasley daha iyi bi seçim olurdu. neyse ne...:) bence noah ne kadar iyi olsa da gerçek bi 5 numara lazım takıma. mesela pgye roseu aldıkları için (tabii bunları ellerindeki takımı tutarlarsa die söylüyorum) hinrich ve hughesu gönderip iyi bi pivot alabilirler. ama ben bu takımdan umutluyum.
...
Yorumu Yazan fatih somay, 26 Mart 2008, 23:14:09
Bence Chicago bu sene playoffa kalamazsa bu yaz muhakkak bir süperstar ı takıma katmalı diye düşünüyorum
takımın hala play off şansı var zaten kalırlarsada Celtic seriyi süpürecektir veya 4-1 lik skorla 2. tura çıkar bu sezon ilk yarı 15-20 sayı önde olupta kaybettiği çok maç oldu Bulls un, Ben Wallace Pistons günlerinden çok uzaktaydı gönderilmesi iyi oldu pota altına Mehmet Okur u alsalar süper olurdu bence

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle