2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Dallas Yayor Musun?

Erdi Aydemir - Cuma, 21 Nisan 2006
DALLAS,YAIYOR MUSUN??

        Dallas Mavericks'i bugün yerden yere vuracam diyebilirim,bu ayki kadar istikrarsz görmedim bu takm,görenler varsa bana da haber etsin,en aada mailim olacak:)
Bir galibiyet,bir yenilgi...stikrarsz olmak bu olsa gerek...Özellikle Spurs maçndan sonra Mavericks,bu hale geldi diyebiliriz.Spurs'ü yendik,ama o maçtan sonras çok önemliydi.Tabi,Güneybat ampiyonu olmak istiyorsak...Eer,final istiyorsak önce tekdüze olan takmlar yenmeyi örenmeliyiz.Bunun en iyi örnei de Golden State...(3 kez yenildik ve j-rich,dallas maçlarnda azyor.)ubat ayndaki Dallas' özlüyor musunuz??Ben ahsen özlüyorum ancak,birazda iyi yönden bakarsak,play-off öncesi bir gerginlik var takmda ve tabi ki ar halde gelen sakatlklar...Bir oyuncu sakatlktan çkyor,oh be diyoruz,sonra bir sakatlk daha...Ksr döngü diye tanmlayabiliriz bu olay...
Keith Van Horn'un yokluunu fazlasyla çekiyoruz...Desegana Diop,son maçlarda takmn en iyilerinden oluyor...Baz Dallas'l arkadalar kzabilirler ama ben böyle düünüyorum.Erick Dampier benchte kalmal zaman zaman oyuna dahil olmal diye düünüyorum.Geçen ayki yazmda tek tek maçlar deerlendirmitim imdi tek tek onlar deerlendirmek beni ve sizleri üzebilir.Tablo pek iç açc deil...

Peki bu yenilgiler niye??
        Kanmca,play-off öncesi gerginlik ve sakatlklar(üst üste gelip,takm bunaltt)Daha az dakika alan oyuncular,sakatlklardan dolay daha fazla süre alyorlar ve %100 performans sergileyemiyorlar.

Yaanan sakatlklar:
Josh Howard(takmn en iyi ikinci oyuncusu),Devin Harris,Keith Van Horn ve Desagana Diop

Avery Johnson ne yapmalyd??

        Avery johnson,Dirk'ü birazda olsa bench'e al...Dirk,çok yoruldu,hemen hemen bütün sakatlarn dakikasn srtlanyor ve vücudu dayanamayacak bu tempoya(kim olsa dayanamaz)Dirk,çok yoruluyor,ben tv ekranndan görebiliyorum.Avery,ayn salonda yorulduunu göremiyor.Avery,bu konuda hakl diyenleriniz muhtemelen vardr.Ama onlara da bu yant verebilirm.Önümüz play-off,ve Dallas' kran krana maçlar bekliyor.O tür maçlarda Dirk'e çok ihtiyacmz olacak.

        Peki kaybettiimiz tüm maçlarda bizim mi suçumuz var?Tabi ki hayr.bkz.Phoenix Suns maç,Nash 13 asist,Shawn Marion,Tim Thomas ve Raja Bell 20 saynn üstüne çktlar.(Diop sakatt.) Mesela,bu maç biraz ansszlk ve kar takmn bize patlayaca tuttu diyebiliriz.)

        Dallas,bu günlere kolay gelmedi.Kolay kolay,final oynatmazlar Dallas'a...Çou basketbol delisi arkadalar,Spurs-Pistons finali bekliyor.Ama Dallas,bu sezonda en büyük sürprizi yapt,ve ligin en kaliteli takmlarndan biriydi,hala daha öyle.Ben Dallas'n final oynayabilecek seviyede olduuna inanyorum.Detroit'ten ve Spurs'ten tek farkmz,gereksiz malubiyetler...
Ama bu malubiyetler çokta anormal saylmaz.Pistons ve Spurs'e çok yeni bir takm ve bu takm Steve ve Micheal gibi yldzlar brakp bu seviyeye geldiler.Bunu düününce Dallas sen süpersin demek içimizden geliyor,imdiden çlklarnz duyar gibiyim...
Tek yldz ile oynuyoruz ve Güneybat'nn ikinci takmyz,Geçen yln ampiyonunun üç maç gerisindeyiz,onlar eleyebilecek güçteyiz.(SPURS:63-19)(DALLAS:60-22)
lginç bir istatisik:Dallas,bu ay pazar günü yapt bütün maçlar kaybetti.
Bu radde'den sonra??

        Artk,önümüze bakmal ve bu ay,Dallas'n kabus gördüünü varsayarak,beyaz bir sayfa açmalyz.(Bu sayfa son sayfa iyi okumal ve anlamalyz.)
son sayfa:PLAY-OFF

THE SHOW MUST GO ON!!

Hoakaln...
Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle