2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Mart Kapdan Baktrr

Erdi Aydemir - Cumartesi, 01 Nisan 2006
DALLAS,MART KAPIDAN BAKTIRIR
Selam,ikinci yazmla karnzdaym,geçen yazmda genel bir yaz yazmtm bu yazmdaysa Mart aynda olanlara bir göz atacaz,takmn negatif ve pozitif yönlerini ele alacaz.
MART AYI DALLAS MAVERCKS:
Dallas,mart aynda yenilgiler ald,ardnz m?Evet dorusu bende ardm.Dallas,yenilgiler ald,ama bu yenilgilerden dersini de çkard.Zirve yarndan geri kalmak istemiyorsa kendine gelmesini ve maçlarda en az hata yapmalarn gerektiini biliyorlar.Zor bir fikstürdü Dallas için;
MAM HEAT
Dallas açsndan baklrsa zorlu bir maç olaca tahmin ediliyordu.Dousunu söylemek gerekirse Miami bu maça çok fazla asld,sonuçta bir lideri yeneceklerdi ve onlar için bu çok önemliydi,Dallas'ta Miami'nin çok çaltn tahmin ediyordu ve elinden geleni yaptlar sonuç Dallas galip ayrld hem de oldukça rahat bir biçimde maçn içerisinde sk sk seriler yakalayan Mavericks,Miami'yi maçn ilk dakikasndan balad muazzam savunmayla devirdi.Avery Johnson'un taktii baarlyd,Miami'ye kar savunma kozu,ikinci bir plana gerek duyulmadan tamamlanmt.Dwyane Wade bile bir sinirle içeri dalyordu ancak dip çizgiden topu çkarmak zorunda kalyordu,çünkü çok iyi bir savunma sistemi vard Dallas'ta...Sonuçta taktik tutmutu ve ar sakin bir biçimde kazanlmt.
DENVER NUGGETS(13 MAÇLIK SERY MEZARA GÖMDÜLER)
Denver maçnda,Miami maçnn tam ztt bir olay yaand.Savunma berbatt,24 top kaybndan sonra maç kazanmay düünemezlerdi ve beklenen oldu,Denver,Dallas'n serisini bozdu.Dallas'ta bu serinin bozulmasna yardm etti diyebiliriz.Denver gibi hzl hücum seven,fast break'lerden holanan bir takma kar 24 top kayb yaparsanz o maç kaybedersiniz.Denver,Dallas potasna tam 113 say brakt.Dallas,bu serinin bozulmasyla beyninden vurulmua dönüyor çok deil,bir gün öncesine kadar Miami karsnda müthi bir savunma gayreti ve 16/11 üçlük isabetiyle oynamtk.
WASHNGTON WZARDS,LAC,MEMPHS,TORONTO RAPTORS VE PHLA MAÇLARI
Clippers maç:15 say geriye dütük maç brakmadk,toparlandk ve Dirk'in son saniye blou ile kazandk.(isteyince oluyormu)
Toronto maç(yine DRK):Dirk'in son saniye basketiyle kazandk.
Memphis maç:19 say geriye dütük,öldük öldük dirildik fakat kazanmay bildik.
yukarda gördüünüz üç maç,Dirk sayesinde aldk diyebiliriz,eer Dirk sahneye çkmasayd ya da ans yaver gitmeseydi Dallas,bu üç maçtan da yenik ayrlabilirdi.O yüzden maçn banda takma hakim olmak gerekiyor,sistemi ve hedefi belirlemeli oyunun kontrolünü rakibe vermemek gerekiyor.
PHLADELPHA MAÇI:
Dallas,Toronto ve Memphis maçlarnda yaad kabuslar yaamamak için önceden oturup düündü,bu konu aratrld ve bir çk yolu bulundu.Maç önceden kontrol etmek...
Çok dikkatli ve disiplinli biçimde baladlar.Mavericks,için kolay bir maç oldu,10-0,37-20 gibi  seriler yakaland.Son saniye basketine gerek kalmadan geçilen bir maç oldu.
VE DALLAS ÇN AY ÇERSNDEK EN ÖNEML MAÇ SAN ANTONO SPURS:
6 maçlk bir seri ve rakip San Antonio yani Bat'nn en dili rakibi,geçen yln ampiyonu...
lk yar çekimeli geçti.Ancak ikinci yarda,savunmada patlaklar verildi,kolay basketler yenildi.Spurs ise Dallas'a inat adeta savunma dersi veriyordu.San Antonio,çok iyi hazrlanmt.Bruce Bowen,Nowitzki'ye çok salam bi savunmayla Nowitzki'yi suskun brakyordu.Eski Dallas’l Micheal Finley ise,kenardan gelerek 15 say buldu(Dallas'n ümitlerine incir aac dikti)
PORTLAND TRAL BLAZERS:Çok stresli bir ekilde balad.(iç saha olmasna ramen)9-0'lk seriyi yakaladlar,atlarda isabet bulamadlar.Oyuncular gerilmiti,biraz geçte olsa kendilerine geldiler,ilk adm süper olan Devin Harris,bir azimle koturmaya balad,takm kendine geldi,zor da olsa kazandlar.

DALLAS MAVERCKS,pick and roll'larla içeriye dribling yaparak,say bulma yolunu seçiyor ve bununla baarl oluyorlar,ama Heat maçnda içeriye penetre yerine dardan fakelerle paslama yolunu seçtiler ve baarl oldular.Bunu baarmalar iyi yönde bir gelime...(Dallas'n galibiyet yüzdesi çok iyi olmasna karn en az asist yapan 2.takm bunun nedeni;kendi seçtikleri hücum stilleri)
Mavericks,mart ay içerisindeki yenilgilerini savunmadaki hatalar ile kaybetti,kazand maçlarysa sk bir savunmayla kazandlar.Eer bu iyi savunmalarn sürekli hale getirirlerse Dallas için ufukta 10 maçlk galibiyet serileri görünüyor diyebiliriz.
HOÇAKALIN...

 

Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr

 

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle