2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Biz Tamamız!

NbaTr.Com - Perşembe, 13 Eylül 2007
Bir önceki yazımda Iverson geldiğinden beri değişen Denver’ın kısa bir özetini yazmıştım.Bu yazımda ise sezona başlarken takımımızın son bir analizini yapıyım dedim.Umarım yazımda sizi çok fazla sıkmam ve yazımı beğendiririm.Dediğim gibi Off Season biterken son değerlendirmeler yapacağım için önceki yazımda yazdığım konularda yazıda bulunacak.

Öncelikle Denver’ın Off Season’da yaptığı ilk hamleye değinmek istiyorum yani Von Wafer’a.Kendini kanıtlaması gereken yerde yani yaz liginde kendini çok iyi bir şekilde kanıtladı.Gerek skor yönünden ve diğer istatistiklerden gerekse takıma katkı bakımından üst düzey bir oyuncuymuş gibi oynadı. Her ne kadar Yaz Liginde çoğu oyuncu böyle oynayıp parlıyor ve sonradan sönüyor densede ben Von Wafer’dan umutluyum.Umutluyum ama Wafer ile ilgili bir sorun var.Bildiğiniz üzere takımımızda çok üst düzey guardlar var.Allen Iverson,Chucky Atkins,J.R Smith gibi 3 tane üst düzey guard’ın arasında henüz 22 yaşındayken ve takıma daha yeni gelmişken süre bulması biraz zor gözüküyor.Ama kendini kanıtladığı sürece süre probleminin kalmayacağını düşünüyorum.Neyse Von Wafer’ın geçmişine bir bakalım; Von Wafer Nba’e ilk adımını 2005 Draft’ında Lakers ile attı.Lakers’ta kendini kanıtlayamadı ama kendinden smaçlarıyla ve diğer estetik hareketleriyle azda olsa söz ettirmeyi başardı.Nba’de Lakers’ta başarısız bir sezon geçirdikten sonra Wafer Denver’ın D-Leauge takımı Colorado 14ers’e gitti.Bizde bu cevheri ordan çıkardık.Sezon içerisinde takip ediceğim oyuncuların başında geliyor O,umarım beni haklı çıkartır ve Denver’a çok büyük katkı sağlar.

Sıra geldi Off Season’un önemli ikinci hamlesine.Memphis tarafından serbest bırakılan veteran guard Chucky Atkins’i takımımıza dahil ettik.Yüzeysel bakıldığında iyi bir takas gibi gözüksede biraz pürüzleri var bu takasın bence.Takımımızda playmaker bir guard yok.Bu yüzden bu Off Season’da takımımıza böyle bir guard arardı benim gözlerim hep.Chucky Atkins daha çok atan bir guard ama yinede takımı idare edeceğini umuyorum ve karamsar düşünmeyi bırakıyorum.Atkins’ten bahsederken araya sıkıştıracağım şu konuya da değinmeden edemiyecem,Aslında Steve Blake 6 md istemeseydi bizim guard sorunumuz kalmayacaktı ve Atkins’i almayacaktık çünkü Free Agent olan Blake’i az bir parayla kadromuza bağlayacaktık.Ama Blake guard sorunundan yararlanıp fiyatını 6 md yapınca büyük tepki aldı ve Denver tarafından serbest bırakıldı.Ardından 5.3 md’ye eski takımı Portland’a gitti.Neyse konumuz Atkins ona döniyim.Chucky Atkins takasından çok memnun olduğunu,Iverson Melo gibi oyuncularla oynamaktan çok mutlu olduğunu ve Denver için elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti.Biz Nuggets taraftarları’da bu işe sevinmiştik ama kafamızda bir soru işareti vardı.Yeni ilk 5 nasıl oluşacak?Ben bu sorunun cevabını vermek istiyorum yani kafamda bir ilk 5 belirledim büyük ihtimallede bu ilk 5 benim belirlediğim gibi olacak. Chucky Atkins Allen Iverson Carmelo Anthony Kenyon Martin ve Marcus Camby.Allen Iverson sg mi? diyebilirsiniz hemen açıklıyım.Iverson’un asıl mevkisi Skorer Guard’dır ama boyu kısa olduğundan dolayı hep pg oynatılmıştır.Şimdide boyu kısa ama ben Iverson’un sg oynayabileceğini düşünüyorum.Savunmada ise yönetimin bir alternatif bulacağını düşünüyorum.Atkins’in bahsettiğim playmaker konusundan başka Denver’a sorun çıkarmayacağını düşünüyorum ve diğer paragrafa geçiyorum.

Off Season’da hepimizi sevindiren bir olay oldu.Bu bir takas değildi.Bu bir iyileşme haberiydi.Evet tahmin ettiğinizi düşünüyorum,Kenyon Martin.Pepsi Center’da oynayacağımız ilk maçta salon Dj’inin sıra pf pozisyonuna geldiğinde ne diyeceğini tahmin edebiliyorum; He’s Baaaack!!! Kenyon Martin’in iyileşme haberi gelmişti.K-Mart birçok şeyden fedakarlıkta bulunarak kendini bu sezona endekslemişti olayı kafada bitirmişti ki bu sorunlu bir oyuncunun yaptığı en güzel hareketlerden biridir.Rehabilitasyon videosunu izledim,vücudunu çok iyi hale getirmiş,tam bir pota altı oyuncusu olmuştu.Asıl bomba daha gelmedi.Kenyon Martin bir mesaj veriyordu.Aynı Amare ve diz sakatlığında olduğu gibi.Kenyon Martin numarasını değiştiriyordu ve numarasını 4 yapıyordu.Forma numarasını değiştirerek Nba’de,Denver’da kendime yeni bir sayfa açacağım mesajını veriyordu,yeni numarasıyla.Umarım Kenyon Martin’de bu güzel heveslerimizi kursağımızda bırakmazda sakatlıkları yenip Denver’a çok büyük faydası dokunur.

Şu ana kadar hep sevindik hep olumlu şeyler oldu taki buraya kadar.Fiba Americas Championship’te Brezilya takımından Nugs’lıları yıkan bir haber gelmişti.Nene Hilario 6 hafta sakat... Haberi duyduğumda kabustayım sandım.Sakatlıklar bizi buluyordu hepte pf pozisyonunda.Geçen sezon üst paragrafta belirttiğim Kenyon Martin sakatlığı vardı.Sakatlık Kenyon Martin’in bir sezonunu yemişti.O K-Mart’sız sezonda Nene K-Mart’ın eksikliğini gidermeye çalışmış ve bunu iyi iş çıkararak ta yapmıştı.Kenyon Martin’in eksikliğini pek hissetmedik Nene sayesine.Ama tam kadromuz tamam derken işte bu sakatlık haberi hepimizi yıktı.Sakatlık süreci az olsaydı belki bu kadar üzülmeyecektik ama 6 ay Nene’siz olunca üzülmemek elde değil doğrusu...

Son olarak birkaç gün öncesinde gerçekleşen Denver-Sixers takasını kaleme alacağım.Denver ve Sixers arasında iyi hamle olarak nitelendirebileceğimiz bir takas oldu.Belki Sixers bu takastan daha kârlı çıktı ama Denver tarafından da kötü bir takas olmadı.Denver Bobby Jones ve Steven Hunter karşılığında Ricky Sanchez ve Regie Evans’ı verdi.Bu takasın iki mantıklı açıklaması olacağını düşünüyorum.Birincisi yaşı yüzünden birkaç sene sonra gözden çıkaracağımız Marcus Camby’nin şimdiden zeminini oluşturmak.Bu görevi ise Steven Hunter’ın yapacağını düşünüyorum.Diğer iki oyuncu Cap’i dengelemek için verilsede ikinci mantıklı açıklama olarak düşündüğüm Bobby Jones’ında Nene’nin boşluğunu doldurması beklenecek kanımca.

Denver’ın kötü biten playoffundan sonra iyi bir Off Season geçirmek bizimde hakkımızdı ve hakkımızıda aldığımızı düşünüyorum.Off Season’da mantıklı hamleler yaptık.İyi haberler geldi.Off Season genellikle iyi geçti.Bu iyilikler zincirini bozan ise Nene’nin sakatlığı oldu.Neyse yinede yeni sezon için Biz Tamamız...

Arda Şeker
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (25)Add Comment
...
Yorumu Yazan camby, 04 Aralık 2007, 16:21:08
Marcus Camby bu yıl yaşanan ve yaşanacak olan başarılarda Melo ve AI kadar pay sahibi olacaktır ki eğer sakatlanmazsa ortalamaları yine uçuyor.
Bi handikapı da sakatlıkları hep formunun zirvesindeyken yaşaması eğer sakatlanmazsa bu yıl da yılın savunmacısı ödülünü alır.
Camby e haksızlık etmetin onun Newyork tan kalma bi özelliği vardır takım için oynamak ve hırs.
Denver ın galip gelmesinde ki en büyük etken hırslı oyundur. Zaten hırs olmayınca tek başına yetenek hiç bir işe yaramamaktadır ki o da sadece dalga konusu olmaya yarar bknz New York Knicks.
...
Yorumu Yazan hakan, 22 Kasım 2007, 20:57:10
denverın sırtı artık yere gelmez iki büyük basketbol starı var carmelo anthony ve allen ıverson bu ikili beraber uyum gösterdiği halde bu takıma bişi olmaz
...
Yorumu Yazan Kral İvy3, 19 Kasım 2007, 22:28:37
Böyle giderse Allen İverson bu yıl bütün mvp ödüllerini toplar!!
...
Yorumu Yazan hamsi, 18 Kasım 2007, 18:46:57
allahın izniyle ve carmelo ve ıverson sayesinde bu sene şampiyonuz herkes buna inansın diğer takmları hiç tartışmaya gerek bile yok çünkü bizi devirecek takım yok carmelo da sayı kralı olacak işte bu kadar
...
Yorumu Yazan Mavs_Nowitzki, 17 Kasım 2007, 22:00:18
başlıktaki gibi tamamlar kenyon martin in formunu alması gerekiyor
...
Yorumu Yazan Celtics, 17 Kasım 2007, 21:08:22
daha yüksekten atan varmi beyler:D
...
Yorumu Yazan berkay, 17 Kasım 2007, 19:49:07
Allen Iverson eski oyununa dönecek ve bu sene tüm ödülleri alacak. Denver'ı şampiyon yapacak!
...
Yorumu Yazan muhammed, 17 Kasım 2007, 17:41:27
ya ben ıversona hastayım ve bu sene şampıyonun denver olacagına inanıyorum bende bi basketbolcuyum ve ıversonu meloyu izlerken buyuk zevk alıyorum :D
...
Yorumu Yazan brass_monkey, 17 Kasım 2007, 05:40:41
nene'nin cok sik sakatlanmasi buyuk bir sikinti, ama su bi gercek ki allen iverson un yanina gayretli ve tecrubeli, sampiyonluk yuzukleri bulunan chucky atkins'in (coook yasli ama) guard pozisyonunda yeteneklerini konusturacagini dusunuyorum. aslinda bana kalirsa a.i. disinda bu takimda (gercekten) sevilecek cok adam olmamasina ragmen( melo,k-mart camby ve turevleri), cocuklugumdan beri takip ettigim ve bu oyun icin gercekten buyuk bir mucize yarattigini dusundugum ivy'nin artik sampiyonluk yuzugunu almasini istiyorum...

ama gelin gorun ki gelenekten kopamiyoruz!!!... :) go celtics
...
Yorumu Yazan giray, 12 Kasım 2007, 15:08:05
ivy 1 numara ama taım çok sayı yiyor bu yüzden şampiyonluğu geç ilk turu geçerse iyi:S
...
Yorumu Yazan iverson rulz!, 10 Kasım 2007, 23:24:01
denver'ı tutmamın en önemli nedeni allen iverson... çünkü o nereye , ben de oraya...

hak ettiği şampiyonluk yüzüğünü bu adam artık almalı, hadi nugs :)

bu arada yazı süper olmuş ama nene 6 ay sakatlanmadı (şükürler olsun ki)
...
Yorumu Yazan umut, 09 Kasım 2007, 12:21:15
Sırf denveri allen iverson var diye seviyorum yoksa bence oyuncularına rağmen kötü takım
...
Yorumu Yazan berkyy, 29 Ekim 2007, 22:28:44
ya bakıyorumda hazırlık maçlarına bu takım yine çok sayı yiyor buda gösteriyo ki yine savunma yapmıyoo takım ama savunmasız da takım nereye gider belli orası meçhul ama insllh normal season da düzelir hadi denver görim seni
...
Yorumu Yazan The_An$wer3(iverson), 28 Ekim 2007, 20:43:56
Denver'ın savunma yapabilicek bir p.g alması lazım tek eksik nokta bu!K.M dönmesii AI takıma uyum sağlamasıyla birlikte şampiyonluğun en büyük adayları arasında denver!!AI-MELO daha iyi anlaşırsa bu takımı kimse durduramaz!
...
Yorumu Yazan carmelo.15, 17 Ekim 2007, 16:16:13
bence bu takım çok güzel olucak fanatik i melo ve denver cı olarak umutla bakıyorum. k-mart konusuna gelince bence blokcu camby ve ribandcı k-mart iyi anlaşacaklar ama nene lıazm bu takıma çünkü bilindik üzere k-mart 3 maç oynuyo 5 maç oynamıyo:)
...
Yorumu Yazan sergen, 17 Ekim 2007, 15:43:49
ben denvırlıyım ve fobim allen ıverson
...
Yorumu Yazan wade387, 16 Ekim 2007, 21:53:38
sonundaaaaaaaaaaa!!!!! bu takımda ıversondan sonraki diğer adamımda k-mart sonunda dönüyor bu sene inşallah sert basketbolun ne demek olduğunu k-mart bize gösterecek.artık geri sayım başladı
...
Yorumu Yazan emre, 03 Ekim 2007, 19:47:20
salary cap yakacak bu takımı, k-mart takas edilir muhtemelen
...
Yorumu Yazan Wahit, 27 Eylül 2007, 01:34:02
B. Jones bi kere kısa forvet. K. Martin' e yedeklik yapacak kadar uzun ve kuvvetli değil. S. Hunter da hiç bir zaman Camby nin yerini tutamaz. O kadar potansiyel yok onda. Umarım Nene bir an önce düzelirde rotasyon yerine oturur. Bende umutluyum bu takımdan. Ama biraz uzun boylu savunmmacı bir gard şart şampiyonluk için. Sakatlanmış olsada aklıma Shaun Livingston geliyor. Hem uzun hem iyi top dağıtıyor. Ya da Jamaal Tinsley. Umarım bu tür savunmacı bi gard takasla sezon ortasında gelirde herşey çok daha güzel olur. Ha bide yaşlı deselerde lütfen artık ilk turda SAS çıkmasın karşımıza :D
...
Yorumu Yazan buraK, 22 Eylül 2007, 11:02:09
neden bilmiyorum ama ben kenyon la ilgili o kadar iyimser değilim nasıl dönceğini bilmiyorum ama kilit oyuncu olacağı kesin gibi atkins in yaşı itirabiyle uzun soluklu bi hamle mi bilinmez fakat bu takım iyi olacaktır. her ne kadar ai delisi olsam da bu takımın asıl adamı melo olma yolunda umarım yeni sezonda batının iddalı takımlarından biri olucaz...
...
Yorumu Yazan alican, 16 Eylül 2007, 20:45:10
süper
pg c.atkins
sg a.iverson
sf c.anthony
pf k.martin
c m.camby
yedekler
j.smith
v.wafer
s.hunter
l.kleiza
b.jones
e.najera
a.carter
y.diawara
...
Yorumu Yazan bugi, 15 Eylül 2007, 22:49:38
Bu sene en büyük çıkışı Denver yapıcak gibi.Bunun bir çok sebebi var.Sırayla bakıcak olursak 5 numara olarak ligin en iyi savunmacısı Marcus camby,4 numara olarak K-Martin,3 numara olarak sayı krallığının en büyük adaylarından Melo,2 numara olarak J.R. Smith ve bir numara olarak üstün perfonmans Ivy.Öncelikle Dnever Iverson'u sezon sonu değilde sezon ortasında alığı için çok şanslı çünkü Ivy böylece takıma adapte oldu.Melo ile topu çok güzel paylaşıyorlar.Savunma olarak zayıf olarak görülen bu takımın 5 numarası olarak bloker,riband canmavara Camby ve K-Martin var.Yedekte atletik uzunlardan Nene ve blok canavarı yeni oyuncuları Steven Hunter var.Bu takım zaten mükemmel hücum perfonmasnlarına gebe.Bu seneki hazırlık kampında daha çok savunmaya öncelik vermeleri gerekiyor.Bu sene bunu başarırlarsa finallerin en büyük adaylarından.Çünkü rakipleri play0off şanssızı Dallas,savunma özürlü Phoenix,yaşlı Spurs,yine şanssız bir takım Houston.Denver hücumda beklenen gibi coşar savunmada da biraz daha ileri seviye oynarsa batı'nın en büyük adaylarından.
...
Yorumu Yazan melo91, 15 Eylül 2007, 12:22:27
melo bu sene bence sayı kralı hatta mvp adaylarının en büyük adaylarından
...
Yorumu Yazan iverson, 14 Eylül 2007, 18:52:37
nene 4-6 hafta sakatlandı 6 ay diil
...
Yorumu Yazan good_flayer, 14 Eylül 2007, 16:33:59
Go Denver Go To Finals!!

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle