2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Takas ???

NbaTr.Com - Pazar, 02 Mart 2008
Selamlar Nbatr okurları.Bir Nuggets yazısıyla daha karşınızdayım.Bu ayki yazımda All-Star hafta sonundaki oyuncularımız Melo&Ivy ve All-Star performanslarını , Nuggets’ın yaptığı ve yapmaya çalıştığı takasları ve Nuggets’ta son durumu kaleme almaya karar verdim.


All-Starlarımız ve Performansları
    
Hepimizin bildiği gibi Nba’in bayramıdır All-Star.Nba’de moladır.Ciddi rekabetlere ara verilip eğlenceye ve şova başlamaktır.Geçtiğimiz ay işte bu All-Star şöleninin 57.sini geride bıraktık.All-Star seçimlerinde hak edenler ve hak etmeyenler oldu tartışmalar yaşandı.Neyse konumuz bu değil.Konumuz biz Nuggets fanlarının verdiği oylarla ilk 5’teki iki Nuggets’lı oyuncu Carmelo Anthony ve Allen Iverson.

   All-Star maçında Batı karmasında Nuggets’tan iki oyuncu Iverson ve Melo vardı.Nuggets’ımızdan iki oyuncunun All-Star’a girmesinin heyecanını yaşıyorduk.Carmelo Anthony Duncan’dan sonra en fazla oy alan ikinci forvetti ve onun ilk 5 seçilmesine kesin gözüyle bakıyordum ancak sakat T-Mac’in geçtiği Allen Iverson’un ilk 5’teki yerini kaptıracağını düşünüyordum.Ama oylamanın son haftasında Iverson Steve Nash ve T-Mac’i arkasına alarak ilk 5 başlamayı garantiledi.

    Gelelim oyuncularımızın All-Star performanslarına. Allen Iverson’dan başlıyayım. Bu yıl 9. kez All-Star olan Allen Iverson beklide en kötü All-Star maçını geçirdi. Allen Iverson maçta 3-7 saha içi isabeti,1-2 faul isabetiyle 7 sayı,6 asist,6 top kaybı,4 top çalma,1 blok,2 Ribaunt istatistikleriyle oynadı.Bu top kayıpları biraz saçmaydı.Sadece iki tanesinde Iverson’un hatası vardı diğerlerinde tutulamayan paslar,ayağa çarpan toplar vs. gibi talihsizlikler vardı.Ayrıca bana göre Steve Nash ile birlikte çok az süre aldı.Byron Scott’un CP3’ü kayırdığı kanaatindeyim.Allen Iverson gibi bir oyuncunun All-Star gibi bir organizyasyonda daha fazla süre almasını isterdik.Neyse inşallah seneye hak ettiği süreleri alıp daha iyi oynar deyip Melo’ya geçmek istiyorum...

   Sırada Carmelo Anthony’nin All-Star performansı var.Bazıları ona bencil oynadı desede oynadığı oyunun bencillikle uzaktan yakından alakası yok.Carmelo Anthony 8-17 saha içi isabeti 2-3 faul isabeyiyle 18 sayı,1 asist,2 top kaybı,beşi hücum olmak üzere 7 ribaunt istatistikleriyle oynadı.Melo geçen sene hak ettiğine rağmen sakatlıklardan sonra All-Star’a girmesi onun için biraz buruk bir All-Star oldu ancak bu All-Star batı karmasında ilk 5’te yer alarak geçen seneye ve onu seçmeyenlere cevap verdi.Batı karması maçı kazanır ve Carmelo MVP olur diye düşünüyordum ama maalesef Batı kazanamadı.Batı kazanırsada Melo MVP’ye yakın bir isimdi.Neyse gelelim en can alıcı noktaya.Carmelo Anthony ve yedeği Brandoy Roy’un aldığı sürelere bir bakalım.Carmelo Anthony gibi bir süperstar 21.38 dakika oyunda kalırken onun yedeği Brandon Roy 28:34 ile 30 dakikaya yakın oynuyor.-yanlış anlaşılmasın Roy’a kötü oyuncu demiyorum ancak Melo’yla kıyasladığımızda Melo’nun daha iyi olduğunu görüyoruz-Bu bana göre Byron Scott’un büyük bir zayıflığı diyeyim en kibar tabiriyle.Allen Iverson ve Carmelo Anthony’yi maçtan soğutmak için elinden geleni yaptı ayrıca onların maçı ilk 5’te bitirmesinede olanak vermedi.Peki Scott ne yaptı?Takımındaki CP3’ü oyuna sürdü.Neyse İnşallah seneye bu ikilimiz yine All-Starda daha iyi performanslarla görürüz.


    Birazda Camby’den bahsetmeden All-Star konusunu kapatmaya gönlüm razı olmadı.Marcus Camby All-Star öncesinde tamamen All-Star seviyesinde oynuyordu ve All-Star olması gerekiyordu ancak.28 Ocak günü-yanılmıyorsam- kadroları okuduğumda resmen şok oldum.Marcus Camby All-Star’da yoktu.Hadi olmayabilirdi o ihtimalde kafamdan geçiyordu ancak onun yerine Carlos Boozer’ın All-Star olması fiyaskoydu.Carlos Boozer yerine Camby All-Star olmalıydı diye düşünüyorum...Yap(a)madığımız Takaslar&Taureen Green


    Batı konferansında zirveye oynayan iddialı takımların hepsi kadrolarını güçlendiren takaslar yaptılar.Bu takımlar Spurs,Dallas,Rockets,GSW,Lakers,Utah gibi playoff için iddialı takımlar.Kimleri aldıklarını yazmıyacağım zaten biliyorsunuzdur bilmiyorsanız Nbatr forumlarından yahutta Anasayfada eski haberlerde bakabilirsiniz.

    Neyse bu takımların hepsi yukarıda yazdığım gibi akıllıca kadrolarını güçlendirdiler.Mesela Lakers’ı ele alalım.Pau Gasol’ü resmen bedavaya takımlarına aldılar.Şimdi Batı’nın birincisiler.Sezon’a kötü başlangıç yapan Jazz Memo’nun ve takımın düzelmesinden hemen sonra akıllıca Kyle Korver hamlesini yaptı.Peki biz ne yaptık? Von Wafer yerine Taureen Green’i aldık.Bunun kayda değer bir takas olmadığını hepimiz biliyoruz.Wafer ve Green’in istatistiklerindende takımlara yarar sağlayamayacağını anlayabiliriz.Maksat Anthony Carter’a bir yedek daha gelsin.Bizim yapmamız gereken sağlam bir oyuncu almaktı.Bir ara adımız Ron Artest’le geçti.İşte Ron Artest hamlesini yapsaydık şu an Batı’da birçok takımı geçebilirdik.Ancak Kleiza ve JR gibi isimlere kıyamadık.Linas Kleiza ve JR Smith’e kötü oyuncu demiyorum bu sezon Kleiza takımımıza olağan üstü katkı sağlıyor ancak bu oyuncu karşılığında Ron Artest gibi bir ismi almak gayet güzel olurdu.Gerçi Ron Artest’i alıp ne yapacağız oda bir soru işareti.Ron Artest 3 numara oynayan bir isim.Bizim 3 numarada malumunuz Carmelo Anthony ancak Artest’i 2’ye kaydırıp Ivy’i 1’e alabilirdik yahut Melo’nun sağlam mı sağlam bir yedeği olabilirdi.Artest karşılığında kimleri verebilirdik birde onlara değinmek istiyorum.JR Smith ve Eduardo Najera tabiî ki. Böylece hem Linas Kleiza’yı vermeyecektik hemde bu sezon FA olan iki oyuncudan kurtulacaktık. Najera+Jr+2. tur Draft Hakkı = Ron Artest olabilirdi.Najera,Jr yada Kleiza isimleri bana göre takaslarda kullanılacak ideal isimler.Bunları vermekten çekinmemeliyiz...

    Son olarak çok kısa Taureen Gren takasına değinmek istiyorum.Bilindiği gibi geçen sezon draft haklarımız Ivy karşılığında Sixers’a gitmişti.Bu yüzden Draft’tan oyuncu çıkaramadık ancak D-Leauge takımımız 14ers’ten Von Wafer’ı getirtmiştik.2005’te Lakers tarafından Draft edilen Wafer bekleneni karşılayamayıp D-League’e gönderilmişti.Biz 2 yıl sonra Wafer’ı takımımıza aldık.Ben Wafer’dan çok umutluydum ancak benim umutlarımı boşa çıkardı.Çok kötü performans ortaya koydu haliyle süreside azaldı.Aynı Wafer gibi Portland’da da Taureen Green ismi vardı ve bu iki isim yer değiştirdi.Green Wafer’a nazaran biraz daha iyi bir guard ve kendini geliştireceğine inandığım bir genç.Green takası Nuggets’ın sezon içinde yaptığı çok fazla katkı sağlamasada mantıklı bir hamle...
   

Nugs’ta Son Durum...

   İlk yarıyı batı konferansında iyi bir dereceyle 7. tamamlayan Nuggets 2. yarıya Boston galibiyeti ile gayet iyi başlamıştı.Celtics galibiyeti ve derecenin getirdiği rahatlıkla Nugs’ta yüzler gülmeye başladı ancak 33-20’lik güzel dereceyi Bulls ve Bucks mağlubiyetleri ile mahvettik.

    Celtics’ten sonra iki tane bize nazaran güçsüz takım vardı hele bu takımlardan Bulls yeni takasa girmişti ve Ben Wallace’ı göndermişti.Big Ben’in yerine aldığı oyuncular ise daha oynayamıyordu yani Bulls Nuggets maçına bayağı bir eksikle çıkıyordu.Maçı çok rahat alacağımızı düşünüyordum ancak Bulls maça fırtına gibi başlayıp fırtına gibi bitirdi ve bize ağır bir yenilgi tattırdı.Bulls maçında JR Smith ve Iverson özellikle Smith maçı çok isteyip azsalarda maçı geri çeviremediler.Bulls maçında Jr 8-10 üçlük isabetiyle 43 sayı ile  kariyer rekoru kırdı ancak bizi bu saçma ve çok gereksiz mağlubiyetten kurtaramadı.Derecemiz 33-21 olmuştu.

 
    Bulls maçından sonra deplasmanda Bucks maçı vardı.Bulls maçı bir talihsizlikti bize göre güçsüz olan Bucks’ı yeneriz diye düşünüyordum.Sabah maça bakıp özetlerini izlemek için Nba.com’a girdiğimde şok olmuştum.Nuggets inanılmaz Celtics galibiyetinden sonra iki tane kolay takıma yenilmişti.Bucks’da her periyot maçı önde götürsekte Michael Redd’in 42 sayısı ve son periyottaki etkili Bucks oyunuyla yıkılmıştık.Derecemiz 33-22 olmuştu ve batı konferansında GSW ile aynı derecede 8. ve 9.’luğu paylaşıyordu.

    Bucks maçından sonra Pistons maçı vardı.Bulls ve Bucks’a yenildikten sonra Pıstons maçında fazla iddiam yoktu yeneceğimizi düşünmüyordum ki zaten öyle oldu.5 sayı farkla Pistons’a da boyun eydik ve L3,33-23 ile playoff’un gerisindeydik..

    Pıstons maçından sonra ise Seattle Supersonics maçı vardı.İçimden kötü şeyler geçiyordu acaba L4’mü olucağız diye ancak sabah maça baktığımda 42 sayı farkı görünce derin bir ‘’oh’’ çektim.Allen Iverson JR,Melo yine etkili oyunlarını ortaya koymuşlardı ve %67 saha içi isabeti %52 üçlük isabeti %62 faul isabetiyle Nugs olarak tarihe geçmiştik.


    Bugün oynanan Clippers maçında ise Iverson ve Melo Ana sayfamızda yazdığı gibi adeta çıldırmıştı.İkisi birden 68 sayıya imza atmışlardı.Onların yanında K-Mart,Camby,Kleiza gibi isimlerde katkı sağlamış ve maçı Nuggets 110-104 almıştı.


    Derecemiz 35-23* oldu ama hala maç fazlasıylada olsa GSW’nin gerisinde 9. sıradayız.Neyse bizim kötü Bulls ve Bucks maçlarından faydalanarak kolay fikstürleriyle bizi geçen Rockets ile bu akşam maçımız var,onları yensek bile önümüzde çok zor bir fikstür** var.Allah yardımcımız olsun.Bizim gibi bir takıma playoff dışında kalmak yakışmıyor toparlanmalıyız,bir dahaki Nugs yazımda görüşmek üzere..


* Yazı 02.02.2008 tarihinde yazılmıştır.
** Önümüzde Rockets,Suns,Spurs,Jazz ve Spurs maçları var.


Arda Şeker

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (38)Add Comment
 1 2
...
Yorumu Yazan berkay karadeve, 07 Mart 2008, 16:35:29
ya melo herşey değil melo yu da görüyoruz oynayamadığı maçlarda bençillkten başka bişi yapmıyor iversonla yarış içinde sanki hep atakları o bitirmek istiyor bol bol sayı atmak istiyor takımın yıldızı olmak istiyor isterse her maç 100 sayı atsın neye yarar denver kazanamadıktan sonra bizim bireysel başarılara ihticayımız yok bizim takım olarak bir bütün olarak başarı elde etmemiz lazım bu yüzdende karla elvede dememiz lazım phx maçondan sonra bile jr smith i beyenmedi yaa ki jr kaç tane 3 lük attı o maç UMARIM OKURSUN CARMELO
...
Yorumu Yazan İverson fan, 07 Mart 2008, 16:34:13
bir kaç arkadas ıvy gitmeli demiş böyle bir saçmalık kabul edilemezz ıvyinin denvera sagladığı katkı tartısılmaz yüzdelerinin düşmesinin sucunu sadece onda aramamak lazım !! Her zaman her yerde en krall iverson!!!!!!!!!!!!!
...
Yorumu Yazan dgn, 06 Mart 2008, 22:36:32
İVERSON giderse bu takımdan pek bir şey beklenmez.ama İVERSON varken şampiyonluk bile beklenir.işte İVERSON farkı bu...
...
Yorumu Yazan The_An$wer3(İver$on), 05 Mart 2008, 23:27:31
Arkadaşlar kendinize gelin takımdan gönderilmesi gereken biri varsa oda geldiği günden beri takıma bişey katmayan George Karl adındaki şahıştır...İvy sanırım kariyerini Nuggets takımında bitirecek(kaç kere açıkladı), durduk yerede ortaya takas seneryoları atmayın...Saha içi sorunlardan ise en ilginç olanı A.I topu aldığında takımın geri kalan oyuncuları resmen İversonu izliyor buda takıma ve A.I zarar veriyor ,İvy yıpranıyor, şut yüzdesi düşüyor bu tip sorunlar maçın sonucunuda doğrudan etkiliyor!!!
...
Yorumu Yazan Carmelo, 05 Mart 2008, 20:30:46
berkay carmelo bi yıldız dır fakat senini gibiler bunu anlayamaz
...
Yorumu Yazan berkay karadeve, 04 Mart 2008, 19:25:18
allen iverson da zaten denverda kalmaya meraklı diil merak etmeyin işallah sezon sonunda da gider eğer o gitmezse karl gitsin hala nasıl karla bir sebep ulmuyorsunuz anlamıyorum adam 3 yıldan beri naptı sorarım size yaaaa ve bence jrın gönderilmesi çok saçma olurdu herhalde bulls maçını izlmediniz o adamın oynayamamasının tek sebebi o aptal karldır başka hiç kimse diildir
...
Yorumu Yazan emir, 04 Mart 2008, 18:41:33
hagayret denver
A.İgitse nolur ki herşey A.İ mi hem A.İ yi hemen takas etmemiz daha mantıklı
...
Yorumu Yazan philly4eva, 02 Mart 2008, 15:49:29
Nuggets A.I ile play-off lara giremezse bırakırım bu işleri
 1 2

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle