2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

ULEB Euroleague Top16/5. Hafta

NbaTr.Com - Cumartesi, 15 Mart 2008

D Gurubu

 

Toplu Sonuçlar

 

Maç

 

 

Panathinaikos-Siena

77

76

Efes Pilsen-Partizan

79

83

 

D gurubunda, son şampiyon için hayati önem teşkil eden maçta OAKA, 20 bin ateşli Yunanlıyla doluydu. Geçmişten günümüze bu salon, tolere edilmiş her türlü fanatizmin simgesel mabedlerinden birisi olagelmiştir. Ve bu durum, bu haftaki maçta da değişmedi. Spor salonundan ziyade bir futbol stadyumunu andıran atmosferi destekleyen konfetilerle zaman zaman hareketlenen parke kenarıyla beraber hiç kesilmeyen bir heyecana da ev sahipliği yapan salondan istediğini alarak ayrılan beklenildiği üzere ev sahibiydi ancak bu düşünülenden çok daha zor, çok daha çetin bir mücadele sonunda gerçek oldu. Korkusuz İtalyanlar maça öyle bir başladılar ki ilk 8 dakika sonunda 20 bin Yunanlı+12 Pana oyuncusu da dondu kaldı ancak onları bu halet-i ruhiyeden çıkaran soğuk bir ülke sayılabilecek Litvanya!nın her daim basketbolu ile fokurdayan çocuğu Jasikevicius oldu. Bir ara 12-27 olan skor çeyrek bittiğinde 17-27’ydi. 2. çeyrekle beraber ivmelenen ve seyircisini de tekrar arkasına alan Yoncalar Perperouglu-Saras ikilisiyle toparlanıp devreye 2 sayı geride girdikten sonra, 3. çeyrekle beraber yükseltmeye devam ettikleri savunmalarının da yardımıyla bir ara 7 sayı öne geçtiler ancak dediğimiz gibi, bu İtalyan ekibinin, üstelik küçük bir ilçenin takımı olduğu gerçeğine rağmen yüreğinde en ufak bir korku yoktu. Maçı son ana kadar, her türlü baskıya rağmen Thornthon-Mc Intyre ikilisi ve onlara kritik bir top kesme-ofansif hava topu-basketle eşlik eden Lavrinovic’lerin Ksistof olanıyla kafa kafaya getirdiler ancak engel olamadıkları Batiste smacı ve akabinde kalan son 5 saniyeyi Ilievski’yle çok uzaktan, çok erken, acele bir şutla harcama hatası ve iki kere de tiplenemeyen topla maçı kaybettiler. Oynanan iki maç, Siena’da rahatca kazanan, Yunanistan’da rakibine kök söktüren İtalyan takımının son 4 için ne derece güçlü aday olduğunu da ortaya koydu. Şurası kesin ki, guruptan çıkmayı başarırsa Fenerbahçe için en zorlu takımlardan birisi direk rakip olarak bekleyecek, zira haftaya Efes’e kaybedip 2. olmaları imkan dahilinde görünmüyor. Maçı Pana adına sürükleyenler, skorda çift haneli rakamlarla geri düştüklerinde Saras’la beraber patlayıp takımı toparlayan Perperoglou (11) ve takımın en skoreri olan (18) Batiste idi. Siena tarafındaysa maçın sonlarında kritik katkı veren ve 19 sayıyla oynayan Thornthon ve 15 sayı, 5 sayı pasıyla mücadele eden McIntyre baş rollerdeydiler.

 

Montepaschi ekibi haftaya Efes’i devirmeyi başarırsa kendi sahasında ki Efes zaten elendi, gurubu ilk sırada tamamlamayı başaracak. Çıkmayı zaten garantilediler ikili averajla. Öte yandan Panahinaikos’u çok zorlu bir serüven bekliyor. Öncelikle çıkmak için haftaya Partizan deplasmanından galip dönmeliler. Esasında içeride çok zor yendikleri Sırpları deplasmanda yenmeleri çok kolay iş değil ancak hakemlerin adaleti burada önemli olacak. Eğer yenerlerse o zaman olası bir Efes galibiyeti onlara liderlik getirecek ancak bu çok olası değil.

 

Gelelim temsilcimize. Bu sezon süresince defalarca Efes’in yaşadığı stabilite sorunlarından dem vurup kadroda bir Amerikalı-Yerli oyuncu dengesi kuramadıklarından bahsettik. Lakin, denge sorununun tam olarak burada olmadığı da son Partizan maçıyla ortaya çıktı. Zira geçen hafta OAKA’da Panathinaikos’a kan kusturan takım, ayrılan Amerikalılarla beraber gelen bir kenetlenme ve aşılan bir istikrar sorununun işaretini verir gibiydi oynadığı basketbolla ama bunun bir yanılsama olduğunu Partizan önünde süt dökmüş kediyi oynayarak ortaya koydular. Ortada başlayan maçın 5. dakikası civarında oyuna giren Pekovic çeyrek bittiğinde 12 sayıya ulaşmıştı. Her ne kadar Pekovic bir Süpermen olmasa da “Atılgan”lıktan uzak, hatta tam bir “Titrek” olan Efes savunması karşısında onu oynayabildi. 5 sayı farkla Partizan üstünlüğünde geçen çeyreğin ardından sadece Penn’le direnen Efes’e dört bir koldan saldıran genç ve dinamik Sırp ekibi devre biterken on sayılık avantajı cebine koymuştu bile. 3. çeyrekte olası bir Efes dirilişi umanlar sulu sepken tadında şut atan bir Partizan izlediler ve üçlük şovun sonucunda 18-30’luk bir çeyrek skoru ve 21 sayılık bir Partizan avantajı vardı son çeyreğe girilirken. Efes’in son çeyrekte ortaya koyduğu, şansın ve Penn’in hızlandırdığı baskı-skor üretimi maçı krize sokuyor gibi olsa da Partizan bu çok önemli ve altın tepside ikram edilmiş fırsatı tepmedi ve çeyrek final kaderini haftaya, bir deve karşı kendi ellerinde tutarak, bıraktı. Sconnie Penn kaydettiği 33 sayıyla rakibe tel başına kafa tuttu, direndi. Ancak yokları oynayan özellikle Amerikalı arkadaşları sayesinde en kritik maçta takımına bir galibiyet getiremedi. Partizan’daysa Pekovic 25 dakikaya 22 sayı sığdırdı ve Efes’i yıkan isimlerin başında geldi. %48’le attıkları 3 sayılık atışların dapayını yadsımamak lazım elbette.

 

Bu sonuçla Efes Pilsen Avrupa macerasına burada, tatsız bir biçimde nokta koyarken Partizan ateşli seyircisinin önünde son şampiyonu yenerek büyük bir sürprizi gerçeğe çevirip çeyrek final oynamak hedefinde. Hele bir de Efes Siena’yı devirip de onlara bir liderlik armağan ederse deymeyin keyiflerine.

 

Puan Durumu

 

Takım

G

M

Siena

3

2

Partizan

3

2

Panathinaikos

3

2

Efes Pilsen

1

4

 

Önümüzdeki Hafta

 

Siena

Efes Pilsen

Partizan

Panathinaikos

 

E Gurubu

 

Toplu Sonuçlar

 

Maç

 

 

TAU-Aris

90

74

Rytas-Fenerbahçe

87

84

 

Bir önceki turdan gurup lideri olarak gelen takımın (Rytas) yerlerde süründüğü, TAU’nun fazla geldiği E gurubunda Vitorya ekibi Yunan Aris’i konuk etti. Konuk etti dediysek TAU pek de misafirperver bir takımd eğil. 30 maçlık iç saha galibiyet serisini CSKA’ya bozdurduktan sonra şimdi de 7 maçlık bir başka seriye devam ediyorlar. Ve açıkcası bu seriyi , daha uzunca bir süre yüksek rakamlara taşımakta zorlanmayacaklar. Aris maça hızlı başlayıp 2. çeyreğin başında 22-29 öne geçtikten sonra adeta duvara tosladı ve olan, biten bütün gazı o noktada kaçtı. Devreye 43-37 önde giren TAU 3. çeyreği idare ettikten sonra son çeyrekte oyununu bir kademe daha yükseltip Selanik ekibine bir büyük umut bağışlamadılar ve maçı farklı kazandılar. %73’le 2 sayı, %42’yle 3 sayı kullanan bir ev sahibinin, ismi de TAU ise maç kaybetmesine zaten olanak yok. Zaten Aris’de de bu biçim bir galibiyeti kovalayacak organizasyon mevcut değil. Amerikalıların, bilhassa isminin çağrıştırdığı gibi traktör benzeri performanslarla takımı taşıyan Massey’in sırtında nereye kadar? Seneye o da burada olmayacak kuvvetle muhtemel. Olmayacak belki ama şu an için üretime devam ediyor. Bu maçta da 26 sayıyla ayaktakalan isimdi Amerikalı forvet. Ev sahibindeyse Splitter 18, Prigioni 16 sayıyla öne çıksada topu epeyce paylaştıklarını da belirtmek lazım.

 

TAU çoktan lider olarak çıkmayı garantiledi bile E gurubundan. Onlar için kritik soru rakibin kim olacağı. Panathinaikos güçlü ihtimal gibi ama bir Partizan sürprizi de olası. Aris içinse kelimenin tam anlamıyla bir mucize şart. TAU, İstanbul’da Fenerbahçe’yi yenecek, onlar da evlerinde Rytas’a 31 sayı üzerinde bir fark atacaklar. Ölme eşeğim ölme, yaza ne kaldı şurada?..

 

Top16’ya kalarak aslında çok önemli bir başarı elde ettiklerini sürekli ifade eden yöneticileri olan, ama bu Top16’ya kalma işinin nasıl gerçekleştiğini, takımın potansiyelinin yanına bile yaklaşamadığı halde hangi şans faktörleriyle bu noktaya ulaştığını kimsenin dile getirmediği Fenerbahçe, yine kendisine altın tepside sunulmuş bir fırsatı, yine koçunun vurdum duymazlıkları, hakemlerin inanılmaz kararlarıyla (Özellikle Solomon’a çaldıkları hücum faul) elinin tersiyle iterek asıl amacının basketbol başarıları falan değil heyecan aramak olduğunu ortaya koydu. Kıymeti kendinden menkul bir izleyici-koç (Koç dediysek öyle taktik falan gösterip oyuna müdahale ettiği, zor anlarda rakibin ivmesini düşürmek, takımını yükseltmek adına mola falan aldığı düşünülmesin, o mevkiinin adı koçluk içeriyor), hikmeti kendinden menkul bir şube kaptanı (Kaptan dediysek öyle takımı için didinen, üç haftadır yenilmekten öte gasp edilen hakkın arkasından deli gibi koşan bir insan düşünülmesin, o mevkiinin adı şube kaptanlığı ve kendisinin o işten anladığı ağzının üstüne inen hakem-rakip darbelerini el sıkışma, sırt sıvazlama biçimlerinde bertaraf etmek) ile bu takımın buralara nasıl geldiği çok açık: Solomon+yürekli birkaç evladımız... Rytas deplasmanında da durum çok farklı değildi. Maçı uzun süre, hatta son analra kadar önde götürmeyi başaran Kanarya, Price’ın ateşlediği Rytas hücumlarıyla maçın dengeye gelmesine müsade etti. Oyuncular mola alamadığı için koçun almasını bekledi herkes ama onun pek acelesi yoktu doğrusu. Ve göz göre göre giden maçı Lukaiskis son dakika içinde attığı kritik bir üçlük ve bitime 10 saniye kala aldığı ofansif hava topuyla takımı lehine perçinledi. Price 22 sayıyla sahanın en skoreri olurken Fenerbahçe’de Solomon 18 sayıyla normal oynarken ona Kinsey 20 sayılık bir katkı verdi. %55’le attığı 3 sayı ev sahibi açısından en kritik ögeydi maçı kazandıran.

 

Fenerbahçe,  teptiği onca fırsata rağmen halen daha gurup 2.’liği için en kuvvetli aday. Olası bir TAU galibiyeti direk olarak çeyrek final demek. Bu, çok uzak bir ihtimal gibi duruyor ama Solomon’ın henüz söyleyecek birşeyleri olabilir. Üstelik son atışını kullanacak olan Aris, Rytas’ı 6 sayı üzerinde yenerse ki çıkmak için 31 sayı üzerinde yenmesi şart, o zaman Fenerbahçe kaybetse de çeyrek finalin yolunu tutuyor. Rytas içinse Fenerbahçe’nin kaybetmesi kesin, şart. Onun haricinde Aris’e 6 sayı altında bir farkla yenilmeleri de onları çıkaracak. Saonuçlar ne olursa olsun harika bir hafta bizi bekliyor.

 

Puan Durumu

 

Takım

G

M

TAU

5

0

Fenerbahçe

2

3

Rytas

2

3

Aris

1

4

 

Önümüzdeki Hafta

 

Fenerbahçe

TAU

Aris

Rytas

 

F Gurubu

 

Toplu Sonuçlar

 

Maç

 

 

Real Madrid-Maccabi

100

103

Zalgiris-Olympiacos

52

61

 

Deplasman takımlarının çok zorlu müsabakalardan alınlarının akıyla çıktığı F gurubu, elenen Zalgiris’in kendi evinde kaybettiği ivmeyle şekillendi desek yanlış olmaz. Bu hafta da Olympiacos Litvanya deplasmanından galibiyetle dönerek üç takımın son hafta birincilik için rekabetine ortam hazırladı. Senenin en berbat ofansif performanısna, en kritik maçta ulaşan Zalgiris eline gelen fırsatı da böylelikle kaçırmış oldu. Aslında ciddi bir farkla olmasa da maçı son çeyreğe kadar önde götüren Litvanya şampiyonu, hem de kendi evinde yediği 9-22’lik son çeyrek serisiyle bu seneki Avrupa macerasını Maccabi deplasmanında oynayacağı maçla sonlandırmak zorunda kaldı. Kendi sahasında iki çeyrekte 9’ar sayı atan bir takımın maçı ancak ölümcül bir savunma gösterisiyle alması mümkün olurdu, son çeyrekte buna muvaffak olmayı başaramadı Kaunas. Üstelik 20 top kaybı yapmaları da işlerinin çıkmaza girmesinde önemli rol oynadı. İki takımında üçlük çizgisinin gerisinden potayı dövdüğü (Toplamda 44 şuttan 9’u isabetli oldu) müsabakada esas oğlan olarak zuhur eden şahsiyet Olympiacos’un çıkışndans orumlu kişiydi yine: Amerikalı Gard Greer. Bu sefer 14 sayıda kalsa da böyle bir maçta bu skor, yanına eklediği 5 top çalmayla beraber çok değerliydi. Ona Jackson 11 sayıyla, Bourousis 3 top kesmeyle yardımcı oldular. Zalgiris’deyse Maciulis, Top16’da sergilediği başarılı performansla dikkat çekse de bu maçta 10 sayıda kaldı. Hoş, bu onu çift haneler çıkan yegane Yeşilli oyuncusu yaptı ama birşeye yaramadı bu çift hane gösterisi.

 

Olympiacos, gösterdiği muhteşem dirilişle çeyrek final şansını hem kendi ellerine geçirdi, hem de kazanacağı bir zaferle son 4 oynamaya en güçlü adaylardan birini dışarıda bırakma şansı yakaladı. Haftaya Real Madrid’i kendi evlerinde yenmeleri onları çeyrek final yolcusu yapacak ama bir mucize gerçekleşir de Zalgiris, Maccabi’yi deplasmanda yenerse lider de olacaklar. Zalgiris içinse önümüzdeki hafta Maccabi karşısında bir prestij mücadelesi dışında gelecek yok.

 

Maçlardan birisi 52-61 biterken diğerinin 100-103 bittiği tuhaf bir geceydi doğrusu. Maccabi’nin Real Madrid’i deplasmadna yenmesi sürpriz olmazdı belki birkaç sene önce. Ama bu seneki Maccabi2nin bunu gerçekleştirmesi gerçek bir başarı oldu doğrusu. Üstelik bunu 13 sayı geriden gelerek yapmayı başardılar. Sonuç hem kendi evinde son 4 rüyası gören Real Madrid’i müthiş bir çıkıştaki Olympiacos’un kucağına attı, hem de Maccabi’ye olası bir Zalgiris galibiyetiyle gurup liderliğini getirdi. Maça istekli giren başkent ekibi devreye üstün girdikten sonra 3. çeyreğin hemen başlarında 58-45’lik skoru yakaladı. Ne olduysa işte bu dakikadan sonra oldu. Halperin-Morris-Vujcic üçlüsüyle müthi bir ivme yakalayan İsrail ekibi çeyreğin sonunda 70-71 öndeydi. Bundan sonra maç gitti geldi, bir oraya, bir buraya döndü ama bitime 5 saniye kala kaydettiği üçlükle maçı eşitleyip uzatmaya taşıyan Halperin en müthiş işi yaptı. Uzatmada öne fırlayan Maccabi’de Sharp en son kahramandı. Her kenardan çıkarılan topu aldı, her faulü baskete çevirdi, son 23 saniyede 6/6 serbest atışla oynaıyp, üstelik hiç birini de çembere dahid eğdirmeden sokan emektar gard takımı adına mükemmel bir şova imzasını attı. İki uzunundan toplam 41 sayı, 22 hava topu bulan (Reyes 21 sayı, 11 hava topu; Hervelle 20 sayı, 11 hava topu) Real, dış atıcılarının düşük oyunundan muzdarip maçı kaybetti. Maccabi’de ise %59’la atılan üç sayılar hem geri dönüçlerinin, hem da galibiyetin anahtarıydı. Morris 23 sayı, 13 hava topuyla parıldarken ona 16’şar sayıyla Halperin ve Vujcic eşlik ettiler.

 

Maccabi bu galibiyetle turu garantilerken Zalgiris’i yenerek liderliği de almaya hak kazanacak. Bunu hakettikleri kesin. Karşılarına gelecek takımın da CSKA olmayacağı ortada. Fevkalade bir işti dünkü galibiyet. Real Madrid açısındansa “Acı var mı acı?” diye sorabiliriz. Hem çok önemli bir fırsatı kaçırdılar, hem de haftaya Olympiacos’u deplasmanda yenip çıkmayı başarsalar da karşılarında CSKA’yı bulacaklar. İşleri zordan da öte...

 

Puan Durumu

 

Takım

G

M

Maccabi

3

2

Real Madrid

3

2

Olympiacos

3

2

Zalgiris

1

4

 

Önümüzdeki Hafta

 

Olympiacos

Real Madrid

Maccabi

Zalgiris

 

G Gurubu

 

Toplu Sonuçlar

 

Maç

 

 

CSKA-Unicaja

93

70

Roma-Barcelona

68

63

 

Geçen sene yarıfinalde karşılaştığı Unicaja’yı konuk eden CSKA, karşısındaki takımın bu özelliini hiç de kaale alıyormuş gibi değildi ve sahasındaki maçı rahattan da öte bir oyunla alarak gurubu birinci bitirdi. Şimdi rakibinin Real Madrid olup olmayacağını merakla bekliyor Rus ekibi. Malaga içinse umutlar son maçlara taşındı. 16-16’ya kadar kafa kafaya giden ilk çeyrekte finişi 8-0’lık bir seriyle yapan CSKA, 2. çeyreğe de bir 9-0’lık seri sıkıştırınca Malaga takımı için geri dönüşü olmayan bir sürece girilmiş oldu. İzleyenlerin bir ara 62-36 gibi abuk bir skoru da gördüğü maçın sonuna sıkılmadan gelen CSKA kuşkusuz kupanın en büyük favorisi. Goree 16, kendini bulmaya başlayan Smodis 13, Langdon 14 sayıyla mücadeleyi noktaladılar. Papaloukas da 7 sayı pasıyla mücadele etti. 5 oyuncusu çift haneli skor üreten Moskova’da 7 oyuncu da çift haneli verimlilik puanına çıktı. Konuk ekipteyse Gabriel 14, Santiago 13 sayıyla ayakta kalmaya çalışan isimlerdi.

 

CSKA, hem oynadığı basketbol ile, hem de istikrarıyla bu noktalarda. Liderliği garantiledirle ve ciddi olarak kupanın en büyük favorisi durumundalar. Unicaja içinse işler kritik. Haftaya CSKA’nın Barcelona’yı deplasmanda yenmesi kesin, şart. Tabii, onlar da Roma’yı yenecekler evlerinde. Ama Roma bu, herşeyi karman çorman edebilir her an için, öylesi bir muamma, öylesi bir fenomen...

 

İtalya’nın başkentinde oynanan ya tamam ya devam maçında Roma, konuk ettiği Barcelona’yı müthiş bir mücadelenin ardından devirerek şansını son haftaya taşımayı başardı. Bu sezonki oyunlarıyla “inişli-çıkışlı grafik sergilemek” kavramının kitabını yeniden yazan İtalyan takımında, oyunun çıkış kısmını sergilemenin tam zamanı zira ölüm-kalım maçı Malaga deplasmanında. Maça hızlı başlayıp 2. çeyrekte skoru 30-18 yaptıktan sonra duraklayan Roma, devreye ancak 33-30’la girebildi. Barca’nın çıkışı 2. yarıda da devam etti ve 54-61’e kadar sürdü fakat takip eden 4 dakikayı skorsuz geçen Katalan takımı yediği 11-0’lık seri nedeniyle maçı yitirdi. 3 sayı isabetinde %20’de kalmasalardı son hafta CSKA ile evlerinde liderlik maçına çıkacaklarıd ama olmadı. 2.’lik için de yine en büyük aday Barcelona. Grimau 21, Trias 17 sayıyla takımlarını sürüklerken ev sahibine galibiyeti getiren isimler 16 sayyla Lorbek, 11’er sayıyla Ukic ve Hawkins oldular. Ersan’ın 28 dakika süre alıp çok yönlü bir oyun sergilediğini de belirtelim, 9 sayı, 7 hava topu, 2 sayı pası, 3 top çalma ile oynadı.

 

Barcelona, CSKA önünde, her ne kadar zor olsa da, kazandığı takdirde çeyrek finale uzanacak. Kaybetmeleri demek, elenmeleri demek. Öte yandan Roma için öncelikli şart Unicaja maçından bir galibiyet çıkarmak, CSKA adına da dua etmek. Alttaki iki takım için CSKA’nı Barca’yı yenmesi önemli, gerisi hikaye...

 

Puan Durumu

 

Takım

G

M

CSKA

4

1

Barcelona

2

3

Unicaja

2

3

Roma

2

3

 

Önümüzdeki Hafta

 

Barcelona

CSKA

Unicaja

Roma

 

MVP : Axel Hervelle (Real Madrid) & James Penn (Efes Pilsen) 32 verimlilik puanı

 

Kayda değer performanslar

 

+Bootsy Thonrthon (Siena) 19 sayı, 7 hava topu, 2 sayı pası

+Mike Batiste (Panathinaikos) 18 sayı (8/10 2s), 4 hava topu

+Nikola Pekovic (Partizan) 25 dakika, 22 sayı (9/12 2s)

+James Penn (Efes Pilsen) 33 sayı (7/10 3s), 3 hava tpu, 4 sayı pası

+Jeremiah Massey (Aris) 26 sayı (11/17 saha içi isabeti), 7 hava topu, 3 top çalma

+Pablo Prigioni (TAU) 16 sayı, 5 hava topu, 4 sayı pası, 4 top çalma

+Tarence Kinsey (Fenerbahçe) 20 sayı (6/9 saha içi isabeti), 3 hava topu, 3 sayı pası, 2 top çalma

+Willie Solomon (Fenerbahçe) 18 sayı, 4 hava topu, 6 sayı pası, 3 top çalma

+Terrence Morris (Maccabi) 23 sayı (4/5 3s), 13 hava topu, 2 sayı pası, 3 top çalma, 2 top kesme

+Axel Hervelle (Real Madrid) 20 sayı, 11 hava topu

+Felipe Reyes (Real Madrid) 21 sayı, 11 hava topu, 3 sayı pası, 2 top çalma

+Theodoros Papaloukas (CSKA) 22 dakika, 12 sayı (6/8 2s), 5 hava topu, 7 sayı pası

+Jordi Trias (Barcelona) 17 sayı (7/8 2s), 8 hava topu

+Roger Grimau (Barcelona) 21 sayı, 6 hava topu, 2 sayı pası, 3 top çalma

 

--------------

 

-Andre Hutson (Efes Pilsen) İlk beş, 23 dakika, 3 sayı (1/10 saha içi isabeti), 2 top kaybı

-Bracey Wright (Aris) İlk beş, 30 dakika, 7 sayı, 5 top kaybı

-Lazaros Papadopulos (Real Madrid) İlk beş, 16 dakika, 0 sayı

 

İstatistik

 

Verimlilik

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

Lynn Greer

Olympiacos

5

24.6

Terrence Morris

Maccabi

5

22.8

Mike Batiste

Panathinaikos

5

20.6

Felipe Reyes

Real Madrid

5

19.8

Jeremiah Massey

Aris

5

19.8

 

Sayı

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

Lynn Greer

Olympiacos

5

20.8

Willie Solomon

Fenerbahçe

5

19.0

Hollis Price

Rytas

5

18.4

Jeremiah Massey

Aris

5

18.4

Kenan Bajramovic

Rytas

5

17.4

 

Hava Topu

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

Terrence Morris

Maccabi

5

10.8

Jeremiah Massey

Aris

5

8.8

Kerem Gönlüm

Efes Pilsen

5

7.4

Mamadou N’Diaye

Zalgiris

5

7.2

Marcus Goree

CSKA

5

7.2

 

Sayı Pası

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

DeJuan Collins

Zalgiris

5

6.4

Theodoros Papaloukas

CSKA

5

6.4

Terrel McIntyre

Siena

5

5.6

Pablo Prigioni

TAU

5

5.0

Zoran Planinic

TAU

5

4.4

 

Top Çalma

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

İbrahim İbin Jabeer

Roma

5

3.0

Willie Solomon

Fenerbahçe

5

2.8

Terrel McIntyre

Siena

5

2.8

Chuck Eidson

Rytas

5

2.6

Trajan Langdon

CSKA

5

2.4

 

Top Kesme

 

Oyuncu

Takım

Maç

Ortalama

Ömer Aşık

Fenerbahçe

5

3.8

Ersan İlyasova

Barcelona

5

2.0

Fran Vasquez

Barcelona

5

1.6

Marcus Goree

CSKA

5

1.4

Semih Erden

Fenerbahçe

5

1.4

 

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle