Gönderen Konu: 2008 NBA All Star (Analizler)  (Okunma sayısı 5668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
2008 NBA All Star (Analizler)
« : 27 Ocak 2008, 00:26:07 »
2008 All Star/ Slam Dunk (Analiz)

Smaç yarışmaları All-Star Cumartesi gecesinin en gözde yarışmasıdır . Dikkatler her zaman bu yarışma üzerindedir . En çok merak edilen bu yarışmadır .Birbirinden marifetli 4 oyuncunun vurduğu o smaçlar güneşin yavaş yavaş kendini hisettirdiği zaman da bizleri yerinden fırlatır . Tabi bu mükkemel organizasyonda her an bir jüri faciası yaşabilir . Ne demek istediğimi anlamışsınızdır . Yarışmaya katılan dört oyuncudan da olağan üstü şeyler beklemiyoruz ama jüri kendince en inanılmazı görmek istiyor herhalde  . En azından bizleri o süre içerisinde eğlendirebilecek şeyler istiyoruz . Neyse konuyu fazla dağıtmayalım bu sene yarışmaya Memphis'ten Rudy Gay , Toronto'dan Jamarıo Moon , Orlando'dan Dwight Howard ve Minnesota'dan son şampiyon Gerald Green katılacaklar . Oyuncuların durumuna şçyle bir göz atacak olursak ..

Rudy Gay => Açıkçası Rudy Gay'den final turuna kalacak bir performans beklemiyorum smaç yarışmasında ama ynie de gösterdiği performansla diğer yarışmacıları fazlasıyla zorlayacaktır . Bu yıl Top-10'a girmeyi başaran bir kaç smacı olsa da onların yaratacağı etki bu arenada gerçekleşmeyecektir . Memphis'ten Hakiim Warrick katılmıştı iki yıl önce bu yarışmaya ve bize izlettiği smaçlar bence güzeldi . Ne yazık ki ikinci tura kalamadı ama bu yarışmada Rudy Gay ile bir smaç yaparken görürsek onu fazla şaşırmamamız gerekir .

Gerald Green => Yarışmaya geçtiğimiz yılın şampiyonu olarak geliyor ama bu yıl bu ödülü isteyeceğinden emin değilim . Geçtiğimiz yıl Pierece ile birlikte güzel bir ikili olup yaptıkları smaçlarla jüriyi mest etmişlerdi ama Minnesota'dan kiminle yapabilecek ki onları . Ben onun bu yarışma da ikinci tura kalamayacağını düşünüyorum . 2008 Slam Dunk Contest sonunda onun adının ön planda olacağını sanmıyorum .

Jamario Moon => 2000'li yıllarda Carter'ın ardından yarışmada bir Raptors'lu daha . Moon kafa olarak bu yarışmaya hazırlandığını eğlenceli şeyler deneyebileceğinden bahsetti yaptığı açıklamalarda . Benim de ondan bu konuda beklentilerim olduğu için heyecanlandım ister istemez . Özellikle bir Harlem geçmişinin olması ona avantaj teşkil edebilir . Son yılalrda eski smaç şampiyonun formasını giymek moda oldu ya Moon'da Carter'ın formasını sırtına geçirirse hiç şaşırmam . Tabi bunu istemiyorum ama .. Yine de gecenin sürpriz ismi olabilri diyorum onun için .Hele ki ikili yapacağı smacı Calderon ile yaparsa tadından geçilmez .

Dwight Howard => Geçtiğimiz yıl yaptığı ve ''sticker'' adıyla artık zihinlere kazınan smacını hepimiz biliyoruz. Ama ne yazık ki bu smaç onu ne final turuna ne de şmpiyonluğa taşıyabildi . Bu yarışma da da güzel şeyler yapmak istediğini duyduk . Smaç konusunda zaten NBA'de lider durumda . Ayrıca atletik yapısı da ona artı kazandırıyor . Bu yarışma da hakkını vererek yapacağı bir iki smaç ve geçtiğimiz yıldaki akibetini düşününce final turuna kalabileceğini düşünüyorum . Tabi Moon mu Howeard mı bir karar veremedim .

KAAN MERT

------------------------------------------------------------------------------------------------

2008 All Star/ Batı Takımı (Analiz)

New Orleans'da düzenlenecek All-Star 08 Batı Karması ilk beşi açıklandıktan sonra bu beş oyuncunun bu seneki performanslarına bakacak olursak;

Kiminin çok eleştiri aldığı,kiminin taktir topladığı ve kiminin de bir ülkeyi arkasına alarak bu kadar oy topladığını göreceğiz.

Öncelikle,takımın ilk beşinin point-guard'ının bu seneki istatisliklerine bir göz atacak olursak,Iverson'ın zaman zaman kötü şut yüzdesi ile maçlar çıkardığı için eleştiri aldığını göreceğiz.Şuana kadar 42 maça çıkan Iverson,bu 42 maçta 41.7 dakika sahada kalırken,27.1 sayı 6.8 asist ve 2.9 ribaunt istatislikleri ile oynadı.
Iverson,111-107  kaybettikleri Lakers maçında 51 sayı atarak kendinin en yüksek sayı rakamına ulaşırken bu sene,18-27 şut isabet oranı ile oynadı ve 8'de asist yaptı.

Shooting Guard pozisyonunda ilk beş başlayacak olan Kobe Bryant ise bu sene izleyenleri farklı bir biçimde büyülüyorken,Bynum ile birlikte bu sene çok iyi bir ikili olduğunu gösterdi.41 maçta forma giyen Kobe,37.2 dakika sahada kalırken,27.7 sayı 6.0 ribaunt 5.1 asist ve 2.0 top çalma istatislikleri ile oynadı.
Kobe,14 Ocak'ta Lakers'ın 123-121 kazandığı Seatle maçında 48 sayı ile en yüksek sayısına ulaşırken bu sezon,maçı 21-44 şut isabeti ile bitirdi.

Forvet pozisyonunda ilk beş başlayacak isimlerden ilki Iverson'ın takım arkadaşı Melo.Gösterdiği oyun ile All-Star oylamasında ilk beşe seçilmeyi hak eden Carmelo,bu sezon 40 maçta forma giydi.Bu 40 maçta ortalama olarak,36.7 dakika sahada kalan Melo,25.5 sayı 7.0 ribaunt 3.4 asist ve 1.2 top çalma istatislikleri ile oynadı.
Melo,20 Aralık'ta Denver'ın Houston'ı 112-111 yendiği maçta 13-32 şut isabeti ile 37 sayı ve 16 ribaunt ile oynayarak sezonun kendi adına en yüksek sayı rakamına ulaştı.

Forvet pozisyonunda ilk beş başlayacak bir başka isim olan Tim Duncan ise 11 yıllık kariyerinde ikinci kez 20 sayı ve üzerinde ortalama tutturamadı şuana kadar.Dönem dönem yaşadığı sakatlıklar nedeniyle formdan düşen yıldız oyuncu,takımını 37 maçta temsil ederken,33.9 dakika sahada kaldı ve 19.4 sayı 11.2 ribaunt 3.1 asist ve 1.9 blok ortalamaları ile oynadı.
Duncan,sezonun en yüksek sayısına,takımının Suns'a 100-95 kaybettiği maçta ulaştığı 36 sayı ile imza attı.15-25 şut isabeti ile 36 sayıya ulaşan Duncan,ayrıca 17'de ribaunt alarak çok müthiş bir maç çıkarmış ancak tüm bu çabaları Spurs'a yetmemişti.

İlk beşin son ismi olan Yao Ming ise,oylamada arkasındaki Amare'ye baya bir fark atarak ilk beşte başlama hakkını elde etti.Özellikle Çin'den gelen oylarla oy sayısını fazlaca yükselten Çinli pivot,bu sezon 43 maçta 37.2 dakika sahada kalırken,22.1 sayı 10.7 ribaunt 2.4 asist ve 2.3 blok ortalamaları ile oynadı.
Yao Ming,sezonun en yüksek sayısına,takımının New York'u 101-92 yendiği maçta ulaştığı 36 sayı ile elde etti.14-21 şut isabeti ile oynayan Çinli pivot,36 sayısının yanında 11'de ribaunt alarak takımının galibiyetinde önemli bir rol oynadı.

HÜSEYİN İLKİN

-----------------------------------------------------------------------------------

2008 All Star/ Doğu Takımı (Analiz)

2008 NBA All-Star'da Doğu Konferansı'nda aslında pek de bir sürpriz yaşadığımız söylenemez. Doğu'nun ilk 5'in de beklenen isimler vardı. All Star'da ilk 5 başlayacak olan bu oyuncular performanslarına baktık.

Bu yazın sansasyonel takasına imza atan Kevin Garnett'den, yaptığı müthiş çıkışla tüm pivotları gölege de bırakan Howard'a kadar Doğu bu sene kesinlikle geçen seneye nazaran çok daha iyi durumda.

Point guard pozisyonun da oynayan 1973 doğumlu Jason Kidd, 42 maçta 11.3 sayı-10.5 asist-8.3 ribaunt ortalamasıyla oynarken Nets'in istikrarsız gidişatına da çare olamıyor. Basın önünde takım arkadaşlarını eleştiren ve bir ara gitmeyi de kafasına koyan Kidd şimdilik Nets'de fırtına öncesi sessizlik de All Star olmaya hak kazandı.

Sakatlığı nedeniyle sezon açlışını ve bu süreçteki maçları kaçıran oynadığı 33 maçta ise 25 sayı-6.8 asist-4.2 ribaunt yaparak halkında oyları ile All Star'a hak kazanan Dwyane Wade ise Miami Heat'in dibe vurmasına engel olamasa da All Star'da her daim olmayı hak eden oyuncuların başında geliyor. Miami'nin durumu ne olursa olsun değişmeyen gerçek Wade bu oyunun gülümseyen yüzü.

2006 All Star'ını belki de bir çok kişiye zehir eden ve o All Star'da ki benzil oyunuyla eleştiri oklarının hedefi olan LeBron James ise geçtiğimiz sezon dahi bu imajını silemedi. Gözler yine onun üzerinde ve yaptığı ya da yapmadığı yardımlaşmada olacak. James'de bu sezon 37 maçta 29.6 sayı-7.6 ribaunt-7.4 asist2le oynuyor.

Biz onu Batı takımında görmeye alışık olsak da o bu sefer güneşin doğduğu yerde Doğu'da parlayacak. Boston Celtics'in süper starı Kevin Garnett 41 maçta 19.2 sayı-9.9 ribaunt-3.8 asist yaparken Celtics'in çıkışında en önemli etken. 41 kere maşallah dedirten Garnett'in Doğu'ya güç kattığı ise bir gerçek.

NBA'de Shaq'dan sonra görülen en büyük etkiye geldi sıra. Attığı sayılar, aldığı ribauntlar, yaptığı bloklarla pota altını karartan Orlando'nun vurucu gücü ligin şuan en dominant uzunu Dwight Howard 45 maça çıkarken 22 sayı-14.9 ribaunt-2.6 blok ortalamasıyla oynuyor. Biz onu All Star Doğu-Natı maçı öncesi ayrıca Smaç yarışmasında da görme şansı bulacağız.

KEMAL ERDEM

---------------------------------------------------------------------------------------
NBATR

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2008 NBA All Star (Analizler)
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 00:50:24 »
Analizler güzel ve eyrinde olmuş..Slam Dunk'ta Gay'in kazanacapına inanıyorum.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2008, 23:31:20 »
bana maçı doğu kazanır gibi geliyor smaç yarışmasında da dwight alır posterini yapıştır potaya howard :lol:

Çevrimdışı CriminaL..

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2008, 19:20:55 »
doğu kazanacak gibi ama umarım batı kazanır.. howard ve moon arasında karar veremiyorum ama harlem düşünülünce moon geçiyor içimden.

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2008, 00:34:04 »
batıyı tutmama rağmen biraz umutsuzum doğu kazanabilir

Çevrimdışı Lebron James Koray

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2008, 23:31:16 »
slam dunk bence kesinlikle moon ile howard arasında geçer ama moon alır gibi yaaa...all star a gelince kesinlikle doğu diorum çünkü kadro çok fazla yaa...bu arada sabaha karşı 05.00 da seattle-cleveland var izlemenizi öneririm iyi seyirler...saygılar by KRY

Çevrimdışı kango

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2008, 11:57:03 »
geçen sene puanları yenmeseydi gine kazanırdı dwight'nin nba tv de maçlarını hiç kaçırmadım hedoyla nası ikilileri bitirdiğini gördükten sonra (spurs maçımda son saniye oyununu untmayalım) hedoyla giderlerse smaç yarışmasına neler olcağı çok belli
vince carter dan daha iyisi kim smaçlarda söyleyin?
yoksa gine mi birinin üstünden smaç yaptı?

Çevrimdışı The_Dunker

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2008, 21:45:25 »
Doğu artık bu kadar güçlenmişken maçı kolay kolay bırakmaz bence..Ama inşallah Batı Alır maçı..MVP kim olur o da merak konusu..