Gönderen Konu: 2010 Dünya Şampiyonası  (Okunma sayısı 28010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
2010 Dünya Şampiyonası
« : 08 Şubat 2008, 13:08:35 »
aradım taradım nasıl böyle bir konu olmaz diye dövündüm, eğer varsa bu topiciği oraya taşırsınız..

iyi hoş güzel biz bu turnuvayı aldıkta şimdi elimizden geri alınma problemiyle karşı karşıyayı, ben biletlerimi şimdiden ayırtmıştım 2010 gelsede gitsek diye...bu işinden doalyı turgay demirel'i yerden göğe sığdıramamıştık eğer bu organizasyon elimizden alınırsa ben dahil tüm türkiye bir b.k beceremedi diye söveceğiz, haklıyızda yani...biz bu işi 2006'da aldık sene oldu 2008 daha ortada fol yok yumurta yok, zaten organizasyonu elimizden alırlarsa haklılar derim adamlarda uyarıyo zaten halen bi hamle yapılmazsa ayıp yani...

Alıntı
FIBA, Türkiye Basketbol Federasyonu'na bir yazı yazarak, 2005 yılında ülkemize verilen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için bugüne kadar hiçbir mesafe katedilmediği, tesislerde henüz bir hareket olmadığı ve bu konuda kendileri tarafından rahatsızlık duyulduğu belirtildi.

29 Kasım'da Ankara'ya bir heyet gönderecek olan FIBA'nın tesislerle ilgili incelemeler yapacakları, Ankara, Antalya ve İstanbul'da yapılacak salonlarla ilgili rapor hazırlayacak ve bu raporun TBF Başkanı Turgay Demirel'in de katılımıyla değerlendirileceği bildirildi.

Türkiye'de incelemeler yapacak olan FIBA delegeleri, Federasyon ve GSGM'nin yanı sıra Ankara, İstanbul ve Antalya Belediye Başkanları ve Olimpiyat Komitesi'yle de görüştükten sonra raporunu verecek.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2010 Dünya Basketbol Şamiyonası için bazı sıkıntıların olduğunu ifade ederek, FIBA'nın gerekli incelemeleri yapacağını ve daha sonra raporunu hazırlayacağını söyledi.

Alıntı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, 2010 Dünya Şampiyonası'nın Türkiye'de yapılmasının tehlikeye girdiğini ve 1 hafta içinde girişimler yapılmazsa bunun kaybedilebileceğini söyledi.

Bayatlı, "Biz bunu bu şekilde yapamazsak, böyle bir durum, olimpiyatlara adaylığımızı da ciddi şekilde yaralar, darbe vurur. Girişimlerin en kısa sürede başlaması gerekir. Aldığım duyumlar kötü, önümüzdeki 1 hafta içinde, oturup bu konunun çözülmesi gerekir. Ankara'da ve İstanbul'da yapımı planlanan salonlar var. Bu salonların yapımına şu anda başlanırsa 1 senede bitirilebilir. Salonlara başlanmaması durumunda ise FIBA en kısa sürede neticeyi değiştirebilir. Aday olan çok sayıda ülke var. Bu da bizim için büyük skandal olur. Yalnız olimpiyatlar için değil, bundan sonra tesisi olmayan hiç bir sporda bize dünya şampiyonası vermezler. 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası evsahipliğimiz bile tehlikeye girer. Sonuçta bu konuda benim de yetkim yok. Ama o şampiyonanın alınmasında benim de çalışmalarım etken oldu. En az 10 IOC üyesine ayrı ayrı mektup yazdım. Onun da olumlu neticesini gördük. Şimdi ise tesisler konusunda bir girişim yapılmıyor. Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nun tamamlanması için de çalışmalara başlanmadı. Bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yaptığımız bir protokol var. Bu protokole göre belediyeden alacağımız 20 milyon YTL'lik bir paradan vazgeçerek, bununla Sinan Erdem Spor Salonu'nun yapılmasını istedik. Bizim bundan sonra yapacağımız iş belediyenin bu işe başlamasını beklemek ama maalesef henüz başlamadılar. En kısa sürede başlamaları lazım. Çünkü artık hukuki bir sorun kalmadı. Eski müteahhit ile iş bitirildi" açıklamasını yaptı.

http://www.ntvspor.net/pages/19881.asp

sizdende bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum, biraz duyarlı olalım her zaman vermezler böyle bir organizasyon...
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2008, 14:06:41 Gönderen: Mustafa »

Çevrimdışı cucloke

• NBA Draft'ında
  • B A R O N D A V İ S
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2010 Dünya Şampiyonası
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2008, 12:47:41 »
tanjeviçle devam edildiği sürece zaten evsahibi olmamız bir şey ifade etmeyecek..organizasyon bazında ise maçlar nerde oynanacak deseler abdi ipekçi dahil 1 salon bile sayamam size federasyon ne yapmaya uğraşıyor anlamıyorum 3 bin kişilk sahalarda abd ispanya gibi devleri ağırlamayı düşünmüyorlar herhalde...12 milyonluk yunanistan olimpiyat düzenledi bizim önümüzde böyle bir fırsat var bir arpa boyu yol alamamışız......
G O L D E N   S T A T E   W A R R İ O R S

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2008, 13:34:09 »
Abdi İpekçi'den başka, şöyle adam akıllı bir salon bilmiyorum ben.Önemli takımları bir; Akatlar, Caferağa gibi yerlerde karşılaştırmayız herhalde.Ama sistem herhalde ''her grup 1 ilde 1 salonda oynamalı'' olduğu için yükde azalacak doğal olarak.

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2008, 13:37:35 »
Vallahi orada görevli biri olarak bende onu söyleyebilirim abdi ipekçiden başka adam akıllı bir yer göremiyoruz buda bize önem verilmediğini gösteriyor sanırım.

Çevrimdışı HijackeR

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
    • KORFBOLFORUM
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2008, 17:54:35 »
Ankara için bir ara Ulus'a 10 bin kişi kapasiteli salon yapılacağı söyleniyordu ama vazgeçildi galiba ASKİ spor salonununda ne kadar gereksiz bir yerde olduğnu anlatmaya grek yok. Sadece Abdi İpekçi ile olmaz.
boşşşşşşşş

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2008, 21:51:56 »
  2 sene kaldı hala salon yapılcak 2010 da rezil olmamız olası ,fenerbahçe karşıya büyük bir arena
yapıcaktı temeli bile atılmadı üstüne bildiğim en büyük arena da abdi ipekçi yane caferağa ,daçka
ve akatlar cola turka arena damı oynucaklar turgay demirel iç çekişmelerle uğraşcana salon yapımını desteklesin bir zahmet :x

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2008, 00:38:03 »
  2 sene kaldı hala salon yapılcak 2010 da rezil olmamız olası ,fenerbahçe karşıya büyük bir arena
yapıcaktı temeli bile atılmadı üstüne bildiğim en büyük arena da abdi ipekçi yane caferağa ,daçka
ve akatlar cola turka arena damı oynucaklar turgay demirel iç çekişmelerle uğraşcana salon yapımını desteklesin bir zahmet :x

Bu saydıkların var birde Anadolu'da bir kaç salon var onlar da ahım şahım değil zaten.Bakalım nolacak sonumuz.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2008, 00:23:59 »
bence bizden alıcaklar başka bi ülkeye verilcek harbi harbi sahalar nbdl'den bile dandik ya

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2008, 00:35:16 »
Abi inşallah yaparlar da almazlar, çünkü ben çok heveslendiydim dwyane wade'i falan maça gidip izleyecem diye :laugh:

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
2010 Bileti Alan 3 Ülke Daha Belli Oldu
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2009, 16:25:02 »
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na Amerika Kıtası'ndan katılacak olan dört ülkenin belirlendiği FIBA Amerika Şampiyonası'nda Brezilya, Porto Riko ve Arjantin, ülkemizde düzenlenecek olan organizasyona katılmaya hak kazandı.

Yarı Final Grubu'nda günün ilk maçında Kanada, sadece bir galibiyeti bulunan Panama karşısında rahat bir oyun sergilediği mücadeleden 97-65 galibiyetle ayrıldı. Dominik Cumhuriyeti, Charlie Villanueva'nın 14 sayı- 3 ribaund, Al Horford'un da 10 sayı- 9 ribaund- 3 asist ile oynadığı karşılaşmada galibiyeti bulunmayan Meksika'yı 86-73 ile yenmeyi başardı.

Şampiyonada henüz bileği bükülmeyen Brezilya, Marcelo Machado'nun 6/11 üç sayı isabetiyle 23 sayı- 6 ribaund- 3 asist, Anderson Varejao'nun da 14 sayı- 10 ribaund ile double double yaptığı karşılaşmada Uruguay'ı 82-62'lik skorla mağlup etti. Arjantin ise Luis Scola'nın 25 sayı- 12 ribaund, Pablo Prigioni'nin de 11 sayı- 12 asist ile double double yaptığı karşılaşmada Porto Riko'ya ilk yenilgisini 80-78 ile tattırdı.

Diğer taraftan Brezilya, Porto Riko ve Arjantin'in ardından 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılacak olan dördündü ekip, Dominik Cumhuriyeti ile Kanada karşılaşmasının ardından belli olacak.

2. Tur Çeyrek Final Grubu O G M Puan
1.Brezilya 6 6 0 12
2.Porto Riko 6 5 1 11
3.Arjantin 6 5 1 11
4.Dominik Cumhuriyeti 6 3 3 9
5.Kanada 6 2 4 8
6.Uruguay 6 2 4 8
7.Panama 6 1 5 7
8.Meksika 6 0 6 6

TBF

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
FIBA Amerika'da Son Bileti Kanada Aldı
« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2009, 14:50:21 »
Ülkemizde düzenlenecek olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na Amerika Kıtası'ndan katılacak olan takımların belirlendiği FIBA Amerika Şampiyonası'nda Brezilya, Porto Riko ve Arjantin'in ardından Kanada, dördüncü bileti alan ülke oldu.

Çeyrek final grubunun son maçlarında Meksika, Panama'yı 74-64'lük skorla mağlup ederken, Arjantin'de Esteban Batista'nın başarılı performansına rağmen Uruguay'ı 73-66 ile geçti. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na Amerika Kıtası'ndan katılacak olan dördüncü takımın belirlendiği karşılaşmada Kanada, Dominik Cumhuriyeti'ni 80-76 ile mağlup etti. Günün son maçında ise Porto Riko, Brezilya'yı 86-82'lik skorla mağlup ederek rakibine ilk yenilgisini tattırdı.

Oynanan bu karşılaşmaların ardından Brezilya ile Kanada ve Porto Riko ile de Arjantin yarı finalde eşleşti.

TBF

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2009, 15:55:48 »
Alıntı
Marcelo Machado'nun 6/11 üç sayı isabetiyle

Hafif olaylı bir Brezilya-Türkiye maçı (turnuvayı hatırlayamadım şimdi) .86-85.K.Tunçeri 2 serbest atışı kaçırıyor.Manyağın biri maçta olduğu gibi 3lük çizgisinin 2-3 metre gerisinden üçlüğü yolluyor.

O psikopat mı bu ?

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2009, 16:01:51 »
Alıntı

Hafif olaylı bir Brezilya-Türkiye maçı (turnuvayı hatırlayamadım şimdi) .86-85.K.Tunçeri 2 serbest atışı kaçırıyor.Manyağın biri maçta olduğu gibi 3lük çizgisinin 2-3 metre gerisinden üçlüğü yolluyor.

O psikopat mı bu ?

Hiç unutamadığım maçlardan biridir. 2002 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda. İlk yarıyı Hidayet'in üçlüğüyle 10 sayının üstünde bir farkla kapamıştık herhalde. Sonra yine basit hatalar falan Machado nerdeyse orta sahadan bitirmişti işimizi. İlk maçıydı turnuvanın. Kötü başlamıştık, devamı da berbattı zaten. Umarım Litvanya maçıyla iyi gireriz şu turnuvaya, yoksa genlerimizde var devamı kötü gelir tecrübelerden biliyorum.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2009, 17:57:35 »
Alıntı

O psikopat mı bu ?

Hiç unutamadığım maçlardan biridir. 2002 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda. İlk yarıyı Hidayet'in üçlüğüyle 10 sayının üstünde bir farkla kapamıştık herhalde. Sonra yine basit hatalar falan Machado nerdeyse orta sahadan bitirmişti işimizi. İlk maçıydı turnuvanın. Kötü başlamıştık, devamı da berbattı zaten. Umarım Litvanya maçıyla iyi gireriz şu turnuvaya, yoksa genlerimizde var devamı kötü gelir tecrübelerden biliyorum.

O maçı ben de hatırlıyorum. Machado'yu gördükten sonra NBA'e gider heralde demiştim ama gitmedi. Ara maçlarda üçlüklerde azışıyla bilinir. O maç da baya göndermişti bizim potamıza.

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Türkiye’nin Son 4 Yolcusu Belli Oldu
« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2009, 13:36:26 »
2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek 20 takım, FIBA’nın Kıta Şampiyonaları’nın ardından belli olurken, şampiyonada yer alacak son 4 takım, FIBA Merkez Yönetim Kurulu’nda verilen “wildcard”larla belli oldu.

Bu sabah TBF Başkanı Turgay Demirel’in açılışını yaptığı ve Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen FIBA Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı sonunda wildcard’ları kazanan ülkeler; Almanya, Litvanya, Lübnan ve Rusya oldular.

TBF

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
FIBA Dünya Şampiyonası Torbalarını Belirledi
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2009, 20:55:15 »
FIBA, ülkemizde gerçekleştirilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimi öncesinde torbaları açıkladı.

Çırağan Sarayı’nda 15 Aralık Salı günü 11:30’da gerçekleştirilecek kura çekiminde ilk torbada son Olimpiyat şampiyonu ABD, Polonya’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan İspanya, Arjantin ve Yunanistan yer aldı.

Şampiyonaya ev sahipliği yapacak A Milli Takımımız ise ikinci torbada yer aldı. Türkiye’nin dışında ikinci torbada Sırbistan, Slovenya ve Fransa takımları bulunuyor. Kura çekimi öncesinde 6 torbada 4’er takım yer alacak. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası, birinci turu 6’şar takımdan oluşan 4 grupta oynanacak.

FIBA tarafından yapılan açıklamada, birinci tur gruplarının rekabet düzeyine göre her kıtadan dengeli dağılımın yapılacağı ifade edildi. Ayrıca 2010 FIBA Dünya Şampiyonası formatı gereği, aynı grupta Avrupa Kıtasından en fazla 3, Amerika Kıtasından ise en fazla 2 takımın bulunacağı da belirtildi.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimi öncesinde torbalar şu şekilde oluştu;

1.Torba ABD                  Arjantin           İspanya            Yunanistan
2.Torba Sırbistan            Slovenya         Fransa              Türkiye
3.Torba Brezilya              Porto Riko        Kanada             Avustralya
4.Torba Hırvatistan          Rusya             Litvanya           Almanya
5.Torba Yeni Zelanda       Çin                 İran                 Angola
6.Torba Ürdün                Lübnan            Tunus              Fildişi Sahili

TBF

Çevrimdışı Lakerscı

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Aralık 2009, 15:24:31 »
Maçları Ankarda oynuyoruz.C grubunda Çin,Rusya,Yunanistan,Porto Riko,Fildişi Sahilleri var.

Fena bir grup değil.Memo'da gelicek heralde.Federasyon yetkilileri Utah'a gitmiş ve Memo ile görüşmüşler.

Biz belki başarılı oluruz ama daha önemlisi Nba'in süperstarlarını kanlı canlı şekilde dünya gözüyle görme şansımız olucak... :dance :dance
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2009, 15:30:41 Gönderen: Lakerscı »
THE BEST

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Yao, Dünya Şampiyonası'nda Oynayamayacak
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2010, 18:25:18 »
FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Basketbol Takımımız ile aynı grupta yer alan Çin'in yıldız oyuncusu Yao Ming'in, sakatlığı nedeniyle Milli Takım forması giyemeyeceğini açıkladı.

Temmuz ayına kadar basketbol oynamasının yasak olduğunu açıklayan Yao Ming, "Şampiyonada forma giyebileceğimi düşünmüyorum. Ancak bu ülkemdeki genç oyuncular için önemli bir fırsat olacak" dedi. 29 yaşında ve 2.29 boyundaki Çinli oyuncu, NBA'de en son Houston Rockets forması altında 2008/09 sezonunda 77 karşılaşmada forma giyebilmişti.

NBA'deki çaylak yılı olan 2002/03 ve 2003/04 sezonlarında 82'şer maçta forma giyen Yao Ming, 2004/05 sezonunda ise 80 maçta oynamıştı. Yıldız oyuncu 2005/06 sezonundan bu yana çeşitli sakatlık sorunları nedeniyle takımını bir çok maçta yalnız bırakmıştı.

6 kez All-Star seçilen Yao Ming, NBA kariyeri boyunca 481 karşılaşmada 19.1 sayı- 9.3 ribaund- 1.6 asist- 1.9 blok rakamları elde etmişti.

Sakatlığı nedeniyle FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda forma giyemeyecek olan Yao Ming'in, diğer yandan eşinin çocuk beklediği açıklandı.

A Milli Basketbol Takımımızla aynı grupta yer alan Çin'de bir diğer NBA oyuncusu Yi Jianlian, takımının pota altı yükünü çekmesi bekleniyor. NBA'de galibiyet almakta zorlanan New Jersey Nets'in başarılı uzunu Jianlian, bu sezon 13 karşılaşmanın 12'sinde ilk beş başlarken, 15.8 sayı- 7.5 ribaund- 1.2 blok ortalamalarıyla kariyerinin en iyi rakamlarını yakalamıştı.

TBF

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Brezilya’nın Yeni Antrenörü R.Magnano
« Yanıtla #18 : 18 Ocak 2010, 18:33:25 »
Ülkemizde düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alacak olan Brezilya’da, antrenörlük görevine Arjantinli teknik adam Ruben Magnano getirildi.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya Basketbol Federasyonu ile 2012 Londra Olimpiyatları’na kadar olan süre için anlaşma imzalayan Arjantinli antrenör, Brezilya Milli Takımı ile birlikte ilk önemli sınavını da 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda verecek.

Arjantin Milli Takımı ile 2004 yılında Atina’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda altın madalyaya ulaşan Magnano, Cordova Atina’daki görevinden ayrıldığından beri takım çalıştırmamıştı. Magnano, 2008 yılından beri Brezilya’yı çalıştıran İspanyol teknik adam Moncho Monsalve’nin yerine göreve geldi.

Magnano’nın yeni görevindeki en büyük şansı NBA’de forma giyen oyuncuların takımda forma giyecek olması. Nene, Leandro, Barbosa ve Varejao gibi NBA’in önemli oyuncularını kadrosunda barındıran Brezilya, 28 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ilk tur maçlarını B Grubu’nda ABD, Hırvatistan, Slovenya, İran ve Tunus ile birlikte oynayacak.

TBF

Çevrimdışı orcun11

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2010, 16:42:00 »
Sürpriz takımım Brezilya. Pota altındaki isimler dikkat çekiyor. Anderson Varejao, Nene Hilario ve Tiago Splitter bir de bunlara L.Barbosa ve Tau'da oynayan Huertas'ı eklersek sert ve diri bir takım ortaya çıkıyor. Ama kısalarda uzunlarda olduğu gibi alternatif yok. Ama madalyayı zorlayabilir.

Çevrimdışı burak9681

• Rookie
  • **
  • * Kobe BRYANT! *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Ocak 2010, 20:03:41 »
Fenerbahçe Arena yetişseydi çok iyi olurdu.
Allah izin verirse şöyle bir ABD maçı izlemeye gideceğim. 8-)
SBS MOD! [offline]

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Ocak 2010, 21:07:40 »
Bilet siparişini şimdiden kovalıyorum. Bir maç kesmez beni, en az 2-3 maçına gitmek istiyorum. Başka zaman fırsat olmaz Amerika'ya gidemediğimiz sürece.

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Rondo'yu Görmemiz Zor
« Yanıtla #22 : 11 Şubat 2010, 17:59:22 »
Bu yaz ülkemizde düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası kapsamında İstanbul'da mücadele edecek Amerika Birleşik Devletleri takımının Basketbol Direktörü Jerry Colangelo, Boston Celtics'in genç ve başarılı oyun kurucusu Rajon Rondo'nun milli takıma katılmak konusunda gönülsüz olduğunu açıkladı.

Özellikle Rajon Rondo ve Andrew Bynum'ı kadroda görmek için istekli olduklarını belirten tecrübeli basketbol adamı, Bynum'ın son dakikada katılım konusunda taahhüt veremeyeceğini, Rondo'nun ise teklifi kabul etmediğini söyledi.

"Rondo özellikle kişisel yararları doğrultusunda pek fazla istekli değildi." diyen Colangelo, Rondo ve Bynum'dan başka üç-dört ismin daha tekliflerini geri çevirdiğini açıkladı. 

Garnett ve Allen takasından itibaren yeterliliği tartışılan Rondo, cevabını sahada vererek oyununu her geçen gün ilerletmesini bilmişti. Özellikle deliciliğiyle dikkat çeken oyuncu bu sezon tutturduğu 14.3 sayı, 4.4 ribaunt ve 9.7 asist ortalamalarıyla doğuda koçların oylaması neticesinde yedeklerden All-Star olmayı haketmişti.

Liseden direk NBA'e geçme kararı alan Andrew Bynum ise özellikle efsane oyuncu Kareem Abdul-Jabbar'la çalışmaya başlamasının ardından önemli bir silah olduğunu ispatlamıştı. Genç oyuncu, bu sezon Los Angeles Lakers adına çıktığı 50 maçta ortalama 31.3 dakika oyunda kalarak 15.1 sayı ve 8.2 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Burak Malçok/NbaTr

Çevrimdışı PassingAbility

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2010, 23:13:43 »
İple çekiyorum şampiyonayı iple :)

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Ağustos 2010, 21:04:56 »
Brook Lopez gelemiyormuş şampiyonaya, yerine Javale McGee gelecekmiş.ABD'nin pota altına kara büyü yapılmış resmen..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni