Gönderen Konu: Şampiyon ABD Teşekkürler Türkiye  (Okunma sayısı 15167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Şampiyon ABD Teşekkürler Türkiye
« : 12 Eylül 2010, 23:42:53 »
Tüm dünyanın merakla beklediği 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finali ABD ve Türkiye arasında bu akşam oynandı.Maçın ilk çeyreği dengede giderken ikinci çeyreğin ortalarından itibaren Kevin Durant'le farkı açan ABD, bize farkı kapama şansı tanımadı ve sahadan 81-64 galip ayrılarak Dünya Şampiyonu oldu.

Maçın ilk dakikaları karşılıklı sayılar ve dengeli bir oyunla başladı.Hücum ribaundlarında oldukça etkili olan ABD, bulduğu ikinci şans sayılarla farkı bir ara 5'e çıkarsa da milli takımımız Hido'nun üçlükleriyle öne geçmeyi başardı.Ancak ABD bir ara 3'e çıkan farkı kapatarak öne geçti ve ilk çeyrek 22-17 ABD lehine bitti.

İkinci çeyrekte ise sahne tamamen Kevin Durant'in oldu.Çeyreğin hemen başından itibaren farkı açmaya başlayan ABD üçüncü dakikanın sonunda 7 sayı farkla öndeydi.Kevin Durant'in çeyreğin 5.30'uncu dakikasında attığı üçlük farkı 10'a çıkardı.Bu dakikadan sonra farkı bir türlü 6'nun aşağısına çekemeyen millilerimiz Durant'in etkili oyununa dur diyemedi ve hücum ribaundlarını rakiplerine kaptırarak farkın 10 olarak çeyreğin bitmesine engel olamadı ve devreye ABD 42-32 önde girdi.

2. yarı Kevin Durant art arda bulduğu 2 üçlükle başladı.Bu sayılar farkı 16'ya çıkarınca Türkiye'nin gardı yavaştan düşmeye başladı.Bu dakikalarda Ömer Onan ve Ender Arslan'la etkili olsak da ABD Russell Westbrook ve Kevin Durant ve Lamar Odom'un basketleriyle farkı açarken Türkiye rakibine bir türlü karşılık veremedi.Zaman zaman farkı bir yere kadar düşürsek de bir türlü bu fark 10'un altına düşüremedik ve bu çeyrek sonucu da skor 59-43 oldu.

Son çeyreğe ABD Rose'un basketleriyyle başladı.Semih Erden'in basketi ve ardından Odom'un üçlüğü sonucu da fark 18 oldu.Hido'nun tek başına sürüklemeye çalıştığı milli takımımız bu dakikalar boyunca Lamar Odom'u bir türlü durduramadı.Zaman zaman savunmalarda etkili olmayı başarsak da Son 4 dakikaya 19 sayı geride girdik.Son 3 dakikaya Hido'nun üçlüğüyle girdik ardından yaptığımız iyi savunma ve Kerem Tunçeri'nin serbest atışlarıyla 8. dakikanın sonunda skor 64-79'du.Ancak Igoudala'nın basketi yine farkı 17 yaptı.Bu basketten sonra herhangi bir sayı da gelmeyince ABD altın madalyanın sahibi oldu.

ABD adına zaferin en büyük mimarı 28 sayı 5 ribaundla süperstar Kevin Durant oldu.Ona gelen destekler 15 sayı 11 ribaundla Lamar Odom, 13 sayı 6 ribaund 3 asistle Russell Westbrook ve 8 sayı 6 asistle Derrick Rose'dan geldi.

Türkiye'de ise en skorer isim 16 sayı 7 ribaundla ayakta kalan ender isimlerden olan Hidayet Türkoğlu olurken millilerimizde çift haneli sayı rakamına da ulaşan tek isim oldu.Ersan İlyasova şut performansı olarak düşük kaldı ve 7 sayı 11 ribaund yaptı.Ömer Onan da 7 sayı yaparken Kerem Tunçeri de 7 sayı 5 asist kaydetti.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2010, 00:09:46 Gönderen: lunatic_1994 »
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şampiyon ABD Teşekkürler Türkiye
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2010, 00:07:31 »
Sağlık olsun diyerek başlamak istiyorum ama ben bu kadar kötü bi oyun görmedim.. Karşımızda ABD var diye oyuncular nerdeyse heyecandan altına sidikliyecekti.. Ribaund yok, üçlükte Ender'le Hido'dan başka kimse yok, hayvan gibi top kaybı.. Ersan, Kerem Gönlüm, Ömer Onan, Oğuz Savaş rezalet!! Ömer Onan bomboş iki turnike kaçırdı be! Çok yazık oldu.. Bu şekilde yenilmememiz lazımdı.. Neyse en azından gümüş madalya aldık ve bundan ötürü Türk Milli takımına teşekkür ediyor, kutluyor ve Avrupa Şampiyonluğu istiyoruz.. (En azından orda ABD yok) :-D

Son bişey; Hido ve Sinan Güler'in ne o kadar benchte oturduğunu ve Ömer Onan'la Kerem Gönlüm'e neden o kadar katlandığımıza anlam verebilmiş değilim..
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2010, 00:16:05 Gönderen: Barracuda »
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2010, 00:17:11 »
Ersan 2 gündür hayalkırıklığıydı falan filan da maçı koparan Durant oldu.Attı durdu yaklaşsak bile yine atacak gibi hava verdi.Direnç falan kalmadı.Erken pes etti takım.Gümüş aldık boru değil ama şu Amerika'ya kaybetmekte koydu.Hele o yavşak yavşak sırıtmaları...Off ulan...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2010, 00:25:33 »
Final maçında insanın uykusunun gelmesi kötü bir durum tabi..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2010, 00:55:03 »
Ersan 2 gündür hayalkırıklığıydı falan filan da maçı koparan Durant oldu.Attı durdu yaklaşsak bile yine atacak gibi hava verdi.Direnç falan kalmadı.Erken pes etti takım.Gümüş aldık boru değil ama şu Amerika'ya kaybetmekte koydu.Hele o yavşak yavşak sırıtmaları...Off ulan...
Yavşak biri varsa o şerefsiz Lamar Odom'dur bence ya neyse. Finalde kaybetmek çok koyuyor!

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2010, 01:44:23 »
Bugünün hayal kırıklığı Ersan'dı sanırım... Ama 12 Dev Adam+Bogdan Tanjevic büyük bir saygıyı ve tebriği hakediyor... Helâl olsun size gümüş madalyalı altın yürekliler!

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2010, 09:55:41 »
öncelikle teşekkürler 13 dev yürek:=) ama karşımızda Amerika olmasına rağmen biz mahalle takımına çıkıyor gibiydik...inanılmaz korku stres ve baskı vardı üzerimizde...dün gecenin en büyük yıldızı Tanjevicti bence:) ama 12 dev adam hem yorgun hemde 2.liği kabullenmişti baştan daha maça çıkmadan...neyse yinede teşekkürler final heyecanı yaşattıkları için...

Artık Avrupa Şampiyonu olalım:))

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
  • ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE NETS
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2010, 12:16:33 »
Maçın kopma anı bence Hidayet'le Chandler'ın tartışmasından sonraki pozisyonda Hidayetin hafif bi sakatlık geçirmesi oldu. Hidayet çıktığı anda ABD farkı iyice açtı ve farkı indiremedik. Ama olsun gümüş madalyayı aldık oda bi tesellidir. Ayrıca ilk yarıdaki hakem hatalarıda bizi çok kötü etkiledi, özellikle Hidayet çıktıktan sonraki kısımda, ilk yarı böyle olmasa başa baş giderdi kaybedermiydik kaybederdik belki ama böyle bir farkla kaybetmezdik bence...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2010, 12:20:58 »
Yalnız, bir şey diyecem katılır mısınız bilmiyorum ama Mehmet Okur'un eksikliğini bu sefer fazlasıyla hissettik galiba..

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2010, 12:59:03 »
Evet Memo olsaydı durum daha farklı olurdu. Birde şu Barış Ermiş'ten hiç faydalanamadık ayrıca, Cenk Akyol'da iyi bir performans sergiliyemedi sanki. Bunların hepsinden katkı alsaydık belki daha iyi olurdu gibime geliyor :P...

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2010, 13:12:56 »
Yalnız, bir şey diyecem katılır mısınız bilmiyorum ama Mehmet Okur'un eksikliğini bu sefer fazlasıyla hissettik galiba..

Kesinlikle. Pivotlarımızın dış şutunun olmaması bizi son derecede olumsuz etkiledi. Keza 1'e 1 sırtı dönük oyunu da oynamayı beceremiyoruz...

Mesela şöyle bir örnek vereyim,bizim pivotlarımızın dış şutunun olmadığını bildiği için rakipler,diğer oyuncularımızı adım adım takip ederken pivotlarımızın 3'lük çizgisi dışına çıkıp top almasına müsaade ettiler,hiçbir baskı yapmadan. Top onlardayken pas atamasınlar diye diğer oyuncularımıza baskı uyguladılar hatta. Ama Memo olsaydı o boşluklarda çok çok rahat ceza 3'lükleri yollardı. Ya da kendini tutan uzunu dışa çekip arkadaşlarına pozisyon yaratabilirdi,sırtı dönük 1'e 1 oyunlarla rakibi hırpalayabilirdi...

Seneye Litvanya'daki Avrupa Şampiyonası'nda Mehmet Okur'u da milli takımımızda görebiliriz inşallah,hem özledik onu;hem de fazlasıyla ihtiyacımız var.

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2010, 13:38:39 »

Kesinlikle. Pivotlarımızın dış şutunun olmaması bizi son derecede olumsuz etkiledi. Keza 1'e 1 sırtı dönük oyunu da oynamayı beceremiyoruz...

Mesela şöyle bir örnek vereyim,bizim pivotlarımızın dış şutunun olmadığını bildiği için rakipler,diğer oyuncularımızı adım adım takip ederken pivotlarımızın 3'lük çizgisi dışına çıkıp top almasına müsaade ettiler,hiçbir baskı yapmadan. Top onlardayken pas atamasınlar diye diğer oyuncularımıza baskı uyguladılar hatta. Ama Memo olsaydı o boşluklarda çok çok rahat ceza 3'lükleri yollardı. Ya da kendini tutan uzunu dışa çekip arkadaşlarına pozisyon yaratabilirdi,sırtı dönük 1'e 1 oyunlarla rakibi hırpalayabilirdi...

Seneye Litvanya'daki Avrupa Şampiyonası'nda Mehmet Okur'u da milli takımımızda görebiliriz inşallah,hem özledik onu;hem de fazlasıyla ihtiyacımız var.

Çağatay'ın dediğine harfiyen katılıyorum, zaten bizim takımımız Semih ve Ömer birebir sırtı dönük oynamayı beceremiyor, bu sene NBA'de boy göstericekler bakalım orda öğrenirler bunları umarım. Bu maçta Kerem Gönlüm bire bir sırtı dönük oynamaya çalıştı ama hiç beceremedi. Zaten 2-3 yaptı daha denemedi bile. Umarım seneye Memo'da katılır bize. Ayrıca Hidayet'te bundan sonraki şampıyonayada umarım gelir.

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2010, 13:55:59 »
Hidayet'in sakatlanması da çok çok etkili oldu.. Takımı ateşleyen adamdı Hido. En kritik yerlerde eli titremeden atmayı bildi. O sakatlanınca onun görevini devam ettirecek bir adam çıkmadı malesef..

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2010, 17:21:33 »
Hemen finale hem de Türkiye'ye yakışmayan bi oyun oynadılar.. 2.liği kabullenmiş gibiydiler gerçekten de.. Ayrıca o ne seyirciydi öyle aman Allah'ım facia! Mezara gelmişler sanki.. Yazık oldu be, böyle kaybetmemeliydik..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2010, 17:48:12 »
Hemen finale hem de Türkiye'ye yakışmayan bi oyun oynadılar.. 2.liği kabullenmiş gibiydiler gerçekten de.. Ayrıca o ne seyirciydi öyle aman Allah'ım facia! Mezara gelmişler sanki.. Yazık oldu be, böyle kaybetmemeliydik..
Aynen benim kızdığım nokta da bu. Yunanistan yenmemiş miydi bu rüyaların takımını? Bizim Yunanlardan ne eksiğimiz vardı. Tamam yensinler demiyorum da en azından yüreklerini ortaya koyabilirlerdi..

Üst mesajda dediğim gibi maçın gitmesinde Hido'nun etkisi çok oldu.. Hido'lu bir Türkiye bu kadar ezilmezdi

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Eylül 2010, 18:10:29 »
Ayrıca top paylaşımının felaket olması sonucu Ersan 1-2 boş şut dışında neredeyse top alamadı eline.Ersan da bu takımın 2 numaralı skoreri sonuçta.Onu hiç besleyememiz sonucu Ersan da pek bir şey yapamadı.Bu şartlar altında galibiyet imkansız zaten..

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Eylül 2010, 18:13:59 »
Aynen benim kızdığım nokta da bu. Yunanistan yenmemiş miydi bu rüyaların takımını? Bizim Yunanlardan ne eksiğimiz vardı. Tamam yensinler demiyorum da en azından yüreklerini ortaya koyabilirlerdi..

Üst mesajda dediğim gibi maçın gitmesinde Hido'nun etkisi çok oldu.. Hido'lu bir Türkiye bu kadar ezilmezdi
Mehmet olasaydı altını alabilirdik ama Tanyavic in Barış Ermiş i ve Cenk Akyolu oyunana sokmamakta ısrar etti belki onlar biraz daha takıma ruh verebilirlerdi. En azından daha zevkli bir maç olabilirdi. Olsun 2.cilik te çok iyi ayrıca genele bakınca en iyi Avrupa takımı konumundaydım Avrupa Şampiyonasını kazanabiliceğimize inanıyorum :)

The legend in the area

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Eylül 2010, 18:31:08 »
Ayrıca top paylaşımının felaket olması sonucu Ersan 1-2 boş şut dışında neredeyse top alamadı eline.Ersan da bu takımın 2 numaralı skoreri sonuçta.Onu hiç besleyememiz sonucu Ersan da pek bir şey yapamadı.Bu şartlar altında galibiyet imkansız zaten..
Ersan hep vasattı ama ya, gelen topları da kullanamadı rezil etti

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Eylül 2010, 18:48:19 »

Mehmet olasaydı altını alabilirdik ama Tanyavic in Barış Ermiş i ve Cenk Akyolu oyunana sokmamakta ısrar etti belki onlar biraz daha takıma ruh verebilirlerdi. En azından daha zevkli bir maç olabilirdi. Olsun 2.cilik te çok iyi ayrıca genele bakınca en iyi Avrupa takımı konumundaydım Avrupa Şampiyonasını kazanabiliceğimize inanıyorum :)
Şimdiden toz pembe hayallere dalmamakta fayda var.Gasol, İspanya kadrosuna eklenirse açıkcası şansımız %30'lara kadar düşer çok zor çünkü o kadroyla İspanya'yı yenmek.Ayrıca Yunanlarda Papalukas yoktu, Litvanya'da kimler kimler yoktu.Fransa'da Parker,Noah,Beaubois yoktu..Yani takımlar çok eksikti.Zaman şampiyonluk naraları atma zamanı değil.Önümüzdeki sene neler olup bitti bir bakalım hele..

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Eylül 2010, 19:32:49 »
Geçen sene grup maçı da olsa yendik. Ne kadar küçümsüyoruz kendimizi öyle. Ayrıca onlar Gasol'suzsa biz de Mehmet'sizdik. Tamam Gasol belki nispeten daha iyi ama Mehmet'ten çok da acayip müthiş bir adam olduğunu sanmıyorum. Sizce de öyle değil mi?

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #20 : 13 Eylül 2010, 20:13:49 »
Abi takım çok yorgundu yalnız,seyirciyi ruhsuzdu diye eleştirmeniz doğru da takım için aynısını diyemeyeceğim.

Şu yönden düşünün mesela:Amerika bizden 3 saat önce oynadı maçını,gitti otele dinlendi. Biz 9 buçukta maça başladık,11 sularında kazandık. Sonrasındaki 1 saat ev sahibi olduğumuz ve son saniye galibiyeti olduğu için yapılan kutlama,röportajlar... Gece 1'den önce oyuncuların yattıklarını da sanmıyorum ben. Neyse,sonuç olarak FIBA'nın final maçını yarı finalin hemen ertesi gününe koyması çok büyük aptallık.

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Eylül 2010, 20:25:59 »
Abi takım çok yorgundu yalnız,seyirciyi ruhsuzdu diye eleştirmeniz doğru da takım için aynısını diyemeyeceğim.

Şu yönden düşünün mesela:Amerika bizden 3 saat önce oynadı maçını,gitti otele dinlendi. Biz 9 buçukta maça başladık,11 sularında kazandık. Sonrasındaki 1 saat ev sahibi olduğumuz ve son saniye galibiyeti olduğu için yapılan kutlama,röportajlar... Gece 1'den önce oyuncuların yattıklarını da sanmıyorum ben. Neyse,sonuç olarak FIBA'nın final maçını yarı finalin hemen ertesi gününe koyması çok büyük aptallık.
Bir de Amerika'lılar ard arda maç oynamaya çok daha alışık yani her yönden avantaj onlardaydı.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Eylül 2010, 20:39:49 »
Geçen sene grup maçı da olsa yendik. Ne kadar küçümsüyoruz kendimizi öyle. Ayrıca onlar Gasol'suzsa biz de Mehmet'sizdik. Tamam Gasol belki nispeten daha iyi ama Mehmet'ten çok da acayip müthiş bir adam olduğunu sanmıyorum. Sizce de öyle değil mi?
İspanya'nın bizden iyi olduğunu söylemek bizi küçümsemek anlamına gelmez.Bu akla kara kadar açık İspanya bizden çok iyi bir takım.Ayrıca onlar Gasol'süzdü biz Mehmet'sizdik kabul.

Ama bu eksikliklerin etkileri farklı.Bir kere İspanya o pasa dayalı oyununun temeli Gasol bir kere.Biz de ise Memo da gelse temel Memo olmayacaktı.
Ayrıca Gasol nispeten iyi demişsin.Abi yapma Gasol ve Memo arasında dağlar var.Gasol hücumda üçlük dışında her şeyi çok iyi yapan bir oyuncu.Gasol'ün yapacağı etkiyle Memo'nun yapacağı etkinin miktarında fark var.

Ben demiyorum ki biz İspanya'yı yenemeyiz.Benim demek istediğim bunu hep yapıyoruz.Bir başarı geliyor diğerine daha iyiyi yaparız.Hemen demeyelim bunu.Bir duralım yaa..Daha bu seneden "biz gelecek sene şampiyonuz"..Olmaz bu.Ben sadece bunu hatırlatmaya çalıştım.

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #23 : 13 Eylül 2010, 20:49:37 »
Yusuf sen de yapma Allah aşkına.  Sırbistan bizden iyi takım,İspanya bizden iyi takım. Niye biz Dünya 2.'siyiz? Gasol'ün de bu kadar abartılacak bi tarafı yok yani,2009'da Ömer Aşık Gasol'e sahayı dar eden oyuncu değil miydi?

Ayrıca Mehmet Okur olsaydı Gasol'den çok daha fazla kilit rol oynardı. Dış şutu olan bi uzun neleri değiştirirdi bizim adımıza,neler..

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Eylül 2010, 21:08:14 »
Yusuf sen de yapma Allah aşkına.  Sırbistan bizden iyi takım,İspanya bizden iyi takım. Niye biz Dünya 2.'siyiz? Gasol'ün de bu kadar abartılacak bi tarafı yok yani,2009'da Ömer Aşık Gasol'e sahayı dar eden oyuncu değil miydi?

Ayrıca Mehmet Okur olsaydı Gasol'den çok daha fazla kilit rol oynardı. Dış şutu olan bi uzun neleri değiştirirdi bizim adımıza,neler..
Aynen öyle abartmayalım. All-star olması bile haketmediğini düşünen çok kişi vardı. Mehmet de all-star o da. Sakın bu yanlış anlaşılmasın Gasol Mehmet'ten tabii ki iyi ama dağlar kadar da fark yok hani...

İspanya'nın bizden iyi olduğunu söylemek bizi küçümsemek anlamına gelmez.Bu akla kara kadar açık İspanya bizden çok iyi bir takım.Ayrıca onlar Gasol'süzdü biz Mehmet'sizdik kabul.

Ama bu eksikliklerin etkileri farklı.Bir kere İspanya o pasa dayalı oyununun temeli Gasol bir kere.Biz de ise Memo da gelse temel Memo olmayacaktı.
Ayrıca Gasol nispeten iyi demişsin.Abi yapma Gasol ve Memo arasında dağlar var.Gasol hücumda üçlük dışında her şeyi çok iyi yapan bir oyuncu.Gasol'ün yapacağı etkiyle Memo'nun yapacağı etkinin miktarında fark var.

Ben demiyorum ki biz İspanya'yı yenemeyiz.Benim demek istediğim bunu hep yapıyoruz.Bir başarı geliyor diğerine daha iyiyi yaparız.Hemen demeyelim bunu.Bir duralım yaa..Daha bu seneden "biz gelecek sene şampiyonuz"..Olmaz bu.Ben sadece bunu hatırlatmaya çalıştım.
Haklısın tabii bizim Türk sporundaki tek eksik istikrar ama kafa kafaya maç oynayamaz dedik oynadılar. Heyecan yapar yarı finalden öteye gidemez dedik gittiler. Ersan oynamadan hiçbir şey olmaz dediler ama oldu. Yani birçok kez bizi yanılttılar ve inşallah yanıltmaya devam da edecekler.