Gönderen Konu: Best Five Of The Play-Off's  (Okunma sayısı 5420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Early

• Superstar
    • Profili Görüntüle
    • RoxTurk
Best Five Of The Play-Off's
« : 03 Haziran 2007, 10:49:22 »
      Başlığı orjinal adıyla açtım daha hoş duruyor...Evet,şaka bir yana,finale kadar geldik ve sizce play-off serilerinin en iyi beşi nasıl ve kimlerden oluşur...Lütfen buraya isimleri yazarken;benimkine benzer,özellikle de yorum içerikli mesajlar yazın.Sadece pat diye isim yazan,yada iki kelime yorum atanların mesajları silinecektir.

Baron Davis:Belki kimine göre Nash, kimine göre Kidd burada olmalıydı hatta ve hatta D-Will olmalıydı fakat bana göre Baron..Şöyle söyliyim;Kidd ve Nash bunu hep yapıyor yada Deron genç ve ileride yapabilecek yine bunları...Fakat Baron,Charlotte yıllarından sonra adeta kaybolmuştu ve şimdiki performansları cidden mükemmel..İçeriye penetreleri,inanılmaz turnike ve smaçları,asistleri,triple-double'a yakın ortalamaları,hırsı,azmi,liderlik vasfı,kritik anlarda sorumluluk alma vs. * Belki takımı elendi ve şuan play-off'lar değil ancak Dallas'ı elemek her yiğidin harcı değildir.Zaten şuan Warriors şampiyon olsa,Mvp bariz ortada olurdu...Fazla lafa gerek yok Baron...
    Rip Hamilton: Şuan takımı finale kalamasa bile Pistons'ta en çok direnen isimdi belkide.Sürekli oynadı ve mücadele etti.Hiçbir zaman pes etmedi.Play-Off başlangıcından beri hep doğru olanı mantıklı olanı yaptı.Billups ve Prince dökülürken;skoru tek başına sırtladığı oldu.Tam bir Bad Boy gibi oynadı çoğu maçta.Kendisine olan güveni boşa çıkarmadı.Serbest atışlarını yine soktu,yine soktu-ki Billups gibi adam play-off serilerinde sık sık serbest atış kaçırırken ,değeri daha bir arttı-2 numaraya Rip diyorum...
   LeBron James:Bu adamı bu beşe koymak için,play-off serilerinde ne yapacağını düşünmeye gerek yoktu,zaten belliydi..Geçen yıldan bu yıla içindeki hırs hiçbir şekilde yitip gitmedi...İnadı ,kimsenin gözünden kaçamazdı.Bu kez doğru olan oldu ve Pistons gibi bir takıma ve de savunmaya kök söktürdü.Zaman zaman el üstü şutları soktu,zaman zaman da inanılmaz smaçlar ve asistler yaptı,yürekleri hoplattı.Ribaundlardaki canavarlığını her maç gösterdi.Bir önceki Pistons maçında tam 48 sayı üreterek Cavs tarihinde bir play-off maçında en çok skor üreten oyuncu oldu.Daha çok genç ve yapacakları çok.LeBron James...
   Carlos Boozer:Buraları belki de; şu beş içerisinde hiç görmemiş tek adam.Burası onun yeri oldu adeta.Utah Jazz'in Rockets'ı ve Warriors'ı devirmesindeki en büyük etkendi.Özellikle Rockets'a attığı 41 sayı ve iki seride de pota altına hükmetmesi ve de çok üst seviyede olan orta mesafeleri bu beşe yerleşmesinde en büyük etken oldu bir anda,benim gözümde... Eğer Utah,şu dakikadan sonra birşeyler yapamayısa Memo adam gibi atamadığı gibi Boozer da savunma yapmadığındandır.Yani çoğu şey bu adama bağlı bu takımda.Son olarak çok sarfedilen sözü söyliyim;play-off bazı oyuncuların yıldızlaştığı yerdir.Boozer zaten iyiydi,kaliteli bir oyuncuydu ama burada bu play-off'larda ondan hayli hayli-savunma hariç-daha fazlasını gördük.Carlos...
   Amare Stoudemire: Nba'in ilk beşine seçilen ve geçen sezon sadece 3 maç oynayabilen bu adamı bu beşe almamak ayıp,yazık,günah ve terbiyesizlik olarak nitelendirilirdi sadece.Bu yıl izleyenleri yeterince büyüledi ve eski Amare olarak geri döndü.Sakatlıklarını bir kenara atan Amare,play-off serilerindeki performansları ile gayet etkili ve dominanttı.Çok tecrübeli olmamasına rağmen;genç süperstarlığı onu üst kademelere taşıdı.Şuan Suns'ın Nash ile birlikte olmazsa olmazlarından..Gördükki Spurs serisinde o bir maç oynamadı takım çok şey yitirdi.Takımı belki elendi ancak bu takım onsuz "anlamsız" demektir.Son söz;Amare...

Sizler de kendi beşlerinizi yazmak için buyurun...*
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 11:05:07 Gönderen: Eralp »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
Ynt: Best Five Of The Play-Off's
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2007, 16:11:28 »
 Valla eralp aynen katılıyorum ama carlos boozer konusuna değincem adam savunma yapmamakta direndi
play off boyunca eğer memo o kadar iyi savunmacı olmasa 41 sayıyı nası atacaktı onu cavs daki ekmeğini
taştan çıkartan oyunu için dünya para verdi utah ama ginede utah ın ilerlemesinde büyük payı oldu ,rip ve le bron
seride çok iyi iş çıkarttılar ama billups un bu kadar kötü oynamasını yadırgadım koça karşı mı oldu bu yoksa sezon sonu  kontratı bittiği için böle davrandı anlamadım gitti ama sonuçta cavs -spurs finali izlicez

Çevrimdışı Muhammet Erim

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2007, 18:43:06 »
bende aynen katılıyorum bu beşe
baron davis: yıllardır süren gswnin play-off özlemini dindirdi.ilk seride dallası çok büyük bir üstünlükle yenmelerindeki en önemli faktördü gerçekten çok istedi ve başardı şampiyonluk adayını devirdi tek başına nerdeyse dallası bitirdi

rip hamilton:valla detroitteki tek istikrarlı adam diyebiliriz.billupsla berbaer takımı çok iyi taşıdı takımın tıkandığı anda ona ihtiyaç duyulduğu anda çıkp görevini yerine getirdi.

lebron james:valla gerçekten hiç beklemediğim bir patlama yaptı tamam önceden kendi oynuyordu am bu sene özellikle play offlarda arkadaşlarınıda oynattı takım oyuncusu oldu yani ve detroit serisidende inanılmaz maçalr çıkarark takımı finale çıkardı

carlos boozer:hucüm yönünden gerçekten çok iyi bir iş çıkardı ama savunma baımından resmen döküldü valla bende aynen lardopa gibi düşünüyorum memo o savunmayı yapmasa daha ilk turda rocketsa elenip gideceklerdi.birde spurs serisinde deron ile beraber hep kendine oynadı takımı değil biraz kendini düşündü bencil oynadı yani biraz ama sonuç olarak iyi maçlar çıkardı play offlarda.

amare stoudemire:nashle beraber özellikle spurs serisinde çok didindi etti savunamda ve hucümda çok şeyler yaptı ama malum sebeplerden! dolayı spurse elendiler ama o da gerçekten çok iyi bir seri çıkardı suns ve kendi adına

Çevrimdışı Chado

• NBA Oyuncusu
  • *
  • -Mr.Highriser-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2007, 19:22:22 »
Jason Kidd : Nets'in takım yıldızı Carterın çok kötü oynadığı playofflarda ilk turu geçip ikinci turda da doğu şampiyonu Cleveland'a da gayet iyi direnip 4-2 kaybetmesinde başrol playoffları Triple-Double ortalamalarla bitiren 34 yaşındaki Jason Kidd'indi tabiki...

Richard Hamilton : Eralp'inde dediği gibi final turunda arka arkaya 4 maç kaybeden Detroit'te playoff'larda kendi standartlarının üstünde oynayan ve sürekli çabalayan tek isim Richard Hamilton'dan başkası değildi.

LeBron James : Sorgulanacak hiçbir tarafı yok zaten,neler yaptığını seyrediyoruz.Son 30 sayının 25'i + game winner olan 48 sayılık bir maç gibi efsane performasnsının yanıs sıra takımını ilk defa nba finaline çıkardı..NBA Playofflarının şu anki yıldızı tartışmasız..

Tim Duncan : Sevmesem de takımını yine Suns gibi bir favoriyi yolda eleyerek Nba finaline taşıdı.Buraya başka bir isim düşünemiyorum Duncan'ın yerine.

Amare Stoudemire : O da burada olmayı en çok hakeden isim.Nash ile birlikte çok çanaladı,gayret etti ama spurs ü aşamadılar.

Çevrimdışı Bryant_Nowitzki

• Rookie
  • **
  • Kobe Bryant
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2007, 19:44:09 »
Baron Davis:  dallası tek başına nerdeyse yendi diyebilirim.o takımının herşeyi onun iyi olmadığı 2 maçıda dallas kazandı keşke dallasım turu geçseydi...

R.I.P : aslında son maçta herşeyi anlatıyo aslında takımında tek ayakta duran oyuncu olması. her gerektiğinde takımında sorumluluk alan r.ı.p bencede play-offların en iyi beşinde olmalı.

LeBron James : bu adamdan ne kadar nefret etsemde yapcak bişi yok çok ii oynadı( özellikle detroit sersinde)her girdikleri serideve sonucunuda NBA finaliyle alıyor...

Tim Duncan :suns serisini izleyen arkadaşlar bana hak vericektir, takımında kimse oynamazken nerdeyse 5'e 1 oynayarak takımının ilk önce konferans sonrada finale çıkmasındaki en büyük etken bu adam olmuştur.

Amare Stoudemire : bence çok fazla hak etmiyor ama yanınızda nash varsa ve sizdede az veya çok yetenek varsa zaten en iyi 5 ten çıkmanız imkansız diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2007, 19:48:36 »
Baron Davis=Kuşkusuz point guardlar içinde en çok göze batan isimdi,takımının Dallas'ı elemesinde en fazla pay sahibi olan Baron,oyunun her alanında maksimum katkıyı yapıyor takımı adına,sayı gerektiğinde sayı atıyor,savunma istendiğinde savunmada çok iyi direnç gösteriyor.Oyun içinde hep ön plana çıkıyor ne zaman kendisine gerek duyulsa.İkinci turda elendiler ama oraya gelirken Dallas'ı elemeleri bile çok önemli bir işti,bu da onun liderliğinde oldu.Arkadaşlarını oynattı,kendi oynadı,kısacası takımın herşeyi oldu.Deron'da burada olabilirdi ama benim için Dallas'ı elemek daha önemli,Parker finalde ama ondan hiç bahsetmiyorum bile burası için.

Manu Ginobili=Burası için Rip ile Manu arasında kararsız kaldım ama Spurs forması giymesi sebebiyle bir adım öne çıktı benim için Manu.Benchten gelerek hep kritik işlere imza attı ve bu takımın ne yapacağı belli olmayan tek ismi,açıkcası Spurs o olmadan hücumda bu kadar rahat olamaz.Savunmada da iyi bir Manu var,kısacası Spurs'un en önemli parçası Duncan'la beraber.Rip'de burayı haketti sonuna kadar ama benim seçimim olamadı,tek başına ayakta kalan isim olması Pistons için,hep iyi işlere imza atması çok önemliydi ama olmadı Pistons için.

Lebron James=Takımını tek başına finale taşıdı,zaman zaman yanındakiler iyi iş yaptı ama Lebron her maç hem kendi oynayarak,hem de arkadaşlarını şahlandırmak isteyerek burası için düşündüğüm ilk isim oldu.Daha 22 yaşında olmasına rağmen iki senedir playofflarda çok iyi oynuyor ve sonunda takımını finale taşıdı.Bu adam gerçekten harika.

Tim Duncan= İşte bir Spurs'dan eleman daha,o da buraları en çok hak edenlerden biriydi,her maç aynı standartlarda oynadı,bir maç haricinde hep iyiydi,o maçta da Memo'yu tebrik etmek lazım,çok iyi savundu Duncan'ı.Sayı atılması gerektiğinde sayı atmaya çalıştı,asist yapması gereken pozisyonda asist yaptı.Kısacası harikaydı yine,bu lige geldiği günden beri hep iyi olan Duncan bu senede playofflarda takımın en önemli parçası oldu.Kazanma hırsı,liderlik vasıfları ile hep ön plana çıktı ve çıkacaktır da finalde.O gördüğüm en iyi 4 numaralardan ve bu da böyle devam edecek.

Amare= Suns'un Nash ile beraber en etkili ismi oldu,takımı finallere taşımak için elinden gelen herşeyi yaptı ama olmadı,takımı başarılı olamadı playofflarda ama o çok başarılıydı.İçeride rakiplerini hep domine etti,lakers pota altını mahvetti,bizim pota altında da iyi işlere imza attı.Kısacası playoffun en iyi pivotuydu,savaştı,didindi ama belki de hakem hataları yüzünden playofflara veda etti,neyse pivot bölümünü en çok o hak etti.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2007, 20:00:46 »
Baron Davis:Dallas serisinde ve Utah serisinin ilk üç maçında tempoyu istediği gibi ayarlayan,skor üreten,asist yapan,top çalan ve Golden State'i ikinci tura taşıyan isim Baron Davis.İstatisliklerini koymaya bile gerek duymuyorum.

Lebron James:Detroit'i tek başına yıkamaz dendi,2-3 katkı dışında çıktı tek başına maçları aldı,özellikle 6. maçtaki performansı takdire şayandı,artık sadece bir all star değil James..

Luol Deng:Luol Deng'de Bulls'u süpüren takımın yıldızı,ayrıca Detroitten iki maç ardıardına alan takımın "playofflardaki" lideri.Hani bazı oyuncular vardır playofflarda sorumluluktan kaçarlar,saklanacak delik ararlar (bkz. geçen sene Marion),bazı oyuncular vardır ki onlar sorumluluktan kaçmak bir yana playoff ateşi yandıkça performanslarını yükseltirler. (bkz. Horry) İşte Deng'de bu isimlerden biri.

Tim Duncan:Onun yüzüğe falan ihtiyacı yok yada bir mvp ödülüne daha.Ancak o sanki daha önce hiç şampiyonluk kazanmayıpta son şansı olan oyunculardan bile daha hırslı.Özellikle Suns serisinde bir canavara dönüşen Duncan'ı finalde de  durdurmak hiçte kolay olmayacak.

Amare Stoudemire:Amare'de Lakers'ın dandirik pota altından bol bol ekmek yedi ilk turda.Kwarme'nin çabukluk eksikliğini,Bynum'unda tecrübe eksikliğini çok iyi kullanan Amare San Antonio Spurs serisindede ceza alana kadar savunmada olmasada iyi bir performans sergiledi.

Çevrimdışı a.s..i..

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2007, 23:23:36 »
bARON davis:İnanılmaz bir oyun sergiledi teke tekte ki inanılmaz hareketleri herkesi büyüledi hatta ak47 üstünde smcı günlerle konuşuldu..
KRAL:cavs ı finale kadar taşıdı laf yok 25 sayı 8 ribaund 8 asist
r.ı.p:gerçekten çok iyi oynadı tek başına takımı sırtladı ama olmadı
duncan:müthiş oyunlar her zaman ki gibi oynuyor
amare:inanılmaz oynadı ama yetmedi belki de 5.maçta oynamamı  bütün seriyi etkiledi