Anket

Seri nasıl sonlanır ?

Detroit 4-0 Cavs
4 (10.5%)
Detroit 4-1 Cavs
5 (13.2%)
Detroit 4-2 Cavs
11 (28.9%)
Detroit 4-3 Cavs
6 (15.8%)
Cavs 4-3 Pistons
7 (18.4%)
Cavs 4-2 Pistons
5 (13.2%)
Cavs 4-1 Pistons
0 (0%)
Cavs 4-0 Pistons
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 36

Gönderen Konu: Detroit Pistons 2-4 Cleveland Cavaliers  (Okunma sayısı 29997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Early

• Superstar
    • Profili Görüntüle
    • RoxTurk
Ynt: Detroit Pistons 2-4 Cleveland Cavaliers
« Yanıtla #75 : 03 Haziran 2007, 10:08:44 »
Cavs hak etti hak etmesine ancak bence ayrı bir alkışı da Daniel Gibson adındaki genç adam hak etti.Regular Season içerisinde çokça oynamamasına rağmen yıldızlaştığı yer tozlu play-off yolları oldu.Her ne olursa olsun ; yaptıkları azımsanmaz.L.Hughes'ün  sakatlığı ve benzeri durumlarında oynamadığı dakikalarda onun yokluğunu aratmadı.Şutuna güveni sonsuzdu adeta maç içerisinde.Ayrıca içeriye ettiği drive veya penetreler ile pozisyonlarda faul çaldırdı.LeBron kötü bir yüzde ile oynamasına karşın asist ve ribaundlara daha çok çalıştı diyebiliriz.Pistons cephesine şöyle bir bakıyorum;Billups,Saunders ve Prince'i eleştirmeden edemiyorum.İzahına gelince;

Billups:Mr Big Shot diye tabir ettiğimiz büyük şutların ve el yakan topların adamı Billups neredeyse çoğu yerde sorumluluk almaktan kaçındı.-Tecrübesine rağmen-

Prince:Seri başından beri inanılmaz derecede gereksiz şut kullanıyordu ve yüzdesiz kullanıyordu bu topları.Gibson'ı gördüğünde üzerinden basketler bulmaya kasarken;ya b*ktan atışlar kullandı yada top kaybı yaptı.

Saunders:Pistons gibi bir takımı bu hale düşüren en büyük etken oldu bu Play-Off serisinde.Normal sezonun son maçlarında hatta bazı post season maçlarındaki enfes oyunu ve mücadeleci ruhuna rağmen;Cavs serisinde aklına dahi getirmediği bir Maxiell var.Bunun ardından maç içerisindeki yanlış hücum dizilimleri ve molaların ardından kurduğu bazı saçma sapan oyunlar.Her neyse sonuç ;4-2 Cavs finalde...Pistons ise boynu bükük bir vaziyette Detroit'e evine gitmekte...

Bizleri heyecanlı bir Cavs-Spurs serisi beklemekte...*
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 11:03:32 Gönderen: Eralp »

Çevrimdışı kingjames_ei

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 03 Haziran 2007, 10:19:07 »
Geçen sene Rasheed bir adam bir takımı yenemez demişti ama bu sene king Detroit Pistons'ı yendi.Finalde de kolay kolay yenilceklerini sanmıyorum.Kim bilir belki şampiyon bile olabiliriz.

Sen LeBron'un tek başına yendiğini mi sanıyorsun?Son maçı bir daha izle --Eralp
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 11:01:53 Gönderen: Eralp »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #77 : 03 Haziran 2007, 11:47:25 »
 Valla maçı izlemedim ama cavs ın yenmesi şoke etti diyebilirim ben detroit in bu maçı çevirip seriyi son maça
getirmesini beklerken genç gibson mükemmel oynamış özellikle ama le bron un arka planda kalması ilginç
demek ki süperstar lığın ince çizgisini kapmış yane bence detroit in eskiden sahip olduğu takım ruhu galiba
cavs cephesine geçmiş tebrikler vleveland ahalasi,detroit için şunu sölemek istiyorum galiba takımda köklü
değişikler yapılması lazım yoksa iyice dibe vurmaya başlıcak rasheed wallace ın derdi ne bilmiyorum galiba
manevi babası larry brown geri dönsün istiyor joe dumars bu işe bir çözüm bulmalı

Çevrimdışı 2pac_thuglife

• Rookie
  • **
  • ALLSTAR4ever BARON DAVİS
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nbatr.com
« Yanıtla #78 : 03 Haziran 2007, 12:15:25 »
Valla maçı izlemedim ama cavs ın yenmesi şoke etti diyebilirim ben detroit in bu maçı çevirip seriyi son maça
getirmesini beklerken genç gibson mükemmel oynamış özellikle ama lebron un arka planda kalması ilginç
demek ki süperstar lığın ince çizgisini kapmış yane bence detroit in eskiden sahip olduğu takım ruhu galiba
cavs cephesine geçmiş tebrikler cleveland ahalasi,detroit için şunu sölemek istiyorum galiba takımda köklü
değişikler yapılması lazım yoksa iyice dibe vurmaya başlıcak rasheed wallace ın derdi ne bilmiyorum galiba
manevi babası larry brown geri dönsün istiyor joe dumars bu işe bir çözüm bulmalı
abi macı izlemedıgın icin lebrona bi acıklık getırıyım daha ilk pozısyonda lebron topu elıne aldıgında 3 lu skıstırma geldı lebron topu ne zman elıne alsa basında 2 li sıkıstırmalar mac bıtene kadar dewam ettı bu ama gıbson a sankı vahiy inmıstı adam her attıgını soktu cle'ye spurs karsınıda basarılar bakalım bowen lebrona ne kadar ayak bagı olcak onu merak edıyorum

Türkçe'yi biraz daha düzgün kullanalım.. Bu tür bir mesaj daha gelirse silinecektir,uyarısız..  --Eralp
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 12:27:35 Gönderen: Eralp »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #79 : 03 Haziran 2007, 12:23:57 »
 Valla aynı şeyler gw -dallas serisinde de olmuştu,gibson sezon içindede gayet güzel maçlar çıkardı
demek ki konstanter olursan herşey olabilir ama nba finalinde onları sezon içinde süpüren spurs ile
eşleştiler valla detroit e benzemez spurs helede utah serisinde hakemler tarafından kollanmaları
ayrı onu bakalım görcez

Çevrimdışı Kenyon_Martin

• Detroit Bad Boys
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 03 Haziran 2007, 12:59:32 »
 İlk önce Cavs'tan başlamak istiyorum.İstediler hakettiler başardılar onları tebrik etmek lazım ilk önce.Gibson artık birşey sölemiyeceğim 5. maçta böle bi oyuncudan bukadar sayı yedikleri için utanmaları lazım gibisinden bir tabir kullanmıştım.Fakat güzel takımımız bu sefer başarılı bir şekilde 31 sayı yedi bu oyuncudan.Ha özürdilerim bu maçta onların 5/5 üçlük atan ve 10/8 şut atan bir mucize karşı bu maçta fazla bişey yapamazlardı.Yapabilirlerdi fakat hesaplarda bu yoktu.Sonuçta kazanmasını bildiler.

Detroit'te gelirse ne zamandan beri onları bu kadar çağresiz hadi çağresiz olabilirsin takım senden çok çok üstün olur elin kolun bağlı oynunu oynarsın fakat böyle bir durum kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değil.Bizim onları çağresiz bırakmamız lazımdı.Bunun yanında istemediler.Hiç bir istek yoktu.Maçın başların olayı sıkı tutacağının sinyalerini hafiften verdi ama ondan sonra hiç bir atak göstermediler.

[Billiups]:Adeta sahandan silindi.Takımın lideri o fakat onun yokluğunda takım bir lider önderliğinde hareket edemedi.Takım tabir-i caize başsız bir vücudu canlandırıyordu.Takımımızın ona en çok ihtiyaç duydu anda o Q-Arena'da yoktu...Kaan kural sanki Billius'tan istihbaarat almışcasına sürekli bu onun son maçı yok şöyle yok böyle konuşuyordu.Ha gider mi bilmem kalmasınıda isterim açık yüreklilikle söyliyebilirim o bu ligin Kidd ve Nash'le birlikte en büyük gerçek oyun kurucusu.Ancak bölye oynuyacaksa defolsun gitsin bizim böyle gitmek isteyip takımını sahada satan oyuncularla işimiz olmaz....
[Hamilton]:Bu maçta bir tek Hamilton vardı sahada sanki onun gayretini hiç bir oyuncudan göremedik.Skor bazında iyi işler çıkardı.Ne kadar takımı ayağa kaldırmaya çalışsada isteksiz,gayretsiz oyuncular grubu hiç bir şekilde buna yanıt vermedi.Bu takımdaki dier oyuncular onun yarısı kadar maçı kazanmayı isteseydi işler değişecekti.
[Prince]:Silinen bir diğer oyuncu çok fazla hata yaptı maç içinde 10/1 atmasıda cabası.Oyundan sürekli koptu onunda Billiups'tan farkı yoktu bedeni ile kafası farklı yerlerdeydi.İlk periyotta yaptığı bloktan başka takıma hiçbir şekilde katkı sağlamadı.Gibson'ı biri durdurması gerekiyorsa idi bu o oyuncuydu.Fakat bu maçta başka hiç bir şeyi beceremediği gibi bunuda beceremedi.
[Rasheed]:Sheed'in en zayıf yönünü hemen hemen hepimiz biliyoruz.O çabuk maçtan kopan,sinirlerine karşı yenilen biri.Cavs'ta Varajeo denilen pislik adam bunu iyi biliryor ve oda görevini fazlasıyla yerine getirdi.Hiç bir şekilde yeteneğe sahip olmayan bu oyuncu Sheed'i sahadan silmeyi başardı.Rasheed'in atılması aşama aşama gerçekleşti.Bir önceki pozisyonda Marshall'a temas bile etmemesine karşın saçma ve salakça diye nitelendirebileceğimiz bir karar  çıkması ardından Brezilya pisliğinin onu itip itip ardın Rasheed'in post oyununda kendini yere bırakıp hücum faul çaldırttırması.Onun bu şekilde oyundan ihraç edilmesini sağladı.
[Webber]:Webber maça iyi başlıyan oyuncularımızdandı özellikle sakatlık yaşamadan önceki dönemde ön plana çıkmadan fena oyun çıkarmıyordu.Fakat onunda düdüklerden başı çokça yandı.Daha iyi bir oyun sergileyebileceğini düşünüyordum.Özellikle Sheed atıldıktan sonra onun açığını kapatacağı yerde daha da fazla kayboldu.

[Saunders]:Saunders'ın iyi bir koç olduğunu düşünenlerdenim Joe Dumars'ta onu takımda tutmaya devam edecek.Sheed'in o laflarını söylediğini açıkçası duymadım fakat böyle bir şey varsa gelecek sene özellikle bu olaydan sonra takas olması kaçınılmaz artık.Flip Saunders'ın tek eksiği çok soğukkanlı bir koç olması.Takmı böyle bir maç öncesi zihinsel olarak motive edemiyor taktiksel anlamda çok üst üzeyde fakat oyuncu motivasyonundan anladığı söylenemez bu oyuncuların bu maçtaki isteksizliğinin başlıca sebebi.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 03 Haziran 2007, 13:21:12 »
Maçı gergin başladı lebron'a 3lü sıkıştırmalar başladı lebronda etkileyici paslarıyla takımına sayı kazandırıyordu 1.çeyrekten sonrasını izleyemedim uyumuşum..netten indirip izlerim..detroitte gene sorun yaratan prince 1 isabeti var bu çok kötü olmuş princeden katkı alamadıkları için skor böyle oldu eğer detroit bu maçı alabilseydi seri onun olurdu.lebronda bu sefer asslarıyla etkili olmuş 31 sayıyla gibson takımını sırtlayan ısım cogu sayıyı faulden atmıs olsada..tebrik ediyoruz cavs-sas serisinde cavs'ın bu yorgunlukla dayanabileceğini,sas'ın sistemine dayanabileceğini düşünmüyorum zevksiz bi seri geçeceğe benziyor bakalım...

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 03 Haziran 2007, 13:26:44 »
[Saunders]:Saunders'ın iyi bir koç olduğunu düşünenlerdenim Joe Dumars'ta onu takımda tutmaya devam edecek.Sheed'in o laflarını söylediğini açıkçası duymadım fakat böyle bir şey varsa gelecek sene özellikle bu olaydan sonra takas olması kaçınılmaz artık.Flip Saunders'ın tek eksiği çok soğukkanlı bir koç olması.Takmı böyle bir maç öncesi zihinsel olarak motive edemiyor taktiksel anlamda çok üst üzeyde fakat oyuncu motivasyonundan anladığı söylenemez bu oyuncuların bu maçtaki isteksizliğinin başlıca sebebi.
Flip Saunders'ın kalacağını hiç düşünmüyorum..Hele Joe Dumars'ın onu bu saatten sonra takımda tutacağına ihtimal vermiyorum..Detroit farklı bir yerdir..Nba'in Fenerbahçe'si de desek yeridir..Çok coach'lar öğütüldü..Flip Saunders'ın öğütülmesi ise haktır..
Ha yok eğer illa Saunders diyorsa Dumars o zaman yapacağı tek birşey var;
Takımı dağıtmak ve Saunders modeline uygun oyuncularla donatmak..Adres;Avrupa pazarı..Madem alan savunması da alan savunması diyoruz..İşi bilenlerle yapalım o zaman..Tabi şu var Saunders bu takımda kalırsa Bad Boys efsanesi biter yerini -etiler takımına- bırakır..

Çevrimdışı Nique

• Windmill Hastası
  • Rookie
  • **
  • Playoffa Uçur Bizi Şahinim!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 03 Haziran 2007, 13:34:15 »
   1 Saat 40 Dakika ve maçın ilk devresi yeni sonlandı . Vallahi sitedeki şu hareketlilik de olmasa çekilmezdi bu 1.30 saat . İlk periyodun sonunda korna durdu diye beklerken baktım ki tüm sistem çökmüş . Uzun uğraşlar sonunda yine pota arkasındaki zaman sayacını ayarladılar da maç başladı .

İlk periyoda her en kadar Detroit Rip'in basketleriyle hızlı girse de , James yine iyi sayılabilecek bir çeyrek geçirdi ve takımının çeyreği önde kapatmasını sağladı . Tamam sadece 2 sayı bulmuş olabilir ama bir çok hücumun yaratıcısı o'ydu . Asisstleri ve ribauntları ile şimdiden triple'ın kokuuunu verdi bizlere . Pistons ona karşı feci savunma yapıyor ikili hatta üçlü sıkıştırmalarla ancak James boştaki vatandaşı görmekte gecikmiyor bunada bir çare bulmaları lazım .

İkinci periyot ise mahalle maçı havasındaydı . Ortam sessiz ara ara oyuncuların sesi geliyor . Zaten süre işleyişini oyuncular göremiyor , bir garip 12 dakika oldu . Cavs bu çeyrek sadece 4 basket buldu ancak James önderliğinde serbest atışlarla maçtan kopmadılar . Daha ilk yarı ve 25 tane kullandılar bile . Detroit ise Wallece'ın sessiz sedasız yaptığı hamleler ve Rip'in hücumdaki etkisi ile ikinci periyotta Cavs'ı yakaladı ve ilk periyot 48-48 eşitlikle sonlandı . Bakalım gerisi nasıl olacak . Bir Final eşleşmesi çıkacak mı bu akşamdan . ?

çıkmaz bu maç detroitin kolay kolay vermezler maçı
daniel gibson bu lafımı ağzıma tıktı resmen cavsı çok tebrik ederim gibson mükemmel bir oyun çıkardı sanırım magicten sonra playofflardaki en etkileyici çaylak oyunuydu bu

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #84 : 03 Haziran 2007, 15:19:39 »
 Her ne kadar onların çıkacağına ihtimal vermesemde,onlar bunu başardı ve finale çıkmayı başardılar.Tek bir adam üstüne kurulu olan Cleveland,Detroit gibi bir takımı elemeyi başardı.Tabi Pistons ne kadar Pistons gibi oynadı orası tartışılır ama şunu belirtmek lazım ki Cavs hak etti ve onları tebrik ediyorum.Şimdi hedefleri şampiyonluk ama karşılarında bu sefer tam bir takım var.
 Bu maça bakacak olursak,Lebron James ve arkadaşları çok iyi oynadılar.Özellikle Gibson çok ekstra bir katkı sağladı,benchten gelerek maçın en skorer ismi oldu.Ilgauskas gerçekten bu seride en etkili isimlerden biriydi,gerek ribaunt gerek de sayı bakımından,onun bu kadar katkı sağlayacağını da düşünmemiştim.Açıkcası her anlamda şaşırdım bu seride,son periyoda kadar Pistons için umutluydum ama Gibson'ın 3'lükleri her şeye nokta koyan şey oldu.Bir diğer ilginç konu ise Pistons gibi maç sonu oynamayı çok seven bir takımın son periyotta fark yemesidir.Varejao çok hırslı,rakibi alt etmek için gözünü kırpmadan her şeyi yapar.
 Pistons'a bakacak olursak,seri boyunca bir maç bile olsun kendileri gibi oynayamadılar,hırs,kazanma isteği yoktu onlarda.Billups için hep umudumu korudum,son periyota girilirken bile çıkıp bir şeyler yapacağını düşünüyordum ama bu sefer olmadı,çıkamadı.Hamilton tek savaşandı bu maçta takımı adına,her şeyi yapmaya çalıştı ama yeterli olmadı.Prince hücum anlamında seri boyunca hiç yoktu ortalıkta,boş topları kaçırdı,düşük yüzdede kaldı.Sheed için Kemal abi ile maç sonunu göremez diyorken adam teknik faul alarak maçı noktaladı,Webber maç içinde kopuktu,bir an iyiydi bir an kötü.
 Sonuçta Cavs finale çıkmış oldu,tebrik ederiz Cavs'i ama bu kadar Pistons'ı isterken Cavs'in gelmesine üzüldüm.Geçen sene alamadıkları seriyi bu sene aldılar,Pistons ise bu yaz ilk iş olarak koçu değişmeli,çünkü bu adam bu takımnın potansiyelini çok alçaklara çekiyor.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #85 : 03 Haziran 2007, 20:26:49 »
ben 4-2 detroıt alır demiştim ama tersi oldu. daniel gibson son maçta müthiş oynadı gerçekten hayranı olduğu billups ise hiç varlık gösteremedi. lebron çok olgun ve takımına en yararlı şekilde oynadı. neticede detroıtın elenmesi kaçınılmaz oldu. bakalım cavs geçen sene heat'in yaptığı gibi yapabilecekmi ama bu çok farklı çünkü karşılarında spurs,nba'in en oturmuş takımı, var. heyecanla bekliyoruz.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı adidas_5ive

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Haziran 2007, 23:32:04 »
Ben sıkı bir Detroit'liyim.Cavs'ın Detroit'i elemesi sürpriz oldu.Çok üzgünüm.Ama Sanantonio Final'de Cavs'a gereken cevabı verdi:4-0 :)

Çevrimdışı batuhan james

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 03 Ağustos 2007, 01:28:00 »
herkes pıstons demıs bende yenı basladım bu seyhe ama bne 4-1 cavs dıodum hele ztn det ın ılk macı ve ıkıncı macı kendı sahasındakı macları ne jkdaar zorlandıgını bılıoruz cavs sampıyon olamadı ama bundan sonra dgunun hanedanı 5.macda efsane oldu  :alkış  <cavaliers>