Gönderen Konu: Durant Faktörü Yarı Finali Getirdi  (Okunma sayısı 5221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Durant Faktörü Yarı Finali Getirdi
« : 09 Eylül 2010, 20:23:08 »
Çeyrek final müsabakalarının son gününde turnuvanın en önemli favorilerinden ABD, Rusya'yla karşı karşıya geldi.İkinci yarıya kadar başa baş giden maçta ABD, bu bölümden sonra kalite farkını ortaya koyarak maçı 89-79 kazanarak yarı finale yükseldi.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrekte ABD Kevin Durant'le etkili olmaya çalıştı.Bu süre içinde ABD bir ara farkı 20-16'ya getirdi ardından Rusya rakibini yakalayıp lehine 23-20 yaptı ancak sonra kapanan fark sonucu ilk çeyrek 25-25 bitti.İkinci çeyrekte özellikle alan savunmasına karşı zorluk yaşayan ABD, rakibinin gerisine düşmekten yine kurtulamadı ancak farkı yine kapamayı başarınca ilk yarının sonucu

Üçüncü çeyreğe Kevin Durant'in basketi sonrası fırtına gibi başlayan ABD, rakibini yıldızı Chauncey Billups öncülüğünde vurdu.3. periyotta oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Durant farkı yaratan oyuncu oldu.Son çeyrekte Rusya rakibini biraz daha sıkıştırmaya başlasa da sahada tam bir Kevin Durant şov vardı.Yıldız oyuncunun bitime 7.25 dakika kala kaydettiği basketle ABD farkı 18'e çıkardı.Rusya ilerleyen dakikalarda farkı kapatsa da maçı 10 sayı farkla kaybetmekten kurtulamadı.

ABD adına 33 sayı 5 ribaundla güne damgasını vuran Kevin Durant galibiyetin mimarı oldu.Ona en önemli destekler 15 sayı 5 asistle Chauncey Billups ve 12 sayı 3 top çalmayla Russel Westbrook'tan geldi.

Rusya'da ise Sergei Bykov 17 sayı 3 ribaund 3 asistle takımın en skoreri oldu.Andrey Vorontsevich 14 sayı 12 ribaund ve Timofey Mozgov 13 sayı 4 ribaundla oynadı.
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: Durant Faktörü Yarı Finali Getirdi
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2010, 13:44:39 »
Rusya nın Yarı Finale çıkması bizim daha çok işimize gelirdi ama olsun :-)

The legend in the area

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2010, 23:21:14 »
ABD-Litanya.. Sağlam eşleşme oldu.. Turnuvanın en favori 2 takımı ve ikisi de çok formda.. İzlenmeye değer bi maç olcak..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2010, 23:36:37 »
Amerika takım olarak çok iyi değil bu turnuvada. Hani yardımlaşma,hücum organizasyonları anlamında. Ama bireysel yetenekleriyle bir şekilde koparıyorlar maçı.

Asla ritim bulmalarına izin vermemek lazım,işler onlar adına kötü giderken,üst üste soktukları birkaç şutla havaya giriyorlar,şut ritmi tutturuyorlar ve savunmaya da yansıyor bunun olumlu etkisi.

Ayrıca hücumlarını ne yapıp edip yavaşlatmak lazım,çok çabuk ayakları var ABD'nin,her an potaya gidebiliyorlar.

Şayet finalde Amerika ile oynarsak savunmamız neler yapacak çok merak ediyorum...

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2010, 23:38:18 »
arkadaşlar ben bişey mi kaçırdım ne ara finale çıktık

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2010, 23:42:07 »
"Şayet finalde Amerika ile oynarsak" diyorum. "Finale çıktığımız takdirde Amerika ile oynarsak" şeklinde söylediğimi anlaman lazım.

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2010, 23:43:50 »
"Şayet finalde Amerika ile oynarsak" diyorum. "Finale çıktığımız takdirde Amerika ile oynarsak" şeklinde söylediğimi anlaman lazım.
yok ben yanlış anladım afedersin ben biz finale çıktık rakibimiz ABD olursa anlamında anlamışım tekrar afedersiniz

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2010, 23:48:10 »
Yani,haklı da sayılırsın,hiç takip etmeyen biri mesajımı okuyunca o anlamı çıkarabilir,o da çıkıyor çünkü;ama senin çok iyi takip ettiğini biliyorum.

Neyse,olur böyle yanlış anlamalar,önemli değil.  :D

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2010, 00:57:10 »
Amerika takım olarak çok iyi değil bu turnuvada. Hani yardımlaşma,hücum organizasyonları anlamında. Ama bireysel yetenekleriyle bir şekilde koparıyorlar maçı.

Asla ritim bulmalarına izin vermemek lazım,işler onlar adına kötü giderken,üst üste soktukları birkaç şutla havaya giriyorlar,şut ritmi tutturuyorlar ve savunmaya da yansıyor bunun olumlu etkisi.

Ayrıca hücumlarını ne yapıp edip yavaşlatmak lazım,çok çabuk ayakları var ABD'nin,her an potaya gidebiliyorlar.

Şayet finalde Amerika ile oynarsak savunmamız neler yapacak çok merak ediyorum...
İlk kelimeden son kelimeye kadar haklısın kardeşim.. Amerika'da hiç kimse hiç bi taktik olmasa bile Amerika Amerika'dır yani.. Ama ben inanıyorum seyirci desteğiyle ve her zamanki savunmamızla onları alt edecek durumumuz var.. Yenemessek de Amerika'ya yenildik deriz nolcak yani.. :-D
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2010, 02:27:31 »
Chauncey Billups gibi bir adam varken bir anda "takım" da olabilirler.+Olası bir finalde muhteşem bir Kevin Durant konsantrasyonu.Öyle bir Durant'i de hangi savunma durdurabilir vs.Soruları tabi çoğaltabiliriz ama böyle bir şey olur ve ABD'yle final oynarsak benim için asıl düşünmek gereken iki faktör bu iki oyuncunun yapacakları.Diğerlerinin tarzları hemen hemen belli ve bize abartı bir sürpriz de yaşatamazlar yapacakları konusunda.Rose kalkıp 5/8 üçlük atarsa orasını bilemem de Durant ve Billups günlerinde olursa bambaşka bir şey olabilirler ki Durant özel bir oyun ortaya koyunca nasıl oyunu domine ettiğini Rusya maçında gördük.Tabi ki bizim şu anki savunmamız Rusya'dan çok fazla üstün ama Durant'i tutarsın adam elinin üzerinden atar.Bir şey değişmez yani..Billups da takımı alır öyle bir havaya sokar ki moral motivasyon bir anda taban yapabilir.Tabi önce şu Sırbistan'ı atlatalım da Allah'ın izniyle..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2010, 10:39:35 »
ABD'nin Litvanya'yı geçememesi durumunda biz de finale çıkarsak ABD'ye karşı oynayacağımız oyundan daha rahat bir oyun sergileyeceğimizi düşünüyorum çünkü o zaman Billups ya da Durant gibi şüphelerimiz olmaz(olası bir Litvanya-TÜRKİYE eşleşmesinde  :-) )
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2010, 10:44:12 Gönderen: Ç@to_Wade »

The legend in the area

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2010, 13:52:43 »
ABD'nin Litvanya'yı geçememesi durumunda biz de finale çıkarsak ABD'ye karşı oynayacağımız oyundan daha rahat bir oyun sergileyeceğimizi düşünüyorum çünkü o zaman Billups ya da Durant gibi şüphelerimiz olmaz(olası bir Litvanya-TÜRKİYE eşleşmesinde  :-) )
Bu turnuvanın en iyi takımı Amerika'ysa 2.takımı Litvanya'dır.. Ayrıca Amerika'yı eleyen bi takımla karşılaşmak çok da rahat olmasa gerek.. :)

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2010, 14:11:47 »
Bu turnuvanın en iyi takımı Amerika'ysa 2.takımı Litvanya'dır.. Ayrıca Amerika'yı eleyen bi takımla karşılaşmak çok da rahat olmasa gerek.. :)
yok hayır Litfanya biraz daha tam performansı ile oynadı ABD nin süprizleri var. Daha endişe verici bir oyun olucaktır diye düşündüm. 

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #13 : 11 Eylül 2010, 14:12:38 »
Turnuvanın en iyi takımı kimdir,o tartışılır;ama şu tabloda en avantajlı kendimizi görüyorum ben. Seyirci önemli bi itici güç sonuçta...