Gönderen Konu: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Pivot  (Okunma sayısı 33202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Pivot
« : 14 Mart 2008, 04:10:39 »
NBATR olarak, ESPN'in yaptığı değerlendirmelere devam ediyoruz. Şimdi ise NBA tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Pivotunu  listeliyoruz.

İşte Espn değerlendiremsine göre NBA'in Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Pivotu;

http://www.nbatr.com/nba-haberleri/nbatr-analiz-gelmis-gecmis-en-iyi-10-pivot.html

-------------------------------------
NbaTr/KE

--

• Ziyaretçi
Ynt: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Pivot
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2008, 01:50:47 »
Winnerlık sadece bir etken..Direk ona bakmıyorlar..

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2008, 00:30:01 »
Listeyi bizlerden biri yapmıyor değil mi? ESPN'dekilerin aynısı buraya geçiliyor değil mi? Lütfen ikincisi olsun,zira Hakeem'i Shaq'ın arkasına koyan adama feci söverim ben.

Bir de listenin tepseinde olması gereken adam Bill Russell'dır kesinlikle.Robinson''un yeri de asla orası değil.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2008, 21:27:21 »
  Patrick ewing varken robinson kimdir ve wilt,kareem asla russell dan büyük olmadılar ki russell
in üstüne nba de pivot gelmedi yane kareem ve wilt e saygım sonsuz ama bill russel 11 şampiyonluğu var neyse :x

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2008, 21:39:24 »
Listeye bakınca ilk göze çarpan Russell'ın yeri oldu.
2. olarak Ewing'in yeri. Robinson'un üstünde olması lazımdı. Zaten üsttede belirtmişsiniz.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2008, 17:16:01 »
  Patrick ewing varken robinson kimdir ve wilt,kareem asla russell dan büyük olmadılar ki russell
in üstüne nba de pivot gelmedi yane kareem ve wilt e saygım sonsuz ama bill russel 11 şampiyonluğu var neyse :x
Patrick Ewing en sevdiğim efsanelerdendir ama Robinson'unda hakkını yememek lazım bence D. Robinson 1 adım önde olması bence doğru buluyorum Kareem'in yerini kesinlikle doğru buluyorum bencede 1. Kareem ama diğer sıralamaları bence yanlış.

Benim sıralamam:

• Kareem Abdul-Jabbar
  • Bill Russel
  • Wilt Chamberlain
  • Hakeem Olajuwon
  • George Mikan
  • David Robinson
  • Patrick Ewing
  • Shaq O'Neal
  • Moses Malone
  • Bill Walton

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2008, 17:21:01 »
Kareem Abdul-jabbar
Bill walton
Moses Malone
Patrick Ewing
David Robinson
Hakeem Olajuwon
Bill Russell
Wilt Chamberlain
George Mikan
vs Başta bunları söyliyebilirim :)
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2008, 23:55:10 Gönderen: Kq5 »

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2008, 21:30:57 »
Hakeem
Kareem
russel
Wilt
ShaqMalone
EwingReed

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı airKonya

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2008, 01:21:41 »
K. A. Jabbar
B. Russel
W. Chamberlain
H. Olajuwon
D. Robinson
P. Ewing
S. O'Neal
M. Malone
Y. Ming
D. Howard

Çevrimdışı bordo-beyaz

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2008, 17:43:54 »
MODERN BASKETBOL ZAMANINDA SHAQ GİBİ DOMİNANT BİR OYUNCU OLMADI.SHAQ BİR PİVOT OLMASINA RAĞMEN 2 KEZ SAYI KRALLIĞI,4 TANESİNİ DE KILPAYI İLE KAÇIRAN,2000 MVP OYLAMASINDA BİR DAHA ZOR GÖRÜLEBİLECEK BİR ŞEKİLDE 122 KİŞİDEN 121 İNİN OYUNU ALARAK MVP SEÇİLMESİ,4 ŞAMPİYONLUK,2 NBA DİNALİ  VS...SHAQ DEĞİŞİK OTERİTELER TARAFINDAN NBA NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ OYUNCUSU OLARAK GÖSTERİLİYOR.
BENİM PİVOT SIRALAMAM İSE ŞÖYLE:
1-SHAQ
2-KAREEM
3-HAKEEM
4-RUSSEL
5-WİLT
6-ROBİNSON
7-M.MALONE
8-EWİNG
9-B.WALTON
10-MİKAN

Edit;
Yavaşş...Sakin..Giriş cümleni sildim..Biraz daha sakin yazalım..Artı büyük harflerle mesaj yazmak yasak..Şimdilik dokunmuyorum..
KE
« Son Düzenleme: 28 Mart 2008, 17:46:59 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2008, 18:19:16 »
Belki olağanüstü takımsal ve bireysel başarıları yok..Ama medyadan uzak oluşu, gerçek bir müslüman oluşu uzun süre Amerikan vatandaşı omadan idare etmesi, Terbiyeli ve nazik tavırları ile Hakeem burada yeteneği ve başarılarına oranla en az pazarlanan tanıtılan adamdır....
Olay şu ki Hakeem; Malone, Kareem, Parish, Shaq
 Alonzo, Willis, Eaton, Robinson, Ewing, Divac, Sabonis gibi adamlarla çeşitli zaman dilimlerinde oynamış ve hepsine üstünlük kurmuş bir oyuncudur...Bugün Shaq a bile gidilip sorulduğunda en iyi olmak konusunda belki Jordan la kapışırım ama en iyi uzun konusunda Hakeem in eline su dökemem demiştir...Bunu Shaq demiş daha da bir şey demesem iyi olur..Ama kendimi tutamayabilirim... :D

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2008, 19:25:56 »
Sıralama konusunda her zaman için her görüşe saygı duyarım bu tip durumlarda..Herkesin 1.si kendine..Farklılık gösterir..
Hakeem konusuna gelince benim için Jabbar ve Russell'ı geçemez..Benim için diyorum ama..

Russell-Jabbar ilk 2 sırada olur benim gözümde..Shaquille O'Neal olayına gelince son dönemlerde eğer saçma sapan işler yapmasa ve çenesini tutsaydı belkide tartışılmayacak bir adam olacaktı..Ama o kadar çok konuştu ve gittiği takımlarda takiye yaptı ki ''Efsane'' modundan ''Gazcı'' moduna geçiş yaptı..Ciddiyetle-esprinin dozunu ayarlamayınca sıkıntı oluyor..Saygınlık bir şekilde uçup gidiyor..Yıllar önce gelmiş geçmiş en iyi pivot olacak basketbolu bıraktığında denilen Shaq eğer bugün sorgulanıyorsa o zaman Shaq kendini sorgulamalı insanlar kendilerini değil..
« Son Düzenleme: 28 Mart 2008, 19:31:41 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı bordo-beyaz

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2008, 19:53:32 »
editör burada insanların kişiliğine küfür ve hakaret eden mahlukların yorumlarını yayımla söverim,asarım,keserim gibi ifadelerde bulunan tahammülsüz ve kişi haklarına saldırıda bulunan 'nyk' nickli kişiyi uyarma ihtiyacını bulununca yorumumu sansürle bu yaptığınız sansürden dolayı sizi kınıyorum.conrad modern basketbol yılının başlangış tarihi konusunda bende birşey demiyeceğim çünkü bu konulara ben de hakim değilim lakin bir cevap verecek olursam 1985 yılıdır.ikinici soruna gelirsek orlando neden süpürüldüğüne gelirsek orlando magic sistemsiz,takım olarak nba finali göremeyen,shaq nba deki henüz 2.yılı hardaway de henüz toy olduğundan seri 4-0 olmuştu.shaq ın plaofflardaki istatistikleri şöyle:25.7 sayı,12 ribaunt3.3 asit ve 2 blok umarım bu istatistikler sana shaq hakkında pozitif düşünceler yansıtmıştır.yalnız shaq orlando magic in o dönemde fırtına gibi esen m.jordanlı chicago bulls u elediğni de unutmuyalım.shaq dominant kelimesini niye aldı kendi zamanında yanına bile yaklaşılamayan hem hücum hem de müdafa da olağanüstü müthiş bir oyuncuydu.shaq durdurulmakdan öte yavaşlatılabiliyordu.flash hakem konusunda sana kısmen katılıyorum hakeem dinine bağlı inançlı bir müslüman olduğundan diğer oyuncular kadar adı pek öne çıkmamıştı.flash burada sana katılmadığım konu hakeem müslüman olduğu için severim fakat shaq iyi müdafa yapıyor dediğiniz mutomboya ve nba deki tüm uzunlara üstünlük sağlamıştır.shaq yaşlanmasına,dizlerindeki sakatlığa,az top kullanmasına ve  %50 performansla oynamasına rağmen hala birçok uzundan daha iyi olduğu görülüyor.shaq nba nin gördüğü en iyi 3 oyuncudan birisidir.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 28 Mart 2008, 20:02:00 »
editör burada insanların kişiliğine küfür ve hakaret eden mahlukların yorumlarını yayımla söverim,asarım,keserim gibi ifadelerde bulunan tahammülsüz ve kişi haklarına saldırıda bulunan 'nyk' nickli kişiyi uyarma ihtiyacını bulununca yorumumu sansürle bu yaptığınız sansürden dolayı sizi kınıyorum.

Küfür, hakaret ve kişilik haklarına saldırı olan bu topicte ben mesaj göremiyorum varsa altın yap göster mesajı..
NYK'nın yani Salih'in adına ben konuşamam gelir kendisi cevabını yazar..Ancak benim tandığım Salih'in üslubu bu şekildedir ve kimseye hakaret etme amaçlı yazmaz..

Mecazi anlamda kullanılan bir sözden ötürü büyütmeye gerek yok..''Topu alırsan seni öldürürüm..'' dediğimiz herkesi öldürdük mü çocukken..''Sigaramı alma seni vururum..'' dediğimiz herkesi vurduk mu yetişkinken...

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2008, 20:52:14 »
editör burada insanların kişiliğine küfür ve hakaret eden mahlukların yorumlarını yayımla söverim,asarım,keserim gibi ifadelerde bulunan tahammülsüz ve kişi haklarına saldırıda bulunan 'nyk' nickli kişiyi uyarma ihtiyacını bulununca yorumumu sansürle bu yaptığınız sansürden dolayı sizi kınıyorum.conrad modern basketbol yılının başlangış tarihi konusunda bende birşey demiyeceğim çünkü bu konulara ben de hakim değilim lakin bir cevap verecek olursam 1985 yılıdır.ikinici soruna gelirsek orlando neden süpürüldüğüne gelirsek orlando magic sistemsiz,takım olarak nba finali göremeyen,shaq nba deki henüz 2.yılı hardaway de henüz toy olduğundan seri 4-0 olmuştu.shaq ın plaofflardaki istatistikleri şöyle:25.7 sayı,12 ribaunt3.3 asit ve 2 blok umarım bu istatistikler sana shaq hakkında pozitif düşünceler yansıtmıştır.yalnız shaq orlando magic in o dönemde fırtına gibi esen m.jordanlı chicago bulls u elediğni de unutmuyalım.shaq dominant kelimesini niye aldı kendi zamanında yanına bile yaklaşılamayan hem hücum hem de müdafa da olağanüstü müthiş bir oyuncuydu.shaq durdurulmakdan öte yavaşlatılabiliyordu.flash hakem konusunda sana kısmen katılıyorum hakeem dinine bağlı inançlı bir müslüman olduğundan diğer oyuncular kadar adı pek öne çıkmamıştı.flash burada sana katılmadığım konu hakeem müslüman olduğu için severim fakat shaq iyi müdafa yapıyor dediğiniz mutomboya ve nba deki tüm uzunlara üstünlük sağlamıştır.shaq yaşlanmasına,dizlerindeki sakatlığa,az top kullanmasına ve  %50 performansla oynamasına rağmen hala birçok uzundan daha iyi olduğu görülüyor.shaq nba nin gördüğü en iyi 3 oyuncudan birisidir.

Arkadaşım ben bir Bulls taraftarıyım ve... O MJ le esen Bulls diye tanımladığın takım Orlandoya elenmedi..MJ in dönüşü sonrası, formsuzluğu, takım içi mental ve stratejik sorunların olduğu yorgun bir Bulls du...Fırtına gibi esen Bulls Orlanndo nun çok değil bir sene sonra elendiği Bulls idi...Bu bir...

NYK bence senin abarttığın derecede bir işe kalkışmamış ki kendisine biz demirbaş gözü ile bakarız....Bir Kütüphanenin ilk demirbaşları hep arızalı, birikimli eski kitaplardır.. O yüzden burada bazı üyeler var ki tüm arıza ve tersliklerine rağmen özünde gerçeklik ve birlik yaşatmaktadır...

Ayrıca istatistiklere girme...Shaq 2. yılında didi ama bir yıldızdı..Hakeem de büyük sakatlık yaşamıştı...Saha avantazı olmadan..Play-Off da 6. sıradalarken.. Sakat bir hakeem ve epeyli yavaşlamış Drexler harici ete dişe dokunr bir durum yoktu...

86 doğu Play-offlarında Malone ve parish gibi adamlarla alay etti.Finalde Kareem varlık gösteremedi...
94 deki ilk finalinde Ewing ile sek sek oynadı.....

95 finallerinde ise sırası ile pota altında(sakatlığına rağmen) Barkley-Chambers, Malone-Bailey, Robinson-Rodman-Cummings gibi adamlarla haşır neşir olup O yorgunluk, yaşlılık ve sakatlıkla Shaq karşısına geçmiş ve geri adım atmadığı gibi ortalamaları; 30+ 11+ 5+ 2+ 2+ olmuştur.....

Shaq ın hakeem ile söylediği bir şey yazdım yukarıda bunu okuyun...Kareem ve Russel ın disiplini sağlamlığı ve başarıları Hakeem de yok bu bnir gerçek ve saygınlık bakımında Bunların önde gelmesine karşı değilim...Ama bir adama hakettiği verilmeli ise bu Hakeem, Çünkü hakeem 84-98 yılları arası bir çok iyi uzunun içinde en iyisi idi...Bunu heşeye rağmen elinde tuttu....

Yani bir iki Kareem, Russel olur mantıklı; Ama Shaq çok sevmeme rağmen şımarık, eli işte gözü oynaşta bir adamdır ve Hakeem in sağ kolu etmez....

Kısmen bana katılıyor olman beni sevindirdi ve saygı uyandırdı teşekkürler..Ama şunu kabul edelim artık Shaq aman bugün de sahaya %50 mi vereyim diyecek kapasiteden çıkalı 2 yıl oldu :S

Shaq için bir lafım daha var; ''Aynası iştir kişinin, Lafa bakılmaz'' !!!!!

« Son Düzenleme: 28 Mart 2008, 20:54:49 Gönderen: Flash »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 28 Mart 2008, 21:06:54 »
Ama Shaq çok sevmeme rağmen şımarık, eli işte gözü oynaşta bir adamdır ve Hakeem in sağ kolu etmez....
Sizde adamı ayakçı yaptınız iyice..

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Mart 2008, 21:40:46 »
editör burada insanların kişiliğine küfür ve hakaret eden mahlukların yorumlarını yayımla söverim,asarım,keserim gibi ifadelerde bulunan tahammülsüz ve kişi haklarına saldırıda bulunan 'nyk' nickli kişiyi uyarma ihtiyacını bulununca yorumumu sansürle bu yaptığınız sansürden dolayı sizi kınıyorum.

Allahım,nereden başlasam yarabbim...

Behey şuursuz,ben kimin kişi haklarına saldırmışım şu başlık altında? Başka bir başlık altında bir kuyruk acın var ise,oraya yaz derdini.

Gelelim tahamülsüzlük olayına.Evet tahammülsüzlükse tahammülsüzlük,bu forumun belirli bir seviyesi var ve bu seviyeyi sen ve senin gibi dangalakların düşürmesine izin vermem.Kendi kıçından "Modern basketbolun tarihi" diye kavramlar uyduracaksın,bir de tam hakim olmadığını söyleyeceksin ama peşisıra da başlangıç tarihi belirleyeceksin.Yetmeyecek Shaq'ı NBA tarihinin en dominant oyuncusu hatta en iyi 3 oyuncusundan biri olarak  ilan edeceksin.E kusura bakma sen kaşınıyorsun,hakaret yemek için tırmalıyorsun hatta.

Kaç tane oyuncu izledin ki Shaq'ı en dominant oyuncu yaptın? Yaşın kaç ki senin.Hakeem gibi bir efsane ile Shaq'ı karşılaştırma küstahlığı gösteriyorsun.O beğenmediğin Hakeem muhtemeldir ki senin yaşından fazla oynadı NBA'de.Başarılarını saymıyorum bile.Cahillikle yetinmiyor,kara cahillik yapıyorsun,Hardaway'e en iyi olduğu sezonda "çaylak" diyorsun,finallere gelen Orlando takımına da "toplama" diyorsun.Nick Anderson,Horace Grant,Bryan Shaw,Derrell Armstrong gibi yetenekli oyuncular ve tecrübeli isimlerin karışımından oluşan bu kusursuza yakın kadroyu yerin dibine sokuyorsun.

Nerenden anlarsan anla,burada bir "mahluk" varsa,o da sensin.Doğrudan isim vererek saldırdığın ve kişiselleştirdiğin için,layık olduğun cevabı aldın.Bende dahası da var ama sana bu kadarını layık görüyorum.

Çevrimdışı bordo-beyaz

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2008, 01:33:46 »
bakıyorumda bu sitedekiler iyi arkadaşlık bağı kurmuş ve bu siteye yeni giren kişilere misafirperver davranmıyorsunuz.büyüklerimiz şöyle der'körler sağırlar birbirini ağırlarlar'olaylara biraz objektif ve adaletli açıdan bakın.ayrıca nyk zaat insanların düşünlerine tahammüllsüz ve anlayışsız olduğunu söylediğin iyi oldu.seni sadece 'yaradılanı yaradan ötürü sevmek zorundayım lakin seninle aynı dilden konuşamıyacağımız aşikar o yüzden sana şu sözü söyleyip noktayı koyuyorum.'insanlar konuşa konuşa hayvanlar ise koklaşa koklaşa anlaşırlar'sen aynen bu söze uyuyorsun.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 29 Mart 2008, 01:47:27 »
bakıyorumda bu sitedekiler iyi arkadaşlık bağı kurmuş ve bu siteye yeni giren kişilere misafirperver davranmıyorsunuz.

Napıyoruz adam mı yiyoruz?

Şu tip demogojilerden vazgeçelim yok yeniyim yok eskiyim..

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Mart 2008, 02:07:14 »
Bunu söylemek şart oldu bunu ilk ve son kez söylüyorum;

Ben buraya kayıt olduğumda      18 Aralık 2007, 08:04:39' du

Ben hiç bi zaman bana karşı yapılan bir olumsuz bir davranış görmedim...Sonuçta bir konuksevmezlik olsa bende hissederim.Bu siteye geleli taklaşık 3,5 ay falan oldu..Kimseyle sorunum olmadı, aksine bir sürü dost arkadaş tanıdım,sevdim sevildim...Şuanda benim bir sürü abim,kardeşim oldu...Demekki böyle bir şey,(eski-yeni) muhabetinin dolaşmdığı bir yerdeyiz...Eğer öyle bir şey olsa,3 ayda hiç bir şekilde yukarda saydığım dostlarımı kazanamazdım..Yani önyargıya kapılıp,biz bize yeteriz politikası izlendiğini düşünmeyin...Sonuç olarak örnek ben olarak cuk diye oturuyorum,bu konuya burdakilerinin amacı,Aile ortamı kurup,ondan sonra siteyi düşünmek...He her ailede sorunlar olur,sorunları aşıp dahada kenetlenmek önemlidir...Eğer pes edersek baştan kaybetmişizdir...

He ben bunları söyledim...Ama amacı bu aileyi yıkmak olan varsa her türlü şaklabanlığı yapar forumda.Yapan yokmu,kesinlikle var. Bunlara lafta hayretmiyor,sadece ilah-i adeleti beklemekten başka bir şey yapılmıyor.Kaldıki Allah'tan korksalar bunları yapmazlar.

Sonuç olarak ben burda 3 ayda bir sürü insanla,dost olduysam,burda hiç bir şekil böyle bir politikanın olmadığını gösterir.Böyle bir politikanın olduğunu düşünen varsa büyük bir gaflet uykusundadır..

Ayrıca konuyu uzatmaya gerek yok sorunu olan ÖM üzerinden yazar.Hatta Msn'mizi veririz,orda konuşuruz.Ama burda yargısız infaza gerek yok..

« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 02:08:54 Gönderen: Deron Williams »

Rudy!Rudy!Rudy!

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 29 Mart 2008, 02:15:06 »
Tugay herşeyi özetlemiş zaten..Bana söz düşmez..Ancak bir iki çift lafım var..bordo-beyaz adlı üyeyi tenzi ederek yazıyorum onunla alakası yok..

Bazen sırf buraya çamur atmak için düzeni bozmak için üye çalmak gelen dallamalar var..Sağolsun ip adresleri denilen bir olgu var..Çoğunun kim olduğunuda tespit ediyoruz..Türkiye'nin en çok takip edilen Basketbol sitesi NbaTr anasayfası..
Günlük hiti 10.000-15.000 arası gidip geliyor..Elbette düşman çok olacak..Elbette bizi yıkmak isteyen çok olacak..Ama sadece satıştıkları kadar büyütüyorlar bizi başka birşey değil..Yola çıkarkende sataşıyorlardı..Noldu? 3.000, 4.000, 5.000 .... bugün 15.000'lere vurdu kitlemiz..

Burada ben Admin olarak tartışırken Admin rütbemi kenara koyarak tartışıyorum..Keza yöneticilerde ve modlarda..Herhangi bir konuda tartışma esnasında rütbeler değil fikirler konuşur..Yeni gelen muhabbetide beni üzer..Çünkü yok böyle birşey..Olmadı olmayacakta..

NbaTr'nin ne olduğu belli..Kimsenin bir yerlerini yalayarak kimsenin üyelerini çalarak kimseye sataşarak ya da kimseyi hedef alarak bir yerlere gelmedik..Bu aile güçlü bir aile..Kimsenin gücü yetmez bölmeye...Ben bizim ne kadar sevildiğimizi biliyorum..Ve burda eşitlik ilkeside geçerli..İnsanlarla tartışırken rütbelere ya da tarihlere değil fikirlere bakalım  :wink:
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 02:17:51 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Mart 2008, 12:24:42 »
bakıyorumda bu sitedekiler iyi arkadaşlık bağı kurmuş ve bu siteye yeni giren kişilere misafirperver davranmıyorsunuz.büyüklerimiz şöyle der'körler sağırlar birbirini ağırlarlar'olaylara biraz objektif ve adaletli açıdan bakın.ayrıca nyk zaat insanların düşünlerine tahammüllsüz ve anlayışsız olduğunu söylediğin iyi oldu.seni sadece 'yaradılanı yaradan ötürü sevmek zorundayım lakin seninle aynı dilden konuşamıyacağımız aşikar o yüzden sana şu sözü söyleyip noktayı koyuyorum.'insanlar konuşa konuşa hayvanlar ise koklaşa koklaşa anlaşırlar'sen aynen bu söze uyuyorsun.

Ben bu siteye 2 yılımı vermişim,sen kimsin ki milllet sana sahip çıksın? Tabi ki bana sahip çıkacaklar (Flash,Kemal ve Tugi eyvallah)

Herkes herkesle anlaşmak zorunda değil,hele ben senin gibi bir şuursuzla hiç anlaşmak zorunda değilim.

Öyle "nokta koyuyorum" ayağına posta koymaya kalkma.Cin olmadan adam çarpmaya yeltenme.Burada senden evvel de boş ve lüzumsuz mesaj atanlara böyle sert tepkilerim oldu,senden sonra da olacak.Sen ve senin gibi çer-çöpün bu ortama doluşmasına anacak böyle mani olabiliyoruz çünkü.Ama bir de Tugay gibi bir örnek var mesela.Böyle büyük bir sitede,3 ay içinde moderator-editor olabildi.Demek ki hakeden adama hakettiği gibi davranılıyor burada.

Ben koyayım noktayı : Burada düzen bu,ya bu deveyi güdersin ya da defolup gidersin.Başlık da daha fazla kirlenmesin.Derdini özel mesaj ile anlat.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008, 12:26:35 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Mart 2008, 15:11:15 »

Ben şahsen mod falan olmamama rağmen yeni üyelere, takdir ettiğim yorum ve girişkenliklerine ttebliğen hep özel mesaj le hoşgeldin derim (Örn; vence, asdede) Yani bende 2005 de kaydoldum buraya ama yıllarca uzak kaldım..Çünkü bir arkadaşıma söz verdim ona yardım edeceğim için ve NBAcafe deydim....(Orada mod ve yazardım)
Sonra NBAtr adlı ilk göz ağrım olan( bu nbatr gamersolid iken ben buradaydım bunu çoğunuz bilmez bile)
siteye geri döndüm..Ve burada sadece bilmişlik yapıp oturmadım ürettimde bilen biliyo...Ben NYK kadar sert bir abi değilim kimse benim gözümde çer çöp değil herkesin bir potansiyeli vardır...Ama sanalda olsa burası bir toplu ortam ve türk içerikli bu demektirdi...Racon dediğimiz gizli kurallar kitabı burada da geçerlidir...Oda derki Çöp armuttayken, üzümdeyken güzeldir; öbür türlü çöptür...Yani diyeceğim şu ben burada herkesin sevdiği Kemal abiye bile rest çektiğim oldu( Saygımdan dolayı, arsız olsaydım kuyusunu kazardım..rest çekmez onla msn de saatlerce konuşmazdım..Bu arada onun kuysu kör kuyu zor kazılır bilesiniz...)
yani ben ters harekete düz karşılık veren olduğum gibib bir adam olma cabasndayım..öyleki yeni üyelerimizin sürtüştüğü Kemal Abi(Ke_Bilzz), NYK, lordapo giibi adamlarla benim de kapışmışlığım oldu...Ama bu saygı duymamak anlamına gelmez.....
Ben yeni üyelere şu mesajı veriyorum..İlk bir hafta okuyun ve takip edin siteden, forumdan uzak durun gözlemleyin, mesajın içindeki insan kronolijisi ve kişiliğini yakalamaya çalışın(tabi bunun için okumalı ve çok yer mekan arşınlamalı) genededeneyin....
önce Ar olun sonra arsız olursanız bir lafım yoktur.....
ve gerçekten yanlış anlaşıldığınıı düşünürseniz siz yeni arkadaşlar;
O zaman şansınızı edep sınırları içinde zorlayın, yenilmeyi kabul edin fakat bir daha denememeyi ASLA' /michael Jordan)

Herkes konudan uzaklaşma demiş konuya dönecek olursak, Mesajlarımın can alıcı yerlerinden bir paket sunayım....

Belki olağanüstü takımsal ve bireysel başarıları yok..Ama medyadan uzak oluşu, gerçek bir müslüman oluşu uzun süre Amerikan vatandaşı omadan idare etmesi, Terbiyeli ve nazik tavırları ile Hakeem burada yeteneği ve başarılarına oranla en az pazarlanan tanıtılan adamdır....
Olay şu ki Hakeem; Malone, Kareem, Parish, Shaq
 Alonzo, Willis, Eaton, Robinson, Ewing, Divac, Sabonis gibi adamlarla çeşitli zaman dilimlerinde oynamış ve hepsine üstünlük kurmuş bir oyuncudur...Bugün Shaq a bile gidilip sorulduğunda en iyi olmak konusunda belki Jordan la kapışırım ama en iyi uzun konusunda Hakeem in eline su dökemem demiştir...Bunu Shaq demiş daha da bir şey demesem iyi olur..Ama kendimi tutamayabilirim... :D

Arkadaşım ben bir Bulls taraftarıyım ve... O MJ le esen Bulls diye tanımladığın takım Orlandoya elenmedi..MJ in dönüşü sonrası, formsuzluğu, takım içi mental ve stratejik sorunların olduğu yorgun bir Bulls du...Fırtına gibi esen Bulls Orlanndo nun çok değil bir sene sonra elendiği Bulls idi...Bu bir...

Ayrıca istatistiklere girme...Shaq 2. yılında didi ama bir yıldızdı..Hakeem de büyük sakatlık yaşamıştı...Saha avantazı olmadan..Play-Off da 6. sıradalarken.. Sakat bir hakeem ve epeyli yavaşlamış Drexler harici ete dişe dokunr bir durum yoktu...

86 doğu Play-offlarında Malone ve parish gibi adamlarla alay etti.Finalde Kareem varlık gösteremedi...
94 deki ilk finalinde Ewing ile sek sek oynadı.....

95 finallerinde ise sırası ile pota altında(sakatlığına rağmen) Barkley-Chambers, Malone-Bailey, Robinson-Rodman-Cummings gibi adamlarla haşır neşir olup O yorgunluk, yaşlılık ve sakatlıkla Shaq karşısına geçmiş ve geri adım atmadığı gibi ortalamaları; 30+ 11+ 5+ 2+ 2+ olmuştur.....

Shaq ın hakeem ile söylediği bir şey yazdım yukarıda bunu okuyun...Kareem ve Russel ın disiplini sağlamlığı ve başarıları Hakeem de yok bu bnir gerçek ve saygınlık bakımında Bunların önde gelmesine karşı değilim...Ama bir adama hakettiği verilmeli ise bu Hakeem, Çünkü hakeem 84-98 yılları arası bir çok iyi uzunun içinde en iyisi idi...Bunu heşeye rağmen elinde tuttu....

Yani bir iki Kareem, Russel olur mantıklı; Ama Shaq çok sevmeme rağmen şımarık, eli işte gözü oynaşta bir adamdır ve Hakeem in sağ kolu etmez....

Kısmen bana katılıyor olman beni sevindirdi ve saygı uyandırdı teşekkürler..Ama şunu kabul edelim artık Shaq aman bugün de sahaya %50 mi vereyim diyecek kapasiteden çıkalı 2 yıl oldu :S

Shaq için bir lafım daha var; ''Aynası iştir kişinin, Lafa bakılmaz'' !!!!!

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #23 : 31 Mart 2008, 23:52:44 »
  Vay be büyük aksiyon olmuş 29-30 mart itabarı ile yokmuşuz mekanda :) Şimdi şunu sölemem lazım 32 yaşındayım bu oyunu anlamaya başladığımda 4 tane adam gibi uzun gördüm biri nyk lı olmama sebeb olan patrick ewing,ikincisi müslüman olması ve skyhook denen mubarek olayı icat eden kareem abdul jabbar ,üçüncüsü kızıldereli kökenli oluşu ve 00 forması ile ilgime çeken robert parish.
   Dördüncü ve en çok saygı duyduğum zat nijerya nın gururu ve kareem gibi müslüman olmasından gurur duyduğum hakeem olujuwan,yane onu canlı izleyen biri shaq  yaşına rağmen  nası perişan ettini görse bu lafları sölemezdi.Şimdi asıl konuya gelelim bordo-beyaz denen zat sen anti patik sen biz sana nası misafirperver davranalım :? Tamam bende şu forumda çiban başı olanlarla işi uzatan yeri gelince terör estirirken asla yapıcaklarımdan pişmanlık duymadım.
    O yüzden bu forumda herkezin rütbeli rütbesiz hesap verceği iki adam belli yane kemal isterse hiç polimiğe girmez direk banlar.Yane bildiğini okumakta esnek olmucaksanız af ederseniz defolun gidin yane her ne kadar fanatik olsakta hataları bile bile kabul edemeyiz.Benden bu kadar ki wilt chamberlain,bill russell,bill walton ve george mikan ı nba tv den izlediklerimle biliyorum yane kareem  ve hakeem ile büyüyen birine kimse başka adamları empoze edemez.

Çevrimdışı g0dshand

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Nisan 2008, 04:56:27 »
Bill , Wilt ve Kareem ile ilgili yorum yapmiycam , benim NBA'i takip etmeye baslamamdan once oynamis oyuncular olduklari icin sadece Stat.lerine ve bazi Highlight'larina ve maclarina ve de anlatilanlara gore yorum yapmam dogru olmaz diye dusunuyorum.
Hakeem ve Shaq konusuna gelince . Kesinlikle Hakeem  "Fundamental" olarak cok daha iyiydi . Hem hucum hem savunma  "Fundamental" i daha iyiydi . Sutorluk olarakta Shaq'den cok daha iyiydi . Shaq ise sadece 2 ozelligi ile ondan daha iyiydi . Fiziki ve gucu ....Ve maalesef bu 2 ozelligi ile bence Hakeem'i bir adim gecti . Bende Hakeem demek isterim ama tarafsiz bakinca birisi bir "Master Pivot" digeri ise tam bir "Bodoz" oldugu halde , bodoz bodozluguna ragmen daha buyuk bir oyuncu oldu , daha cok basari elde etti kanisindayim....Yani Shaq > Dream