Gönderen Konu: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Point Guard  (Okunma sayısı 16927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Point Guard
« : 14 Mart 2008, 03:42:53 »
2 gün önce ESPN'in yaptığı, NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 10 Şutör Guard'ını  listelemiştik. Şimdi ise sırada Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Point Guard var.

İşte NBA'in Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Point Guardı;

http://www.nbatr.com/nba-haberleri/nbatr-analiz-gelmis-gecmis-en-iyi-10-point-guard.html

---------------------------------------------------
NbaTr/KE
« Son Düzenleme: 14 Mart 2008, 04:10:54 Gönderen: KE-Billz »

--

• Ziyaretçi
Ynt: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Point Guard
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2008, 20:28:45 »
Jerry West'in ilk 10'Da olmamasına şaşırdım..Bu tip listelerde herkes kendine göre sıralamarda oynamalar yapar zaten de Jerry West'in en azından ilk 10 içersinde yer alması gerekirdi..

İlk 5 bana göre zaten doğru..Bana göre Stockton üst sıralarda oalbilirdi ama herhalde winnerlık araya girince 4. sıraya düştü..Isiah'ı ilk 3'te görmek güzel  :-D

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2008, 20:39:32 »
Sıralamaya söylyecek tek bir lafım yok. Fox'un anketlerine göre daha iyiy ve mantıklı bir sıralama. Tek hata zaten Kemal hocada değinmiş Jerry West.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2008, 22:01:15 »
Stockton bence daha yukarılarda olmalıydı,en azından ilk üçte mutlaka olmalıydı.Dördüncülük onun için benim gözümde düşük bir yer,oyun zekasıyla,Karl ile girdikleri ikili oyunlarla epey bir yer edinmiştir olumlu anlamda hafızamda.Liginde gelmiş-geçmiş en iyi point guardlarının başında gelir bence.Isıah yerine onu ilk üçte görmek bence daha iyi olurdu.
Neyse genel anlamda beğendiğim bir tablo,bir West'in olmaması garip,bir de Tony'nin orada olmaması :-D İkinci dediğim şakaydı orayı okumasanızda olur.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2008, 22:05:13 »
Stockton'ın ne oyun zekasına ne oyunculuğuna tek bir laf edemem ama siz herhalde Knicks Coachu ve GM'si Isiah ile Detroit'te oyunculuğu dönemindeki Isiah arasındaki farkı anlamıyorsunuz..Artı oylamada winnerlık etkiside var bunuda es geçmeyin..Stockton iyidir hoştur hatta süperdir ama Isiah'ın oyunculuğu başlı başına bir sanattır..

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2008, 00:34:03 »
Bu listeye edecek tek kelimem yok.Noktası virgülüne kafamdaki liste.

Tabi gönül bağım sebebiyle benim için zirvede Stockton var.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2008, 21:23:11 »
  Valla dünyanın en iyi pg nı sorsanız 4 isim sayarım magic,stockton,kidd ve frazier ama şunu sölemem lazım zeke ,cousy,west(listeye konmaması en büyük ayıptır),nash yabana atılcak isimler
değil ama bence ilk sırayı en çok hak eden nba ye 19 senesini veren john stockton dır.

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2008, 17:31:58 »
Tabi benim en başta gelen favorim JOHN STOCKTON Ayrıca sıralama çok güzel harfi harfine söyleceğim insanlar var orada.

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2008, 17:35:25 »
Jerry West'in ilk 10'Da olmamasına şaşırdım..Bu tip listelerde herkes kendine göre sıralamarda oynamalar yapar zaten de Jerry West'in en azından ilk 10 içersinde yer alması gerekirdi..

İlk 5 bana göre zaten doğru..Bana göre Stockton üst sıralarda oalbilirdi ama herhalde winnerlık araya girince 4. sıraya düştü..Isiah'ı ilk 3'te görmek güzel  :-D
Jerry West Olmaması benide şaşırtı kötü olmuş olmaması
  bence ilk sırayı en çok hak eden nba ye 19 senesini veren john stockton dır.
Benimde gönlümde o yatıyor ama Magic Johnson1.liğe yakışmıyor değil yani hakkı yenilemez ama en azından 2. Stockton olabilirmiş.

Not: Yinede en adam akkılı liste araların bir bu olmuş

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı g0dshand

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2008, 04:55:38 »
Konu "saf PG" lik ise John Stockton en iyisiydi . Konu pozisyondan ziyade oyunculuk ise , tabii ki Magic bu listedeki en buyuk oyuncu .

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2008, 17:17:06 »
bencede çok doğru bir sıralama stockton 2-3 şampiyonluk görebilse daha yukarda olabilirdi.magic zaten lakabı gibi bir oyuncuydu.

Çevrimdışı roroas

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Nisan 2008, 21:32:19 »
Magic Johnson işte bu ya  :)
Magic orda oynarken onu los angelesta izlemek için neler vermezdim ya.
Scito hoc super omnia.

Haec vita est tua una sola.

Dum vita superest,

utere maxime quoque puncto,

momento, et hora quae habes.

Tempus neminem non manet

Noli manere tempus

Carpe diem.

Kobe Bryant ... KB.24

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2008, 20:22:55 »
stockton'ın aşşağıda olması playoffta ki başarısızlığında bence .Bir sezonda triple double istatistikleri yapan oscar robertsonun 2.liği normal herşeye rağmen isiah thomasla stocktonun yer değiştirmesi gerekirdi bence .Jerry west'i almamalarını anlayamadım ve bence nash'in daha aşşağıda olması gerekirdi

Çevrimdışı c-note

• NBA Oyuncusu
  • *
  • oakya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2008, 16:19:50 »
Bence Nash ve Stockton daha yukarıda olmalıydı.
chicago'nun arka sokaklarından nba'in parkelerine... dwyane wade

Çevrimdışı [23]emin[23]

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2008, 12:05:44 »
1. Magic Johnson Kesinlikle 0ndan İyisi Yok.
2. John Stockton  Tarihin En Fazla Asist Yapan Ve Top Çalan Oyuncusu Bu Başarıyı Küçümsemeyin Çünkü Küçümsenmeyecek Bir Başarı
3. Jason Kidd Tartişılabilir Ama Benim Tercihim Gerçek Bir Point Guard
4. Isiah Thomas Chris Paul'un Eski Versiyonu
5. Chris Paul Mükembel Bir Oyun Kurucu İnanılmaz Birisi O
6. Steve Nash Savunması Aşırı Denilebilcek Şekilde Kötü Olmasına Rağmen Hücumda İnanılmaz Şeylere İmza Atan Bir İsim We 2 Kez MVP
7. Baron Davis Bu Sezon Mükembel Savunma Yapmasına Rağmen Onu En İyi 5 Savunmacı İçine Almadılar Bruce Bowen'i we Bana Göre Hak Etmeyen Kobe'yi Aldılar Baron'u Almadılar Alın Sİze İstatistik Kobe:Steal 1.8 Blok 0.5 Bruce Bowen:Steal 0,7 Blok 0,3 Rezalet Yaa We Baron: Steal  2,3 Blok 0.5 2 Maç Bir Blok boyu 1.91 Kobe We KG En İyi Savunmacı Seçildiler Ama Bence Kobe Yerine Baron Olması Lazımdı
8.  Gary Payton ( 90 'lıların En İyi Point Guard'ı )
9. Gilbert Arenas ( Mükembel Fiziğiyle Tecrubeli We Nerde Ne Yapacağını Bilen Bir Point Guard En İyi Savuncamı Kobe'nin Savumasında Sayı Olarak Kariyer Rekoru Kırdı We Kobe'yi 6 Faul İle Oyun Dışı Etti (60 ) Sayı Atarak
10. Stephon Marbury 10. Sıraya Yazmam Belki Onun İçin Haksızlık Oldu Ama Bence Bu Listede 10. Sırayı Hak Ediyor.

Bu Arada Ben Sadece Point Guard Oynayan We Az Bişey Sutör Guard Oynayabilenleri Yazdım Mesela Oscar Robertson'u Yazmışlar Oysaki Onun Gerçek Mevkisi SF/SG

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Temmuz 2008, 15:45:57 »
1. Magic Johnson Kesinlikle 0ndan İyisi Yok.
2. John Stockton  Tarihin En Fazla Asist Yapan Ve Top Çalan Oyuncusu Bu Başarıyı Küçümsemeyin Çünkü Küçümsenmeyecek Bir Başarı
3. Jason Kidd Tartişılabilir Ama Benim Tercihim Gerçek Bir Point Guard
4. Isiah Thomas Chris Paul'un Eski Versiyonu
5. Chris Paul Mükembel Bir Oyun Kurucu İnanılmaz Birisi O
6. Steve Nash Savunması Aşırı Denilebilcek Şekilde Kötü Olmasına Rağmen Hücumda İnanılmaz Şeylere İmza Atan Bir İsim We 2 Kez MVP
7. Baron Davis Bu Sezon Mükembel Savunma Yapmasına Rağmen Onu En İyi 5 Savunmacı İçine Almadılar Bruce Bowen'i we Bana Göre Hak Etmeyen Kobe'yi Aldılar Baron'u Almadılar Alın Sİze İstatistik Kobe:Steal 1.8 Blok 0.5 Bruce Bowen:Steal 0,7 Blok 0,3 Rezalet Yaa We Baron: Steal  2,3 Blok 0.5 2 Maç Bir Blok boyu 1.91 Kobe We KG En İyi Savunmacı Seçildiler Ama Bence Kobe Yerine Baron Olması Lazımdı
8.  Gary Payton ( 90 'lıların En İyi Point Guard'ı )
9. Gilbert Arenas ( Mükembel Fiziğiyle Tecrubeli We Nerde Ne Yapacağını Bilen Bir Point Guard En İyi Savuncamı Kobe'nin Savumasında Sayı Olarak Kariyer Rekoru Kırdı We Kobe'yi 6 Faul İle Oyun Dışı Etti (60 ) Sayı Atarak
10. Stephon Marbury 10. Sıraya Yazmam Belki Onun İçin Haksızlık Oldu Ama Bence Bu Listede 10. Sırayı Hak Ediyor.

Bu Arada Ben Sadece Point Guard Oynayan We Az Bişey Sutör Guard Oynayabilenleri Yazdım Mesela Oscar Robertson'u Yazmışlar Oysaki Onun Gerçek Mevkisi SF/SG

marbury'i 10. sıraya yazman ona haksızlık mı oldu :? :x 10. sıraya yazman asıl diğerlerine haksızlık oldu... o herifin bu sıralamaya yakın bile olmaması lazım  :nono

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Temmuz 2008, 17:54:40 »

Oscar Robertson SF-SG mi ??? Ya bütün nba tarihi bizle kafa yapıyor ya da sen ...

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Temmuz 2008, 18:02:20 »

Oscar Robertson SF-SG mi ??? Ya bütün nba tarihi bizle kafa yapıyor ya da sen ...

Evet arkadaş doğru söyledi Guard-Forward oscar robertsonun mevkisi

http://www.basketball-reference.com/players/r/roberos01.html bu da linki
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2008, 18:04:37 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Temmuz 2008, 18:06:36 »
Burda da point guard yazıyor, hangisine inanacaz bakalım...
http://en.wikipedia.org/wiki/Oscar_Robertson

Ayrıca 1.96 boyuyla, nba'de nasıl forvet oynar bi insan yahu  :roll:

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Temmuz 2008, 18:11:01 »
Burda da point guard yazıyor, hangisine inanacaz bakalım...
http://en.wikipedia.org/wiki/Oscar_Robertson

Ayrıca 1.96 boyuyla, nba'de nasıl forvet oynar bi insan yahu  :roll:

O zaman hem pg hemde sf oynuyor...Magic jhonson 6-8 boyu ile nasıl pg oynuyorsa oscar robinsonda 1.96 boyu ile sf oynayabilir :wink:

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Temmuz 2008, 18:14:35 »
Nasıl bi karşılaştırma anlayışıdır bu...Tamam SF'de oynayabilir ama Magic'le Oscar'ın durumu tamamen farksız...
Magic uzun olduğu halde guard oynayabiliyor boy avantajı var çünkü..Ee Oscar'ın forvet oynamak için ne türlü bi avantajı var acaba??

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Temmuz 2008, 18:19:14 »
Nasıl bi karşılaştırma anlayışıdır bu...Tamam SF'de oynayabilir ama Magic'le Oscar'ın durumu tamamen farksız...
Magic uzun olduğu halde guard oynayabiliyor boy avantajı var çünkü..Ee Oscar'ın forvet oynamak için ne türlü bi avantajı var acaba??

OScar Robertson hem boyuna göre çok iyi ribauntçu 7.5 kariyer ortalaması (ayrıca 1961-62 yılında Cincinnati Royals takımındayken 12.5 ribaunt ortalaması var..)bir de pozisyonunda göre iyi bir asistçi 9.5..(ki gene aynı sezon da 11.4 asist ortalaması yakaladı..)
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2008, 18:21:18 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Temmuz 2008, 18:20:51 »
 1,98 boyunda charles barkley pf oluyorsa 1,96 lık oscar peterson nası g/f olamasın canım biladerlerim?

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Temmuz 2008, 18:22:05 »
1,98 boyunda charles barkley pf oluyorsa 1,96 lık oscar peterson nası g/f olamasın canım biladerlerim?

Evet bende onu diyorum apo abi,adam 1.96 ile neden sf oynayamasın ki?

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Temmuz 2008, 18:23:45 »
  O değilde bu hayvan 61-62 sezonunda 30,8 sayı 12,5 rebound  11,4 asist ile oynamış uzaylımı lan bu ?