Gönderen Konu: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Power Forvet  (Okunma sayısı 25786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Power Forvet
« : 14 Mart 2008, 04:23:24 »
ESPN'in yaptığı değerlendirmelerin son halkasına geldik.  Guardlar ve Pivotlar'dan sonra sıra geldi NBA tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Power Forveti'ne.

İşte Espn değerlendiremsine göre NBA'in Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Power Forveti şöyle;

http://www.nbatr.com/nba-haberleri/nbatr-analiz-gelmis-gecmis-en-iyi-10-power-forvet.html

---------------------------------------------------
NbaTr/KE

--

• Ziyaretçi
Ynt: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Power Forvet
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2008, 20:25:03 »
Demek ki Tim Duncan'ı sadece ben 1 Numaraya koymuyormuşum  :-P
Neyse listede ufak tefek oynamalar oalbilir mesela Dirk orda ama Webber yok..Gelmiş-geçmiş deniliyor sonuçta Webber'ın sakatlamadan önce neler yaptığını zaten biliyoruz..Listede yer alması gerekirdi.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2008, 20:42:45 »
Duncan hala aktif ve 1. sırada. Öyle de kalacaktır bir 10-15 sene. Karl Malone polemiği yaratmak da doğru olmaz açıkcası.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2008, 21:00:47 »
her şeyden önce liste iyi duncan ilk sırada olmayı hak ediyor bencede ancak webber ın listede olmaması bencede yanlış gibi sacta yıllarında tozu dumana katan adam sakatlığından sonra eskisi gibi olmadı ama yinede listede olması gerekli

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2008, 21:56:08 »
Tim Duncan.
Sahada herşeyi açıklıyor zaten Duncan.Neden iyi olduğunu,neden bu kadar övgüler aldığını.Seni izlemek bir zevk Duncan'ım.

Bencede bir Webber iyi giderdi oraya ama son yıllardaki düşüşü herhalde bunu hazırlayanlarda etki bıraktı.Yine de geçmişten bugüne olduğu için bu onlarda iz bırakmamalıydı,neyse.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2008, 00:35:53 »
Barkley,Malone ve McHale varken,Duncan ilk sırada olamaz bence.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2008, 21:18:36 »
Barkley,Malone ve McHale varken,Duncan ilk sırada olamaz bence.

Bu adamlara oakley,de buashere ve mason u eklemek lazım hatta sir charles gibisi gelmedi.

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2008, 16:38:09 »
Açıkcası Duncan hekediyor ama Nowitzki yerine Rodman olabilirmiş gerçi daha bir kaç isim var bu ilk 10 dışında olupta ilk 10 hakeden mesela Charles Barkley,Shawn Kemp,Horace Grant,Chris Webber ama ne yazıkki bu duruma karşı tek yapabildiğimiz yorumdan başka bişey değil.

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2008, 16:50:24 »
D-Not yerine Webber ya da Rodman konsa ve MCHale ile KG yer değiştirse liste tam  anlamıyla OLUR!
Birde şunu demek isterim orada 1.94 boyu ile C.Barkley var en büyük saygıyı bu adama duyuyorum....
Yalnız şu bir gerçek Malone ya da Barkley nin yada KG nin 1-2 şampiyonluk yüzüğü olsa Duncan orada biraz sırıtırdı...

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2008, 16:53:24 »
Barkley Garnett Malone McHale Oakley Buashere Mason Tim duncan benim görüşlerim bunlar :)

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2008, 17:25:01 »
D-Not yerine Webber ya da Rodman konsa ve MCHale ile KG yer değiştirse liste tam  anlamıyla OLUR!
Birde şunu demek isterim orada 1.94 boyu ile C.Barkley var en büyük saygıyı bu adama duyuyorum....
Yalnız şu bir gerçek Malone ya da Barkley nin yada KG nin 1-2 şampiyonluk yüzüğü olsa Duncan orada biraz sırıtırdı...

Kesinlikle doğru söylediğin katılıyorum.

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2008, 22:35:21 »
Bana göre kişisel düşüncemdir Tim Duncan gelmiş geçmiş en iyi Power Forwet olarak adlandırılacaktır kariyerini noktaladığında..Ki modern zamanlarda elde ettiği başarılar ortada..Neyse dediğim gibi herkesin sıralamasına saygı duyarım..Herkesin görüşü farklıdır..

Ama yazmadan edemeyeceğim ben Duncan'la ilgili yazdığımda sağda solda bazı kuş beyinliler olayı anlayamamıştı ya b.k atma uğraşına girmişti Espn'den sonra nba.com'da bulunan ankette de ''Who do you think is the greatest power forward of all-time?'' aktif oyuncular içinde bir tek Duncan var..

Ha tabi elim uzun olduğu için Espn ve nba.com'u da ben yönlendiriyorum..

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2008, 22:56:35 »
Walla aktif oyuncular arasında gerçekten adam gibi basketball oynuyan tek isim Duncan sadece basketball ağırlığını koyuyor işini elinden geldiğince ciddiye alıyor bir çok oyuncu gibi poplerliği değil sadece takımıyla birlikte başarıyı düşünen son zamanlardaki ender oyunculardan, ne kadar en sevdiğim aktif oyuncu Allen Iverson olsada Duncan eski oyuncuların takım başarısını ön plana tutabilen böyle bir ruha sahip türü az sayıda kalmış oyuncuların en büyük örneğidir

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2008, 09:37:20 »
Ha tabi elim uzun olduğu için Espn ve nba.com'u da ben yönlendiriyorum..

:hahahah:

:bow2:

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2008, 18:04:08 »
Bencede şu görünüm itibari ile kariyerini noktaladığında en iyi PF Duncan olarak anılacaktır....

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

Çevrimdışı cucloke

• NBA Draft'ında
  • B A R O N D A V İ S
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Mart 2008, 14:45:59 »
saçma dirk nowitzki bile ilk 10 da nba tarihi boyunca hiçmi nowitzki gibisini görmedi
« Son Düzenleme: 24 Mart 2008, 14:48:32 Gönderen: cucloke »
G O L D E N   S T A T E   W A R R İ O R S

Çevrimdışı --carmelo--

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Mart 2008, 15:49:22 »
duncan ilk sırada olmamalı bnce

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Mart 2008, 15:51:45 »
Bencede şu görünüm itibari ile kariyerini noktaladığında en iyi PF Duncan olarak anılacaktır....
Eminmisin Dostum Daha ne Pf ler valla yanlış anlamayın ama ben sanmıyorum barkley Malone vs gibi efsaneler hele hele garnett vs gibi adamlar varken duncan olacağını sanmıyorum  :wink:

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2008, 21:27:54 »
Olmuş işte daha ne dedin anlamadım..Benim emin olmamı bırak NBA, ESPN, TNT gibi kuruluşluşların ortak görüşü......Birde ben en iyi PF Duncan demiyorum ama objektif bakılıpda yetenek ile kazanılanlar ayrı kefelerde tartılınca ilerde Duncan önde gelecek..... Allah Allah
« Son Düzenleme: 25 Mart 2008, 08:45:11 Gönderen: Flash »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2008, 21:33:06 »
Utkan'a katılıyorum ki o mantıksal bazda baktı olaya..Burda önemli olan kariyerlerinde oynadıkları oyun ve kazandıkları başarılar baz alınıyorsa Duncan, Garnett'i solladı son durakta bekliyor şuan..Artı zaten ne Garnett'e ne Malona kimse kötü oyuncu demiyor..Kaldı ki daha öncede dedim sıralamalar herkesin kafasında değişebilir..Ama Duncan'ın olacağını sanmıyorum demek komik kaçar ki olmuş zaten değerlendirmede...Tabii bu değerlendirme ne kadar ölçüdür tartışılır ama ortak bir düşünce ürünüdür bu tartışılmaz..

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2008, 21:35:34 »
Eminmisin Dostum Daha ne Pf ler valla yanlış anlamayın ama ben sanmıyorum barkley Malone vs gibi efsaneler hele hele garnett vs gibi adamlar varken duncan olacağını sanmıyorum  :wink:

Duncan zaten şu an aktif bi efsane...
Onu efsane olarak görmüyosan ben senin basketbol bilgine şaşarım...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2008, 21:44:29 »
En iyi power forvet abartı olur belki(ama kesinlikle en winner PF cuk oturur) (edit:ama) bundan 20 yıl sonra Duncan'ın ismi hala anılıyor olacak.Kısmetse evlatlarımla siz bilmezsiniz, bizim zamanımızda bi Timothy vardı diye anacağım Duncan'ı.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2008, 21:50:43 Gönderen: Cpzai3 »
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #22 : 25 Mart 2008, 02:55:44 »

Duncan zaten şu an aktif bi efsane...
Onu efsane olarak görmüyosan ben senin basketbol bilgine şaşarım...

Arkadaş Efsane olarak görmüyorum diye bir şey söylememişki diğer bir arkadaşımız en iyisi o olur demiş Flash arkadaşımızda Barkley,Malone gibi isimler varken onun en iyi olucağını sanmam diye yorum getirmiş sanırım tam anlamamışsın yorumu sonucta bunu hemen basketbol bilgisine vurman yanlış böyle bir düşüncesi varsa elbetki birbildiği vardırki sonucta tanıdğım bildiğim biri olarak ne kadar bilgisi olduğunu ben biliyorum o yüzden ben senin düşünce şekline şaşıyorum

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı g0dshand

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Nisan 2008, 04:17:21 »
Barkley dogal yetenekler acisindan Malone ve Duncan dan belki daha iyiydi . Yeterince hirsliydi da , eger fizik olarak biraz daha iyi bir boya sahip olsaydi , muhtemelen zaten 1-2 yuzuk takardi (Jordan'a ragmen) ve en iyisi olurdu bu siralamanin . Malone cok guclu ve gercekten cok iyi bir oyuncuydu , yuzuk almak icin daha ekstra bir seye ihtiyaci yoktu , malum GOAT' la ayni zamanda oynamasi en buyuk sansizligiydi belkide...Duncan'i ise bu oyunculardan farkli yapan en buyuk ozelligi bence savunmasi . Hem takim savunmasinda ki rolu hem de bireysel savunmasi.Herkes simdi "ya olur mu esas farki  fundamental'idir" diye dusunebilir ama onu tum zamanlarin en iyi PF si yapan , digerlerinden farkli kilan sey aldigi yuzukleri ve bu yuzukleri de  o  fundamental in den cok savunmasi ile aldigina inaniyorum ben...
Ya simdi baktim da gereksiz bir yazi oldu aslinda o olmasi o en iyi olurdu , su soyle olsa bu en iyi olurdu . E olan olmus ya aslinda tartismasiz belli bu kategorinin birincisi , naapalim digerleri de basarsalarmis :=)) ...

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Nisan 2008, 16:58:45 »
ilk sırada duncan olmamalıydı diyen arkadaşlar ondan başka hangisi 4 defa şampiyon oldu iyi oyuncular takımlarını taşırlar duncan kesinlikle en kariyerli pf dir malone ve barkley çok iyi oyunculardı ama loserdılar şampiyonluk göremediler kg çok yetenekli katılıyorum ama duncan ondan çok daha iyi ve kariyerli herkesin görüşüne saygı duyarım duncanı herkes sevecek beğenecek diye bir şey tabiiki olamaz ama ortadaki gerçekleri görmezden gelemeyiz.