Gönderen Konu: İlk Bilet Sırbistan'a Gitti  (Okunma sayısı 2099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
İlk Bilet Sırbistan'a Gitti
« : 04 Eylül 2010, 20:21:39 »
Dünya Basketbol Şampiyonası'nda 1. turun ilk karşılaşması Sırbistan ve Hırvatistan arasında oynandı.Baştan sona büyük bir çekişme içinde geçen maçı Sırbistan 73-72 kazanarak çeyrek finale çıkan ilk ülke oldu.

Maçın ilk yarısının büyük bir bölümü Hırvatistan'ın üstünlüğüyle geçerken özellikle Teodosic'e yapılan etkili savunma Sırbistan'ın dizginleri eline almasına engel oldu.İkinci yarıya ise iyi başlayan taraf Sırplar oldu ve devrenin ilk dakikalarında öne geçmeyi başardılar.Son saniyeler ise karşılıklı taktik faüllerle geçti.Ancak Sırbistan 2 sayı öndeyken kaybettiği kritik topla maçı riske soktu ancak tecrübe faktörünün de yardımıyla sahadan 73-72 galip ayrıldılar.

Sırbistan'da Nenad Krstic 16 sayı 3 ribaund ve Aleksandar Rasic 15 sayı 3 asistle galibiyetin mimarları oldular.Kosta Perovic 10 sayı, Milan Macvan 8, Novica Velickovic 7 sayı yaparken yıldız gard Milos Teodosic 3 sayıda kaldı.

Hırvatistan adına 21 sayı 5 ribaund 5 asistle oynayan Marko Popovic sahanın en skorer ismi olurken Roko Ukic 11 sayı 4 ribaund 4 asist, Marko Banic 10 sayı 7 ribaund, Bojan Bogdanovic ve Kresimir Loncar 9 sayıyla oynadı.
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Ynt: İlk Bilet Sırbistan'a Gitti
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2010, 00:33:26 »
Bu maçta mükemmel bir savunma dersi izledik. Marko Tomas, Milos Teodosic'e bütün maç yapışık oynadı. Tuvalete gitse birlikte gideceklerdi. Ancak Rasic ve Krstic sorumluluk alarak o açığı kapattı.

Diğer tarafta tüm turnuva boyunca takım içinde 6 kişiden az süre almasına karşın en verimli oyuncu olan Marko Popovic iyi bir oyun çıkardı. Hırvatistan'ın genel sorunu şut sokamamasıydı. Savunmada dirençli ve istekliydiler. Son toplarda 2 kritik hata yapmasalar maçı da alabilirlerdi.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Nmbr24

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 01:48:03 »
Bu maç hayatımda izlediğim en iyi maçlardan biriydi. Basketbolun birçok güzelliğini içinde barındırıyordu.Ben teodosicin bu maçta gerçekten yıldızlaşaçağını düşünüyordum fakat takım arkadaşları etkili oyunlarıyla onu aratmadı. Son çeyrekte heyecan doruktaydı.Popovicide çok beğendim bu arada :) Bu turnuvada en çok keyif aldığım maçlar arasında.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2010, 01:49:44 Gönderen: Nmbr24 »

Çevrimdışı tunsartr

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2010, 02:33:43 »
Bu maç hayatımda izlediğim en iyi maçlardan biriydi. Basketbolun birçok güzelliğini içinde barındırıyordu.Ben teodosicin bu maçta gerçekten yıldızlaşaçağını düşünüyordum fakat takım arkadaşları etkili oyunlarıyla onu aratmadı. Son çeyrekte heyecan doruktaydı.Popovicide çok beğendim bu arada :) Bu turnuvada en çok keyif aldığım maçlar arasında.
aynen ya gerçekten izlemeyi bırakamadım maçı çok güzeldi..
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
                                  Hz. Mevlana

BEN GERi DöNENE KADAR FORUMA İYİ BAKIN HELE :) İNŞALLAH DÖNDÜĞÜMDE HERKES YERLİ YERİNDE OLUR HEPİNİZE SELAMLAR İYİ FORUMLAR...

Çevrimdışı ikbalyildirim

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2010, 14:45:23 »
Zevkli bir maçtı.İnsanın bırakası gelmiyordu.Her maçın böyle geçmesi dileğiyle.