Gönderen Konu: Kevin Durant  (Okunma sayısı 16540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
Kevin Durant
« : 04 Şubat 2008, 02:35:51 »
Yılın çaylağı olmaya çok yakın sizce ??????

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Ynt: Kevin Durant
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2008, 14:05:54 »
Yılın çaylağı oldu olmasına da mesela 2004'de Lebron ve Melo'nun yaptığı etkiyi yapamadı. Şut yüzdesi felaketti bu yıl. Yazın sıkı çalışıp daha olgun oynamaya çalışması gerekiyor. Her eline gelen topu potaya sallamak ile olmaz bu işler.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı baroz

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2009, 19:12:08 »
t-mac le beraber ligin bütün mevkilerde oynayabilen oyuncularından biri...

Çevrimdışı _53_LaZraİl_53_

• Rize'nin Efendisi
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2009, 16:43:58 »
 Ayrıca yapılanma içinde olan takımına kendisi de elde edeceği tecrübeyle liderlik yapacak bir isim ve ilerleyen senelerde o ve arkadaşlarından bir şampiyonluk bekliyorum.

!!!LANET OLSUN İÇİMDEKİ SAN ANTONİO SEVGİSİNE!!!

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2009, 18:57:48 »
önemli bir yetenek
ilk yılına görede oldukça iyi durumda
özellikle dripling üzerinden sayı bulma konusunda
önemli başarılara imza atacağını düşünüyorum
ama asla kobe-wade-lebron-shaq :-D
seviyesine gelebileceğini düşünmüyorum.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çevrimdışı Fatalıty

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2010, 23:10:02 »
Tek kelimeyle İdolüm.. Sürekli onun gibi sıkı çalışıyorum ve çalışınca özgüvenim yerine geliyor.. Gerçekten muazzam bir oyuncu Final maçında daha 1 ve 2. çeyreklerde 20 sayıya ulaştı..

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2010, 01:04:23 »
Harika bir oyuncu.Hangi takım arkadaşına Durant sorulursa "sürekli çalışıyor" cevabı alınması gerçekten çok etkileyici.En büyük şanslarından biri çok iyi bir takımda oynuyor, geleceği çok parlak bir takım Oklahoma ve bu da ona oynama isteği aşılıyor.Bu istek inanılmaz bir basketbol sevgisiyle birleşince böyle durdurulamaz bir oyuncu meydana geliyor.

NBA'nin 3 harikası LeBron,Wade ve Kobe'nin yıldızlığa yürüyüşlerini adam akıllı takip edememiştim ben basketbolla ilgilenmeye başladığımda onlar zaten almış başlarını yürüyorlardı ki basketbola ilgi duymaya başlamam Miami'nin şampiyon olduğu final serilerine dayanır, ben basketbolu o final serisiyle takip etmeye başlamıştım.Ama Durant gibi bir -sakatlık çıkmazsa- efsanenin doğuşuna tanıklık etmek beni çok heyecanlandırıyor...
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2010, 01:09:07 »
Pek sevmezdim. Son Türkiye maçından sonra nefret ediyorum :D ha şunu da belirteyim ki şu an aktif olarak dünyanın en iyisidir kendileri. Kariyerinin sonuna doğru belkide tüm zamanların olacak. Daha 21 yaşında.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2010, 01:13:22 »
Pek sevmezdim. Son Türkiye maçından sonra nefret ediyorum :D ha şunu da belirteyim ki şu an aktif olarak dünyanın en iyisidir kendileri. Kariyerinin sonuna doğru belkide tüm zamanların olacak. Daha 21 yaşında.
Hemen günlük sonuçlara varmayalım.. :-)Durant şu anda en iyilerden biri ama şu anda en iyi kim deyince buna Durant diyemeyiz.Şöyle söyliyelim Kobe yaptıklarıyla Phoenix'i tek başına bitirmesiyle, Gasol'ün etkisiz olduğu maçlarda takımını tek başına alıp götürmesiyle, şampiyonluklarıyla ligin ve dünyanın tartışmasız en iyisi.Durant tüm zamanların en iyisi elbette olabilir ki 3-4 yıl içinde Kobe'nin ne zaman olacağı belli olmayan yaş düşüşünün gelmesiyle, ligin en iyisi olacak, öyle garip bir yetenek gelmezse.Tüm zamanların en iyisi olması için de en az 3-4 şampiyonluk şart..Ayrıca şunu da söyleyelim Durant en iyi olurken asla LeBron veya Kobe kadar fazla karşıtı olmayacaktır.Çünkü harika bir karaktere sahip..Çok mütevazi..
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2010, 01:16:43 Gönderen: lunatic_1994 »
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2010, 01:31:49 »
Şampiyonluk konusunda katılmıyorum şampiyonluk için LeBron gibi bir yol izleyeceğine olmasın daha iyi. Ama sanırım Durant'i rahat rahat en iyi göstermemiz için en az bir sezona ihtiyacımız var bu konuda haklısın.

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
  • ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE NETS
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2010, 03:00:31 »
Şu bi gerçek önümüzdeki 2-3 sezon sonra ligde yeni bir hanedanlık doğabilir. Durant çok iyi bir oyuncu özellikle hücum yönü çok kuvvetli heryerden, her şekilde basket atabilir. Westbrook ve Jeef Green gibi genç ve kaliteli oyuncular var yanında bence çok iyi sezon geçireceklerdir. Fakat Play-Off'larda neler olur bilemem...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2010, 09:50:04 »
Şampiyonluk konusunda katılmıyorum şampiyonluk için LeBron gibi bir yol izleyeceğine olmasın daha iyi. Ama sanırım Durant'i rahat rahat en iyi göstermemiz için en az bir sezona ihtiyacımız var bu konuda haklısın.
Hocam sen dedin ki "tarihin en iyi oyuncusu olabilir" Ben de buna karşı "tarihin en iyisi olması için 3-4 şampiyonluk şart." bunu zaten Oklahoma gibi geleceği çok parlak bir takımda mutlaka yapabilir illa LeBron gibi yapsın diye bir şey demedim ben.Zaten şampiyonluk yaşamamış hiçbir oyuncu Jordan'dan açık ara iyi oynayamayacağına göre tarihin en iyisi falan da olamaz..Ayrıca Kevin Durant'i rahat rahat en iyi göstermek için bir yıl da yetmez bana göre.Kobe büyük ihtimal en az 2 yıl daha böyle oynayacak ve öyle oynadığı sürece de ligin en iyisi olacak.Şöyle söyliym, bana göre Kobe ne zaman o yaş düşüşüne geçip sezonu kötü kapatacak.O zaman Durant en iyi olacak ama o yıl bu yıl değil.Çünkü Lakers'ın %90 finale kadar yolu var ve Kobe de bu takımın asıl yıldızı olduğu için hâla en iyi o olacaktır.

Şu bi gerçek önümüzdeki 2-3 sezon sonra ligde yeni bir hanedanlık doğabilir. Durant çok iyi bir oyuncu özellikle hücum yönü çok kuvvetli heryerden, her şekilde basket atabilir. Westbrook ve Jeef Green gibi genç ve kaliteli oyuncular var yanında bence çok iyi sezon geçireceklerdir. Fakat Play-Off'larda neler olur bilemem...
Açıkcası bütün yaz hanedanlığı konuşmuştuk ama bu hanedanlığı Oklahoma'nın kuracağından hiç bahsetmemiştik.Ben bu hanedanlık olayında önümüzdeki 6 yıllık sürecin en iddialı takımının Miami olduğu görüşündeyim ve Chicago da bu yıllarda şampiyonluk alabilir.Ancak Oklahoma için sanki biraz erken gibi.Onların hanedanlık kurması için sanki iyi bir pota altı oyuncusuna ihtiyaçları var.Oradan buldukları sayı çok sınırlı çünkü..
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2010, 09:51:35 Gönderen: lunatic_1994 »

Çevrimdışı varejao89

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2010, 16:51:34 »
arkadaslar anderson varejao niye aktif oyuncular arasında bulunmamakta ?

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2010, 18:16:42 »
arkadaslar anderson varejao niye aktif oyuncular arasında bulunmamakta ?

Orada tüm oyuncular yok malesef. Varejao'ya ait bir bölüm bulunmuyor şimdilik.

Çevrimdışı IversonGFB

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2010, 21:02:33 »
Yılın çaylağı oldu olmasına da mesela 2004'de Lebron ve Melo'nun yaptığı etkiyi yapamadı. Şut yüzdesi felaketti bu yıl. Yazın sıkı çalışıp daha olgun oynamaya çalışması gerekiyor. Her eline gelen topu potaya sallamak ile olmaz bu işler.
Durant çok yetenekli haklısın ama bu her eline geleni potaya atması olayına gelince bence birazda Tecrube eksikliği ve genç olması etken oluyor.Bende basketbol turnuvalarına ilk basladıgımda pas vermeye korkuyorum durmadan atıyodum.Aama atış tarzım o kadar komiktkiki 3 luk atsam bile herkes arkamdan guluyodu artık kendme bir stil geliştirdim ve ne atsam giriyor :D Durant'de boyle ne atsa giriyor pas olayı tecrube kazandıkca artar

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2010, 21:14:24 »
Durant çok yetenekli haklısın ama bu her eline geleni potaya atması olayına gelince bence birazda Tecrube eksikliği ve genç olması etken oluyor.Bende basketbol turnuvalarına ilk basladıgımda pas vermeye korkuyorum durmadan atıyodum.Aama atış tarzım o kadar komiktkiki 3 luk atsam bile herkes arkamdan guluyodu artık kendme bir stil geliştirdim ve ne atsam giriyor :D Durant'de boyle ne atsa giriyor pas olayı tecrube kazandıkca artar

Yaptığım yorum 2 yıl önceydi :-)  O zamanlar daha tecrübesiz ve sadece sayıya odaklı bir oyun oynuyordu. Geçtiğimiz sezon ve bu yaz ile birlikte ne kadar olgunlaştığını ve gelecek için büyük bir potansiyeli olduğunu gösterdi.

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2010, 10:31:32 »
Ülkemizde de izlemiştik Kevin Durant gelecek vadeden bir oyuncu süper oynuyor gerçekten yılın çaylağı...

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Kasım 2010, 21:15:16 »
Ülkemizde de izlemiştik Kevin Durant gelecek vadeden bir oyuncu süper oynuyor gerçekten yılın çaylağı...
Durant 2008 de yılın çaylağı seçildi zaten yıl oldu 2010 3 sezon önceki konu bu.

Çevrimdışı ömratkn

• NBA Oyuncusu
  • *
  • BASKETBOL KRALLIKSA LEBRON JAMES KRALDIR!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Ocak 2012, 21:35:22 »
Kevin Wayne Durant 29 Eylül 1988, Washington NBA takımlarından Oklahoma City Thunder'de forma giyen ABD'li profesyonel basketbolcudur.

2.06 m. boyundaki şutör guard ve kısa forvet pozisyonlarında oynayan Durant, 2007 yılında oybirliği ile Yılın Kolej Ligleri Oyuncusu seçildi. Bunun yanında 2006-2007 sezonu Big 12 Konferansı'nda yılın basketbolcusu seçildi.Texas Üniversitesi'ndeki çaylak sezonun ardından, 2007 NBA Draftı'na katılmaya karar verdi. Burada ilk tur ikinci sıradan Seattle SuperSonics tarafından seçildi. Bu takımla ilk sezonunda NBA Yılın Çaylağı Ödülü'nün sahibi oldu. 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonasında en iyi ilk beşe girdi ve en değerli oyuncu seçildi.

Henüz NBA'de maça çıkmadan, Nike firması ile 7 sezon için toplam 60 milyon ABD doları karşılığında sponsorluk anlaşması imzaladı. 2009-2010 normal sezonun da 82 maçta 30.1 sayı ortalaması ile sayı kralı oldu.NBA tarihinde 21 yaşında bunu başaran en genç oyuncu olma onuruna erişti.    :-D :-D :evil: :evil:

Çevrimdışı curufinwe feanor

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Kasım 2012, 01:00:23 »
clutch player denildiği zaman aklıma ilk gelen kişidir.