Gönderen Konu: NBA Tarihinin en iyi 5'i  (Okunma sayısı 43416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: NBA Tarihinin en iyi 5'i
« Yanıtla #50 : 10 Ekim 2010, 23:48:33 »
Fİrst Team:
C Olajuwon
PF Karl Malone
SF Larry Bird
SG Michael Jordan
PG MagiC Johnson

Second Team
C Shaq
PF Charles Barkley
SF Scottie Pippen
SG Kobe Bryant
PG Gary Payton

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 11 Ekim 2010, 14:45:54 »
Wilt Chamberlain
Michael Jordan
Lary Bird
Charles Barkley
Karl Malone

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 11 Ekim 2010, 19:02:52 »
Fİrst Team:
C Olajuwon
PF Karl Malone
SF Larry Bird
SG Michael Jordan
PG MagiC Johnson

Second Team
C Shaq
PF Charles Barkley
SF Scottie Pippen
SG Kobe Bryant
PG Gary Payton

Ne oldu birinci takım ikinci takımın modası geçti mi? :D

The legend in the area

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Ekim 2010, 19:59:02 »
Yoo geçmedi sadece klasik şekilde yazdım tercümeyi google translateden yapmadın heralde :D

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 20 Ekim 2010, 17:28:28 »
Yoo geçmedi sadece klasik şekilde yazdım tercümeyi google translateden yapmadın heralde :D
O kadar da küçümseme bea :D Şaka maka biraz gereksiz bir konu hakkında konuşuyoruz. Başlıktan sapmayalım ama gerçekten güzel 5 ler. :-D
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2010, 17:34:01 Gönderen: alierdem »

The legend in the area

Çevrimdışı iskoc

• NBA Oyuncusu
  • *
  • Nothing Vanishes Without a Trace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Aralık 2010, 16:02:52 »
C: Wilt Chamberlain - nba tarihinde böyle bir center'la zor karşılaşırız.bence en iyilerinden.
PF: Larry Bird - ...ve yaptıkları ortada.dünyanın en atletik sporcusu olduğunu iddia etmiyoruz fakat aynı zamanda basketbolun daha çok zeka ile alakalı bir oyun olduğunun ispatıdır larry bird.ayrıca iyi şutlarına gönderme yapacak olursak şunu eklemeliyim şut atıp sırtını döner gider.bunu sonraları MJ'de de görmüştük.sayı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.konu bird olunca converslerinide belirtmeden  olmaz.son olarak he can't jump, he can't run, he is not fast but he is the best.
SF: Pipen.bu adam bu işin nasıl yapılacağını gösteriyor
SG: Michael Jordan.açıklama yapanı yumruklarım :D git izle gör.başka birşey söylenemez
PG: Magic Johnson.eee 'magic' işte.
Deny Everything

Çevrimdışı zeke

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 27 Mart 2012, 10:48:53 »
işim gücüm olmadığı için farklı farklı özelliklerde bir kaç takım çıkardım oturdum uğraştım,aslında takımın oynayacağı basketbol şekline göre yapmaya çalıştım daha çok;
sert takım(yüreğiyle oynayan da diyebiliriz ama sert daha uygun);
c-hakeem olajuwon- herkes zaten fundementalinden özelliklerinden bahsetmiş ama bu beşte hakeem olmasının sebebi gerçekten yürekli bir oyuncu olması hem ne demiş birlikte kazandıkları ikinci şampiyonluktan sonra rudi tomjanoviç abimiz "bir şampiyonun yüreğini asla hafife alma"
pf-dennis rodman- eh bad boys ekolünün en bad elemanı olduğunu biliyoruz zaten
sf-reggie miller- aslında bu pozisyona göre biraz cılız kalacak ama onun gibi topun el yaktığı anlarda devleşen kaç tane oyuncu var?ayrıca bu sert takıma onun gibi bir trash talker yakışır.
sg-joe dumars- kötü çocukların olmazsa olmazı,mükemmel bir savunmacı ayrıca soğukkanlı,reggie miller ve rodman kudurduğunda yatıştırabilir diye düşünüyorum bi de
pg-isiah thomas- şu takım şablonunda herhalde zeke'den iyisi olamaz hem gerektiği yerde ayak bileği sakat olmasına rağmen seke seke bir çeyrekte 25 sayı atabilecek bu derece yüreğiyle oynayabilecek kaç kişi vardır ki?

sert takımı geçtik şimdi atletik takım,run&gun takımı
c-shaq- ligi domine ettiği zamanları düşünürsek shaq sadece güçlü ve kalıplı bir adamdan ibaret değildi aynı zamanda inanılmaz atletik bir oyuncuydu bu run and gun sisteminde iş görür(zaten her türlü iş görür bu adam)
pf-james whorty-bu şekilde hızlı koşup,hemen sayıyı yapma konusunda herhalde worthy'le pek yarışabilecek oyuncu yoktur.belki amar'e olabilir ama o da james whorty'nin yanına yaklaşamaz.
sf-dominique wilkins- kadraj dışından gelip kaçan şutu smaçla tamamlama gibi bir özelliğe sahip nadir oyunculardan biri.
sg-michael jordan-majestelerinin atletik özellikleri de uç noktalarda bunu hepimiz biliyoruz.
pg-magic johnson-bu tarz bir oyunu yönlendirebilecek yegane oyun kurucu odur ki bu oyunu en iyi oynayan iki takım gördüm birisi steve nash'in suns'ı birisi de magic'in lakers'ı.

bunlar benim izlemekten keyif aldığım şekilde basketbol oynayan takımlara göre şekillendirdiklerimdi bunun haricinde bir de ideal beş yazayım;

c-hakeem olajuwon-dediğim gibi bahsedilecek çok özelliği var ama bana göre onu shaq'tan da kareem'den de diğerlerinden de ayıran en önemli özelliği gelmiş geçmiş en yüksek top çalma istatistiğinde 8. sırada olmasıdır.
pf-karl malone-nba tarihinin en iyi uzunlarından birisi,ayrıca çok saygı duyduğum bir isimdir.
sf-scottie pippen-takıma katılmasıyla bulls'a altın yıllarını yaşatan bir efsane.
sg-michael jordan-majeste
pg-john stockton-oyuna hakim,saha görüşü yüksek,takımı oynatan saf point guard.

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #57 : 24 Haziran 2018, 16:35:19 »
En Başarılı Oyuncuların, En çok Etkiye Sahip Oyuncuların olduğu bir İlk Beş yaparsam bu

C: Kareem
PF: T.Dunan
SF: L. Bird
SG: Michael Jordan
PG: Magic

olur

Ancak aynı zamanda hem başarılı fakat oyun anlamında da çok üst seviye ve oyuna yeni şeyler getirenler anlamında bir sıralama yaparsam

C: Hakeem
PF: Benim için en zor kısım çünkü Barkley-Malone-Duncan aklıma ilk gelenler ve hemen arkalarında KG ve Dirk var. Ancak Duncan için nasıl olsa daha başarılı dedim eğer şimdi oyununa göre bakacaksak Barkley diyorum.
SF: Bird ya da Dr. J
SG: MJ
PG: Magic

--------

Sahada bir araya gelmiş en iyi 5 oyuncu (İlk Beş) dersek

1992 Dream Team ilk beşi

Magic-Jordan-Pippen-Barkley-Robinson derim.

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)