Gönderen Konu: Nba'de Post Season  (Okunma sayısı 11531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Nba'de Post Season
« : 09 Mayıs 2007, 14:37:49 »
Buraya Playoff fikstüründeki maçları yazacağım,siz de maçlar hakkındaki yorumunuzu-tahminlerinizi-görüşlerinizi belirteceksiniz.

DipNot=Bu konu daha önce Regular Season olarak yapılmıştı.."Bilmeyenler için"Apo Abi Sağol  :wink:
Tahminlerinde en fazla başarılı olana "5 alkış" verilecektir..
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2007, 14:41:45 Gönderen: Cagatay Berilgen »

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nba'de Post Season
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2007, 14:46:32 »
9 Mayıs Maç Sonuçları

<cavaliers> 102   <newjersey> 92
 <phoenix>  101   <spurs> 81

10 Mayıs Programı

<utah> vs. <warriors>  04.00  [NBA TV]

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2007, 14:59:36 »
 Regular sezonda 3 kişi ile bu işi sene sonuna kadar devam ettirmiştik (Kaan-Apo abi-ben),playofflarda da böyle bir uygulama olması iyi oldu.İlk gün bir maç var..
 <warriors> vs  <utah>
 İlk maçta Utah'ın çok zorlanacağını düşünüyordum,yorgundular,7 maçlık zorlu bir seriden geçmişlerdi.Sonuçta öyle de oldu,çok zorlandılar ama son periyottaki oyunlarıyla maçı almayı başardılar.Warriors'da yıllardır giremediği playofflara girmiş,son sıradan girmesine rağmen de lig liderini elemişlerdi,moralleri yerinde.Warriors cephesinde Baron müthiş bir dönem geçiriyor,takımı çok iyi idare ediyor,koş koş sisteminde takımı idare etmek çok önemlidir,bakınız Suns'a Nash olmadığında nasıl kötü oynuyorlar.Savunmada da guard pozisyonuna göre iyi vücut ölçüleri sayesinde rakibine avantaj sağlıyor.Barnes lige geldiğinden beri hiç bu kadar iyi değildi,bu sene takımın oyun sistemiyle o da bir kademe yukarı çıktı.Jackson'da belki de ilk defa göze bu kadar iyi bir oyuncu siması çizdi.Pota altını da hareketli elemanlarla,ayağı çabuk savunmada rakipleri karşısında çabukluğu ile duracak adamlarla idare ediyorlar.Hücumda direk vurucu isminin olmaması şüphesiz ki Utah'ı çok zorluyor,hele Memo-Ak47 gibi isimlerde kötü atınca işler onlar için hiç de iyi gitmiyor.Boozer bu sene oynadığı iyi oyunu playofflarda da sürdürüyor.Ama asıl sorun Utah'da Deron ve Boozer dışındaki silahları,bu iki isim her maç belli bir potansiyelin üstüne çıkıyor.Memo da onlara ayak uyduruyor ama Ak47-Harpring-Giricek aynı oyunu oynayamıyor. Bu maçta ben Warriors'un daha avantajlı olduğunu ve kazanacağını düşünüyorum.Warriors alır...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2007, 19:24:07 »
 Kambersiz düğün olmaz madem maç yorumlucaz bakalım paslanmış mı lordapo abiniz hade bismillah

<warriors> vs  <utah>  Aslında utah favori gibi gözüksede maçın ne olcağını tahmin etmek güç utah ın pota altı ezici şekilde gsw in pota altını silindirvari şekilde dümdüz etti carlos ve memo 31 rebound alarak resmen pota altında kuş uçurtmadılar bunların 15 nin ofansif rebound olması daha şaşırtıcı bir olay bana kalırsa maçın sonucunu bence skorer adamların performansı etkilicek gibi b davis in sakat oldunu
söyleyip konsantrasyon kaybına yol açmak adına yaptığından utah pek etkilemendi andre kirilenko resmen 7 blk ile '' geri döndüm'' dedi
utah seyircisine valla sloan bir dangalaklık etmez ise utah maçı kazanmaya yakın ama belli olmaz sloan demişler ona

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2007, 20:36:09 »
 <utah><warriors>

Utah,bu sezon Playoff'larda kendi sahasında oynadığı 4 maçı da kazandı.Bu bence çok önemli bir istatistik..EnergySolutionsArena'da bir değişik oynuyorlar,taraftarların yarattığı o atmosfer kuşkusuz Utah'a çok yarıyor..Ve yine yarayacaktır,yani Utah maça 1-0 önde başlıyor.
 Golden State ilk turda Dallas'ı ezmişti resmen ama o seride mücadeleden çok taktik savaşı vardı..Mücadeleye lafım yok ama taktik savaşı da ön plandaydı.Ancak DonNelson Dallas'a yaptıklarını Utah'a karşı denememeli.Sloan Avery gibi tecrübesiz bir koç değil,böyle oyunlara gelmez zaten gelmedi.İlk maçta Don Nelson hızlı hücumu düşündü ama Utah tempoyu çok iyi kontrol etti ve maçı eline geçirdi.
 İlk maç her ne kadar uzatmaya da gitse Al Harrington'ın aldığı süre gözümden kaçmadı..Nelson yavaş yavaş Biedrins'den vazgeçiyor,yani bu maç Al Harrington fazla süre alabilir-böylece kısa bir beşle oynayacaktır Golden State..Bunu denemesinin nedeni açık,zaten Biedrins gibi uzun ve yavaş bir pivota ihtiyaçları yok..Boozer'ı savunmak için kalın-güçlü bir forvete-Memo'yu savunmak için uzun boylu - iyi bir dış savunmacı lazım..Bence Houston serisinde nasıl Hayes Memo'yu savunduysa bu maçta da Barnes-Steph gibi bir adam savunacaktır Memo'yu..Boozer'ı da AlHarrington tutacaktır..Tabi tutmazsa bu taktik,Biedrins denenebilir ama kuvvetsiz-çelimsiz olduğu için Boozer'a karşı yararlı olmaz.Warriors'ın guard rotasyonu hakkında konuşmak istemiyorum,kusursuz işliyor..Baron yine lider olacaktık takımına ve hücumu sürükleyecektir ; Barnes-JRich-Steph ise bitirici kuvvetler olacaktır..
 Utah cephesinde ise,Boozer yine takımını sırtlayacaktır..Sloan bu işi çok iyi biliyor,Warriors Run&Gun oynayan kısa bir takım..Sloan da bunun farkında ve bu yüzden Boozer ve Memo'yu çok iyi değerlendiriyor..Ama dikkatinizi çektiyse , Houston serisinde Deron'un tutuk kaldığı maçlarda Utah çok zorlandı hücumda ve 2 maçı kaybetti..Bu maçta da Deron'a çok ihtiyaçları olacak zira Deron kuracak oyunu Boozer'a ve Memo'ya..Kirilenko'ya gelirsek,kendisi çok tutuktu Houston serisinde..Hatta antremanlarda ağladı ama bu günleri atlattı ve ilk maçın yıldızlarındandı..Yaptığı harika savunma-koyduğu blok"lar" takımını galibiyete taşıyan etkenlerdendi.Yine savunmada takımına yardımcı olacaktır,onun Warriors'ın silahşörlerine yapacağı savunma çok önemli cidden.
 Maçı doğrudan etkileyecek faktörlerden biri bench ; bench gücünde Utah önplana çıkıyor..Bazılarınıza çok saçma gelebilir zira Warriors'ın benchi oldukça derin ama çok tecrübesizler..Oysa Utah'taki Fisher-Harpring-Giricek gibi adamların tecrübesini anlatmaya gerek yok.Millsap de yine savunmada ve reboundlarda yarar sağlayacaktır takımına.Bu arada Fisher demişken,kendisi ilk maçta oynayamamıştı ailevi sebeplerinden dolayı,bu maçta oynayıp oynamayacağı muamma ama oynama ihtimali yüksekmiş zira problemi çözmüş.

Tahmin = Utah Jazz

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2007, 20:50:39 »
Serinin ilk maçıyla birlikte Ak-47 müthiş bir çıkış yapmıştı.Memo da ilk turdaki tutukluğu üzerinden atarak 21 sayıyla iyi bir giriş yapmıştı seriye.Deron ve Boozer da güzel oyunlarını devam ettirmişti ve Utah ilk maçı almıştı.Bu gece işleri daha zor olacak şüphesiz her ne kadar Fisher dönecek olsa bile.Baron'un daha iyi bir oyun çıkaracağını,daha iyi bir bench desteği geleceğini bekliyorum.Bir de "sözde MIP" Ellis'in daha fazla süre alıp,daha iyi rakamlar ortaya koymasını...

Tahmin:Warriors
  Kick Out Karl

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2007, 20:18:33 »
10 Mayıs Maç Sonuçları

<utah> 127  <warriors> 117

11 Mayıs Maç Programı

<chicago> vs.  <detroit> [04.00] - NBA TV

Puan Durumu

lordapo 1
Cagatay Berilgen 1

Çevrimdışı T.10ur

• Big Mac
  • Starter
  • ''ıceman'' şampiyonnnnnnn
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2007, 20:34:29 »
 <chicago><detroit>
maçı ntv verecek  bu gece  chigago bu kazanmazsa süpürüleblirler o nedenle onlar için tamam devam niteliginde bi maç herşey gordon deng ikilisine baglı bence bu ikiliinin seyircisinin önünde iyi oynayacagını ve chigago nun bu maçı  alacagını düsünüyorum.

Tahmin=Chicago Bulls

Maçı NTV vermeyebilir,verilecek dediler ama programda gözükmüyor.Belli olunca yazarız.. :wink: -cB
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2007, 20:54:08 Gönderen: Cagatay Berilgen »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2007, 21:24:32 »
  Seri başından beri Pistons'ta Pistons , Detroit'te Detroit diyorum .. Bu seri için en avantajlı takım Pistons . 2-0 öne geçerken rakibine skor manasında tecavüz ederken de gösterdi bunu bizlere.  Bu maç onlardan yüksek skor beklemesem de galibiyet bekliyorum . Savunmanın ne denli önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattılar . Bir kaç gün öncesine kadar Deng - Gordon ve Hinrich en çok konuşulan oyuncular arasındaydı ama şimdi bu üçlüyü savunan isimler konuşuluyor .
  Bulls etkili olsa olsa pota altında olur ama o bölgede de Webber feeci gaza gelmiş durumda . Hele son maçta gördük neler yapabildiğini . Onun bu katkıları Pistons için çok iyi olacaktır . Hücum gücü zayır Ben'i durdurabilirse Detroit büyük avantaj kazanır . 2-1 olsa bile ben seri boyunca 4-1 dedim duracam arkasında .
  Bu maçıda alırlar 3-0 olursa hiç düşünmeyin süpürgeleri hazırlayın derim ..

Tahmin = Detroit Pistons

Ps =Burayı özlemişim ya . Bir gece geç gelsek de artık burda bıol bol yorum yaparız . Apo abi'de dakka 1 gol 1 dur bakalım biz ne yapacaz bu gece .. :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2007, 21:44:23 Gönderen: Cagatay Berilgen »

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #9 : 10 Mayıs 2007, 23:50:19 »
 Dün akşam süpriz bir start yapalım dedik ama olmadı,neyse bu akşam Bulls alır da utandırmaz beni inşallah...
<detroit> vs  <chicago>
 Valla böyle bir seri öncesi iki takım arasında bu kadar fark olduğunu açıkcası göremedim,Bulls'un Pistons'ı çok zorlayacağını düşünüyordum ama ilk maçlar sonrasında görüldükü Bulls'un daha 5-6 fırın ekmek yemesi lazım savunmada Pistons'a yetişmesi için. Ne gerekirse yaptı Pistons,Deng-Gordon-Hinrich hepsini çok iyi kapattılar.Sene başından beri yıldızlaşan isimler gitti yerine mahalle basketbolu oynayan isimler geldi sanki,Gordon-Hinrich zira bu takım için çok önemli isimler.Dışarıda Pistons'lılar çok üstün buda maçın sonucuna direk olarak yansıyor.Herşey Pistons lehine gözüksede ben Bulls'un sahasında bu maçı alacağını düşünüyorum.

Tahmin=Chicago Bulls

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2007, 00:30:48 »
 <chicago><detroit>

İlk 2 maçta Detroit kendi sahasında oynadı ve ikisinde de "ezerek" yendi Bulls'u..Şimdi seri Chicago'ya taşınıyor..Playofflarda kendi sahanda oynamak çok önemli kuşkusuz ama Detroit bugün maçı alacaktır..Nedenlerine gelelim ;
 *Tecrübe = Detroit kemik bir kadroyla 3-4 yıldır şampiyonluğa oynayan bir takım..Artık oyuncular birbirlerini çok iyi tanıyorlar-ne yapacaklarını biliyorlar..Yani hepsi tecrübeliler..Oyuncuları tek tek incelerseniz de bu sonuç ortaya çıkacaktır..Billups-Webber-Sheed-Rip bunların hepsi çok tecrübeli oyuncular,kritik anlarda hata yapmayacak oyuncular..Oysa Chicago'daki oyunculara bakın..Hepsi daha çok genç..Ben Wallace zaten onlara ağabeylik yapması için,lider olması için,savunmayı yönlendirmesi için getirildi..Gordon-Hinrich-Deng bunların sağı solu belli olmuyor..
 *Savunma = Bu hususta normal sezonda hep Chicago daha öndeydi..Tüm takım savunmacı,koç savunma sistemi kurmuş..Daha ne olsun..Duhon-Hinrich-Deng-BenW. bunların savunmaları çoğu kişide yok..Ama karşılarındaki takım da Detroit..Yıllardır savunmanın kralı olan bir takım..FlipSaunders'ın gelmesi savunmayı düşürdü bu doğru ama hala çok iyiler..Billups-Rip-Prince gibi dış savunmacıları zor bulursunuz hemde aynı takımda..Zaten ilk 2 maçta Prince'ın Miami serisinde coşan Deng'i nasıl tuttuğunu gördünüyine aynısı olacaktır..Ben Gordon Rip karşısında sustu-ortalıkta gözükmüyor..Hinrich de Billups'a karşı battı diyeceğim,ee yok artık diyeceksiniz ama öyle ne yapalım..Playoff'larda 60 civarı sayı atan takımdan ne beklersiniz ?..Ama bugün savunmada Bulls iyi olabilir,seyircilerin kuracağı baskı,Defence sesleri..Savunmayı değiştirecek etkenler bunlar.
 *Hücum = Yorum yapmak bile istemiyorum..Detroit inanılmaz oynuyor oyunun bu tarafını..Tüm oyuncular formda,çok iyi anlaşıyorlar hepsi de skora katkı yapıyor..Öne çıkan bir isim yok,eşit sayıda şutlar kullanıyorlar tabi bu da takımdaki arkadaşlığı-uyumu arttırıyor..Billups'ın liderliğ takdir edilmeli,oyunu kuruyor-gerektiğinde atıyor..Savunmasını da yapıyor.Mutheşem..Şimdi de Chicago'ya bakalım,Gordon-Deng-Hinrich bu üçü Bulls'un skorerleri bildiğiniz gibi..Ama serideki ilk 2 maça baktığınızda Ben Wallace gibi berbat bir hücumcunun şut yüzdesinin,bu üçlüden daha iyi olduğunu farkedeceksiniz..Yani Bulls'un yenilme sebebi bu,"Hücum"..Hatta Ben Gordon ve Kirk Hinrich'in sayı ortalamasını topladığınızda Ben Wallace'ı geçemiyorlar..Olacak iş değil..Bunun açıklanabilir 2-3 nedeni var ; Baskı - Tecrübe - Rakibin savunmacıları ...

Chicago'nun tek şansı bu maç..Bu maçı alırlarsa seriye ortak olurlar..Alamazlarsa seri biter,süpürülürler..Yapmaları gereken şey belli,hücum hücum hücum..Sezon boyunca savunduktan sonra rakiplerini vurdular..Başarılı da oldular..Ama Playoff'ta oyunun tek bölümünü halletmekle bitmiyor iş..Skiles eminim hücumda yeni birşeyler deneyecektir..Bu da Tyrus Thomas olmalıdır..Aşırı atletik-hızlı..Detroit pota altı ise tam tersi,yaşlı-yavaş..Thomas fazla süre alacaktır-eminim..Ayrıca savunmada Billups'ı iyi tutmaları gerek..İlk 2 maçta bunu denediler ama Gordon yardım savunmasına geldiğinde Rip-Prince ceza şutlarını yolladı..Eğer Hinrich yine iyi tutamazsa Duhon görev alabilir..Kesinlikle Double-Team yapmaması gerek Bulls'un..
  Ama işte bunların hepsini yapsa zaten şampiyon olurdu Bulls..Detroit zorlansa da alacaktır bu maçı..Uzatmaya gitmez bu maç,3-4 sayı farkla da bitmez..Detroit zorlanır ama kopartarak alır maçı..

Tahmin=Detroit Pistons

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2007, 16:29:47 »
11 Mayıs Maç Sonuçları

<chicago> 81  <detroit> 74

12 Mayıs Maç Programı

<warriors>  vs.  <utah> [04.00] -  NTV

Puan Durumu

Cagatay Berilgen 2
lordapo 1
heatmans 1
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2007, 16:32:58 Gönderen: Cagatay Berilgen »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Mayıs 2007, 19:01:43 »
Utah'ın 2 galibiyet alması ve GSW'nin bu maça "Ölüm-kalım maçı" olarak bakması ve uzatmalarda kaybedilen 2. maçın acısını çıkarmak,aynı zamanda mesaj vermek düşüncesiyle bu maça müthiş asılacağını düşündüğüm GSW bu maçı alacaktır.Müthiş seyirci desteğini de unutmamak lazım tabi.

Tahmin=Golden State Warriors

DipNot=Arkadaşlar yorumlarınızdan sonra tahmininizi ayrı olarak - yukarıda yazdığım gibi - belirtirseniz sevinirim..Kahverengi-İtalic-Underline olursa daha da sevinirim  :-) Bu arada Salih abininde buraya katılması iyi oldu,topicin kalitesi arttı-umarım hergün ekler yorumlarını..İnşallah çözer internet problemlerini..Herkese iyi oyunlar.. :wink: - cB
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2007, 19:10:49 Gönderen: Cagatay Berilgen »

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Mayıs 2007, 22:13:56 »
 Valla kimse kusura bakmasın ama utah bu maçıda alcak gibime geliyor memo ve ak 47 muthiş bir ivme kazandı ama oakland da the city seyircisi yıllar sora gelen play off ve dallas ın yenilmesi ile feci gaza geldi maç ortada ama bence utah kazanmaya yakın bu maç bence serinin kaderini belirlemeye yakın

Tahmin : <utah> kazanır

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #14 : 11 Mayıs 2007, 23:57:28 »
 İki gündür süpriz tahminlerle ilerledik ve puan durumunda son sıraya demir attım 0 başarı ile.Doğamda var süpriz oynamak,iddaa da hep şu süpriz sevda ma yatıyorum ya neyse.

<utah> vs  <warriors>
 Warriors geçen maç kıl payı kaçırdı ve büyük avantaj kaybetti saha avantajını eline alma yolunda,Baron içeriye yüklendimi genelde sayı ile sonuçlandı hücumları yanlız başka hiç bir yerden sürekli bulacakları sayı potansiyelini bulamadılar.Steph geçen serideki oyunundan çok uzak,nasıl desem sanki yıllar geçtide basketbolu unutmuş gibi.Utah ise inanılmaz formda,moralde arkalarında artık,Ak47 de düzeldi,her şey yolunda açıkcası.Ama Oakland'ın o eşsiz seyircisi ile ki performansına Dallas serisinde hayran kaldım,onları izlemek güzel olacak.Warriors bu maçı ya tamam ya da devam gözüyle bakıyor,ayrıca iyi olduklarının mesajını da vereceklerdir bu maç bir kez daha.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 11 Mayıs 2007, 23:58:55 »
  İsteyen yorum yapabiliyor mu ?  Eğer öyle bi şansımız varsa benden şu andan itibaren katılmak isterim :-)

Tabiki.. - cB
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2007, 00:18:06 Gönderen: Cagatay Berilgen »
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #16 : 12 Mayıs 2007, 00:10:04 »
Bundan önceki maçta Warriors batırmıştı beni ama son dakikada bir mucize gerçekleştiğini biliyoruz.Bu sefer Utah,GSW'in elinden kaçamayacak gibi geliyor bana.Kirilenko'nun 6.5 blokluk performansını devam ettirecğini düşünmüyorum.Memo'nun da biraz durulacağını tahmin ediyorum.Play-Off'a hasret ve 2. maçtan sonra iyice çıldıran seyirci de başka bir faktör tabi..

Tahmin:Golden State Warriors

İsteyen yorum yapabiliyor mu ?  Eğer öyle bi şansımız varsa benden şu andan itibaren katılmak isterim :-)

Tabiki katılabilirsin.Herkese açığız :)
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2007, 00:12:51 Gönderen: BiG NuGGeT »
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Mayıs 2007, 00:18:33 »
 Tamam o zaman

Bence GSW Dallas serisinde harcadığı efor ile kapasitesini biraz zorladı ve Utaha gerektiği gibi hazırlanamadı Utah da ise play off lara tutuk başlayan Memo müthiş bir ivme yakaladı ve AK 47 nin de eskisi gibi müthiş istatistikleri Utah ı ilk 2 maçta zafere götürdü bunları böyle sürdürebiliriz fakat ben bu maçı GSW nin kazanacağına inanıyorum o  taraftar desteği ve biraz da ilk serideki Jackson ile maç GSW nin olcak diyorum.Bakalım ...

TAHMİN:Golden State
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2007, 00:28:12 Gönderen: Eren »
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #18 : 12 Mayıs 2007, 00:26:28 »
  Ya bir türlü karar veremedim .. Oakland halkını mı seçsem yoksa Utah'ın cazibesine akpılıp Utah mı desem .  Biraz düşündükten sonra nihayi kararı mı verdim . Utah alırsa seri bitecek be kardeşim o sebepten serinin bitmesini istemiyorum , ayrıca Dallas önünde Oakland halkı harikaydı . Golden State'te oldukça zoladı Salt Lake'de  Jazzcıları . Bence  Warriors bu maçta avantajlı olan taraf yalnız şu ribaunt ve pota altı üstünlüğünü iyi dengelemeleri gerek .

Tahmin = Warriors

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Mayıs 2007, 00:53:22 »
  Warriors aslında ilk 2 maçta Utah'la eşit seviyede oynadı..Ama bilindiği üzere seyirci-atmosfer farkı kesinlikle maçları etkiledi..Ama şimdi maç OracleArena'da..Taraftarlar yine gösterisini yapacak-giyecek turuncu T-Shrtlerini harika bir atmosfer yaratacaklar..Golden State gibi bir takımın durdurulması kolay değildir..Utah da ilk 2 maçta tempoyu elinde tutmaya çalıştı zaman zaman başarılı oldu ama Golden State deplasmanda olmasına rağmen buna izin vermedi hatta atışlarda başarılı olsalar rahatça alacaklardı maçı..Şimdi kendi sahalarındalar ve rüzgarı arkalarına almış durumdalar..Al Harrington yine fazla süre alacaktır-kısa beşle çıkacaklardır sahaya..Warriors'ın alacağını düşünüyorum ama bir kaç husus var yapmaları gereken..
 *Topu JRich ile taşımak..Zira Fisher Baron'ı çok iyi savunuyor,engel oluyor hücumu kurmasına ama Jrich getirince Baron'ın topu alıp oyun kurması kolaylaşıyor..Birçok kez görebiliriz JRich'in topu getirmesini..
 *Barnes-Steph-JRich-Al'i dışarıda oynatmak Baron'la oyun kurmak..Böyle oynadıklarında kimse onları durduramıyor..
 *Boozer'ı Steph'le savunsunlar..Çok saçma gelebilir ama Boozer'ın ayakları çabuk ve sert bir oyuncu..Onu AlH. yada Biedrins'le savunmaları zor..
 *Pietrus ve Ellis'i oyuna almamak..Tam bir hayalkırıklığı..

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #20 : 12 Mayıs 2007, 08:55:24 »
Uyuyup kalmışım ve maçı kaçırdım  :x Dün geceden de uykusuzdum ondan olsa gerek..

Kirilenko'nun 6.5 blokluk performansını devam ettirecğini düşünmüyorum.Memo'nun da biraz durulacağını tahmin ediyorum.Play-Off'a hasret ve 2. maçtan sonra iyice çıldıran seyirci de başka bir faktör tabi..

Tam olarak söylediklerim olmuş ve iki oyuncu da ilk 2 maça göre daha vasat performans sergilemişler.Karşı tarafta ise   20,655 seyircisinin önünde coşan bir Davis görüyoruz.S-Jax yine kötü oynasa da J-Rich onun açığını kapatmış gibi.Ayrıca 6 oyuncu çift haneli skor üretmiş..

PUAN DURUMU

Cagatay Berilgen   3
heatmans            2
lordapo               1
Eren                   1
Big Nugget           1
Tony_Parker         1
NYK                    1
  Kick Out Karl

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Mayıs 2007, 09:25:08 »
12 Mayıs Maç Sonuçları

<warriors> 125  <utah> 105

13 Mayıs Maç Programı

<newjersey>  vs.  <cavaliers>  [23.55] -  NBA TV
 <spurs> vs.  <phoenix> [03.00] - NTV

Puan Durumu

Cagatay Berilgen 3
heatmans 2
lordapo 1
Eren 1
BiG NuGGet 1
NYK 1
TonY_ParkeR 1

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Mayıs 2007, 11:11:09 »
 <spurs> - <phoenix>

Spurs'un Playoff adına kısıtlı bir kadrosu var şuan..Garip gelebilir tabi ama şöyle açıklayım ;
  Duncan ve Parker çon önemli oyuncular ve bu ikisinin iyi oynaması kimseyi şaşırtmaz ancak burası farklıdır..Playoff'ta iki kişinin iyi oynamasıyla maç kazanılmıyr bu yüzden diğer oyuncuların da iyi oynaması lazım..Horry-Barry-Finley gibi görev adamları Spurs'un bu sezon kazandığı maçlarda önemli rol oynadılar..Bunu Denver serisinde de gördük.
  Nash'i savunmak gerekiyor,Bowen ilk 2 maçta ara ara tutmuştu Nash'i ve bence başarılı da olmuştu..Tekrar Bowen'la savunulsun Nash..
  Savunma demişken,Spurs savunma yapmadan yenerse bende en ... insan olayım.Asla Suns gibi bir takımı savunma yapmadan yenemezsiniz..Zira adamlar en iyi hücum yapan takım ve savunma olmazsa en iyi hücum yapan takım olarak kalırlar..Spurs'un de öyle bir gücü geçmesi imkansız olur..Bowen Nash oyundayken Nash'i,Nash yokken de Diaw'ı tutmalıdır..Yani pas kaynaklarını Bowen ile kapatmalılar..Barbosa'yı ise hızı sayesinde Parker almalıdır..Duncan savunmada yorulmamalıdır,fazla hareket etmeyen Kurt Thomas'ı savunmalı..
  Kurt Thomas demişken,ikinci maçta Duncan'ı savunurken çok başarılı olmuştu..D'Antoni yine ona görev verecekmiş,Duncan'ın işi bu bakımdan zor..Bu yüzden hücum gücü sınırlı olan Elson yerine Oberto yada Horry oynarsa Duncan'ın üzerine düşen yük azalır..
  Parker hareketli oynamalı..Karşısında Nash gibi bir berbat savunmacı varken bunu değerlendirmelidir..Duncan'la sık sık ikili oyun oynamalıdır,içeri penetre etmelidir..
  Spurs'un bir avantajı var o da hem hızlı hemde yavaş oynayabilmeleri..Suns sadece hızlı hücumda tempo yakalayıp başarılı olabiliyor ama Spurs tempoyu kontrol etmese bile iki seçenekte de aynı grafiği sergiliyor..
  Sonuç olarak Spurs,hem tecrübesiyle-hem savunmasıyla hemde kendi evinde oynama avantajıyla bu maçı zorda olsa alacaktır..Tabi yukarıda dediklerime dikkat etmeliler..

Tahmin=San Antoino Spurs

<newjersey> - <cavaliers>

Nets kendi sahasında farklı oynuyor,seyirci desteği ve atmosfer çok işlerine yarıyor..Zaten Vince Carter'ın evindeki ve deplasmandaki istatistiklerine bakarsanız bunu çok rahat anlayabilirsiniz..Nets'in ön alandaki ve arka alandaki dengesizliği hala sürüyor..RJ-Kidd-VC üçlüsünde problem olmasa bile,pota altında yaşadıkları problemler yüzünden maç tehlikeye girebiliyor..Moore-Collins ikilisinden irşey beklenmemesi lazım..Gooden-İlgauskas ikili sezon içinde hiç dikkat çekmedi ama Nets'in sorunlu pota altına karşı coştular.Yine aynısı olacaktır..Bu yüzden Nachbar'ın Collins yerine oynatılması gerektiğini düşünüyorum..Ribaundlara katkısı-innılmaz bir şutör olması bunun nedenleri..Nets'e faydalı olacaktır,kısa beşe dönmek-hızlı hücumlarla Cavs'i dağıtmak-Nets'e maçı getirebilir..
 Kidd yine her zamanki gibi oynayacaktır,Carter da bilinçli oynamaya başladı-fauller yaptırtıyor içeriyi zorluyor pas çıkartıyor vb..Bir de şu şut tercihlerini doğru yapsa olağanüstü olacak Nets için..Ama bugün en kilit oyuncu Richard Jefferson olacak..Playoff geneline bakarsak RJ'in iyi oynadığı maçları Nets'in aldığını göreceksiniz..Ayrıca karşı tarafın süperstarı Lebron'u da savunacak olan adam yine
Jefferson olacak..Lebron gibi güçlü birini tutması oldukça zor ama Lebron'u içeriye sokmazsa-dışarıda tutarsa yani dış şuta zorlarsa Nets'in maçı kazanması bebek işi olur..Zira Lebron'un dış şutlarını biliyoruz !!.. Hücumda da Jefferson'ın boş kalacağı pozisyonlarda göndereceği şutların girmesi,Carter'a gerektiğinde oyun kuracak olması çok önemli..Jefferson bunların üstesinden gelirse iyi olur..
 Nets'in bu akşam maçı alacağını düşünüyorum..ContinentalAirlinesArena Nets için büyük avantaj..Ayrıca bu maç son şans onlar için-Lawrance Frank de bunun farkındadır.Ne olursa olsun bu maçı kazanacaklardır..

Tahmin=New Jersey Nets

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 12 Mayıs 2007, 12:16:57 »
 Arkadaşlar dersaneye gideceğim için ve acele evden çıkmam gerektiği için sadece tahminlerimi yazacağım akşam da girememe ihtimalim var kusura bakmayın bi daha olmaz ;)

Tahmin 1 : Suns
   Tahmin 2:  New Jersey Nets
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Mayıs 2007, 15:07:48 »
 Valla benimde acelem var ama elimden geldiği kadar yorumlucam akşamki maçları  :lol:

<cavaliers> vs  <newjersey> Bence bu maçta herşey belli olcak nets in yumuşak karnı olan pota altı canlarını yakcak gibi bu maçta
uyuyan güzel igy ve godden sanki moses malone hakeem olujuwan gibi oynamaya başladı lbj zaten aşmış insan onun hakkında yorum
yapmak bize düşmez nets için bu maç önemli ya ahvlu atacaklar yada seriyi 2-1 e taşıyıp en azından play off rüzgarını arkalarına alcaklar ama bu maç için zor tahminim şu eğer r jeff lbj iiy konsantre olur onu parkeye gömerse bu iş olur ama çok zor

tahmin :  <cavaliers> kazanır

<phoenix> vs  <spurs> Valla ben bu işi çözemedim gitti kurt thomas ı ilk beşe çekince mike d antoni spurs şapa oturdu run and gun dan
vazgeçip koca sezon oynadıkları basketbol ilkesinden taviz verdiler ve savunma abidesi spurs u yendiler ama bu maç nası olur onu  bilememiki takımda hırslandı maç için ama saha ve seyirci avantajı spurs da zaten play off konusunda duayen bir takım spurs bence suns a bir film düşüncektir greg popovich ben manu ve parker dan extra katkı bekliyorum

Tahmin :  <spurs> kazanır