Gönderen Konu: Öldük Öldük Dirildik  (Okunma sayısı 1834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Öldük Öldük Dirildik
« : 01 Eylül 2010, 23:21:50 »
C grubunda bu akşam milli takımımız Porto Riko'yla karşı karşıya geldi.Beklendiğinden çok daha zor geçen özellikle son saniyelerinde büyük sıkıntı yaşadığımız maçı 79-77 kazanmayı başararak grup liderliğini garantiledik ve madalya yolunda çok önemli bir adım atmış olduk.

Maça Ömer Onan dışında oldukça tutuk başlayan temsilcilerimiz ilk çeyrekte istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı ancak ilk çeyreği 19-19 berabere kapatmayı başardık.İkinci çeyrekte de fark fazla açılmamasına karşın Renaldo Balkman'ın savaşçı oyununa pek cevap gelemedi ve ilk yarı sonunda 37-30 geride kaldık.

İkinci yarıya Hidayet'in etkili oyunuyla başlayan Türkiye hücumda yıldız oyuncuyla ritim bulmasına karşın savunma ritmini bir türlü tutturamadı ancak 3. çeyreğin sonlarına doğru farkı kapatmayı başardı ve Semih'in 0.2 saniye kala takımımıza kazandırdığı 2 serbest atışın 2'sini de sayıya çevirmesiyle skoru 56-57'ye getirmeyi başardık.

Millilerimiz son çeyreğe oldukça hızlı başladı ve skoru 62-57 yapmayı başardı.Ardından gelen rakip hücumları durdurmayı başaran ve rakibi top kayıplarına zorlayan millilerimiz savunmada da ritim kazanmayı başardı ve 10-0'lık bir seri geldi.Ardından Barea da 4. faulü yapınca dizginler iyice elimize geçmeye başladı.Hidayet'in ipleri biraz daha eline aldığı çeyreğin ortalarında Semih'in kullandığı 2 serbest atışı sayıya çevirmesiyle 9 sayı farkla son 4 dakikaya girildi.Türkiye'nin ribaundlarda etkinliğinin de artmasıyla 7 dakikada potasında sadece 7 sayı gördü.Ardından Ramos'un ve Vassallo'nun üçlüğüyle fark 7'ye indi ancak Hido'nun basketiyle fark bitime 2 dakika kala 9'a çıktı.Ancak kaçırdığımız üçlükler sonrası Vassallo'nun 2 üçlüğüyle fark bir anda 3'e iniverdi.Balkman'ın turnikesinin ardından fark ikiye indi ve Kerem Tunçeri'ye taktik faul yapıldı.Kerem bu kritik 2 faul atışının 1'ini sayıya çevirdi ardından Porto Riko son 3'lük atışını da kaçırınca milli takımımız sahadan 79-77 galip ayrılmayı başardı.

Türkiye'de 16 sayı 5 asistle sahanın yıldızı olurken Ersan İlyasova 13 sayı 13 ribaundla double-double yaptı.Ömer Onan da 12 sayı kaydederken gecenin kilit isimlerinden Semih Erden 10 sayı 6 ribaundla oynadı.

Porto Riko adına 19 sayı 5 ribaundla sahanın en skoreri olan Angel Vassalo'nun çabaları galibiyet için yeterli olmazken Peter Ramos 15 sayı 12 ribaundla gecenin etkili isimlerindendi.Carmelo Lee de 11 sayıyla çift haneye ulaşan diğer isimler oldu.

Son çeyrekte oldukça iyi bir oyun sergileyen Hidayet Türkoğlu maçtan sonra yaptığı açıklamada "Biz öyle iyi bir takımız ki bölüm bölüm her oyuncu kendini iyi hissediyor.Biz de o oyuncuyu kullanıyoruz.Bugün Kerem Gönlüm örneği var 3. periyotta çok iyi oynadı.O yüzden ben sadece kendimi hazır tutuyorum, arkadaşlarım topu bana verdiğinde hazır oluyorum ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.Bugün 4. periyotta bir şey yaptıysam ne mutlu bana.Ama takım olarak gene krize soktuğumuz bir maçtı son dakika da kazanmayı bildik bu da bizim için iyi.İleride bu tip maçlarda karşılaşabiliriz, o yüzden bu hataları gözden geçireceğiz.İnşallah tekrar böyle aptal hatalar yapıp maçları bu duruma getirmeyiz." şeklinde konuştu.
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Bonzai

• NBA Draft'ında
  • I Love You Sakura !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Öldük Öldük Dirildik
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2010, 23:33:35 »
Avrupa şampiyonasında da grubu yenilgisiz tamamlayıp ardından finallerde hiç kazanamamıştık umarım bu sefer öyle olmaz

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2010, 10:55:37 »
Avrupa şampiyonasında da grubu yenilgisiz tamamlayıp ardından finallerde hiç kazanamamıştık umarım bu sefer öyle olmaz

umarım Avrupa Şampiyonası gibi olmaz...Ama sanki bu kez daha bir hazır gibiyiz Şampiyonaya.

Çevrimdışı lacivetr

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2010, 13:37:04 »
bu sefer bizimkilerde madalya sevdası varya . hayırlısı:D