Anket

Seri nasıl sonlanır ?

Spurs 4-0 Cavs
6 (9.2%)
Spurs 4-1 Cavs
15 (23.1%)
Spurs 4-2 Cavs
15 (23.1%)
Spurs 4-3 Cavs
5 (7.7%)
Cavs 4-3 Spurs
12 (18.5%)
Cavs 4-2 Spurs
8 (12.3%)
Cavs 4-1 Spurs
2 (3.1%)
Cavs 4-0 Spurs
2 (3.1%)

Toplam Oy Verenler: 61

Gönderen Konu: San Antonio Spurs 4 - 0 Cleveland Cavaliers (Şampiyon San Antonio!)  (Okunma sayısı 40533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Ynt: San Antonio Spurs 3 - 0 Cleveland Cavaliers
« Yanıtla #100 : 13 Haziran 2007, 12:52:38 »
Yalnız ilk yazdığımda da söyledim oyunu nasıl çizdikleri,Varejao'nun yaptığını tartışırız ederiz ama şu olayın da etkisini yadsıyamayız;

-Son topta devamlılık kuralı işlemeli James 3 atış kullanmalıydı..(Ha atar mıydı hepsini bilemem zaten Eren'le msn'de bu konuştuk belki atamayabilirdi ama şu da olabilirdi 2 atışı atıp son topu kaçırıp o son topun tiplenmesi ihtimalide vardı yani belki de 76-75'lik bir oyun olacaktı o düdük çalınsa bu da ihtimal..)

Kırılma anı bana göre..Çalınması gereken bir düdük resmen çalınmadı...
Ki James bu seride korunur derken şiddete maruz kaldığı savunma dozajına dahi ses çıkarılmadı en kritik anda bariz faul düdüğü çıkmadı..James'i sevmem etmem ama nasıl ki kollandığında yerden yere vuruyorsak hakkı yendiğinde de söylemek gerekiyor..

Çevrimdışı Dwyane Wade 3

• I Love This Game
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 13 Haziran 2007, 12:56:07 »
O faul nasıl çalınmadı hala şoktayım.Resmen omzundan tutup çekti Bowen.Ama burda bence Bowen faktörü var.Nasılki yıldız oyuncular bazı pozisyonlarda korunuyorsa Bowen da en iyi savunmacılardan biri olduğu için faul çalınmadı.Ama faul yaptığı oyuncu da LeBron'du.Çok karışık bir durum ama sonuç olarak fauldu ve çalınmadı.Bu pozisyon sadece maçın kırılma anı değil serinin kırılma anıydı.Yazık oldu..

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 13 Haziran 2007, 13:22:26 »
herşey bi yana bugün cavs i sas karşısında acemi bi takım gibi gördüm...boş şutları sokamadılar...saçma sapan top kayıpları da cabası...bu kadar hücum ribaundu yapan bi takım boş 3lükleri sokamazsa tabi ki maç alamaz...yazık oldu bence cavs bu maçı alabilirdi...son saniyedeki faul olayına kadar tartışılması gerekn onlarca şey var...varejao kadar aptal bi oyuncun varsa takımda ve bu adam en kritik topu 12 saniye kala hücumun sona ermesine, ölesine fırlatırsa potaya bunları konuşmaya gerek yok demektir...bi de lebron wade in gölgesinde kalıyor diyosunuz ya hani bi de böle topic açmışsınız tartışıyorsunuz...eğer lebronun paslarını iyi değerlendirse arkadaşları lebron 16 17 asiste ulaşırdı...maçı kazandırırdı...pick and roll oynuolar varejao ile sonra topu indiriyo lebron varejao ise topla birlikte dışarı çıkıo...içeri girio adam karışıo içersi dışarı çıkarıo gibson ya da pavloviç bomboş şutları kaçırıo...gooden bi çeyrekte 4 faul yapıo...el insaf biraz daha becerikli insanlar olsa bu adam daha iyi işler yapardı gölgede de kalmazdı...
sas e gelince biz de acemi gibi son 5 dk da inanılmaz top kayıpları yaptık...sinir oldum...manu saha içi isabeti olmadan bitirdi maçı...bowen çok ekstra oynadı kabul etmek lazım...finley kritik atışlar soktu...parker desek yine öyle...cavsın savunması zorladı bu sefer bizi baya...çok fazla hücum ribaundu da verdik...ama savaştık ve iyi bi galibiyet aldık...3-0 oldu...artık şampiyon gibiyiz...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Big_Ben

• The Diesel
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 13 Haziran 2007, 13:40:09 »
Yanlışlıkla 4-0 Cavs dedim... :D

San Antonio Cavs'i süpürmeye çok yakın...Özellikle bu geceki maçtan sonra moraller iyice bozuldu...
Ben Cavs'ın en fazla bir maç alacağına inanıyorum... LeBron ne kadar hırslanırsa hırslansın tek başına takımını sırtlayamaz hele ki Spurs karşısında...

Çevrimdışı merber

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 13 Haziran 2007, 15:59:17 »
San Antonio süpürdü artık 1 maç alırsa göbek atsın Cavs.Varejao çok saçmaladı ama o hücumda,hücümun bitmesine daha 12 saniye vardı ama varejao da kahraman olmak istedi herhalde!
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2007, 15:25:08 Gönderen: BiG NuGGeT »

Çevrimdışı kaganaksoyak

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 13 Haziran 2007, 16:58:31 »
Hakem maçı yedi son faul düdüğünü çalması lazımdı,Varejao ise bu kadar ağır sorumluluğu üzerine aldı ama kaldıramadı ama bence burda asıl hata Lebron un o topu varejao ya indirmemesi lazımdı.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2007, 15:26:02 Gönderen: BiG NuGGeT »

Çevrimdışı Big_Ben

• The Diesel
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 13 Haziran 2007, 17:34:27 »
Ama orada dikkat ettiysen Varejao'ya topu veriyor ve üçlük çizgisine çıkarak topu istiyor...
Varejao'da herhalde şut saatinin dolduğunu düşündü ki pozisyonu zorladı...

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 13 Haziran 2007, 18:01:06 »
Kemal abi yukarıda yazdığın ve tutukluk dediğin şey bence Bowen'ın LeBron'a nefes aldırmaması.LeBron sezon içinde Spurs maçlarında durdurulamıyordu ama play-off havasına mı giriyor ne oluyor Bowen savunuyor.Zaten savunamayacağı adam sayısı da az.pg,sg ve sf hariç.Gerektiğinde Duncan tipindekileri bile savundu örnek olarak Dirk ama pek onu da savunamadı.Ne oluyorsa erife vaimi ne iniyor.Fizik olarak kendinden iki kat güçlü bir adamı durdurabiliyor.Hayret ediyorum.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 13 Haziran 2007, 20:23:01 »
Bu maçın ilk çeyreğini izledim sadece acayip uykum vardı dayanamadım zevksiz geçcer diyee uyudum.Ama anladığım kadarıyla serinin en keyifli maçlarından biriydi skor birbirine daha yakın olduğundan bu sonuca vardım :D..
Skor birbirine  yakın çünkü lebron tripleye yakın oynamış bu sefer 23-9 atmasına rağmen..Bowen gene zorlamış anlaşılan lebron'u...Parker maça pek iyi başlamamıştı 17-7 atmış genede 17 sayıyı var ama ilk 2 maç kadar etkili değilmiş.Duncan iyi başlamıştı sonradan kaçırmış belli yüzdesinden..Her iki takım içinde savunma etkiliymiş fazla skor üretilememiş iki takımında yüzdeleri rezil resmen yerlerde cavs alırmış aslında maçı..
Son 3 lüğe gelince lebron'un atış kullanması gerektiğinden bahsetmişsiniz yukardaki msjlarda tekrarını izleyince ona da yorum yapıcaz artık lebron 3 unude atarmıydı bilmiyorum ama bu serinin en çekişmeli maçı bu oldu herhalde.. 4.maça sas çok rahat çıkacaktır kaybedebilir hatta 3-0'ın verdiği rahatlıkla oynayacaklar çünkü lebron bu performansıyla yanı 3 maçın performansıyla sastan 4 maç ustuste alacak gibi durmuyor...

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 14 Haziran 2007, 00:07:40 »
Yalnız ilk yazdığımda da söyledim oyunu nasıl çizdikleri,Varejao'nun yaptığını tartışırız ederiz ama şu olayın da etkisini yadsıyamayız;

-Son topta devamlılık kuralı işlemeli James 3 atış kullanmalıydı..(Ha atar mıydı hepsini bilemem zaten Eren'le msn'de bu konuştuk belki atamayabilirdi ama şu da olabilirdi 2 atışı atıp son topu kaçırıp o son topun tiplenmesi ihtimalide vardı yani belki de 76-75'lik bir oyun olacaktı o düdük çalınsa bu da ihtimal..)

Kırılma anı bana göre..Çalınması gereken bir düdük resmen çalınmadı...
Ki James bu seride korunur derken şiddete maruz kaldığı savunma dozajına dahi ses çıkarılmadı en kritik anda bariz faul düdüğü çıkmadı..James'i sevmem etmem ama nasıl ki kollandığında yerden yere vuruyorsak hakkı yendiğinde de söylemek gerekiyor..

Ya zaten senle de konuştuk Aydın baba da koraç ta yaptırdı hayal meyal hatırlıyoruz ,bizim peder izliyodu :D.Sonuçta buz gibi faul ben San Antonio yu destekliyorum bilen bilir 2. takımımdır : ) ama hakları yendi bu da bi gerçek he dediğimiz gibi atarmıydı onu Allah bilir ama haklarıydı ...
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 15 Haziran 2007, 06:49:05 »
San Antonio Spurs Şampiyon !!!!

San Antonio Spurs = 83
 Cleveland Cavaliers = 82
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2007, 07:03:14 Gönderen: Heatmans »

Çevrimdışı nashsss

• newspaperman
  • All-Star
  • İyi ki Dallaslıyım
    • Profili Görüntüle
Ynt: San Antonio Spurs 4 - 0 Cleveland Cavaliers (Şampiyon San Antonio!)
« Yanıtla #111 : 15 Haziran 2007, 11:24:23 »
serinin tüm maçlarını zevkle izledim ben her zaman olduğu gibi takım oyunundan yanaydım spurs mükemmel savunma yaptı cavs son maçta da diğer maçlar gibi son bi hamle yaptı rise up dediler ama yemedi işte helal olsun spurse son 10 yıla damgayı vurdular ve daha da devam edecekler gibi görünüyor herkesin büyük emeği var ama parker popovic duncan ve ginobiliyi özellikle tebrik etmek lazım ilk şampiyonluğunu alan finley ve 7.şampiyonluğu alan horryide ayrıca tebrik etmek lazım

Mahallecek Dallaslıyız özellikle Şükrü abi acayip fanatiktir(önde sağda)bu resmide geçen yıl finallerden önce çektirdik =)

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 15 Haziran 2007, 12:09:05 »
bi sene daha geçti şampiyonlukla bitirdik...artık burda sözlerin anlamı kalmıyor...horry ve finley çok mutlulardır heralde...inşallah böle devam eder her sene... :D cavs inşallah yenilgiden bişiler öğrenmiştir...çünkü o takım doğuda daha iş yapacaktır önümüzdeki yıllarda...bizdeyse artık yaşlı denen oyuncular yüzük sayılarını arttırdılar...popovich yine süper bi takımı olduğunu kanıtladı...parker mvp yi hak etti...duncan süperstar tam anlamıyla...manu da çok öenmli bi oyuncu olduğunu yine gösterdi...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #113 : 15 Haziran 2007, 13:01:19 »
 Bir sezonda daha geride kaldı iyisi ile kötüsü ile,bize bu sevinci yaşattıkları için öncelikle bütün oyuncularımızı tebrik ediyorum,müthiş üçlüden,Horry'ye,Horry'den Finley'e,Finley'den Oberto'ya kadar herkez canla başla şampiyonluk için savaştı,didindi.Hepsinin yanaklarından öpüyorum.
 Sezonun ilk bölümünde çok da iyi değildik açıkcası,asıl rakiplerimiz olan Suns-Dallas gibi güçlü takımlara karşı kötü oynuyor ve ilerisi için de hiç umut vermiyordu takım,o sıralarda adımız bol bol takas dedikodularına karıştı,görünen de öyleydi,takas yapmalıydık,Maggette isminin ön planda olduğu dönemde açıkcası Maggette takıma çok iyi giderdi ama hiç bir değişiklik yapmadan yola devam ettik.İşte o günden sonra gelinen nokta açık,şampiyonluğa ulaştık,bunda koçun da oldukça etkisi var,99-03-05'den sonra bir şampiyonluk daha,bütün taraftarlarımıza armağan olsun.
 Maçın son periyodunda ortaya çıkan Arjantinliler Oberto-Manu ikilisi de ayrı bir alkışı hak etti,bütün el yakan toplarda ortaya çıkan Manu ve hırsı-azmi ile çok şey katan bu takıma Oberto son periyotta takımı ipten aldılar resmen,Parker-Duncan ikilisi susarken hep sahnede Manu vardı ve büyük bir alkışı hak etti.
 Tekrar bütün oyuncularımızı tebrik eder,yanaklarından öperim...

Çevrimdışı 21_duncan

• Rookie
  • **
  • Tony ve bowling:D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 15 Haziran 2007, 13:21:18 »
 Sonunda başardık işte biz buyuz ama gerçekten son maç her iki takımda 1 ve 2. çeyreklerde çok kötü bir basketbol oynadılar,maç sanki sonradan açıldı ginobili-oberto...Mvp nin parker olması beni hiç şaşırtmadı aslında ben sırf saygıdan dolayı ödülün duncan a verileceğini düşündüm ama parker sonuna kadar hak etti ayrıca bize bunu yine son maçta da kanıtladı,duncan gerçekten kötüydü bu konuda biraz üzgünüm ama sonuç olarak şampiyon olduk ve herşey bitti...NOT:Varejao'nun kendini yere attığı pozisyon hiç hoş değildi tüm cavs'lılara da bi ders verdik  :-)

Çevrimdışı slamduncanice

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 16 Haziran 2007, 02:08:37 »
açıkcası size çok anlamayan biri :"basketbol nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?" diye sorsa bunun cevabı kesinlikle spurs olmalı, evet serinin birçok bölümünde çok mükemmel gözükmeyen bir oyun oynadık ancak savunmayı genel olarak çokta elden bırakmadık, üstelik oyunumuza bu seride nispeten fazla boyut katamamızın bir nedeni de cavs'dı. evet 4. çeyreklerde genel olarak bizi yakalayıp rüzgarı arkalarına aldılar ama g.pop. aldığı bir-2 mola yetti bu rüzgarı kesmeye ve maçları kazanmaya yetti, ilk maçtan sonra demiştim birçok kişi gibi, cavs parkerı durduramadı ve biz hep 2 adım öndeydik, manuda her zaman olduğu gibi "winner" karakterini sahaya yansıttı ve diğer bütün oyuncularda gerekli katkıyı yaptı; yani j. vaughn bile playoffların başındakinden kat kat iyi durumdaydı. :) cavsı ise yinede tebrik etmek gerek ama benim aklıma bu sene cavs hakkında iki şey kalacak birincisi lebronun sürekli tırnaklarını yemesi ikincisi ise final havasından çok uzak cavs taraftarı...
Karlı bir günde ormanın sonundaki kulübeye giden iki yoldan ayak izlerinin daha az olduğunu seçmek ayrıcalıktır.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 17 Haziran 2007, 04:08:34 »
4-1 cavs dedik bi maç bile alamadı cavs lebron gibi sevmediğim birinin takımına 1 maç alır dedim onu bile yapamadılar puh olsun:D

Genel olarak 4 maçıda özetlicem..
Sas 4 maç boyuncada sistemli oyununu sürdürdü savunmasını hiç düşürmedi ve savunmayla kazandılar bence..
İlk maç büyük üstünlük kurdular parker-duncan-ginoyla lebron ilk final maçında sönüktü heyacan dedik.
İkinci maöa geldik lebron artık heyecanı atlatmış coşar dedik oda olmadı lebron tırnak yemekten başka birşey yapmadı duncan-parker ikilisi gene kopardı ortalığı..
3.maç ilk 2 maça göre daha bi heyecanlı çekişmeliydi savunma ön plandaydı her iki takım için skorlar yakın gidiyordu ama lebron'un faul atması gerekiyordu hakkaten uzatmaya gidebilir cavs maçı alabilirdi neysee hakemler sayesinde sas gene aldı maçı..3-0 gibi bi skorla rahat rahat 4.maçı beklemeye başladılar.
4.maç ise sas yenilir diyordum 3-0 'ın verdiği rahatlıkla pek kasmaz diyordum ama 5.maça bırakmadılar seriyi 4.maçıda mükemmel oynadılar ve finallerde 4-0 yapan 8.ci takım oldular yanılmıyorsam..
Parker'a gelelim parker daha ilk maçın ilk dakikalarından itibaren mvp olmak istediğinin sinyallerini veriyordu zaten stern'i taktir ettim bu sene dırk'tan sonra ikinci avrupalıyada verdi mvpliği hak edene gitti bu sefer...
Sas'ı ve taraftarlarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum heheh..:D

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 19 Eylül 2007, 15:07:49 »
Uzun bi aradan sonra bütün yorumları baştan sona kadar okudum...Seri başlamadan önce yapılan tahminleri daha bi dikkatli okudum da bazen bu forumda ağzı ola konuşuyor...Yazık oluyor...Hem de basketbol bilgisi çok fazla olan adamlar çocuk gibi yorumlar yapıyorlar...şaşırdım...

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 23 Haziran 2008, 16:51:59 »
Neden düşüktü hem zor şutlar denedi,hem içeri giremedi,içerde iyi savunuldu ve bide bowenın yıldırıcı savunması vardı..

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 23 Haziran 2008, 17:02:35 »
 :hahahah:

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 23 Haziran 2008, 17:29:37 »
Her konuya kilit çakmamış şart galiba...İdiot çok :x