Gönderen Konu: Sıradaki Görev Sırbistan  (Okunma sayısı 5499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Sıradaki Görev Sırbistan
« : 08 Eylül 2010, 23:07:07 »
Yarı finalde Sırbistan'ın rakibini belirleyecek maçta Türkiye, Slovenya'yla karşılaştı.Maçın ilk çeyreğinin son birkaç dakikasından itibaren maça ağırlığını koyan ve rakibinin elini kolunu bağlayan millilerimiz mücadeleden 95-68 galip ayrılarak ülkemize büyük bir mutluluk yaşattı.

Maça Slovenya Nachbar, Türkiye de Hidayet'in etkili oyunuyla başladı.Hücumda yaptığı doğru tercihlerle sayı yapmakta zorlanmayan millilerimiz savunma rakibini özellikle Nachbar'ı durdurmakta zorlanan Türkiye farkı bir türlü açamadı.Ancak ilerleyen dakikalarda savunmada da sertleşerek rakibini durdurmayı başaran Türkiye Hido'nun asist ve sayılarla ilk çeyreği 27-14 önde kapadı.

Türkiye ikinci çeyreğe savunmada oldukça agresif başladı ve hücumda da Sinan'ın 2 üçlüğüyle fark açılınca devreye 6.5 dakika kala Slovenya molayı aldı.Mola dönüşü ilk hücumda da Ender çok uzak mesafeden bir üçlük kaydetti.Son 5 dakikaya 41-21 önde giren millerimiz ilerleyen ataklarda Slovenya'nın Becirovic'le bulduğu basketlerin önüne geçemeyince mola almak zorunda kaldı.Molanın ardından Ersan, Hidayet'in güzel asistine yaptığı smaçla farkı 19'a kadar çıkardı.Ardından Becirovic'le Slovenya farkı 15'e indirmesine karşın son topu Türkiye kullandı ve Semih'in Ersan'la yaptığı alleyoop sonucunda ilk yarıyı 48-31 önde kapadı.

Üçüncü çeyreğe millilerimiz Ömer Onan'ın üçlüğüyle oldukça etkili başladı.Onan'a karşılık Dragic'in serbest atıştan bulduğu sayılarla gelirken hücumda ufak bir durgunluk yaşayan millilerimiz Ersan'ın çeyreğin 4. dakikasında üçlüğüyle az da olsa rahatladı.Sonrasında Türkiye dizginleri ele alınca fark gitgide açılmaya başladı.Hidayet'in asistinde Ömer'in attığı turnike basketi sonrasında da Slovenya'ya molayı aldırmayı başardık.Son 1 dakikaya  69-41 önde giren millilerimiz Nachbar'ın turnikesini son 30 saniyede Semih Erden'in smacıyla karşılık verdi ve 4. çeyreğe 71-43 gibi rahat bir skorla girdik.

Son çeyreğe gelindiğinde dizginler tamamıyla elimizdeydi.Ancak çeyreğe iyi başlayan taraf Slovenya olmasına karşın Lakovic'in çeyreğin bitimine 8.20 dakika kala attığı üçlük farkı sadece 23'e indirebildi.Sayılarda hız kesmeyen millilerimiz son 5 dakikaya 81-57'lik üstünlükle girdiler.Slovenya'da bu dakikalarda sadece Becirovic ayakta kaldı ve serbest atışlarla sayılar buldu.Sinan Güler yine son çeyrekte oldukça etkileyici bir performans ortaya koyarken hücumda maçı çevirip savunmada da rakibe nefes aldırmayan bir Türkiye vardı.Maçın sonucunu ise yine attığı serbest atışları sayıya çeviren Sani Becirovic belirledi.

Türkiye'de günün en skorer ismi 19 sayı 5 ribaundla Ersan İlyasova oldu.Sinan Güler 12 sayı, ömer Onan 10 sayı, Hidayet 10 sayı 7 asist 4 ribaund, Kerem Tunçeri 10 sayı 4 asist ve Ömer Aşık 9 sayı 5 ribaundla oynadılar.

Slovenya'da ise ilk çeyrek dışında etkin bir oyun ortaya koyamayan Bostjan Nachbar 16 sayı 3 ribaund ve Sani Becirovic 16 sayı 6 asist 4 ribaundla takımlarının en skorer isimleri oldular.Ayrıca Uros Slokar 10 sayı 4 ribaund, Primoz Brezec 10 sayı 5 ribaund ve Jaka Lakovic 8 sayı yaptı.Maç öncesinde kendisinden çok şeyler beklenen Goran Dragic ise sadece 5 sayıda kaldı.
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı bugracicek

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sıradaki Görev Sırbistan
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2010, 01:50:11 »
Ömer onanın teodosiç üzerindeki savunması maçın en kilit noktası olacaktır.

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2010, 07:40:01 »
Guard'larımız Kerem,Ömer,Ender,Sinan;4'ü de savunmayı iyi beceren oyuncular. Ben Teodosic'i çok sert,diri bi savunmayla karşılayacağımızı düşünüyorum,ve neticesinde de başarılı olacağımızı düşünüyorum. Tek başına bizi devirmesi de mümkün değil zaten,Krstic ve Velickovic'e dikkat etmek gerek onun dışında...

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2010, 08:06:08 »
Dünya Şampiyonası'nda çeyrek final maçı:Türkiye-Slovenya.Türkiye daha ilk yarıda 20 sayı fark yakalıyor.Yani bunun sonrası yarı final , en az Dünya 4.lüğü.Kısacası Türk basketbol tarihinin en büyük başarısı.Ancak çok saygıdeğer seyircimiz bir taraflarını kaldıramıyor.Sadece bir grup.Yıkılması lazım oranın.Her üçlükten sonra 5 saniye alkışlamayla olmaz.Yazık.Yarı finalde de böyle olursa...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2010, 00:19:19 »
Dünya Şampiyonası'nda çeyrek final maçı:Türkiye-Slovenya.Türkiye daha ilk yarıda 20 sayı fark yakalıyor.Yani bunun sonrası yarı final , en az Dünya 4.lüğü.Kısacası Türk basketbol tarihinin en büyük başarısı.Ancak çok saygıdeğer seyircimiz bir taraflarını kaldıramıyor.Sadece bir grup.Yıkılması lazım oranın.Her üçlükten sonra 5 saniye alkışlamayla olmaz.Yazık.Yarı finalde de böyle olursa...
Ben beğendim aslında seyircileri..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2010, 09:40:19 »

Yeterince coşkulu olmadıklarını düşünüyorum ben de. Dediği gibi her 3'lükten sonra 5 saniye alkışlamayla olmaz. Mesela savunma yaparken de ıslık çalıyorlar;ama salonun yarısından yine tepki yok.

Yalnız ben federasyonun salona girenlere,NBA takımlarının play-off'larda yaptığı gibi tek renk(kırmızı veya beyaz) t-shirt dağıtması gerektiği kanaatindeyim. Tribüne bakınca her renk var,formayla gelenlerin sayısı çok az,rakip takımın üzerinde baskı oluşturmak için böyle bir şey yapılmasının yararlı olacağını düşünüyorum ben.

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2010, 23:28:30 »

Yeterince coşkulu olmadıklarını düşünüyorum ben de. Dediği gibi her 3'lükten sonra 5 saniye alkışlamayla olmaz. Mesela savunma yaparken de ıslık çalıyorlar;ama salonun yarısından yine tepki yok.

Yalnız ben federasyonun salona girenlere,NBA takımlarının play-off'larda yaptığı gibi tek renk(kırmızı veya beyaz) t-shirt dağıtması gerektiği kanaatindeyim. Tribüne bakınca her renk var,formayla gelenlerin sayısı çok az,rakip takımın üzerinde baskı oluşturmak için böyle bir şey yapılmasının yararlı olacağını düşünüyorum ben.
Abi öyle deme dünya nasıl gıptayla bakıyolar biliyo musun? ABD'li
bi köşeyazarı Türkiye'nin şarkılarla taraftarlarla ortalığı adeta karnaval yerine dönüştürdüğünü ve NBA'in de böyle olması gerektiğini yazmış.. Ama futbol da değil  bu sonuçta bizim seyircimiz basketbola o kadar da ilgi göstermez..

Bu arada maça gelirsek hakkaten de Tanjevic'in dediği gibi bazı bölümlerde NBA takımı gibi oynadık.. Çok iyi savunma yapıyoruz ve tüm oyuncularımız formda.. Herkeste bi inanmışlık var.. Finalde rakibin ABD ya da Litvanya olması hiç önemli değil, ikisini de aynı ayarda takımlar olarak görüyorum ben.. Son yıllarda Türk sporunun yakaladığı en büyük başarı.. Bana GS'in UEFA Kupa'sını aldığı dönemdeki havayı hatırlatıyolar.. Tanjevic'in de dediği gibi inşallah bu filmin sonu güzel biticek..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2010, 23:33:22 »

Abi öyle deme dünya nasıl gıptayla bakıyolar biliyo musun? ABD'li
bi köşeyazarı Türkiye'nin şarkılarla taraftarlarla ortalığı adeta karnaval yerine dönüştürdüğünü ve NBA'in de böyle olması gerektiğini yazmış.. Ama futbol da değil  bu sonuçta bizim seyircimiz basketbola o kadar da ilgi göstermez..

Bu arada maça gelirsek hakkaten de Tanjevic'in dediği gibi bazı bölümlerde NBA takımı gibi oynadık.. Çok iyi savunma yapıyoruz ve tüm oyuncularımız formda.. Herkeste bi inanmışlık var.. Finalde rakibin ABD ya da Litvanya olması hiç önemli değil, ikisini de aynı ayarda takımlar olarak görüyorum ben.. Son yıllarda Türk sporunun yakaladığı en büyük başarı.. Bana GS'in UEFA Kupa'sını aldığı dönemdeki havayı hatırlatıyolar.. Tanjevic'in de dediği gibi inşallah bu filmin sonu güzel biticek..

Yunanistan maçında Kuruçeşme arenaya büyük bir ekran kuruldu seyirci sahada olsa orası yıkılmıştı(sahadaki gürültü de az diğildi)   

The legend in the area

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2010, 00:30:36 »

ben Türkiye-Çin maçına gittim Ankarada...bizim seyircilerimiz bende dahil süperdi:) saha yıkılıyordu ki antreman maçı gibi çıkmıştık...ona rağmen seyirci coşkuluydu.Ama tvler yayın yaparken sesi kesiyor tabii İstanbulda ki maçları bilemem...

ama kırmızı-beyaz t-shirt olayı fikrine bayıldım kesinlikle yapılmalı bencede.

bu arada Sırbistanıda yeneceğiz:=))

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2010, 10:46:01 »

ben Türkiye-Çin maçına gittim Ankarada...bizim seyircilerimiz bende dahil süperdi:) saha yıkılıyordu ki antreman maçı gibi çıkmıştık...ona rağmen seyirci coşkuluydu.Ama tvler yayın yaparken sesi kesiyor tabii İstanbulda ki maçları bilemem...

ama kırmızı-beyaz t-shirt olayı fikrine bayıldım kesinlikle yapılmalı bencede.

bu arada Sırbistanıda yeneceğiz:=))
T-shirt hakkında eğer olursa benim iki farklı tema görüşüm var. Birincisi kırmızı zemin üstüne ay yıldız olabilir. İkincisi T-shirt ün ön tarafı beyaz arka tarafı kırmızı yada tam tersi veya aynı perensip sağ sol olarakta uygulanabilir.

Maç yine bu akşam dimi 

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2010, 11:00:05 »
Evet,bugün akşam 21:30'da.

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2010, 11:09:59 »
Evet,bugün akşam 21:30'da.
ilk kez 21:30 da oluyo hep 21:00 da oluyodu:)

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2010, 11:11:30 »
Daha iyi,Fener maçı bitmiş olur,sonra da bu maçı izleriz rahat rahat.  :D

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Eylül 2010, 11:16:18 »
ABD-Litvanya maçı da 18:00 de herhelde
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2010, 11:39:56 Gönderen: Ç@to_Wade »

The legend in the area

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2010, 11:41:43 »
ABD-Litvanya maçı da 18:00 de herhelde

Yok,yamulmuyorsam 19:00'da. Slovenya-Rusya maçı da 15:00'te...