Beni Hatırla?

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Smaç Nasıl Vurulur?  (Okunma Sayısı 63790 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
vcvcvc15
Yeni Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #75 : 13 Haziran 2007, 21:05:46 »

Arkadaslar yapılan arastırmalara göre zıplama %80 genetik %20 oldugu belirlenmiş.Şimdi diyeceksiniz bu iş nasıl genetik olcak?şöyle ki işin genetik kısmı kasların anlık patlama gucu ve miktarına bağlıymış.Geri kalan %20 ise zıplama kaslarına ne kadar calışıldıgı yani kısaca ne kadar kaslı olduğunuza bağlıymış.Bu arada hepinize air alert 3 zıplama programını tavsiye ediyorum.4 haftada zıplamam 4 cm gelişti bu program sayesinde.Herkese iyi sohbetler
Mustafa
El-Nino
Yeni Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #76 : 13 Haziran 2007, 21:19:20 »

Benimde boyum 1.75 ve kilom da 70.Evet zayıflamam lazım geçen yaz 60 kiloydum hep kışın kilo alıyorum.Bir de bir zıplama programı varmış nereden bulabilirim.Airleft midir nedir.Resmen zıplama özürlüyüm ya.Bizim potalarda 3.15 falan panyaya daha deyemiyorum.Benim bir an önce zıplamamı geliştirmem lazım.Bir yardım ederseniz sevinirim.Ne yapmam gerek.Bir de kol ve ayak kaslarımı güçlendirmek sitiyorun ne yapmam lazım.Bir program var mı.Eğer yardım ederseniz basketbol camiasına yeni bir yıldız kazandırmış olursunuz  grin Dance
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2007, 21:22:14 Gönderen: Mustafa » Logged
i_v_e_r_s_o_n
Rookie
**

Seviyorum seni Lima'm

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #77 : 13 Haziran 2007, 21:25:23 »

1-İlk önce herkes en az 40 cm daha fazlası sizin isteğinize bağlı  2 tane engel bulsun ( sehpa, çanta vs.).Bu engelleri aralıklı koyduktan sonra  zıplayabildiğiniz en üst noktaya kadar zıplayın.bunu  1 set 1o defa olmak üzere 3 set halinde yapın.

2-1. bittikten sonra duvara yaslanın  altınızda sandalye varmış gibi çömelin aama sandalye yok.bu şekilde 1,5 dk. bekleyin.Bunu 3 defa yapın ( göreceksiniz ki bundan sonra derman kalmayacak )

3-Sonra engellerden birini alarak çift bayak bi sağa bi sola zıplayın bunu da 3*10 set halinde yapın.

4-3'ün aynısı ama bu sefer tek ayak olacak.

5-Engel olmadan zıplayabildiğin yere kadar ve yere değdiğin anda yine zıpla.Bunu da 3*10 setten yapın.

6-Son olarak aldığınız engellerden birinin üzerine çık-in 3*10 setten (Bunu yapmak zorunda değilsiniz keyfiniz bilir ister yapın ister yapmayın  )

alıntıdır...

Cool Ekrem C
Rookie
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #78 : 25 Haziran 2007, 17:23:25 »

İmkanınız varsa air alert yapın.Yoksa body building e gidin.O da yoksa merdiven ve ip çalışması yapın.Onu da yapamıyorsanız ayak uçlarınızda koşun...

Bu idmanların yanı sıra iki günde bir birkaç saat smaç yapmaya çalışırsanız gelişmeni kolaylaşır.

İmpossible is Nothing
varan
NBA Draft'ında

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #79 : 26 Haziran 2007, 14:30:59 »

youtubeden T_mac workout yazın kısaca o video bir basketbolcunun günlük antremanını gösterir.birde ayaklarına 5 er kiloluk agırlıklar takın ve durdugunuz yerde zıplayın 1 ayda 30 cm fazla sıçrarsınız  :wink:ciddiyim topu kafa hizasında tutup merdivenden inin çıkın .

Edit:İmla hataları düzeltildi bu bir uyarıdır burası Türkçe bir forum olduğu için Türkçe karakterler kullanmak zorundasınız hatanın devam etmesi halinde iş büyük cezalara kadar gidebilir...
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2007, 14:48:11 Gönderen: Kenyon_Martin » Logged
Flayer
Rookie
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #80 : 03 Temmuz 2007, 02:44:37 »

Arkadaşlardan biri topu tutmak önemli demiş. Ama ben topu zor tuttuğum halde çok sert vuruyom. Ayrıca boyum 170cm ve 3.05'e tek el basıyorum(normal-topu yerden sektirerek)

Ve süper komik birşey var. Bizim bir arkadaş var boyu 191 cm ama 180 cm'lik bir abiden blok yedi ve bu çoçuk potaya zor deyiyor:D:D:D
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2007, 21:45:44 Gönderen: Flayer » Logged

Kobe-24
NBA Oyuncusu
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #81 : 03 Temmuz 2007, 17:19:06 »

ben 82 kiloyla 1 73 boyla smaç vurabiliyorsam ne ala Dance
Abi Kilon Çok fazlaa Zayıfla harbi diyorum ben 1.70 oldum 50 kiloyumm

bende 170 53 kiloyum ama normal potaya vuramıyorum ,nba madness smaç olayının yerinde en küçüğe vurabiliyordum ama Cheesy
Arda
Nuggets Fan
All-Star

Allen ''The Answer'' Iverson

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #82 : 12 Temmuz 2007, 23:43:38 »

Smaç vurmayla ilgili nerdeyse herşeyi programları,çalışma şekilleri vs. içinde bulunduran bir site buldum paylaşıyım dedim fakat ingilizce rolleyes bide anladığım kadarıyla programları falan parayla neyse siz bakarsınız ingilizcem kıttır  smiley

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Arda
Nuggets Fan
All-Star

Allen ''The Answer'' Iverson

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #83 : 17 Temmuz 2007, 01:06:39 »

Bu gün sokaklardaki ilk  smacımı vurdum ama 2.50 civarıydı pota Grin Baya zevkli oluyor.Ters smaç bile vurdum ama rezil oldum bikaç kez smaç vurucam diye.Mesela topu havaya çıkardım smaca gidiyorum çember blok falan koydu bana Grin Neyse smaç basmak güzel bir duygu bir an kendini Carter falan zannediyosun.Küçük potada iyi denk geldi artık her akşam oraya oynamaya gidicem  Fantastic
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2007, 01:15:39 Gönderen: a__iverson » Logged
Th3STaT
MetalHead
Superstar

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #84 : 17 Temmuz 2007, 02:55:40 »

Bu gün sokaklardaki ilk  smacımı vurdum ama 2.50 civarıydı pota Grin Baya zevkli oluyor.Ters smaç bile vurdum ama rezil oldum bikaç kez smaç vurucam diye.Mesela topu havaya çıkardım smaca gidiyorum çember blok falan koydu bana Grin Neyse smaç basmak güzel bir duygu bir an kendini Carter falan zannediyosun.Küçük potada iyi denk geldi artık her akşam oraya oynamaya gidicem  Fantastic

Beyler; Konu "  Smaç Anıları " değil," Smaç Nasıl Vurulur "...
Ona göre ileti atarsanız mutlu olcam.Anılarınızın yanında işin kimyasını da anlatırsanız yaptığınız işler daha elde tutulur olabilir.

ThE STaT

Standing Tall and Talented
Flayer
Rookie
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #85 : 22 Temmuz 2007, 04:10:50 »

smaç basmakta yeni iseniz potanın yaklaşık olarak 20-30 cm yakınından zıplayıp vurmayı deneyin çünkü ne kadar ileriden sıçrarsanız o kadar yükseğe(dikine) zıplarsınız.

ha bu arada bileğimi burktuğum için smaca kalkamıyorum Sad
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2007, 04:13:26 Gönderen: Flayer » Logged

Cpzai3
TheOnlyHornetsFan
All-Star

Van Gölü Squirtle'ı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #86 : 22 Temmuz 2007, 04:24:17 »

önemli olan bir diğer şeyse adrenalin..kendinizi gaza getirebiliyorsanız ne ala...

"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."
asaw
NBA Draft'ında

Boston Celtics #21 Kevin Garnett

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #87 : 08 Ağustos 2007, 14:56:32 »

İP atlamak çabuklaştırı beyler ip atlatın daha hızlanır sınız ayrıca bacak kacları için hafis tempolu koşudan sonra çömelip kalmak en iyisi ben 1.75 bo 60 kg ile 3.10 botaya değiom 3.05 basamıom

..........:::STACKED-DECK:::..........
Sh0t Down
Aşık
All-Star

~B ♥ B~

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #88 : 08 Ağustos 2007, 17:13:09 »

Bir taktik veriyim size. Çoğunuzun dambılı vardır evde büyük ihtimal : ) Dambılların ikisinide elinize alıp ayak bileklerinizi bükmeden dizlerinizi bükerek çömelin sırtınızı dik bi çekilde kalkın. Baya faydalı oluyor. Yanlız çok zorlamayın yendinizi : ) Bu aralar baya uyguluyorum farkı hissetmeye başkadım daha güçlü ve yere daha sağlam basarsınız ; )

~B&B~

NBATr Team
Cpzai3
TheOnlyHornetsFan
All-Star

Van Gölü Squirtle'ı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #89 : 10 Ağustos 2007, 08:00:47 »

Bir taktik veriyim size. Çoğunuzun dambılı vardır evde büyük ihtimal : ) Dambılların ikisinide elinize alıp ayak bileklerinizi bükmeden dizlerinizi bükerek çömelin sırtınızı dik bi çekilde kalkın. Baya faydalı oluyor. Yanlız çok zorlamayın yendinizi : ) Bu aralar baya uyguluyorum farkı hissetmeye başkadım daha güçlü ve yere daha sağlam basarsınız ; )
hocam iyi güzel demişsin de benim pek önerdiğim hareketler değil bunlar...ben benzer bir hareket yüzünden sol dizimi kalıcı olarak sakatladım önermem yani...

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."
Sh0t Down
Aşık
All-Star

~B ♥ B~

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #90 : 10 Ağustos 2007, 17:19:12 »

Sen sakatladın diye herkes sakatlamaz. İyi ısınma hareketlerinden sonra gayet faydalı oluyor. Zaten çok zorlamadan uygulanması gerekli. Kasıldığını hissettiğinde bırakmalısın Wink

~B&B~

NBATr Team
Sh0t Down
Aşık
All-Star

~B ♥ B~

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #91 : 12 Ağustos 2007, 21:26:31 »

Uğur smaç basmak gibi bi durumum yok ( olsa süper olurdu tabi ) ama yere sağlam basmak lazım, hızlı olmak lazım : ) Ondan smaç basmak için çalışıyormuş gibi bacakları çalıştırmak lazım : )

Onur sen varken bana konuşmak düşmez : )

~B&B~

NBATr Team
Flayer
Rookie
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #92 : 14 Ağustos 2007, 19:04:14 »

potaya değiyor ama  smaç vuramıyorsanız zıplama tekniğinizde sorun var demektir. bunu düzeltmek için turnikeye çıkarken topu mümkün oldukça tek elle kaldırın ve potanın dibinden zıplayın. bunu bana 180cm boyuyla 315'e 360 vuran bi abi söylemişti.

ayrıca potaya çift ayak zıplayarak değmeye tek ayak zıplayarak (turnike adımıyla) smaç vurmaya çalışın

x factor
NBA Oyuncusu
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #93 : 19 Ağustos 2007, 03:20:55 »

boyum 176 kilom 66... ve normal bi potaya smaç yapabiliyorum.. düz smaç vurduğumda asılabiliyorumda ama topu sektirerek vurmak içn baya kasıp sadece içine bırakabiliyorum:)Smiley ayrıva voleybol ya da futbol topuyla 360 yapabiliyorum antremanlıysam:)

resim cok büyük

since 1998 forever ALLEN IVERSON
Flayer
Rookie
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #94 : 20 Ağustos 2007, 15:07:45 »

bende çift ayak zıplayıp tek el alley-oop yapıyordum. hem çift ayak zıplamak çok daha zordur ama vurduğunuz smaç daha çok power dunk  (amare,k-mart,howard vs.'nin vurduğu gibi) olur.

Th3STaT
MetalHead
Superstar

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #95 : 14 Eylül 2007, 14:05:34 »

1 70 boy boyla vurucağımı zannetmiorum  grin

O zaman bu konuya mesaj yazmayabilirsin be tayfam.
Bize nasıl vurulduğu,işin tekniği,kimyası lazım.Zaten onun için açılmış bir konu,eğer konu hakkında bilgi edinirsen yorum dolu mesajlarını bekleriz...

Çoğu arkadaş,konunun başlığındaki soru haricinde,olayı başka yönlere çekmeye başlamış,o yüzden toplu bir şekilde uyarma gereksinimi duydum.

Özetle bu tür mesajları lütfen tekrarlamayalım,aksi hareketinde bu tür mesajlar artık silinecektir.

ThE STaT

Standing Tall and Talented
Cpzai3
TheOnlyHornetsFan
All-Star

Van Gölü Squirtle'ı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #96 : 14 Eylül 2007, 21:25:01 »

Ben biraz psikolojik yaklaşacağım olaya.Son 3 haftadır meditasyona merak sardım (zenmaster Cheesy) ve cidden konsantre olunca çok daha iyi zıplanabildiğini gördüm.Smaca kalkarken sırasıyla:
1-doğru yerde olduğunuza
2-zamanın doğru olduğuna
3-güvende olduğunuza
son olarak da özgür olduğunuza inanın.Smacı denemek için değil basmak için zıplayın.ve etrafınızdaki herşeyi görmezden gelin.

ToxiC20
NBA Draft'ında

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #97 : 26 Eylül 2007, 16:35:46 »

abi boyum 1.84  77 kiloyum smatch basmayı çok istiyorum ama benim zıplama sorunum var,diğer arkadaşalar gibi zıplayamıyorum ne önerirsiniz?
ToxiC20
NBA Draft'ında

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #98 : 26 Eylül 2007, 16:44:52 »

yaşım 19 öss çalışacam diye 1-1.5 senedir düzenli spor yapamıyorum sanırım biraz göbek oluştu bu süreçte burdaki ilçenin basketbol takımında oynadım ama smatch basamıyorum,az zıplayabiliyorum ne yapmamı önerirsiniz?
Tweener
Steal Man
Rookie
**

David Apolskis

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #99 : 26 Eylül 2007, 18:54:11 »

evet air alert 3 çok işe yarıyor boyum 1.60 13 yaşındayım 3.05 lik potanın panyasına vurdum airalert 3ü yaptıktan snra

Hayatımı Kendim İçin Yaşamıyorum
                 Ve Korkmuyorum Hiçbir Şeyden
                 Başıma Gelecekleri De Biliyorum
     Fakat Herşeye Rağmen Düşmana İnat Yaşayacağız
                     Yarın Bizim Çünkü !
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Nbatr.Com/Forum
Üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilir, linkleri videoları görebilir, yorumlara, tartışmalara katılabilirsiniz;
10 saniyede Üye olmak için tıklayın.

Pencereyi Kapat