Gönderen Konu: Triple Double Ustaları  (Okunma sayısı 7698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Triple Double Ustaları
« : 02 Mart 2011, 15:54:04 »
İstatistik söz konusu olduğunda akla ilk gelen bir oyuncunun triple double sayılarıdır.(En azından benim için öyle)Peki tarihin en çok ''Triple Double'' yapan oyuncuları kimler? Buyrun sıralı tam liste ;

1- Oscar Robertson  181 [Kendisi bir sezonu triple double ortalamalarla bitiren tek oyuncu]
2-Ervin ''Magic'' Johnson  138
3-Jason Kidd  107 [Mr.Triple Double lakabı alması sürpriz değil]
4-Wilt Chamberlain  78
5-Larry Bird  69 [Hiç sıçrayamayan ve hızlı olmayan bir adam nasıl bu kadar triple double yapar]
6-Fat Laver  43
7-LeBron James  31
8-John Havlicek  30
9-Grant Hill 29
10-''Majesteleri'' Michael Jordan 28 [Yaptıkları bu sayının çok üzerinde ama neyse]
11-Clyde Drexler  25
12-Walt Frazier  23
13-Chris Webber  22
14-Ray Richardson  21
15-Charles Barkley  20

<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Ynt: Triple Double Ustaları
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2011, 16:11:32 »
Jason Kidd'in bu sezon da Triple Double yaptığını hatırlatayım.Hala yapabiliyor yani.İnanılmaz.

Larry Bird'ün fiziksel dezavantajlarına rağmen bu kadar çok yapması ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

Oscar Robertson'a ''Modern Basketbol Dönemi'nde oynasa hayatta yapamazdı o istatistikleri'' diyen kendini bilmez Amerikalı spor yorumcularının hepsini ''GERZEK'' olarak nitelendiriyorum.Kardeşim adam 1961 - 1962 sezonunu 30,8 sayı , 12,5 ribaund , 11,4 asist ortalamalarıyla bitirmiş.Milattan Önce yapsa ne olur.

NBA tarihinde triple double yapan en genç oyuncu sadece 20 yıl 20 günlükken Cleveland Cavaliers formasıyla , Portland Trail Blazers'a karşı LeBron James'dir.

NBA tarihinde Triple Double yapan en yaşlı oyuncu 40 yıl 127 günlükken (Los Angeles Lakers formasıyla , San Antonio Spurs'e karşı) Karl Malone'dur.

Tarihdeki en uzun triple double serisi Wilt Chamberlain'e ait.Chamberlain tam 9 maç üst üste triple double yaparak kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

Analiz tamamen bana aittir.İlginç olacağını düşündüğüm bir konu gerçekten.Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı aselman23

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2011, 16:48:23 »
mükemmelbir analiz yapmışşın tebrik ederim

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2011, 18:08:36 »
Bird'ün bu kadar çok yaptığını ilk kez okudum gerçekten şaşırtıcı.Kidd ve triple-double deyince de aklıma o Carter-Jefferson-Kidd üçlüsünün sanirim konf. yarı finaline çıktığı yıldı, o yıl geliyor.Her hafta yapıyordu valla.

Analiz de çok başarılı ellerind sağlık..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı legend285

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2011, 04:55:47 »
Gercekten guzel bılgıler merak ettıgım konuydu.Bu yıl lebron all star macında  yaptı sanırım MJ rekor a ortak oldu.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 05:00:10 Gönderen: legend285 »

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2011, 00:45:29 »
Yalnız Kidd in ilginç bir istatistiği vardı yanlış hatırlamıyorsam 1 sayı, 1 ribaunt,1 asist farkları ile kaçırdıkları eklenince oscar'ın neredeyse iki katı buda onun istatistiğe kasmayan, ihtiyacı kadar oynayan kişiliğine güzel bir örnek
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2011, 12:41:23 Gönderen: Flash »

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2011, 12:22:07 »
Yalnız Kidd in ilginç bir istatistiği vardı yanlış hatırlamıyorsam 1 sayı, 1 ribaunt,1 asist farkları ile kaçırdıkları eklenince oscar'ın neredeyse iki takı buda onun istatistiğe kasmayan, ihtiyacı kadar oynayan kişiliğine güzel bir örnek
Buna dikkat etmemiştim.Jason Kidd'e hayran olmak için bir sebep daha