Gönderen Konu: Tüm Zamanların En İyi Uluslararası Oyuncuları  (Okunma sayısı 33182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ziiip

• NBA Oyuncusu
  • *
  • Denver Nuggets Fan
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüm Zamanların En İyi Uluslararası Oyuncuları
« Yanıtla #50 : 08 Ağustos 2007, 15:07:19 »
beyler barbosa nın yerine memo diosunuz illa da memo olması mı gerekiyor başka bi oyuncu olamaz mı memodan daha iyi uluslar arası oyuncu yok mudur ki ama barbosa orayı hakkediyor ve ayrıca nasinde 1 numarrada olması gerekiodu

Çevrimdışı ugrgny

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 08 Ağustos 2007, 16:06:48 »
listede ismi olup amerika milli takımında oynayanları çıkarırsak efsaneler arasında 1. sırada kesinlikle drazen petroviç in olması gerekir. hem nba den önce kariyerindeki başarıları hemde nba de avrupalı oyuncuların oynayıp ve liderlik yapabilecek potansiyellerini ilk olarak gösterdiği için..

şu an oynayanlar içinde bence dirk nowitzki.. onun için ekstra bişey söylemeye gerek yok bence.. çünkü o captain dirk..
UğU®_GüN@Y

Çevrimdışı AyTeK

• Short Forward
  • Superstar
  • Madem Ki Rox'sun Göster O Zaman Korksun !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 11 Ağustos 2007, 02:47:45 »
Nowitzkini sırası saçma son hele son 2 sezondur harika oynuyor,yalnız saboniste olabilirdi efsanalerde şaşırdım açıkçası.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 11 Ağustos 2007, 07:32:43 »
Mehmet Aurello yerine Hidayet Türkoğlu ya da Mirsad Türkcan örnekleri daha hoş olurdu.
Neyse..Duncan'ın falan yabancı olarak gösterilmesi doğal..Türk kültürü ile Amerikan kültürü arasında dağlar kadar fark var.
Biz daha çok işin manevi kısmına bakar herkese kol kanat gereriz.Amerikan kültürü daha maddeci..
Onlar için Duncan'ın Milli Formaya hizmeti sadece ''Hizmet''tir..Bizde ise yürek işidir..
Onun için listenin saçmalığını bir kenara bırakıp olaya bakarsak sadece Dirk ve Gasol'un daha üstlerde olması gerektiğini tekrar etmekte fayda var..Manu'nun bir anda üst düzey NBA Süper starı mertbesine ulaşması cidden çok garip..Duncan o listede olmasa mesela ne Manu'nun ne Parker'ın esamesi okunmazdı..

Çevrimdışı Early

• Superstar
    • Profili Görüntüle
    • RoxTurk
« Yanıtla #54 : 11 Ağustos 2007, 16:26:20 »
Bu konuyu ve içerisindeki mesajları kısmen de olsa yeni okuyabildim , Utku pas atmış bana asisti yazıyım bari kendisine :)

Bir kere Dirk'ün Yao'nun üzerine koyulması gerektiğine katılırım fakat biri çıkıp Gasol de Yao'nun üstünde olmalı derse işte o zaman şoke olurum.Yahu anlamadığım şey neden millet böyle antipatik yaklaşıyor olaya ve özellikle de Yao'ya.Neden basketbol yönünü hiç değerlendirmiyoruz.Biz çıkıp Nba'deki 30 koça "Gasol'ü mü istersiniz takımınızda?",Yao'yu mu?" diye sorsak; hiç çekinmeden Yao cevabını vereceklerini düşünüyorum.Gasol iyi bir oyuncu olabilir fakat Yao'dan üstün olamaz.Yao şu lige girdiğinden beri nasıl ithamlar işitti,ne kadar dalgalar geçildi.Barkley'den tutun diğer kendini bilmez bazı eski Nba oyuncuları , onun bu ligde tutunmasının çok zor olduğunu alaylı tavırlar ile sıkça söylemişlerdir.Ancak o , birçok otorite tarafından daha Nba'deki 5. yılında -yani geride bıraktığımız sezonda -Nba'in en dominant pivotu olarak gösterilmeye başlanmıştı.Yao ile alay edenler nedense Yao'nun çıkardığı her başarılı performansın ardından televizyona çıkmaya dahi yüz bulamıyordu.Defalarca All-Star seçildi.(Çin halkı demeye başlamayın,son iki-üç yılında özellikle All-Star düzeyinde oynadı-yani mesele ilk beş çıkması değil,her türlü all-star olacaktı.-) Serbest atış çizgisinin gerisinde tecavüzümsü bir yüzde ile atmaya devam etti.Yine geride bıraktığımız sezon belki de sakatlanmasa Mvp yarışını ilk beşte falan bitirecekti.Sakatlık demişken kendisinin sakatlıklardan çektiği de zaten ayrı bir mesele.Son yıllarda pasörlüğünü geliştirdi ve daha aktif olmaya başladı.Orta mesafleri şutlarını zaten turnike olarak değerlendirmemiz mümkün.Blok konusunda müthiş zamanlanma kabiliyeti var.Olajuwon ile yaptığı kısa çalışmalar sonrası Dream , onda tek eksik olanın oyunda egemenlik kurma vasfı olduğunu belirtti.İşte bizi bekleyen senede de ;Dream ,Pat gibi isimlerin yetiştirdiği ve elinde iyice pişirdiği ,tavsiyeler sunduğu,kalitesine kalite eklediği bu adamın artık her takım için vazgeçilmez bir oyuncu olduğunu kabullenmek mecburiyetindeyiz.Özellikle pivotları ile -daha da genelleme yaparsak uzunları ile(Malone,Sampson(canım Ralph;D),Olajuwon,Ming gibi..) büyük bir safhaya erişen Houston 'ın bu oyuncularına bakıp da has duyup,önünde saygı ile eğilmek sizlere ve yine özellikle  roketler olarak bizlere düşen en büyük vazifedir.Lütfen bana Gasol ,Yao'nun üzerinde demeyin.

Lütfen...

Eski oyuncularda da her ne kadar biraz karışık ve düzensiz kabul edilebilecek bir sıralama olsa da ,birkaç oynama ile kıvamına gelir liste. Benim usta , hakettiği yerde bulunduğu için gönlüm rahat.Evet,Dream'den bahsediyorum.Saygı ve önünde eğilmek demişken, bu ,pivotun da pivotu olarak tabir edeceğimiz adamı tekrar tekrar bu şehre ,bu camiaya yaşattıkları ve de geleceğe yönelik yaptıkları ile anıyor ve sevgilerimi iletiyorum.

Büyüksün "Dream" ...
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2007, 16:29:40 Gönderen: Eralp »

Çevrimdışı Early

• Superstar
    • Profili Görüntüle
    • RoxTurk
« Yanıtla #55 : 11 Ağustos 2007, 19:06:26 »
Evvela yazdıklarımı güzel okumamışsın.Yao'nun son birkaç yılda zaten oylara ihtiyacı olmadığını açıkça vurguladım.Sence Çinli olmasaydı yedekten de olsa giremeyecek miydi All-Star 'a ?

Bu birdi...

İkincisi;

Sen sanırım benden fazla Rockets maçı ve Yao izliyorsun.Yao'ya bu yıl dominantlıktan eser yok gibi bir tavır takındığına göre.Biliyorsun ki bir pivotun topu aldığı yer çok önemlidir.Hele bu adam 2.26 ise daha da mühimdir.Sence Rafer ,Lucas yada herhangi bir isim Yao'ya içeride top indirebilecek ve onun dominant oyununa kolaylık sağlayabilecek isimler mi? Neyse ki bu sene Tracy efendi asistlere ağırlık verdi ve evvela takımı oynattı da Yao doğru dürüst yerde top aldı,bunları hook atışları ve içerden sağlam oyunlar ile bitirdi.Ee tabi sıkıştığında da hem pasörlüğünü konuşturdu hem de geriye çekilerek atışlarını.

3.sünü "poster " olmak terimi bloklarda değil,bir elemanın diğer bir eleman üzerinden smaç vurması doğrultusunda kullanılmaktadır...

4;Yao şuan bile yalnızca pazar falan gibi tabirlere yakışık görülüyorsa ben de genelevim ..

Son olarak, imzana takıldım.Top çalan savunma yapmış olmuyor :)

Çevrimdışı Early

• Superstar
    • Profili Görüntüle
    • RoxTurk
« Yanıtla #56 : 11 Ağustos 2007, 19:26:55 »
1)all-stara yedek girsin girmesin beni bağlamaz orada 4.sırada olan bir yao varsa bunu sorgularım ki all-stara "yedek" girip de mvp olmakla,en çok oyu almak arasındaki fark sezon sonu ödüllerinde açıkça gözükmekte ki yeri hala yao nun altında olan bir gerçek "MVP"

Ben zaten Dirk'ün onun üstünde olmasını söyledim , niye yine okumadan savurganca yazıyorsun?

neden hala doğru dürüst top alamıyor yao

Alıyor gayet de.Ben sadece Rafer yada Lucas ,Tmac kenardayken oyundalarsa Yao top alamıyor gibi birşey vurguladım.Tracy gerektiği yerde seksice ona top indiriyordu.Bu yıl izlediysen Yao'yu sayı ortalamasından haberdarsındır kanımca.

3)"poster" terimini ya ben ya sen bilmiyoruz Eralp

Sen.

Bu arada bir blok yemesi çok anormal ve maytap konusu olarak gösterilmemeli.Sonuçta bloğu koyan her ne kadar bir tarafımız kadar olsa da,çok iyi zıplayan ve smaç şampiyonu birisi.

-Son söyleyeceklerim Can,-alınma sakın-bir konuda haklı olmazsan bile uzatma potansiyelin var bu yüzden son mesajmdır.Hadi bana bu kadar.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #57 : 11 Ağustos 2007, 19:47:52 »
 Nate in yao bloklaması özel birşey hatta maç anında güzel bir ensante oldu ,can çetin biladerim
herkez kendine göre haklıdır ama sen nası arenas a laf edilince kızıyorsan bu adamda yao ya
laf edilince kızıyor tamam yorumların muhteşem ötesi benden de bilgilisin çoğu konuda ama unutma
nate bloklasada sapan saçma mesajlar versede adam 1,5 milyarlık bir ülkenin süperstarı hatta nba
in en popüler oyuncusu dirk nowotzki den daha popüler mesela dirk evlimi bilmiyorum ama kimse
karısını bilmezken yao evlendi diye gazeteler başlık attı ,yao dominant olmadına ben katılmıyorum
sonuçta nba otoriteleri bile onu en etkili pivot oldunu kabul ediyorlar tamam memo tarafından iyi
savunuldu ama carlos boozer da rahatsız etti paso rox un 4 numara sorununu bilmiyen yok şimdi
scola geldi bence performansına artı katkı sağlar ama hakeem ile çalışması başka artısı

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Ağustos 2007, 22:53:28 »
Can Çetin yukarıda shaq ve üçgen hücumdan bahsetmişsin.Sana iddia ediyorum.Yao pjin elinde olsa 30 sayı 10 rib 5 asistten aşşağı istatistik üretmez.o boyuyla güzel pas çevirebilir(Pas yeteneği olup olmaması Pji ilgilendirmez o Horace Grantten bile pasör uzun yarattı.)
Yao nun çok şut kullanması onun bu yeteneğine çok güvendiğini gösterir.bence de bu kadar uzaktan oynaması roxa zarar veriyor ama çok da önemli bir avantaj.2.26 lık bir adam dışarıdan yüksek yüzde tutturabiliyor.rakip pivotları orta sahaya kadar onu takip etmek zorunda bırakıyor.GULP!!!!
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 13 Ağustos 2007, 06:31:07 »
Bu konuyu ve içerisindeki mesajları kısmen de olsa yeni okuyabildim , Utku pas atmış bana asisti yazıyım bari kendisine :)

Bir kere Dirk'ün Yao'nun üzerine koyulması gerektiğine katılırım fakat biri çıkıp Gasol de Yao'nun üstünde olmalı derse işte o zaman şoke olurum.Yahu anlamadığım şey neden millet böyle antipatik yaklaşıyor olaya ve özellikle de Yao'ya.Neden basketbol yönünü hiç değerlendirmiyoruz.Biz çıkıp Nba'deki 30 koça "Gasol'ü mü istersiniz takımınızda?",Yao'yu mu?" diye sorsak; hiç çekinmeden Yao cevabını vereceklerini düşünüyorum.Gasol iyi bir oyuncu olabilir fakat Yao'dan üstün olamaz.Yao şu lige girdiğinden beri nasıl ithamlar işitti,ne kadar dalgalar geçildi.Barkley'den tutun diğer kendini bilmez bazı eski Nba oyuncuları , onun bu ligde tutunmasının çok zor olduğunu alaylı tavırlar ile sıkça söylemişlerdir.Ancak o , birçok otorite tarafından daha Nba'deki 5. yılında -yani geride bıraktığımız sezonda -Nba'in en dominant pivotu olarak gösterilmeye başlanmıştı.Yao ile alay edenler nedense Yao'nun çıkardığı her başarılı performansın ardından televizyona çıkmaya dahi yüz bulamıyordu.Defalarca All-Star seçildi.(Çin halkı demeye başlamayın,son iki-üç yılında özellikle All-Star düzeyinde oynadı-yani mesele ilk beş çıkması değil,her türlü all-star olacaktı.-) Serbest atış çizgisinin gerisinde tecavüzümsü bir yüzde ile atmaya devam etti.Yine geride bıraktığımız sezon belki de sakatlanmasa Mvp yarışını ilk beşte falan bitirecekti.Sakatlık demişken kendisinin sakatlıklardan çektiği de zaten ayrı bir mesele.Son yıllarda pasörlüğünü geliştirdi ve daha aktif olmaya başladı.Orta mesafleri şutlarını zaten turnike olarak değerlendirmemiz mümkün.Blok konusunda müthiş zamanlanma kabiliyeti var.Olajuwon ile yaptığı kısa çalışmalar sonrası Dream , onda tek eksik olanın oyunda egemenlik kurma vasfı olduğunu belirtti.İşte bizi bekleyen senede de ;Dream ,Pat gibi isimlerin yetiştirdiği ve elinde iyice pişirdiği ,tavsiyeler sunduğu,kalitesine kalite eklediği bu adamın artık her takım için vazgeçilmez bir oyuncu olduğunu kabullenmek mecburiyetindeyiz.Özellikle pivotları ile -daha da genelleme yaparsak uzunları ile(Malone,Sampson(canım Ralph;D),Olajuwon,Ming gibi..) büyük bir safhaya erişen Houston 'ın bu oyuncularına bakıp da has duyup,önünde saygı ile eğilmek sizlere ve yine özellikle  roketler olarak bizlere düşen en büyük vazifedir.Lütfen bana Gasol ,Yao'nun üzerinde demeyin.
Walla Yao'nun önünde saygıyla eğilmem o gelsin benim önümde saygıyla eğilsin..Yao'yu da Olajuwon mertebesine koyman bence garip..Yazında katılmadığım noktalar var.
Benim için en önemli nokta;
Mesela bir Shaq her takımda oynar ama bir Yao her takımda oynayamaz..
Shaq her coachun sistemine uyar ama Yao her coachun sistemine uymaz..
(Shaq'ı kıyaslama olsun diye değil örnek vermek amacıyla yazdım.Yanlış yere çekilmesin.)

Yao diye ortalığı yıkıp geçiyorsunuz..Ama ben play-off'larda Yao'nun bir etkisini göremedim..
Esaslı bir etkiden bahsediyorum..Mesela Shaq ya da Duncan bu adamlar esaslı bir etki oluyor her play-off'da.
Hatta daha da uç bir örnek vereyim Ben Wallace..2004 Lakers serisi ve o play-off dönemi..
Anlatmaya çalıştığım şu;Ben burda Yao'yu bu adamlarla kıyaslamıyorum sadece şunu diyorum;
Yao denildiği zaman akıl almaz bir play-off performansı benim aklıma gelmiyor.Ama Duncan dendiğinde herkes bir hikaye yazar buraya.Ya da Shaq dendiğinde.
Yao elbette Rockets'da göze batacak..O boyla batmaması anormal kaçar..Uzun boyunun avantajını kullanabildiği kadar kullanıyor..Ama extra birşey yapmıyor..Yao büyüttüğünüz kadar extra bir adam olsaydı Utah'a karşı 7.maç öyle bitmezdi.
Yao, Rockets'a Utah'la oynanan 7.maçta lazım...Normal sezonda tutturduğu ortalamalrla değil.
Yao'nun da bir winner olduğunu düşünmüyorum..Ve çok fazla abartıldığı bir gerçek..Stern'in kapital nba projesinde 1.5 Milyar Çin nüfusunun elbette büyük yeri var..
Burda tutup Rockets'a sallamıyorum bunuda yanlış yere çekmeyelim..

Gasol'a gelince walla bende çok beğenmem haz etmem ama Gasol'da NBA'e gelen Avrupa'lılar için mihenk taşlarındandır.Saygı duyulması gerekir..Özellikle İspanyol oyuncular bugün Gasol'a duacıdır.Onun sayesinde bir kapı açıldı..

Çevrimdışı Knicks_Fan

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 13 Ağustos 2007, 12:45:11 »
Aktif oyuncular içinde kesinlikle Dirk ü tek geçerim. Efsaneler içidne ise her ne kadar bi zamanlar Ewing' in hastası olsamda, her zman 90 ların en iyi pivotu olarak Hakeem i seçerdim :) O yüzden Akiiiim dicem :)

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #61 : 21 Ağustos 2007, 16:46:23 »
Dirk tektir gerçekten tam bir liderdir

Yao için:

Walla Yao'nun önünde saygıyla eğilmem o gelsin benim önümde saygıyla eğilsin..Yao'yu da Olajuwon mertebesine koyman bence garip..Yazında katılmadığım noktalar var.
Benim için en önemli nokta;
Mesela bir Shaq her takımda oynar ama bir Yao her takımda oynayamaz..
Shaq her coachun sistemine uyar ama Yao her coachun sistemine uymaz..
(Shaq'ı kıyaslama olsun diye değil örnek vermek amacıyla yazdım.Yanlış yere çekilmesin.)

Yao diye ortalığı yıkıp geçiyorsunuz..Ama ben play-off'larda Yao'nun bir etkisini göremedim..
Esaslı bir etkiden bahsediyorum..Mesela Shaq ya da Duncan bu adamlar esaslı bir etki oluyor her play-off'da.
Hatta daha da uç bir örnek vereyim Ben Wallace..2004 Lakers serisi ve o play-off dönemi..
Anlatmaya çalıştığım şu;Ben burda Yao'yu bu adamlarla kıyaslamıyorum sadece şunu diyorum;
Yao denildiği zaman akıl almaz bir play-off performansı benim aklıma gelmiyor.Ama Duncan dendiğinde herkes bir hikaye yazar buraya.Ya da Shaq dendiğinde.
Yao elbette Rockets'da göze batacak..O boyla batmaması anormal kaçar..Uzun boyunun avantajını kullanabildiği kadar kullanıyor..Ama extra birşey yapmıyor..Yao büyüttüğünüz kadar extra bir adam olsaydı Utah'a karşı 7.maç öyle bitmezdi.
Yao, Rockets'a Utah'la oynanan 7.maçta lazım...Normal sezonda tutturduğu ortalamalrla değil.
Yao'nun da bir winner olduğunu düşünmüyorum..Ve çok fazla abartıldığı bir gerçek..Stern'in kapital nba projesinde 1.5 Milyar Çin nüfusunun elbette büyük yeri var..
Burda tutup Rockets'a sallamıyorum bunuda yanlış yere çekmeyelim..

Gasol'a gelince walla bende çok beğenmem haz etmem ama Gasol'da NBA'e gelen Avrupa'lılar için mihenk taşlarındandır.Saygı duyulması gerekir..Özellikle İspanyol oyuncular bugün Gasol'a duacıdır.Onun sayesinde bir kapı açıldı..
katılıyorum ve bu adama kaç amerikalı oy veriyor dersiniz sadece yao yao yao diye çinden milyonlarca oy geliyor Yao abatılıyor dönüp potaya top atıyor NBA 'in en iyi pivotu diyorlar gelsin shaq'ı bir final serisinde ezsinde öyle konuşalım

Adamın 226 cm boyu var bu boyla 7.maçta son iki kritk Memo'nun üçlüğünde alsaydı ribaund'u rox bir üst tura çıkasydı 3-4 ribaund u olduğu çok maç hatırlıyoru m ben

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 20 Aralık 2007, 22:43:28 »
AKTİF OYUNCULAR
1. Tim Duncan (Virgin Islands)
2. Steve Nash (Canada)
3. Manu Ginobili (Argentina)
4. Yao Ming (China)
5. Tony Parker
6. Dirk Nowitzki
7. Luol Deng (Sudan)
8. Pau Gasol (Spain)
9. Ben Gordon (born in London)
10. Leandro Barbosa (Brazil)

Nowitzki'yi çok geriye atmışlar.Biraz daha üst sıralarda olmalıydı.1 numara zaten herzaman belli Tim duncan.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 24 Ocak 2008, 12:08:40 »
Hakeem MJ sonrası an dominant ve istediğini o ar sahada alan oyuncu olarak bilinsede aynı zamanda sakin uslubu ve zarafeti ile bizleri büyüledi..Müslümanlığı ve Nijerya vatandaşlığını uzun süre sürdürmesi sebebi ile medya uzak dursada o kadar iyi idi ki hepimiz de yer etti..Gelmiş geçmiş en iyi Pivot hatta pota altı rüyası...
Tabiiki de Hakeem günümüzde ise
bilemiyorum.. hiçbiri çok üstün değil..

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 24 Ocak 2008, 19:38:04 »
Jordan manyaklığı bürümüş senin gözünü.

"Dominantlık" nedir dostum? Durdurulamamak,yüksek yüzdeyle,sürekli skor üretmek,sürekli oyunu yönlendirmek vs...

Bir kere bu oyunun doğası gereği,uzun oyuncular her zaman daha dominant olmuştur.Üstelik savunmada da kısaların yapamadığı katkılar sağlarlar (blok gibi,ribaund gibi,yardıma giderek hücum faul yapırma vs...) Hatta pota altında tüm ilgiyi üzerlerine çekerler ve kısa oyunculara dışarıda daha çok boşluk ve şut imkanı yaratırlar.

Sonuç olarak Hakeem,David Robinson,Shaq gibi oyuncular her daim daha dominant oldu ve bu durum bu şekilde sürmeye devam edecek. (Bknz. Dwight Howard)

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 24 Ocak 2008, 19:51:39 »
Jordan manyaklığı bürümüş senin gözünü.

"Dominantlık" nedir dostum? Durdurulamamak,yüksek yüzdeyle,sürekli skor üretmek,sürekli oyunu yönlendirmek vs...

Bir kere bu oyunun doğası gereği,uzun oyuncular her zaman daha dominant olmuştur.Üstelik savunmada da kısaların yapamadığı katkılar sağlarlar (blok gibi,ribaund gibi,yardıma giderek hücum faul yapırma vs...) Hatta pota altında tüm ilgiyi üzerlerine çekerler ve kısa oyunculara dışarıda daha çok boşluk ve şut imkanı yaratırlar.

Sonuç olarak Hakeem,David Robinson,Shaq gibi oyuncular her daim daha dominant oldu ve bu durum bu şekilde sürmeye devam edecek. (Bknz. Dwight Howard)
Senin gözünüde konuya ters düşmek bürümüş :D
Sen her atılan mesaja takılıp gidersen konunun bütünlüğünden, en son da sitenin ve bu oyunun bütünlüğünden uzak kalırsın....
Sakin ol.... Ben kendimden ve adamımdan eminim.....gerisi başkalarını ilgilendirir.......
:D

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 24 Ocak 2008, 19:58:00 »
Sen her atılan mesaja takılıp gidersen konunun bütünlüğünden, en son da sitenin ve bu oyunun bütünlüğünden uzak kalırsın....

Buradan şu sonuç çıkıyor o zaman : Bazı mesajlar laf olsun diye atılıyor ve hepsini ciddiye almak yanlış.Basketbol oyunu da bu site de gevşek ve lakayitliğe açık olgular.

Evet birimiz bütünlükten uzaklaşmış,o kesin

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 24 Ocak 2008, 20:03:25 »

Buradan şu sonuç çıkıyor o zaman : Bazı mesajlar laf olsun diye atılıyor ve hepsini ciddiye almak yanlış.Basketbol oyunu da bu site de gevşek ve lakayitliğe açık olgular.

Evet birimiz bütünlükten uzaklaşmış,o kesin
Her mesaj da ansiklopediye sokulacak cinsten de değil doğrusu..Birde her mesaj önemli diye de herkesin özgür fikir ve düşüncelerine konuya alakasız düşerek özel mesaj kullanmadan dalarsanda o işin anlamı olmaz....
Basketbol bu site gevşek tutulacak bir olgu olsa adı NBAtr olmaz bul lafı nereden çıkardın anlamak mümkün değil....Bu arada gerçekten sakin ol..BEn Isıah değilim.... :D Sende Stern :D

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 24 Ocak 2008, 20:13:17 »
Bunun nesine özel mesaj atayım?

Benim yorumumun konuyla alakası yok da,senin mesajında geçen şu kısımın ne alakası var :

Hakeem MJ sonrası an dominant ve istediğini o ar sahada alan oyuncu olarak bilinsede

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 24 Ocak 2008, 20:17:29 »
Bunun nesine özel mesaj atayım?

Benim yorumumun konuyla alakası yok da,senin mesajında geçen şu kısımın ne alakası var :

Hakeem MJ sonrası an dominant ve istediğini o ar sahada alan oyuncu olarak bilinsede

Ben şunu demek istemişti 90 larda MJ in almadığı 2 şampiyonluğu alan ve alınmayan 2 Paly-Off MVP liğini alan adam olduğu için...ve Rahat, üstün oyun tavrı yüzünden böyle bir açılış repliği seçmiştim....Ama sen güzelim bir çınar ağacına bile sadece iri bir kazık diyebilen(örnek) bir hale dönmüşsün :D

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 24 Ocak 2008, 20:29:29 »
Ben şunu demek istemişti 90 larda MJ in almadığı 2 şampiyonluğu alan ve alınmayan 2 Paly-Off MVP liğini alan adam olduğu için...ve Rahat, üstün oyun tavrı yüzünden böyle bir açılış repliği seçmiştim....Ama sen güzelim bir çınar ağacına bile sadece iri bir kazık diyebilen(örnek) bir hale dönmüşsün :D

İlk söylediğinin kendi içnde tutarlılığı mevcut."Dominant" kelimesini,"Jordan'dan sonra en başarılı olan" mansında kullandıysan haklısın.Zaten rakamlar ortada.

Lakin halusinasyonların var.Ben ne Hakeem'e ne de Jordan'a kazık - mazık demedim.Nerenden çıkardın hiç anlamadım.

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • I Belivie,I Can Fly
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 24 Ocak 2008, 20:35:38 »

İlk söylediğinin kendi içnde tutarlılığı mevcut."Dominant" kelimesini,"Jordan'dan sonra en başarılı olan" mansında kullandıysan haklısın.Zaten rakamlar ortada.

Lakin halusinasyonların var.Ben ne Hakeem'e ne de Jordan'a kazık - mazık demedim.Nerenden çıkardın hiç anlamadım.
Teşekkürler..evet kazık olayındada biraz negatif olduğunu düşünmüştüm..Ama sanırım biraz yanılmışım..Pardon..Ama çok gerginsin be abi..Yapma ..

Çevrimdışı Alexi Utkan

• Magic Alexi
  • Starter
  • yenı olan her şey daha güzeldır
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 31 Ocak 2008, 17:31:06 »
Bi kere ginobili takımının lideri mi hayır ama nowitzki takımın lideri ayrıca ülke basketindede nowitzkisiz alman takımı bi hiç ancak bnce arjantin ginobilisiz fena degil ayrıca ben barbosa'nın  mehmet weya hidayet daha ii oldogunu düşünmuyorum mehmet all-star oldu ama barbosa olamadı ayrıca kesinlikle rodman'ın daha üst sırada olması gerekiyo.

Çevrimdışı Can Durmuşoğlu 13

• NBA Oyuncusu
  • *
  • İki takım tutuyorum napıcaz?LALakers,BostonCeltics
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 31 Ocak 2008, 23:08:40 »
Hahahaha okuyunca gülmekten öldüm,koptum bittim.
11. Dennis Rodman (Mars)

Onada bu yakışır zaten ;D

Çevrimdışı ibo_6230

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 15 Mart 2008, 17:56:07 »
tim duncan
nash
dirk
gasol
hido