Gönderen Konu: Turu Rahat Geçtik  (Okunma sayısı 4447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Turu Rahat Geçtik
« : 05 Eylül 2010, 23:17:28 »
Çeyrek finale girme maçında Türkiye, Fransa'yla karşılaştı.Maçı baştan sona üstün götüren temsilcilerimiz herhangi bir sürprize izin vermedi ve sahadan  95-77 galip ayrılarak çeyrek finalde Slovenya'nın rakibi oldu.

Maça Hidayet'in üçlük isabetleriyle etkili başlayan taraf milli takımımız oldu.Ancak kısa süre içinde toparlanan Fransa bulduğu basketlerle farkı belli bir noktaya çevirmeyi başardı ve ilk çeyreğin bir bölümü bu şekilde gitti.İlk çeyreğin bitimine 1 dakika kala Ender Arslan'ın attığı turnikeye karşı Alain'le serbest atış bulmayı başaran Fransa bunların 1'ini değerlendirince ilk çeyreğin sonucu Türkiye lehine 19-14 oldu.

İkinci çeyreğe oldukça etkili başlayan millilerimiz Ender Arslan'ın kaydettiği üçlük isabetiyle skoru 26-16'ya getirmeyi başardı.Ardından toparlanmaya çalışan Fransa bulduğu sayılar ve Gelabale'nin kullandığı 2 serbest atışı da sayıya çevirmesi sonucu farkı 6'ya indirmeyi başardı.Bu bölümde Hidayet sazı eline aldı ve yaptığı asistler ve sayılarıyla milli takımı ateşleyen isim oldu.Savunmada da rakibini boğmaya başlayan millilerimiz ilk yarıyı 43-28 önde kapadı.

3. çeyrek Hidayet'in attığı üçlüklerle Türkiye adına oldukça iyi başladı.Rakibe ilk 3 dakika boyunca sayı attırmayan millilerimiz savunmada agresif bir oyun ortaya koydu.Yıldızımız Hido bu çeyrek boyunca olağanüstü bir performans sergiledi, gerek asistleri ve gerek attığı sayılarla rakibin direncini kıran Hidayet önderliğinde harika bir çeyrek geçiren millilerimiz Ömer Onan'ın kaçırdığı toğu Ömer Aşık'ın tamamlaması sonucu son çeyreğe 71-45'lik oldukça rahat bir skorla girmeyi başardı.Ancak Kerem Tunçeri'nin sakatlanması milli takımımız adına bu çeyrekte gelişen tek olumsuz gelişme oldu.

Son çeyreğe yedek ağırlıklı bir kadroyla giren Türkiye ilk dakikaları Fransa'nın baskılı savunmasıyla etkisiz bir oyunla geçti.Fakat bu sefer Sinan Güler'in oynadığı domine oyunun ardından Cenk Akyol'un bitime 6 dakika kala çaldığı topu turnikeyle tamamlaması rakibe molayı aldırdı.Bu moladan sonra Sinan dizginleri tamamen eline aldı ve attığı peş peşe sayılarla taraftarları coşturarak farkı da korumayı başardı.Bitime de 2.05 dakika kala oyundan alınan Sinan alkışlarla benche geldi.Türkiye oynadığı etkili basketbolla maçı 95-77 gibi farklı bir skorla kazanmayı bildi.

Hidayet Türkoğlu 20 sayı 4 ribaund 3 asist ve Sinan Güler 17 sayı 3 asistle günün yıldızları oldular.Ömer Aşık 10 sayı 5 ribaund yaparken Ender Arslan, Oğuz Savaş ve Ersan İlyasova 9 sayıyla oynadılar.

Fransa'da 21 sayı 5 ribaund 4 asistle oynayan Boris Diaw sahanın en skoreri oldu ancak takımını çeyrek finale götüremedi.Nando De Colo 15 sayı 3 ribaund ve Nicolas Batum 11 sayıyla oynadı.

"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı ikbalyildirim

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Turu Rahat Geçtik
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2010, 23:20:50 »
Yorulmadık,kasmadık,sıkmadık güzel bir galibiyet aldık.Sırada ki hedef Slovenya.Hadi hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı tunsartr

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 23:37:39 »
Slovenya'yı bu kadar rahat geçemeyiz gibime geliyor ancak geçeceğimize inanıyorum takımımız çok iyi durumda Kerem Tunçeri'nin umarım önemli bir sakatlığı yoktur..
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
                                  Hz. Mevlana

BEN GERi DöNENE KADAR FORUMA İYİ BAKIN HELE :) İNŞALLAH DÖNDÜĞÜMDE HERKES YERLİ YERİNDE OLUR HEPİNİZE SELAMLAR İYİ FORUMLAR...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2010, 02:00:15 »
Kerem olursa ben de kesin geçeceğimize inanıyorum.Hidayet o maçta da böyle oynarsa zaten çok zor olur yenilmemiz..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2010, 10:18:48 »
Hido ve Kerem tamam ama Sinan ın performansı biraz gölgede kaldı bece oda çok önemli katkı yaptı. Slovenya maçı için ilk 5 in ful havaya girerse kenardanda iyi bir performans gelirse bence maç 108-61 biter  :-)

The legend in the area

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2010, 17:14:41 »
bence Ersanın son maçtaki performansı değil belki... ama genel olarak Ersan'da takıma çok katkıda bulundu bence.sırada Slovenya bakalım o ne olacak umarım böyle gider ve Final oynarız.

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2010, 18:40:58 »
bence Ersanın son maçtaki performansı değil belki... ama genel olarak Ersan'da takıma çok katkıda bulundu bence.sırada Slovenya bakalım o ne olacak umarım böyle gider ve Final oynarız.
zaten bende Ersan ın son maçtaki performansından bahsediyorum :)

The legend in the area

Çevrimdışı tunsartr

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2010, 00:20:42 »
Bence Sinan'ın performansı ooon numaraydı helal olsun..
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
                                  Hz. Mevlana

BEN GERi DöNENE KADAR FORUMA İYİ BAKIN HELE :) İNŞALLAH DÖNDÜĞÜMDE HERKES YERLİ YERİNDE OLUR HEPİNİZE SELAMLAR İYİ FORUMLAR...

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2010, 10:43:30 »

Aslında ilk mesajımı ben bu konuya genel bir mesaj olarak fikrimi söylemek için yazmıştım...Ama açıklayayım yinede:) bir oyuncuyu genel olarak analiz etmek gerekir...çünkü basketbolda iyi her zaman iyi (efsane basketçiler hariç) olamıyor genelde malesef...birde bizim milli takımımız iyiyse çok iyi kötüyse de çok kötü oynuyor:( çok istikrarlı değiliz bunun sebebi de oyuncularımızın biraz istikrarsız oluşundan kaynaklı...ama bütüne baktığımızda Ersan ve diğer oyuncular çok emek harcadılar ve harcıyorlar.Benim anlatmak istediğim bu:)

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2010, 11:20:57 »

Aslında ilk mesajımı ben bu konuya genel bir mesaj olarak fikrimi söylemek için yazmıştım...Ama açıklayayım yinede:) bir oyuncuyu genel olarak analiz etmek gerekir...çünkü basketbolda iyi her zaman iyi (efsane basketçiler hariç) olamıyor genelde malesef...birde bizim milli takımımız iyiyse çok iyi kötüyse de çok kötü oynuyor:( çok istikrarlı değiliz bunun sebebi de oyuncularımızın biraz istikrarsız oluşundan kaynaklı...ama bütüne baktığımızda Ersan ve diğer oyuncular çok emek harcadılar ve harcıyorlar.Benim anlatmak istediğim bu:)
Aslında çok farklı şeylerden bahsetmiyoruz ama kısaca bütün oyuncuların iyi oynaması bizim maçı kazanmamızı sağlar :)

The legend in the area

Çevrimdışı burjoo

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2010, 14:21:07 »

Aslında çok farklı şeylerden bahsetmiyoruz ama kısaca bütün oyuncuların iyi oynaması bizim maçı kazanmamızı sağlar :)

evet haklısın:)umarım kazanırız...