2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

NBA 2K13'ten Notlar #1

NbaTr.Com - Perembe, 04 Ekim 2012
Yazarlarmzdan Görkem Çolak, 'NBA 2K13'ten Notlar #1' balkl yazs ile karnzda;

 

NBA 2K13'ten Notlar #1

2K Sports'un beklenen oyunu NBA 2K13 nihayet piyasaya çkt. Oyunu bekleyen merakl kalabalktaki biri olan ben de ilk oynaymn ardndan oyunu beenenler arasndaym. te oyunun gösteri maçndan ve yeniliklerinden  notlar;


 Oyunun giriinde bizi karlayan ünlü rapçi ve Brooklyn Nets'in de sahibi olan Jay-Z'nin intro videosu bana göre geçen yla nazaran daha etkileyici olmu. Bunun dnda oyunda kullanlan enerjik tema da bizlere daha keyifli bir oyun sunuyor.

 NBA 2K13 Oyun içi Görüntü


 Oyunun animasyonlar, yapmclarn oyunun çkmadan önceki tantm videolarnda bahsettikleri kadar varm cidden. Benim oyunun içinde en çok beendiim eylerden biri de animasyonlar oldu. Maça girite iki takmn mücadelesine Jay-Z'nin konserinden kesitlerinin de eklenmesi isabetli bir yenilik olmu. Bu yl ar sklmadkça maçn bandaki ve daha birçok animasyonu izlemeden geçemeyeceiz gibi duruyor.


► Maça gelecek olursak, ilk olarak açtm Miami Heat vs. OKC Thunder mücadelesinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki 2K Sports'un yapt en doru ilerden biri olan atakta oyun kurmadan say bulamamak kural bu yl da biraz daha gelimi ve oynanabilirlik olarak kat kat yukarya çkartm oyunu. Bunun dnda oyuncularn bireysel olarak içeriye penetre edip zor turnikelerden isabet bulmalar da 2K13'le birlikte gelen güzel yeniliklerden. 


 Miami Heat için bir dipnot; 2K12'de hücumlar için çok da faydal olamayan Chris Bosh'un pivot özelliklerinin biraz daha gelitirilmesi gerçekçilik bakmndan güzel olmu. Bu ylki oyunda Bosh' sadece ut atarken deil, içeri dalp post-up says bulurken de görüyoruz.


 Bu yl tema için sary kullanmasnn yan sra 2K Sports'un yapt bir aklllk da maçta oyunu durdurduumuz zaman çkan ara menüde sa ve üst tarafta çkan maçn skoru, oyunculardan birinin istatistikleri gibi istatistikleri görmemize yarayan bir tablo eklemeleri. Çtay baya yükseltmiler bu oyunda.

 NBA 2K13 / Oyunun ara menüsünden bir görüntü.
NBA 2K13 / Oyunun ara menüsünden bir görüntü.

 Oyunda skor tabelas tasarm deitirilmi ve görünümü daha güzel bir skorbord eklenmi. Yama yüklemeye pek ihtiyaç brakacaa benzemiyor.


 Miami gibi birçok utörü bir arada barndran takmlarda ataklarda denenen üçlüklerin iki veya üçünden birinin isabetli olabilmesi oyunda takmlar aras adaleti salyor bir bakma. Tabii oyunun isabet ayarlaryla oynamazsanz.


►Hzl hücumlarda topun dolatrlmas bakmndan bir sknt da söz konusu. Herkes pota altna girince ve takmn utörleri dardaki yerini alncaya kadar rakip savunma yerleince ani bir üçlüü yollamak bir hayli zor oluyor.  


► Serbest at çizgisinde atn kalitesinin geçen ylki oyunun aksine yüzdelik ifadenin yerine harflerle deerlendirilmesi çok bir fark oluturmasa da ilginç olmu.


2K'nn yeni oyunu hakknda birkaç nottan oluan bir yazyla size yenilikleri anlatmaya çabaladm. My Player, Association modu gibi modlar da ele alan bir yaz yazma ihtimalim var. Takipte kaln...

Görkem Çolak / Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr

lgili Dier Haberler
Yorumlar (1)Add Comment
...
Yorumu Yazan tuncay, 05 Ekim 2012, 08:01:17
Oyun aslında 2k12'nin makyajlanmış ve az biraz üzerinde oynanmış hali. Şahsi fikrim şudur ki 2k13'ü beğenenler aslında bir süredir veya uzun zamandır 2k12 oynamayanlardır. Çünkü ancak 2k12'yi unuttuğunuzda beğeni ile ilgili bir yorum yapabilirsiniz zira 2k13 bence kesinlikle bir facia... Oyunun p'ine dokunulmamış my player neredeyse hiç değişmemiş oyuna giriş müziklerinden tutun my player'in konuşmasına yüzüne kadar her detay aynı. Eklenen birkaç şeyi ben yenilik saymıyorum. Herkesin görüşüne saygı duyarım ama her durumda yeni oyun fiyaskodur...

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

Kimler Online

Son 10 dakikada 1 misafir Aktif

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle