2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

All Star Değerlendirmesi

NbaTr.Com - Pazartesi, 04 Şubat 2008

Kemal Erdem: Kaan gündeme damgasını vuran olay hiç kuşku yok ki All Star seçimleri oldu. Önce istersen All Star ilk 5'lerinden başlayalım. Doğu takımı 5'i için ne diyeceksin. İlk 5'de ki isimler;Kevin Kevin Garnett, LeBron James, Dwight Howard, Dwyane Wade, Jason Kidd.

Kaan Mert: Geçen hafta da konuştuk şu listenin ilk üç oyuncusu için denecek laf yok bence,bu sene fazlasıyla hakettiler ki halk da onları bu organizasyonda görmek istediğini oylarıyla belli etti. Son iki isme bakacak olursak Dwyane ve Kidd biraz da popülariteleri ile buradalar. Takımlarının durumu ortada pek hakedecek durum da da dğeilelr bu onuru ancak halk oylaması sonucu belli oluyor bu ilk beşler . Yao'yu bu konuda örnekleyebiliriz en basitinden. Şu son iki-üç sene oynadığı oyunla All-Star olmayı hak etmiş olsa da daha önceleri tamamiyle Çin halkı tarafından oraya gidiyordu.

Kemal Erdem:
Batı'nın 5'in de ise zaten Tim Duncan, Carmelo Anthony, Yao Ming, Kobe Bryant, Allen Iversongibi isimler var. Yao'yu söyledin ki bende katılıyorum.Çin destekli. Batı da Yao harici şu olmasaydı dediğin biri var mı?

Kaan Mert: Tamam haketmedi dedik ama bu bu sene için değildi ama bu sene de öyle aman aman bir performans sergilediği yok bence. Houston grubunda yokları oynuyor adeta . Camby yada Kaman olabilirdi onun yerine bu sene pek göze batmasalar da takımları için inanılmaz bir özveri ile mücadele ediyor bu iki isim.

Kemal Erdem:
Çok tartışıldığı için soruyorum ki hemen fikrimi söyleyeyim bence %100 hak etti. Allen Iverson'dan bahsediyorum. Orda olması bana göre doğal olan. Ama eleştirenlere de var. Bu konu hakkında kısaca ne diyeceksin?

Kaan Mert:
Allen Iverson için hak etmedi diyenler şu Melo'Nun sakatlığından sonraki performanslarına bir baksınlar.Carmelo ile topları paylaşmayı hiç bir zaman sorun etmiyor Iverson ve buna rağmen All-Star seviyesinde oynamayı sürdürüyor.Bu sene grupları eskisi gibi zayıf değil Utah keza Portland onları bir hayli zorluyor ancak hala zirve yarışındalar bunun da nedenlerinden biri Ivy.Bence de haketti.

Kemal Erdem: Sana katılıyorum ki gerçekten inanılmaz haksızlığa uğramaya başladı Iverson. Kariyerinin belki de en paylaşımcı en olgun dönemlerini yaşıyor. Oyun içersinde tam bir lider. İnsanlarda sanırım bir Iverson takıntısı olmaya başladı. Zamanın da Kobe'yi yapmışlardı. Şimdi ise moda Ivy gibi.

Kaan Mert: Tabi canım bu her zaman böyle zaten superstarlar bencildir havası yaratılmış bir şekilde yada o düşünce yer etmiş akıllarda değiştirilemiyor. Kobe de Iverson da bu sene belkide en olgun senelerini yaşıyorlar ve bu da takımlarına pozitif yönde yansımış durumda .

Kemal Erdem:
Bir de James'i hoş görüp bu tip oyuncuları yerden yere vurmakta kariyerlere saygısızlık oluyor gibi.

Kaan Mert:
Ya ben her zaman bu oyuncu karşılaştırma işlerine karşı olan biriyim.James iyiymiş de Kobe onun yanına yaklaşamazmış bile falan bunlar uydurma,hikaye.James elbette çok iyi oynuyor bu sezon özellikle 25 Aralık'tan sonra takım müthiş bir ivme yakaladı ortalamaları da gayet iyi ancak onun oyununu bir şekilde diğerlerinin üstünde gösterilmeye çalışılması gerçekten büyük saygısızlık.

Kemal Erdem: James'in yaptıklarını Kobe yaptığı zaman bencilin önde gideni damgası da yiyor bu da garip. Neyse geçelim asıl mevzu ya Kaan. All Star yedekleri hakkında konuşalım ki önce Hidayet'den başlayalım. Sonra diğerlerini daha rahat konuşuruz.

Kaan Mert: Hedo bu sezon bambaşka oynuyor.NBA'de bunca yıl sıradan bir oyuncu olarak oynayan Hedo basketbol kariyerinin en iyi senesini geçiriyor ve All-Star gibi oynuyor.Orlando Magic bu sene Doğu'nun zirvesine oynar bir konumdaysa bunu Howard'ın performansına yada Lewis'in kontratına değil Hedo'nun duruşuna,tecrübesine,performansına borçlular.Tabi Van Gundy'de onu çok değiştirdii içindeki canavarı dışarı çıkardı adeta.Şimdi her maç patlamaya hazır bir bomda Hedo ve All-Star'ı da gerçekten hak etmişti. Seçilip seçilmemesi tartışılır ancak böyle oynamaya devam ederse seneye All-Star'a kafadan seçilir bence. Şu konumda bile olası bir sakatlıkta ilk çağırılacak isim Hedo oraya .

Kemal Erdem:
Sence Hedo konusunda NbaTr'de bildiğin gibi inanılmaz tepkiler geldi All Star'a seçilemedi diye bunların temel nedeni duygusallık mı yoksa bu sefer mantık açısından da haklı bir tepki mi? Ya da ben sana şöyle sorayım adı Hidayet değil de John olsa bu kadar tepki olur muydu?

Kaan Mert:
Türkiye'de olmazdı elbet bu kadar tepki ancak Hedo'nun seçilmemesinin Amerika'da bile yankıları oldu. Hedo'nun şu performansına bakıp hak etmedi kardeşim olmayı diyen çıkmazdı zaten.NbaTr sayfalarında da bu denli inanılmaz tepkilerin nedeni ise biraz duygusallık.Tamam seçilmedi ama sadece o mağdur olmadı bu konuda bi Baron Davis'in seçilmemesine bu kadar tepki gelmedi.Mantıklı elbette ama içinde fazlasıyla duygusallık var tepkilerin.

Kemal Erdem:
Birden aklıma geldi Hedo'ya olan bu desteği görünce. Mehmet Okur'a karşı neden Türkiye'de garip bir antipati var sence? Memo All Star oldu diye nerdeyse bunu ucuzlaştırmaya kadar götüren ucuz düşünceler var. Ki kimse kusura da bakmasın yani. Mehmet konusunda garip bir tavır var.

Kaan Mert: Mehmet Okur'a karşı antipatinin nedeni şu 2006 yazındaki Milli Takım olayındandır bence.Milli Takım'a gelmeyen Memo bir şekilde o sene inanılmaz işler çıakrttı ve All-Star olma başarısı yakaladı ancak tabi bir kesimin aklı hala yaz aylarındaki olaylarda kalınca durum buralara kadar geldi.

Kemal Erdem: O da bana göre saçma bir düşünce ki Memo'ya büyük haksızlık yapıldı o konuda da. Hayır insanlar Memo'nun formu düşünce de nerdeyse seviniyorlar. Belli bir eksim tabi. Sonuçta Mehmet de Türk Evladı.

Kaan Mert: İşte o kesimin kafası basketbolda falan değil saçmalıyorlar fazla takmamak lazım.Memo NBA'de şampiyonluk yaşamış ve All-Star seviyesine kadar yükselmiş biri burda onu alkışlamak yerine yuhalayanlar nasıl bir düşünceye sahip bu konuda anlamak zor.

Kemal Erdem: Gelelim tekrar All Star yedeklerine. Yani benim aklımın almadığı bir olay var. Carter ve T-Mac konusu. Bu adamları All Star'da görmek isteyenler bir de tutup Hamilton'dan, Butler'a kadar bu sene muazzam oynayan adamları eleştiriyor. T-Mac sezonun ilk maçları oynadı en son Aralık ayında Detroit maçında bir sakatlandı o gün bugün dür ortalarda yok. Carter'ın ve Nets'in de hali ortada. Bir tek Shaq olayı istisna olur. Zira Shaq taraflı tarafsız herkesin büyüklüğünü kabul ettiği bir oyuncu artı Shaq'ın şov olayı çok farklı.

Kaan Mert: Saçma bir düşünce daha All-Star'ın show olduğunu ve Carter&T-Mac gibi isimlerin burada olacağını vurgulayanlar aynı anda show basketbolu ile uzaktan yakından alakası olmayan Hedo'nun seçilmemesine yırtınıyorlar.All-Star'a bu sezon gerçekten hak eden oyuncular seçildi bunu kimse çıkıp inkar edemez.Carter'ın da bu sezon hali ortada Nets'den illa bir oyuncu seçilecekseydi Jefferson ne güne duruyor. T-Mac zaten açıkladı All-Star'da olamayacağını haftalar önce,oyuncu fanları da tutmuş yaygara yapıyor T-Mac de olmalı diye.Komik yani. Shaq olayı ise bence de farklı gerçekten o All-Star'a renk katan bir sima.Bu sene hak etmedi ki bunu kendisi de kabullendi. Seçilsem bile oynamazdım hakedene devrederdim dedi ve büyüklüğünü ibr kez dah gösterdi. Shaq yine saha kenarında show'unu yapar eksik kalmaz.

Kemal Erdem: Pat Riley'nin sene başından beri yaptığı en doğru açıklama bence Shaq için ek kontejyan açılmasını söylemesi. Bunu neden söylüyorum çünkü Shaq'a kimse itiraz edemez. Ama Carter ve T-Mac'e itirazı olur herkesin. Herkes Shaq olamaz. Şovsa alası Shaq'da vardır. Herkese de Shaq muamelesi yapılamaz. Küfür gibi birşey olur bu.

Kaan Mert: Riley bu sezon için en mantıklı açıklamasını yaptı ek kontejyan isteyeceğim diyerek.Kimsenin de itirazı olmaz yani,oynayacağı da en fazla 10 dakika bir şey olur kimsenin süresini çalmaz.Ben isterim şahsen böyle bir durumun gerçekleşmesini bakalım neler olacak.

Kemal Erdem: Sence bu sene All Star maçını kim kazanır?

Kaan Mert: Hani teknik taktik bir yorumu osla bu işin neyse de zor be bunun tahminini yapmak. Ben her zaman bu organizasyonda Doğu'yu tuttum Batı kazansa da maçın zevkini çıkardım her zaman.Ben kimin kazanacağını fazla önemsemiyorum güzel bir gece yaşatsınlar bize malum her zaman olan bir organizasyon değil.

Kemal Erdem:
Benim de gönlüm Doğu'dan yana. Her sene Doğu'dan yana olmuştur. Ancak korkum şu sence LeBron James neler yapar? Yine bize eziyet eder mi? Yoksa bu sefer tırnaklarının yanında egosunu da yer mi?

Kaan Mert: LeBron 2006'daki maçı katletmişti deyim yerindeyse ancak artık bu tip deliliklere kalkışacağını sanmıyorum. MVP ödülünü istedi aldı oldukça da tepki gördü ama engelleyemedi herhalde kendini o sıra.Bu sene artık işin show kısmına katkı yapar geçen sene de rezi letmek adına bir işe kalkışmadı zaten. Sanmıyorum öyle bir maç çıkartacağını James'in.

Kemal Erdem:
Bu konularda herkes Wade olamıyor tabi.

Kaan Mert: Yani onun kanıtlamak istediği bir durum yok kimseye. Sadece işini yapıyor,basketbolunu oynuyor.Wade hakkında elbette eleştriler gelir ama LeBron sınırları zorladı artık bir daha yapmaz dediğim gibi.

Kemal Erdem:
Umarım dediğin gibi olur Kaan. Bu haftanın da sonuna geldik. Bitirmeden önce söyleyeceğin bir şeyler var mı?

Kaan Mert: Sadece beklentilerin karşılanacağı bir hafta sonu olsun diyorum All-Star hafta sonu. Yaklaşık 2 hafta var ve inşallah bir sakatlık olur da Hedo seçilir diyorum : )

Kemal Erdem: Bende umarım basketbolseverler'in keyif alacağı güzel bir şölen olur diyerek bu haftaki sohbeti de böyleyece noktalıyorum. 

Yorumlar (9)Add Comment
...
Yorumu Yazan hedo hayranı, 15 Şubat 2008, 22:31:30
Bence Hido bu sene All Starı tamamen haketti.Sonucta All Star show oyunu ve bu Cartersız olmaz ama All Starda oynamayı hakedecek , kişiler vardı.batıda barona ck haksızlık yapıldı bence.bu sene All Star biraz sıkıntılı geçecek
...
Yorumu Yazan Kaan Mert Kayrak, 08 Şubat 2008, 18:33:41
Dünyada milyonlarca kişi tarafından izleniyor All-Star.Sen bu sene izleme bir şey kaybetmezsin.Belki seneye seçilir Carter'ın o zaman izlersin.Show görmek isteyenlerde 2009'a kadar sirke falan gitsin eğlenirler.
...
Yorumu Yazan SEYİR, 07 Şubat 2008, 23:30:22
abi bu carterı almayanlara yazık olsun t-mac saq carter sız allstar mı ızlenır yemın olsun bırakın bu ısı
...
Yorumu Yazan SEYİR, 07 Şubat 2008, 23:28:44
arkadaslar cater yoksa allstar bıle ızlenmez
...
Yorumu Yazan classmusty, 06 Şubat 2008, 14:54:24
ewet orlando nun doğuda 3. olmasında en büyük katkısı( howard la birlikte)oyuncu amele.ismini amele kelimesiyle teleffuz etmek istemiyorum.siz anladınız
...
Yorumu Yazan Kaan Mert Kayrak, 06 Şubat 2008, 03:39:20
Hedo desen Hedo'da amale sınıfına girer.Tamam almayalım bu kadroları baştran aşağı değiştirelim sırf show için.All-Star bir döül asıl siz saçmalamayın o sezon en iyi oynayan 24 oyuncuya verilen bir armağan.Carter ne yaptı bu sezon biriniz çıkıp anlatsın bana adam akıllı tamam All-Star olsun yanılmışım derim.
...
Yorumu Yazan badboy, 05 Şubat 2008, 16:06:09
ya allah aşkına bırakın bu işleri ya shaq tamam ama tmac carter barona gelince yok ha bu adamlar allstar olmadan allstar mı izlenir göreceksiniz reytingler çok büyük düşecek şu amele yedekler mi bize basketbol şöleni izletcek all star şov gösteri bunlardır ticari bi olaydır öle amele adamları mı izleyecez rip hamilton mu smaç basacak joe johnson mu ben zevk almak istiyorum ve dünyada çoğu kişi de böle istiyo çünkü allstar şov oyunudur bu gidişle bi kaç sene sonra allstarın tadı kalmayacak ben şahsen kalkmayacam nie kalkacam ki gecenin o saatinde
...
Yorumu Yazan classmusty, 05 Şubat 2008, 10:29:07
ben hidoya duygusallıkla falan bakmıyorum bugun triple doublede yaptı washıngtonun hali ortada galibiyet yuzdesi yarı yarıya doğu gibi kolay yerde nerdeyse sonlarda.buna bu takım dan 2 tane allstar cıktı.butler jamison diecek laf yok performansları iyi ama.madem west-hamilton-billups takım performansından alltar oluosa hatta boron davis olamıosa batıdaki takımlar cok güçlü olduğu için e o zaman oyun kurucusu olmayan doğuda 3. olan ve takımın lider oyuncusu hido seçilmemesi haksızlıkır.batıda aynı haksızlık barona yapılmıstır.adamın istatislikleri ortada ve playoff sanslarıda oldukça yuksek.ben aynı şekilde baron nie seçilmedi die kafayı yiyiyorum
...
Yorumu Yazan Tugay Pektaş, 05 Şubat 2008, 01:13:52
Şöyle doğunun ilk beşi ile başlamak istiyorum.Howard,Lebron,Garnett için diyecek bir şey yok bir şey demeye kalkan dili tutulur kalır.Wade ve Kidd olayına gelince gerçekten populerliğiyle burdalar.Doguda oylamada Arenas'ta devre dışı kalınca oylar bu oyuncular odaklandı..

Batının ilk beşi ise tamamen hakedenlerle dolu.Carmelo,İvvy,Duncan,Yao..Şöyle bakarsak en göze batan iki isim var;Yao,İverson.Yao olayı zaten değişemez bir gerçek.Büyük bir çılgınlı var Çin'de.İverson'a gelince ona laf söyleyenler önce şapkasını önüne koyup düşünsünler.Ayıptır yani..Ligin elit skor opsiyonlarındanken bu tartışma saçma.Eskisi gibi smaç falan yapamasada hala eskisi gibi lider..

James 2006 senesinde gerçekten maçı egolarına ağilet etti ve maçı berbat hale getirdi.Bu senede büyük bir patlama yaptı.Müthiş bir durumda.

Hidayet kesinlikle All-Starı hakketi ama...Aması doğunun karışıklığı oldu.Doğu bu kadar karışık bir durumdayken özellikle forvet pozisyonunda,seçilmesi birazz zordu.Ben bile bazen kendimi kaybediyorum ve duygusallığıma kapılıp nba yönetimine lanetler okuyorama sağlıklı düşününce Baron'un bile seçilmediğini düşünürsek Hedo'nunda olağan bir şey olduğunu anlıyorum.All-Star'da adının bile geçmesi bizim için süper bir duygu.Hatta abartıyım...Nba.com'da "Kimler All-Star dışı Kaldı" sorusun resminin Hidayet olması beni çok duygulandırdı.

Mehmet'e karşı geçen seneye kadar bir antipati vardı.Ancak geçen sene ortaya koyduğu performas herkese cevap niteliğindeydi.Sonuç olarak,İkiside bizim oyuncumuz hatta Zaza'da.

YEdeklere gelince bu sene çoğunlukla hakedenlerin seçildiği bir All-Star seçimleri oldu.T-Mac ve VC seçilmedi bence olması gerekn buydu.Ancak Shaq konusuna gelince...Elbette bende isterim Shaq böyle oranizasyonlarda olsun..Ama şu durumda All-Star seçilip başkalarının hakkını yiyecekse ben duygularımı geri çekerim...Eğer ayrı bir kontenjan yaratılıp hak yenmeden bu iş olursa ben çok ama çok mutlu olurum...West'e gelen eleştiriler var..Bana göre West çok olağandı.Hatta seçimlerden önce bir kaç kişiyle paylaştım...Batı'da iyi bir durumda hornets.West'e nusene herşeyi yapıyot,Ribaunt,sayı,savunma bence takımın yerinide düşünecek olursak haketti..

All-Star maçının kim kazandığı düşünmem çünkü show'dan zevk almaya bakarım...Ancak bu sene ilk kez 3 tane oyuncusu olucağını düşünürsek ,Bu sene batı alıcak gibi içimde bir tez oluştu.Ancak dediğim gibi bunu ne kadar bilgin olursa olsun bilmek zor.Sadece tahmin öne sürülür.

KEyifle okudum.Ellerinize sağlık..
Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle