2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Gündeme Ve All Star'a Bakış

NbaTr.Com - Pazar, 27 Ocak 2008
Kemal Erdem: Kaan uzun bir aradan sonra tekrar beraberiz. Bu süreç içersinde Miami'nin 15 maçlık mağlubiyet serisi oldu ki dün gece buna son verdiler. Burdan başlayalım istedim neler söyleyeceksin?

Kaan Mert: Ne söyleyebilirim ki . Yeterince dipteyiz zaten çıkış yolu da bulunamıyor baştakiler yüzünden . Aslında bu çoğul anlamı kullanmayacaktım ama nesye benim baştaki sözünde kimi kastettiğim anlaşılmıştır herhalde . Kaybeden bir takım olduk çıktık bu iki yılda değişen ne bir iki oyuncu diyecekseniz saçma derim . Değişen bir şey yok ama sorunlar olduğu kesin . Başa baş onadığımız bir çok maçı son  çeyrekteki - harika - performansla ikram ettik . Senin deyiminle Looser bir takım olduk çıktık . Bundan da kurtulamayacağız böyle giderse ..

Kemal Erdem
: Yalnız benim burada takıldığım nokta şu. Senin Riley'i artık istemediğini de biliyorum fakat bir takım devamlı son çeyrekte kaybediyorsa burda sorun sadece Riley mi?

Kaan Mert: Elbette değil , olmamalı da ama dediğim gibi bu oyunculardan değişen bir şey olmadı iki sezonda . Temel taşlar hemen hemen aynı . Hatta Walker Payton gibi sorun teşkil edebilecek oyuncuları da postaladık . Buna rağmen sorunlar peşimizde belkide içimizde .
Aslında şu da var tabi .. Alonzo .. Bu sene yüreğiyle hırsıyla kaznama arzusuyla mücadele eden tek isimdi belkide . Onun sakatlığı büyük bir etki yarattı takımda . Bir istek bir hırs kalmadı adeta .

Kemal Erdem: Miami gibi sorunlu başşka takıma geçelim. Nets desem anlarsın zaten konuyu. Kidd yine takasını istediğini söyledi. Ki bu Kidd'in ilk çıkışı değil. Kariyerine asla lafım yok ancak bu sene devamlı bu çıkışları yapması ve Carter'ı ateşe atar şekilde tavırlar sergilemesi için ne diyeceksin? Ki biz Carter'ı da eleştirdik ama şimdi bakıyorum da Carter'a yazık oluyor bence. Günah keçisi ilan edildi. Sonuçta Vince Carter'dan bashediyoruz. Öyle böyle bir adamdan değil bir markadan.

Kaan Mert: Carter .. Biz onu sezon başında çok eleştirdik hatırlarsın . Özellikle kontratı aldı da yatıyor gibi . Nets'in son maçlarını izledim ve ortada savaşan maçı isteyen bir oyuncu varsa oda Carter'dı . Fırtınalar dinmiyor Nets'te dinmeyecek gibi de .. Kidd'in ise çıkışları anlamsız . Bu kadronun bırak şampiyonluğu 2. turu bile zor görebileceği ortada . Oraya bile gelir mi bilemiyorum ya .. Kontratının da maşallahı var takas falan diyor ama sanmıyoru mben birşey olacağını hem olursa Nets karşılığında ne alacak ki sonuçta yaşını başını almış biri . Gittiği takıma da elbette birşeyler katacaktır ama orda da sorun çıkarmayacağı ne malum . Bu sene sorunları bit medi ne Nets'in ne Kidd'in . Adam maça çıkmamaya kadar elinden ne geliyorsa yaptı . Etik mi hiç değil .

Kemal Erdem: Peki sence ne olmalı? Kidd'e artık yol mu verilmeli yoksa Carter çekip gitmeli mi?

Kaan Mert: Bence sorun Kidd'de . Her ne kadar suç koçta değil oyuncularda desede iğneyi önce kendisine batırmalı . Carter'ın günakeçisi ilan edildiği apaçık ortada . Adam geleceğini çizdi zaten yazın yaptığı kontratla . Gideceğini de sanmıyorum ben , gidecek olan Kidd'dir ama sezon ortasında ama sezon sonunda .

Kemal Erdem: Geçelim sorunlarla boğuşan bir başka takıma. Skiles'ın kovulacağını bekliyorduk ki kovuldu. Skiles sonrası Bulls için de kısa bir yorum yapalım. Bana göre en azından bir toparlanma var. Özellikle 6. Adam Ben Gordon toparlandı.

Kaan Mert: Toparlanma var evet bu görülüyor . Skiles bu sene Bulls'u bitren isimdi adeta . Şu dakikadan sonra toparlanırlar mı dersen ihtimaller var ama zor olacak gibi . Yeni koç Gordon'u benche çekeceğini açıklayıp ondan 6.adam olarak yararlanacağını duyurduğunda zaten birşeyler değişeceği belliydi . Şu anda gayet iyiler . Deng'in sakatlığı var tabi biraz bocalama yaşayacaklardır ama All-Star sonrası bir çıkış beklenebilir sanki ..

Kemal Erdem: Yoğun bir gündem var özellikle kısa geçiyoruz ki her takımı konuşmaya da vaktimiz olmuyor. Hidayet Türkoğlu bana göre gerçek bir All Star gibi oynuyor. All Star olur olmaz tartışılır ama artık Hedo için NBA'in elit oyuncuları arasına giriyor diyebilir miyiz?

Kaan Mert: Bu sezon gerçekten gerek rakamsal olarak gerek ise oynadığı oyun bazında patlama yaptı Hedo . Bunda tabi koç Stan'ın da payı büyük . Amerika'da hem yerel hemde ulusal basın onun bu sene All-Star olması gerektiğinde hem fikir zaten 300.000'e yakın oy aldı All-Star'dan . Tabi bu oylamayı pek takmamak lazım öyle ki Jianllian'ın gerisinde vs .. Hedo hakediyor ve orada olmalı bu sene . Geçtiğimiz sene Mehmet'in bize yaşattığı gururu bu senede o yaşatmalı ama o 24 oyuncu arasına giremese bile sezon içinde gösterdiği performans ile zaten All-Star gibi oynadığını kanıtladı . Hedo elit oyuncular klasmanına girmelidir , bu sene takımının yaptığı atılımın yegane sebeplerinden biri Hedo . Piyasası da arttı zaten bu sene ..

Kemal Erdem
: Doğu'nun All Star 5 için ne diyeceksin? Sence adil bir seçim mi oldu yoksa dışarda kalması gereken bir isim var mıydı?

Kaan Mert: Oylamanın amacı All-Star'ları belirlemek değil mi . Tabi karşınızda bi Çin ulusu yoksa bu oylama kusrusuz bir şekilde sonlanır . Doğu'da da hemen hemen öyle oldu . Garnett , James , Howard fazlasıyla hakeden oyuncular bu sene oynadıkları ve takımlarının gösterdiği performansla . Ama Wade ve Kidd popülaritelerince seçilmiş iki isim . Takım başarısı yönünden bu sene pek de iyi değiller ama halk yine de onları istiyor . Wade rakamsal olarak takımının en iyisi ve katılması gerek ama Kidd . Bu sene Nets'ten kim All-Star olmalı dense ben kimseyi seçmem . Kimse oynadığı bu oyunla orada olmayı hak etmiyor çünkü . Yine de ilk beşten Kidd ve her zaman olduğu gibi Carter orada olacaklar arasındadır .

Kemal Erdem: Evet Kidd'i orda görünce içimden Billups'ın Detroit'i daha nerelere getirmesi lazım diyesim geliyor neyse bu konular hassas konular ki ne desek birileri rahatsız olacak. Ancak benim sevindiğim nokta Howard'ın ilk 5 başlayacak olması. Garnett'le birlikte güçlü bir pota altı şovu olabilir. Batı'ya geçersek sanırım en karmaşık All Star 5 seçimi orda Kaan. Hemen belirteyim benim Batı 5'im de Baron Davis kafadan yer alır. Sen ne diyeceksin Batı için ve Yao'nun yerine Amare'nin olması eğer bu iş şov işiyse daha makbule geçmez miydi? Elbette Çin'i unutmadım..

Kaan Mert: Batı cidden karışık . Bi kere guard rotasyonunda sorun oldukça fazla Batı'da .. Şimdi Iverson ilk beş peki arkasından seçilen isim kim olacak , büyük bir ihtimalle Nash . Bu işte bi Paul'un bi Deron'un yada bi Baron'un suçu ne peki basketbol oynamaya çalışmaları mı ? Çin hikayesi zaten bitiriyor bizi kaç sezondur . Ama şu son iki sezon oynadığı oyunla Yao hakediyor buna lafım yok . Arkasından gelen isim de zaten Amare olacaktır . Zaten pivot pozisyonun da ben fazlasıyla hak eden birini dse görmüyorum bu sezon bunların arkasında . gelen isim de zaten Amare olacaktır . Zaten pivot pozisyonun da ben fazlasıyla hak eden birini dse görmüyorum bu sezon bunların arkasında . Bu arada Kaman'ı unutmuşum . Hemen hatırlatayım Kaman bu sene All-Star gibi oynuyor . Krşı çıkan da yoktur herhalde bu görüşümde ..

Kemal Erdem: Ben daha fazla hak ettiğini düşündüğüm bir isim söyleyebilirim. Marcus Camby gibi..

Kaan Mert: Camby haketmesine hakediyor da Iverson ve Melo'nun zaten ilk beşte kendine direkt olarak yer bulması Camby'nin koçlar tarafından seçilme şansını iyiden iyiye düşürüyor . Tabi bu onun bu sene gösterdiği performansların gerçeğini değiştirmez .

Kemal Erdem: Ama bir Iverson ve bir Melo kadar hatta bana göre onlardan daha fazla All Star olmayı hak ettiği gerçeği var ki bana Yao mu Camby mi dersen ben sana Cabmy derim. Estetik açıdan da bunu söylerim. Peki sen guardlar arasında Nash-Paul ve Davis arasında tercih yapsan kimi seçerdin. Ben girişte söylediğim gibi kesinlikle Baron'u seçerim.

Kaan Mert: Kesinlikle Baron'u seçerdim . Golden State'in durumu ortada o takımı buralara getiren onun önderliğindeki müthiş basketboldur . Onun arkasına kimi alırdım dersen Paul derim . Ne Nash ne de Iverson'un Paul kadar hak ettiğini düşünmüyorum . Hornets Batı lideri değil mi şu anda . Takımı sürükleyen taşıyan ana lider kim . Chris Paul . Bu bile onun burayı hak ettiği için yeterli bir sebep ..

Kemal Erdem: Son olarak sende Doğu ve Batı'ya kimler girmeli Coach seçimlerinde ki bende fikrimi söyleyeceğim bu konuda. Senin gözünde kimler canlanıyor? Bu haftayı böylece kapatmış oluruz.

Kaan Mert: Şimdi ilk beşler haricinde iki takıma da 7 kişi dahil edilecek . Gerçek hakedenlerden yola çıkacak olursak hemen başlayayım .. Doğu'da guard'lardan Billups ve Rip . Rip'in yerine Calderon'da olabilir şu son dönemde gösterdiği inanılmaz performanslarla   Forvet'te ise Hidayet , Butler ve Pierece ismini ön planda görüyorum . Bosh'u saymadım bu sene inişli - çıkışlı oynuyor ki Raptors'un durumu da geçen seneki kadar iyi değil .. Son olarak ikinci bir pivot olarak ise Shaq'ı alırdım . Tabi katılamayacağına dair açıklamalar da bulundu Shaq olmazsa Iglauskas güzel seçim olabilir .Batı'ya geçecek olursak Iverson ve Kobe'nin arkasına Davis ve Paul'u alırdım az önce konuştuğumuz gibi . Forvet pozisyonunda ise alacağım isimler başta Boozer olur . Marion ve Dirk konusunda kararsız kaldım inan . Onun için bunda bir seçim yok .. Son olarak Batı'da Yao'Nun arkasında herşeye rağmen Amare'yi seçerdim ..

Kemal Erdem: Pivot seçimim benimde Shaq olurdu. Guardlara gelince kafamda Billups-Hamilton-Carter isimleri var. Paul Pierce'ı forvetlerden seçeceklerdir. Caron Butler kesinlikle olmalı bu All Star'da. Aslında Wizards'dan Jamison'da benim için All Star olmayı hakediyor. Batı konusu ise sıkıntılı aslında. Baron Davis kafamdaki en net isim. Ama Nash'de orda olmalı diye düşünüyorum. Spurs'den Manu Ginobili'de bana göre hak eden isimler arasında. Carlos Boozer ise ne olursa olsun orda kesinlikle olmalı. Pivot seçimi Amare olur. Ama Camby de benim içimde yara olur. Umarım adil bir seçim olur diyerekten bu haftayı kapatalım.
Yorumlar (1)Add Comment
...
Yorumu Yazan Tugay Pektaş, 28 Ocak 2008, 01:03:17
Miami konusuna değincek olursam gerçekten durumları içler acısı her takımda sorunlar belli(NYK koç sorun,Utah'ta tecrübe sorun) ancak Miami'de sorunun kimden ve neden kaynaklandığı belli değil buda takımı tam anlamıyla karanlığa itiyor.Bu olayı takibi Riley ile kısıtlamak saçma olur takımın içinde bir isteksizlik ve kazanmaya inaç yok.Bu olay Zo'nun sakatlanmasından sonra daha da arttı.

Nets'e geçecek olursam aslında Nets'e değil Kidd'e geçeyim direk.Yani bu kadar olmaz yani olamaz.Önce Howard'ı övdü ki takas yolu açılsın,Sonra Koçunu korudu ki yeri sağlam olsun,En son Carter'ı günah keçişi etti.Ya Allah aşkına bırak konuşmayı oyunuyla izleyelim seni,seni asistleriyle izleyelim.Nets'te kimya değişmedikçe sorunlar sürer.Ancak bu kimyanında değişmesi zor kimse Kidd için iyi oynuyan bir oyuncusunu vermez.Yani yaş dayanmış 34'lere ne zaman bırakçağı muamma.Önce koçtan başlıyan ve Kidd'den devam eden bir temizlik gerekli veya bir gençleştirme.

Geçelim Bulls'a.Geçen sene Gasol takasını yapmamaları tam bir saçmalıktı.Takımın biraz kimyasıyla oynanacaktı ancak şuanda daha iyi yerlerde olacaklardı.Sorun pota altının kısıtlı skor gücü.Ben Gordon olayına gelince 6. Adam yaramış gibi gözüküyor en azından şimdilik.Takıma daha yararlı olmaya başladı.Ancak dediğim gibi pota altı skoru gelmesse Bulls'a çok sıkıntı çekerler.

Gelelim Hidayet'e.Hidayet gerçekten kafasını çok geliştirdi bu sene, bunda koçununda büyük etkisi var tabi.Niye oyununu geliştirti demedim.Zaten Hedo'nun herzaman bilinen yetenekleri vardı ancak onun tam olarak kafasını veremediği her halinden belliydi.Bu sene herşeyiyle oynuyor.Takımı için herşeyi yapıyor önemli olan kritik anlarda sorumluk alıyor.Daha da bir önemi var takımın organizayonunu ve Howard'ın oyununu yönlerdiriyor.Bu performansa paralel All-Star olayına değinelim.Gerçekten tam anlamıyla bir All-Star gibi oynuyor.Ancak onun bu patlamasının bu sene olması büyük şansızlık.Bu sene Doğu tam bir Forvet patlaması var.Onların arasında sıyrılıp All-Star olması zor görülsede neden olmasın diyelim.

Yani All-Star 5'lerine hiç yorum yapmak istemiyorum çünkü o kadar garip işler oluyorki...Ben ne kadar konusursam konuşayım yine aynı şeyler oluyor onun için boş konuşmaya gerek yok..

Ellerinize sağlık iyi analizler olmuş devamı dileğiyle.

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle