2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Vahşi Vahşi Batı Ve Ntv

NbaTr.Com - Pazar, 02 Aralık 2007
Kaan Mert: Evet yaklaşık üç hafta aranın ardından Batı Değerlendirmemiz ile dönüyoruz . Öncelikle en büyük şampiyonluk adayı Spurs'ten başlayalım istersen Kemal . Neler düşünüyorsun ilk 17 maç sonunda Batı'nın zirvesine yerleştiler ?

Kemal Erdem: Benim için sürpriz olduğu söylenemez. Zira Spurs'ün artık kemikleşmiş sistemi, oyunu, kadrosu ve oluşan bu tablo hepsi bir biriyle bağlantılı. Israrla vurgulamaya devam edeceğim ileri zekalılara inat. Tim Duncan bir milattır. Bunu seve seve değil biraz zorunluda kabul etmek zorundular. Tarih Duncan sonrası Spurs'ü yazacak. Duncan öncesi yaşananları değil. Duncan'ın olduğu bir Spurs'de her zaman  Batı'yı domine edecektir.

Kaan Mert: Sana aynen katılıyorum . Zaman zaman şut açısından kötü maçlar geçirse de onun şu takımda oluşu bile bi Parker'a bi Manu'ya yada diğer isimlere ayrı bir özgüven katıyor  . Sahada onun olduğunu bilmek Spurs'un işini her zaman kolaylaştırıyor . Yalnız başarı için Duncan'dan ziyade görev adamlarını kazanmaları lazım bence . Play-Off dönemi gelince bu açıdan sıkıntı yaşamadıklarını görüyoruz ancak şu sıralarda Finley''den beklenen katkılar hiç gelmiyor . Öncelikle onu kazanmaları lazım .Tabi bir de hedef maçları var  Dallas - Suns - Rockets gibi . Geçtiğimiz ay bunlardan ikisini kaybettiler - Gerçi Rox'u telafi ettiler ancak -  Bu ayda onlar adına Batı'nın dengeleri adına çok önemli maçları var . Bu ayı atlatırlarsa zaten Spurs yine Batı'nın tek hakimi olacaktır bu sezon.

Kemal Erdem: Benim şahsi düşüncem ki seninde düşünceni merak ediyorum bu konuda ne Dallas ne de Rockets bana göre Spurs'e rakip olacak bir performans sergilemiyolar. Özellikle Rockets'ın şişirlilmiş bir lastik olduğunu düşünüyorum ki baktığımızda çok istikrarsız olduklarınıda görüyoruz. Rockets asla Spurs'ün rakibi olacak bir takım değil. Keza Jazz serisinde fatura JVG'ye çıksada basiretsiz olan oyunculardı. Dallas ise sadece soru işareti.Sezona iyi başlamadılar..Geçen seneki Dallas'ı mumla aratıyorlar.

Kaan Mert: Yani Houston bu sene beklenen Houston değil . Tracy'nin geçtiğimiz sezondan daha hırslı geleceğini düşündüm ben ama şu geçtiğimiz bir ay boyunca ne bir hırs gördüm ne de başka birşey . Hornets bile onlardan daha istekli oynuyor . Zaten sıralamada da bu hemen belli ediyor kendini . Dallas ise 2006'dan beri bir düşüş içersinde . Onların zirve noktası 2006'ydı ve bir daha o seviyelere gelmesi zor gibi geliyor bana .

Kemal Erdem: Houston ve Dallas dendi mi aklıma Jazz ve Warriors geliyor. Utah Jazz ve Mehmet için neler söyleyeceksin? Herkesin düşüncesinin aksine Jazz yine iyi başladı ancak bizi üzen kuşkusuz Memo'nun durumu. Önce Jazz'i değerlendirelim sonra Warriors'a geçeriz.

Kaan Mert: Utah Jazz grubunun tek favorisi . Şu oyunuyla onları Denver'ın da rahatsız edeceğini düşünmüyorum . Yani sezona çalkantılı girdiler ancak yavaş yavaş ritimlerini bulmaya başladıalr . Özellikle Boozer'ın bu takımda oluşu , oynayışı onları bambaşka bir seviyeye yükseltiyor . Tabi Boozer'ı Boozer yapan adamlardan biri Deron Williams . O da NBA'de sahne aldığı şu kısa sürede sayılı guard'lar arasına girdi . Krilenko'da isteyince neler yapabileceğini gösteriyor - örn: son Lakers maçı - Tabi Memo konusu var . Bu seneye hiç te iyi başlayamadı . Yorucu geçen bir yazın ardından sakatlığı da eklenince bu sezona istediği girişi yapamadı Memo . Şut bazında da hiç istikrarlı değil . Gerektiğinde boş şut onu bulduğunda üçlük vs kullanması normal ancak bana çok fazla zorluyormuş gibi geliyor . Ortaya çıkan tablo da istatistik bazında onu günün kötülerinden yapıyor .

Kemal Erdem: Ben Memo'nun kendini toparlayacağına inanıyorum. Ki onun hırsını biliyoruz. Umarım en kısa zamanda toparlanır. Warriors'a geçelim. Ben hep söylüyorum bana göre Suns'dan da daha keyif veren bir basketbol oynuyor. Ha basketbol değerleri açısından tartışılır doğruluğu ya da yanlışlığı ancak bu ligin en keyif veren takımı bana göre. Bu müthiş potansiyelli takımdan neler bekliyorsun Kaan. Sezona kötü başlasalarda çabuk toparladılar. Don Nelson'ın yarattığı canavar ritmini buluyor yavaş yavaş.

Kaan Mert: Sezona 0-6 ile rezalet bir giriş yaptılar ancak Stephen Jackson'un da dönüşü ile müthiş bir ivme yakaladılar . Baron Davis ve Monta Ellis'te takımın oyun tarzına göre yerinde guard'lar . Pota altında da hırsını azmini bildiğimiz savaşmaktan çekinmeyen bir Biedrins var . Bu takım beklenenin çok üstünde basketbol oynuyor ve oynamaya da devam edecek . Üçlük atarak nereye kadar diyenler olabilir ancak bu takımın hücum zenginliği sadece üçlük ve bulduğunu at değil . Set hücumlarında da iyi işler çıkartıyorlar izlediğim bir kaç maçta da gördüm bunu . Tabi gelecek olan tüm başarının anahtarı Çılgın Profesör ile yazın yapılan anlaşmadır . Don Nelson bu takımın başındaysa Warriors'tan her zaman korkacaksın . Masal daha yeni bşalıyor onlar adına . Geçen sene bir sürpriz değildi .

Kemal Erdem: Warriors'dan benzer takım Suns'a geçelim Kaan. Mike D'Antoni sence ne yapmaya çalışıyor  Kazanıyorlar iyi güzel ama 8 kişilik hatta 7 kişilik bazen 6 kişilik rotasyon kullanırken hiç mi play-off'ları düşünmüyor. Ki yıllardır aynı hikaye. Hep aynı şeyler. Bu kısır rotasyonla sadece günü kurtaracaklar gibi geliyor bana.

Kaan Mert: Bana da öyle geliyor . Bu takımda Nash - Amare - Marion - Bell - Hill beşinden ziyade benchten gelen tek alternatif Barbosa ve Diaw  . Hedefleri şampiyonluk ama bu sistemle zor . Geçen sene gördük bunu . Savunma mı hücum mu sorusu da yanıtını en somut örneği ile buldu . Bu tip bir sistemle Pasifik'i lider bitirirler sadece . NBA liderliği kadro zenginliğine rağmen bana uzak gibi gözüküyor .

Kemal Erdem: Lakers için nele söyleyeceksin  Kobe-takas vs vs derken Kobe kaldı ki bana göre de fena da değiller. İstikrar sorunları olsa da yine de iyi oldukları söylenebilir. Ancak o savunmayla da işleri zor.

Kaan Mert: Staples'in uğurundan mıdır nedir bu sene orada farklı deplasmanlarda farklı oynuyorlar . Odom'un dönüşüyle Kobe'nin üzerindeki yük hafifledi ancak saha içinde ara-sıra Bynum ile sorunlar yaşıyor gibime geliyor . Yazın da bunun sinyallerini vermişti . Takas mevzusu na girecek olursak işin içinden çıkamayız . Belki Buss'a her gün farklı bir paket sunuluyor ama adamın kabul edeceği yok . Ne bekliyorlar ki . Shaq'ın gidişinden beri bu takım deniyor ama sadece denemekle kalıyor . Bir şey yaptıkları yok . Play-Off'ta da Kobe'nin insiyatifinde oynuyorlar . Takas olursa ve başarı yakalayabileceği bir takıma da giderse hem Lakers için hemde Kobe için en iyisi olacaktır . Ama dediğim gibi Buss ..

Kemal Erdem: Sana katılıyorum. Kısaca mazisiyle yaşıyor Lakers. Belki bir Celtics oluşumu onlarda da olur. Aksi halde kısa vade de başarı zor. Peki Batı için genel bir değerlendirme yaparsak sana göre ön plana çıkanlar kim. Ben önce seni dinleyeyim sonra fikirlerimi söyleyeyim.

Kaan Mert: Hornets bence bu sene fazlasıyla ön plana çıktı . Mühim olan bu oyunlarını sezonun tümüne yaymak . Şu an iyi bir konumdalar ve beklenenin üstündeler . Paul ve Chandler gibi kazanmak adına herşeyi yapabilen isimlerin yanında Peja gibi bir tecrübe ve West gibi hem skorer hem de ribaunt bakımından eli zengin olan bir isim var . Bir takım daha ne ister . Biri olmazsa diğeri günün de . Sürpriz gibi gelebilir ama ben onlardan en azından - sezon başı için - bu tip bir başarı bekliyordum . Devamı niye gelmesin ..

Kemal Erdem: Ben devamı konusunda biraz karamsarım Kaan. Bu konuda muhalefet şerri koyuyorum. Benim bu sene play-off sürprizim her ne kadar istikrarsız olsalarda Clippers. Toparlanacaktır. Son olarak Sonics-Wolves-Blazers için kısa da olsa bir şeyler söyleyelim.

Kaan Mert: Clippers elbette toparlanacak . Zaten şu anda da kötü sayılmaz . Brand'in sakatlığı ve ne zaman döneceği meçhul olsa da bu sene Kaman oynadığı oyunla gerçekten Clippers'ı taşıyan isim.  Bunun arkasından bi Livingston var halen sakat olan . Ancak son okuduğum yorumlara göre o da şut çalışmalarına başlamış . Clippers şu an iyi yolda .

Blazers oynadığı oyunla bu iki takımın arasından sıyrılıyor . Sezon başında NBA'in kült takımlarını - Detroit , Dallas - devirmeyi başardılar ancak bu sadece onla kaldı . Bir istikrar yok takımda . Minnesota'ya geçecek olursak gerçekten aldıkları sonuçlar hiç te gerçeği yansıtan derece de değil . Çoğu maçı rakiplerle başa baş götürüyorlar ama tecrübelerinin kurbanı olup son çeyrekte maçı teslim ediyorlar . Onlar adına kötü bir durum ancak bu kadrosuyla oynanan oyun umut veriyor - en azından ilk 36 dakika için - Zaten kısa vadede bir başarı da beklenmiyor bu kadrodan . Seattle ve Durant yavaş yavaş uyum sağlıyor lige . Onlarda ilk haftalarda az önce bahsettiğim gibi tecrübe sorunlarıyla boğuşuyorlardı ancak atlattılar gibi . Gibi diyorum etkilerini hala görebiliyoruz . Onlardan da başarı beklemek hayalden öteye geçemez .

Kemal Erdem: Senin sözlerin nokta niteliği taşıdı. Özellikle Sonics-Wolves konusunda bana söz düşmedi. Blazers ise ben umutluyum. Genç bir kadro. Seyretmesi keyif veriyor. Keşke NTV Blazers'ın bir maçını verse de seyredemeyenler de seyretse. Özellikle LaMarcus için değer buna. NTV demişken Kaan, NTV-NBA TV olayı hakkında ne diyeceksin ki Murat Murathanoğlu ve Yiğiter Uluğ'nun NTV'den kopuşu biraz üzdü NBA severleri. Bu konu hakkında son olarak ekleme yapacak mısın.

Kaan Mert: Yorumsuz .. Gerçekten aralarında ne var bilinmez ama NBA maçlarını Murat Murathanoğlu'nun anlatımıyla dinlemek insana ayrı bir haz veriyordu . Gerçi böyle olunca da SkyTurk olayından kurtulduk , tek kazancımız bu .

Kemal Erdem: Sky Turk'ün Euroleague işkencesinden kurtulduk bunda hem fikirim. Ancak NTV bana göre bir ekol. Keşke ekip dağılmasaydı ve NTV Euroleague'i de alarak basketbolun tek adresi şeklinde devam etseydi. Hakkını vermek lazım Kaan bence NTV hakkını vererek yapıyordu işi.

Kaan Mert: Yani , çok sayıda eleştri geliyor ama onları da düşünmek lazım . NBA tüm maçları uluslararası yayına açmıyor . Onlarda o haftanın maçları arasında bir seçim yapabiliyorlar . Neyse NTV'den maç izlemek te keyif veriyor insana . Konu dışına çıkacak ama bu sene Beko Basketbol Ligi maçlarının sayısını da düşürdüler . Bazen haftada bir maç verdikleri oluyor . Bu da basketbolseverleri üzüyor .

Kemal Erdem: Evet bazen acımasızca eleştiri aldıklarını bende düşünüyorum. Onların elinde olan bir şey gibi değerlendirilip bazen bel altı çalışıyorlar. Sonuçta bizler NTV'nin de avukatı değiliz. Birer basketbolsever olarak görüşümüz bu. Anlaşılan Kaan Kural ve Murat Kosova eşliğinde devam edeceğiz sezona. Herşeyin hayırlısı olsun diyelim.
Yorumlar (2)Add Comment
...
Yorumu Yazan SPURSfan, 03 Aralık 2007, 14:01:11
Kemal kardeşim bazı ileri ZEKALILARA inat yazdığın yazın için ellerine sağlık. ALEMİN KRALI TD hakikaten SPURS NBA için bir milattır. Takımı için arkadaşları için taraftarları için bu kadar fedakarlık yapan başka bir oyuncu yok. Tabii bunların hepsinde PSİKOLOJİ okumasınında çok önemli bir etkisi var. Sırf takım 2010 yılında yeni takviyeler yapsın diye sözleşmesinde 11 milyon dolarlık bir fedakarlık yaparak ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bir kez gösterdi. NBA de onun kadar saf basketbol oynayan başka birisi daha yok, formasını bile sahaya koysa gerek takım için gerekse biz taraftarları için güven telkin ediyor. MJ saymıyorum o farklı bir oyuncu ama NBA e TIM DUNCAN gibi başka bir oyuncunun gelmesi bana göre imkansız. TIM DUNCAN bırakana kadar SAN ANTONIO SPURS bu ligi hep domine eder. ŞAMPİYON luğun hiçbir önemi yok artık 21 numaralı formayı maçlarda göreyim yeter. GO SPURS GO (SPURS IN BLACK > TD)
...
Yorumu Yazan berkyy, 03 Aralık 2007, 12:24:36
ya anlamadım bu yazıda denver dan niye hiç bahsedilmemiş bence a.iverson carmelo ve m.camby gibi yıldızların bulunduğu takımdan da bahsedilmeliydi anlamsız geldi biraz bana

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle