2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Eurobasket 2009 Türkiye - İspanya Maçının Ardından (5.Gün)

NbaTr.Com - Pazar, 13 Eylül 2009
A Milli Takımımızın Maçlarının ardından değerlendirmeleriyle karşınızda olan Kaan Akkanat, İspanya Galibiyetinin ardından yine karşınızda. Yazı için;

 

Türkiye-İspanya(5.Gün) 

Lafı uzatmayacağım! Muhteşem oynadık.Bunu sadece son anda aldığımız galibiyetten dolayı  değil maçın geneline dayanarak söylüyorum.Evet! Maçın genelinde yaptığımız basit hataları öyle güzel kapattık ki sırf bu hataları telafi etme maharetimiz yüzünden Devlerimiz, muhteşem ünvanını hak ediyor. 
 

Maçın geneline baktığımızda iki takımdan birinin maçı domine ettiğini söylememiz pek doğru olmaz fakat biz maçın genelinde rakibini tartan ve tepkisel bir dövüş sergileyen bir boksör gibiydik.Çok doğru zamanda müthiş tepkiler verdik. 
 

Maça doğru ve ritimli bir şekilde başlamamızı Ömer Aşık sağladı diyebiliriz.Attığımız ilk 15-20 sayıda Ömer Aşık’la oynanan ikili oyunların payı büyüktü.Son anda Llull’un topuna yaptığı müdahele ise maçı bize getiren olaylardan biriydi.Diğer uzunumuz Semih Erden ise geçen maçta olduğu gibi bu maçta da beklenilen performansa biraz daha dönmüş gibi görünüyor.Oyuna kattığı verimle beraber otomatik olarak Oğuz’un dakikaları da azalmış oldu ancak pota altından aldığımız total verimin belirli bir standarda ulaşması bu alandaki rotasyonu haklı kılıyor. 
 

Guard bölgesinde ise en iyi olduğumuz günlerden birinde olmadığımız çok açıktı.Ender’in boş şutları kaçırması maçı daha erken koparamamamızdaki önemli etkenlerden biriydi.Kerem ise oyunun ilk bölümünde takımı müthiş yönetmesi ile guard bölgemizden en çok verim aldığımız oyuncu oldu.Her ne kadar asist istatistikleri müthiş olmasa da ve ikinci yarıda çok fazla oynamamış olsa da oyunu iyi düzenlemesiyle ve şutlarıyla olumlu izlenim bıraktığını söyleyebilirim.Hastalığından dolayı Ömer’den en azından hücum anlamında verim alamadığımız bu maçta Sinan’dan ise ancak savunmada faydalanabildik. Engin ise kritik nokta da attığı önemli üçlük dışında vasatı geçemedi. Kısalarımızdan bu kadar düşük verim aldığımız bu günü mutlu kapatmak bizim umutlarımızı arttırabilecek bir diğer öğe. 
 

Düşük verim demişken Hidayet’i atlamak olmaz.Dizindeki sakatlıktan olsa gerek asla oyunu zorlama düşüncesinde olmadı.Müthiş savunulduğunu da söylememiz gerek.Zaman zaman  3 numarada da oynayan Ersan turnuvanın bütününde olduğu gibi bu maçtada iyi performans gösterdi.Hücumdakinden ziyade savunmada gösterdiği müthiş direnç inanılmazdı. 
 

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki sahada müthiş mücadele gösteren ve sertliğe sertlikle cevap veren bir milli takımımız var.Çeyrek finali neredeyse garantilediğimiz bugünde ilerisi için umudumuzu ve beklentimizi(konsantrasyonuda unutmayalım! :D) korumak altın değerinde. Bir ima var mı? Evet! Var… 
 
 

Fark yaratan oyuncu:Bugün bu sütuna çıkan iki oyuncumuz var.Koydukları üstün performansla Ömer Aşık ve Ersan İlyasova 

Kaan Akkanat

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle