2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

12 Dev Adam ve Eyyam

NbaTr.Com - Pazar, 12 Ağustos 2007
Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu’nun A Milli Takıma dönüşü herkesi epeyce rahatlatmış anlaşılan. Aman diyelim oyuncularda rahatlamasın da..
Sanki her turnuva da Şampiyonluğa oynayan bir Milli Takım havası yaratıldı. Daha şimdiden Milli Takıma Final oynatanlar hatta şampiyon ilan edenler var.

Popülizme kurban gitmeye gerek yok. Biraz gerçekçi olmak lazım. Ne kadar iyiyiz? Şampiyonluk kadar iyi miyiz? Ya da Final oynayacak kadar?

Mehmet Okur; Ülke basketbolunun yetiştirdiği en büyük Süper Star’dır. Ve bu Milli Takımın en büyük Starı kuşkusuz Memo’dur. Mehmet ne yazarsa bu turnuva da biz onu okuyacağız. Açık konuşmak gerekir; Herşey Memo’ya bağlı.. Memo pes etmezse eğer zorlarız sonuna kadar ama o da bir yerde pes derse 12 Dev Adam/12 Yalan Adam olur. Takımın Lideri Memo ve takım liderin yanısımasıdır.

Memo için söylediklerimizi Hidayet için söylemek zor. Evet NBA Patentli bir oyuncu ve Orlando Magic’de ilk 5 başlayacak kadar da potansiyelli ancak Hidayet’in sorunu istikrarsızlığı. Oyun içinde yaşadığı istikrarsızlık. Günü gününe uymayan performansları. Ama şunun altını çizmekte fayda var; Hidayet cidden yürekli bir oyuncu ve eminim ki Milli Takım için canını dişine takacak.

Serkan Erdoğan ve İbrahim Kutluay gibi isimler de Milli Takım için önemli isimler. Serkan’ın kritik anlarda aldığı sorumluluk ve verdiği güven takıma yansırken, İbo’nun doğuştan gelen hırsı inancı bu takımı olumlu etkileyen faktörler.

Aday kadro ilk açıklandığında Ömer Onan ismini duydum ve rahatladım. En sonunda Ömer hakettiğini aldı ve Milli forma altında varını yoğunu ortaya koyacak bir yürek kazanıldı dedim. Ta ki onun kadrodan çıkarıldığını duyana kadar. Nasıl bir zihniyettir anlamak zor; Cenk Akyol gibi hiç bir şey yapmayan varlığı ve yokluğu belli olmayan biri hala daha o kadro da yer alırken;
Ömer Onan gibi canını dişine takarak tırnaklarıyla kazıya kazıya buralara gelmiş bir oyuncu ki Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda ‘’gizli kahraman’’ olan bir oyuncu kadrodan çıkartılır anlamak mümkün değil.

Adama sormazlar mı kardeşim Cenk Akyol necidir ne iş yapar? Biz bir şey yaptığını görmedik. Ömer Onan varken bu adam hala o kadrodaysa yerim ben böyle gençleştirme operasyonunu. Ömer Onan bu Milli Takımda yok ise eğer bunun tek nedeni; Lobisinin olmaması. Bu işler nasıl işler az çok biliriz hepimiz.. Bana göre Ömer Onan’ın emeklerine kıyım yapılmıştır.

Tanjevic’in Ömer Onan kararı tamamen ‘’Eyyam’’ dır. Hakkaniyete sığmayacak kadar da yanlıştır. Korkak olma Tanjevic. Madem Ömer’i kadro da tutmaya korkacaktın ne diye çağırdın. Tanjevic şunu planladı ve şöyle der herkese; ‘’Ben Ömer’i çağırdım ama göndermesini de bildim. Bakın ben Objektifim. Fenerbahçe’de talebem olacak bir adamı kadrodan çıkarttım.’’.

Tutku Açık’ın da kadrodan çıkartılması garip bir karardır. Cenk yine orda ama Tutku yok. Vay be diyesi geliyor insanın sen neymişsin Cenk!! Ömer+Tutku bir sen etmiyor!!! Muhtemelen 15 Kişiye inen bu kadrodan gidecek 3 kişinin arasında Cenk Akyol olmayacak. Bakalım Cenk, 12 Dev Adam’dan biri olurken kimin hakkı gasp edilecek?

Ömer Onan, Tutku Açık, Fatih Solak gitti kaldı 3 kişi daha..
Ömer Aşık, Hakan Demirel, Semih Erden olabilir diğer 3’lü.
Ama Cenk Akyol eğer orda kalırsa giden 6 kişiden hangisi olursa olursun birine yazık olmuş olacak. Umarım eyyam kanunları işlemez ve orda işi olmayan Cenk Akyol çıkartılır ve en azından ondan kat kat fazla hakeden biri kalır.

Tanjevic bu sefer de eyyam mı yapacaksın yoksa yürekli mi davranacaksın göreceğiz.

Son olarak toparlarsak; Bu kadar eyyam kararların olduğu bir iç dinamikte sorunsuz bir gidişat olacağına inanmıyorum. Ama şapkadan tavşan çıkaracak bir Memo varken de içimden bir ses Memo bu takımı bir yerlere taşıyacak diyor.

Ama onun çabası ne Şampiyonluğa ne de bir finale yetecek..

(Biz burda perde arkası olayları konuşurken bazıları ‘’ne gerek var’’ bunlara diyebilir ama bazı şeyleri de çıkıp açık bir şekilde tartışmak gerekir. Madem bu ülke de demokrasi var. Madem düşünce özgürlüğü var o zaman düşüncelerimize kep vurmak yerine artık düşünceleri saklamadan özgürce tartışma zamanı. Herşeyi toz pembe göstermek kimse bir şey kazandırmaz kanımca. Beyaz’ın olduğu yerde siyah da olmalı ki herşeyi ayırt edebilelim)

Saygılarımla

Kemal Erdem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (19)Add Comment
...
Yorumu Yazan sarikule__, 31 Ağustos 2007, 17:38:30
arkadaşlar ÖMER ONAN ve cenk akyol..ya tartışmaya bile gerek yok.tamam yetenekli dedik,tamamdır olur galiba dedik ama cenk sıvadı resmen.dediğim gibi üstünde durmayalım bile.ama olan oldu inş milli takımımız için hayırlısı olur...
...
Yorumu Yazan anathema, 21 Ağustos 2007, 11:31:08
bikere geçen seneki dünya 6. lığında (gerçi bu bi başarımıdır onuda sorgulamak lazım ya) savunmamız büyük pay sahibiydi. cenk hangi kısa adamı savunabilir o yavaşlıkla zaten tanjevic de savunmaya önem veren bi koç nasıl bir zihniyetle tam bir takım oyuncusu olan ve milli takımdaki en iyi savunmacılardan birini kesip bi kaç boş şut sokucak savunmaya gelince yatıcak olan cenk i almıştır anlayamıyorm.
şevket topaloğlu da bu sitelere 'cenk seni seviyorm' tarzı yazı yazanlardan galiba
yoksa basketboldan azıcık bile anlayan birisi aradaki farkı görür.
cenk olduğundan çok fazla abartılmıştır. ne olursa olsun sonunda milli takım zarar görmemeli.
...
Yorumu Yazan Aykut Eralp Demirkul, 19 Ağustos 2007, 00:24:53
At gözlükleri ile olaya bakılıyor.Cenk Akyol 'un bana akılda kalıcı bir performansı gösterilebilir mi? Takımını sırtladığı , kurtardığu bir maç? Cenk Nba'e gidermiş.Hele de Hawks'a.Hawks'da J.Johnson,Lue,Childress,A.Johnson,A.Law,Claxton,Salim gibi guardlar varken kendi takımında dahi kadro dışı bırakılmış ,meziyetinin ne olduğu bilinmeyen bir adamı "GENÇ" diye takıma mı katacaklar?Ya da Türkiye genç diye her önüne geleni o roster'a yazacak mı?Tanjevic ya Cenk hayranlarından biri-hani şu kızlar varya,sitelerde cenk cenk diye bağıran ancak basketinden bir haber olan işte ya onlardan biri yada kadroda çok fenerli var bir tanesini çıkartıyım dedi şimdi adam kayırıyormuşum gibi olmasın havasına girdi.ömer onan gibi bir oyuncunun çıkarılmasını başka bir fanteziye bağlayamıyorum.

Yazık...
...
Yorumu Yazan duhan, 17 Ağustos 2007, 11:13:42
abi cenk in bir ayağı nası nba de ya .. drafta girse hangi takım seçicek onu ? adam yıldız milli takımda parladı çünkü yetenekliydi .. ve karşısında kendi yaşlarında adamlar vardı .. ve o şampiyona da yanında oğuz, semih, hakan, ersan vs. vardı .. japonya da bir şey yapamadı, efes te sezon içinde bir şey yapamadı .. hatta kadro dışı bırakıldı .. sonra yabancılar gönderilince 11 kişi ile gidilmesin diye kadroya dahil edildi ama dakika alamadı ..
ve siz hala cenk ömer den daha iyi diyorsunuz .. cenk kendini geliştirseydi efes te ilk beş başlardı bi defa .. ama o yatmayı tercih etti .. 2 sene içinde onu nba de hiçbir takım almaz .. ersan bile bucks gibi bi takımda yeteri süreleri alamadıysa cenk hangi takımda yeteri süreleri alıcak ?
...
Yorumu Yazan Batuhan Erek, 16 Ağustos 2007, 23:31:47
Bu sene fener finalde efesü süpürmüşse,
Hem türkiyenin en büyük hücum gücü Drew Nicholası kitleyen ve hücumdada takımını sırtlayanların başlarında gelen ömer onandır
Cenke gelince,
Daha genç, zaten disiplinsiz, ibo torpili ile takımda kalıyor.
...
Yorumu Yazan ufuk, 15 Ağustos 2007, 18:32:12
cenkmiş pehh bu tanjevic kafayı yemıs pota altına memo ile huseyın besok u koysa guard tutku acık 2 omer 3 hidayet iste sampıyon olacak takımın ilk 5 i genc takım kurmak cok rısklı bır ıs 2.del bosqe vakası olcak kesınlıkle
...
Yorumu Yazan Kemal Erdem, 14 Ağustos 2007, 23:45:35
Hangi dünya da yaşıyorsun?
Benim bildiğim bizim dünyamızda Fenerbahçe Efes'i süprürken Cenk Akyol köşede sütünü içiyordu Ömer'de oraları paramparça ediyordu...
...
Yorumu Yazan şevket topaloğlu, 14 Ağustos 2007, 23:30:05
bu milli takım avrupa şampiyonu olur bunuda herkes görücek banada hak vericeksiniz bu 1

ömer onan'ı neredeyse nba yıldızı yaptınız ondan ne köy olur ne kasaba cenk akyol ömer onan'ı 2 ye katlar buda 2

daha fazla polemiklere girmiyeceğim herkes neyin ne olduğunu görecek
...
Yorumu Yazan gürkan, 14 Ağustos 2007, 21:44:22
bence cenk akyol ömer onandan çok daha iyi hiç olmazsa genç bir oyuncu ömer onanın hızı dışında bir meziyeti yok. milli takımda fastbreak seven bir takım olmadığı için ömer onanın forma şansı hiç yok.
...
Yorumu Yazan emre, 14 Ağustos 2007, 20:44:20
bu ülke sporcularına neler yapılıyor ses yok ama fenerbehçeli bir sporcuya yapıldığı zaman yer yerinden oynuyor. arkadaşlar ne yapıyorsunuz ne yaptınız ömer onanı böyle cenk akyolla karşılaştırıyorsunuz. ömer onan gibi adam çok bizde yapmayın. ayrıca bu ömer efeste olsa bu kadar yaygara kopartılacakmıydı.bırakın takımcılığı. adam real madridin oyun kurucusunu çağırmamış ömer ne ya ! ya bir semihiniz var kolları uzun kolları uzun diye bağırıyorsunuz ama ben bu adamın bir hayrını göremedim; ama kimse ses çıkarmıyor cenk gibi bir ayağı nba de olan adamı beğenmiyorsunuz.
...
Yorumu Yazan duhan, 14 Ağustos 2007, 19:28:28
milli takım oyuncuların sene içinde gösterdiği performansa göre seçilir .. Cenk Akyol efes pilsen de kadrodan bile çıkartıldı sene içinde .. ama ömer onan şampiyon takımın ilk 5 oyuncusuydu ve play-off finallerinde savunmasıyla efesin en skorer oyuncusuna potayı göstermedi ve hücumda da çok iyi işler yaptı .. sayın şevket bey buna ne diyeceksiniz ?

Tanjevic, ömer i kadrodan çıkarttıysa sebebi basketboldan anlamayan medyanın baskılarındandır .. başka bir şeyden değil ..

Kerem tunçeriye gelince Tanjevic in kurduğu sisteme göre bir oyuncu değil bence .. dolayısıyla takıma almaması gayet doğal .. ayrıca Fatih in sakatlığı vardı diye biliyorum .. sakatlıktan dolayı kadrodan çıkartılmış olabilir .. çünkü fatih Tanjevic in sisteminin en uygun ismi .. ermal ve kerem gönlüm ün bu takımda yeri yok .. ender ise bencil oynaması pas atmayı becerememesi ve baskılı savunmada yarı sahayı 8 saniyede geçememesiyle bu takımda hala ne iş yapıyor anlamıyorum ..

şu lobi olayları ve basketboldan anlamayan basın olmasaydı Tanjevic in bu takımı çok rahat şampiyon yapabileceğine inanıyorum ama Türkiye de her şeyde olduğu gibi milli takım antrönörlüğünde bile birçok engelle karşılaşılabiliyor .. Tanjevic'e Allah kolaylık versin ..
...
Yorumu Yazan Alperano, 14 Ağustos 2007, 19:25:55
Ey Türk Milli Takımını akıl almaz şekilde Şampiyon ilan eden Şevket Topaloğlu. Nasıl böyle iddialı konuşabiliyorsun, anlamış değilim. Ne hani Wade, LeBron, Kobe Türk Milli Takımında oynama kararı falan mı aldı da biz İspanya'da şampiyon olacağız. Görünen köy klavuz istemez bence. Bunun teknik anlamda net bir açıklaması olmalı.
...
Yorumu Yazan ŞEVKET TOPALOĞLU, 14 Ağustos 2007, 18:13:41
cenk akyol omerden daha iyi bunu herkes turnuvada görücek ve bana hak vericeksiniz sayın kemal erdem sanna katılmıyorum cenk ömerden çok çok daha iyi
...
Yorumu Yazan Alperano, 14 Ağustos 2007, 04:31:02
Ömer Onan gibi 1e1 savunmada etkili, eşleşme problemi yaratan kısaları iyi müdafaa eden birinin takımdan ayrılması gerçekten üzücü. Bence Ömer, Cenk'e nazaran Milli Takım için daha faydalı olacak bir isim. Ama Tanjevic kesinlikle genç bir takım yaratma emellerine dayanarak böyle bir karar aldı. Yani Gençler İn..Yaşlılar Out. Alın size Ispat: Geçtiğimiz sezon Real Madrid İle Uleb Cup'ta şampiyon olan, kariyerinin en parlak dönemini yaşayan ve Türk Basketbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olan Kerem Tunçeri neden kadroda yok. Ne yani Hakan Demirel, Kerem'den daha mı iyi oynuyor da Kerem aday kadroya bile alınmıyor. Çünkü Tanjevic genç takım kurma bahanesiyle Kerem Tunçeri'nin Milli kariyerine darbe vuruyor. Alın bir kanıt daha. Fatih Solak takımdan yollanıyor. Semih ve Oğuz hala kadroda. Bu nasıl iş peki? Yine geldik Ömer'e. Adam Cenk'ten kat kat daha iyi. Daha faydalı. Ama Ömer'in yaşı ilerlemiş ve uzun vadede kadroda düşünülmüyo. Cenk ise genç ve uzun vadede bu takımın önemli parçalarından biri olarak gösterildiği için hala kadroda. Sonuç olarak tanjevic gençleştirme adına bir kumar oynuyor. Umarım bu oyun Tanjevic'in elinde patlamaz...
...
Yorumu Yazan ufuk, 13 Ağustos 2007, 19:59:38
mehmet okur nba de eyvallah ama avrupada ne yazıkkı oynayamıyor hidayet memet den daha iyi umarım artık iyi bir oyun cıkarırlar avrupada yuzumuz guler
...
Yorumu Yazan Batuhan Erek, 13 Ağustos 2007, 00:54:06
Yazı kelimesi kelimesine doğru... Sadece çıkacak isimlere katılmıyorum.
Ömer Onan çıkartıldı sözünü duyduğumda şaka yapıyolar filan sanmıştım.Ama doğruymuş ömer gerçektende çıkartılmık kadrodan vay anasını be...
Tutku yerine hakanda çıkartılabilirdi ancak hakan daha çıkartılmaz bu kadrodan çünkü engin tam oyun kuramıyor daha çok şut atabilen bir adam o yüzden ender-hakan daha çok pg mevkiinde görev yapacaklar enginde gerektiği zaman onlara yardım edecek o pozisyonda
Cenk bişey yapmıyor etmiyor ancak o da gider yakinda
Üç kişi daha çikacak kadrodan, Bence çıkacak isimler;
Ömer Aşık, Cenk Akyol, Ermal Kuqo'dur.Ermal yerine Oğuz'da çıkartılabilir ancak bana göre Ermal'a burda yer yok.
Semih Erden asla çıkartılmamalı.Türkiye'nin ona her zaman ihtiyacı oluyor ve olacakta.Hem hücumda hem savunmada.
...
Yorumu Yazan Kemal Erdem, 13 Ağustos 2007, 00:47:59
Cenk Akyol'un Ömer Onan'dan daha iyi olduğunu iddia ediyorsan ben sustum zaten...

Cenk'in Ömer'den daha iyi yapabildiği tek şey;Havlu sallamak olur..
Ömer'i ya hiç seyretmedin ya da Ömer'e karşı aşırı bir antipatin var..Ki Ömer kadar efendi bir oyuncuya bu kadar takmakta garip..Cenk'e gelince senin deyiminle ondan olsa olsa burger king olur..
...
Yorumu Yazan ŞEVKET TOPALOĞLU, 13 Ağustos 2007, 00:01:41
ya bence tanjevix doğru olanı yaptı. ömer onan isminin milli takımda ne işi var cenk akyol ile kesınlikle kıyaslama yapılmaması lazım cenk akyol ömer onandan cok daha iyi bir basketbolcudur.ayrıca yazımdada belirtiğim gibi bu takım şampiyon olur.ayrıcam memo bu takımın starı değil starlarından birisidir.bu zamana kadar memo milli takımda istenilen performansı ne zaman sergiledi ben hatrlamıyorum.umarım bu şampiyonada hazırlık maçlarında olduğu gibi iyi oynar.takımın diger starlarınında katkısı ile özellikle hedo ve ibrahim'le şampiyon olacağız.

ayrıca bir diger konu ise dünya6. olan bir takımı şimdi kadroda istemiyorsunuz.bgn bir semih erden takımda kalırsa ki ins kalmaz fatih solak gibi bir isim nasıl dışarda kalır.gerçi kaya peker kerem gönlüm hatta ermal onun yerini alabilir ama semih mi fatih mi derseniz kesinlikle fatih solak

ayrıca yazının başında sanırm benin yazıma bir eleştiri gibi paragraf okudum. görüceksinizki sayın kemal erdem 12 yalan adam değil 12 şampiyon adam başlığını kullanacağım şampiyona bittikten sonra

ŞEVKET TOPALOĞLU
...
Yorumu Yazan duhan, 12 Ağustos 2007, 20:49:09
ömer onan konusunda ve cenk akyol konusunda yazdıklarına katılıyorum .. 18 kişilik kadrodan gönderilmesi gereken kişiler ender-fatih-tutku-cenk-ermal-kerem olmalıydı bence ..

ermal ın aldığı 2 rebound a ve attığı 1-2 sayıya karşılık yapmış olduğu süre biterken ki fauller ve savunmada etkisizliği bu takımda olmaması gerektiğini gösteriyor bence ..

kerem in top sürme sevdası ve sonucunda potaya attığı dengesiz atışlar ve top kayıplarına karşılık aldığı 3-4 rebound çok yetersiz kalıyo ..

ender in topu rakip sahaya taşıyamaması ve oyun kuramamasına karşılık serkana yaptığı asistler ve attığı boş/balık sayılar yetersiz ..

ender yaptığını hakan da çok rahat yapar ama top kaybı yapmak istemediğinden hiç şut denemeden bitirdiği maçlar oluyo hakanın ..

tutku nun yaptığı savunmanın daha iyisini yapacak engin ve hakan var ve tutkunun kuracağı oyunu engin de çok rahat kurabiliyor ..


ayrıca eğer ispanya ve fransa final öncesinde yarı final veya çeyrek finalde eşleşirse Türkiye'nin final oynama olasılığı € .. bu lafımı unutmayın ..

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle