2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

All Star 2008 (Kimlik Sorunsalı)

NbaTr.Com - Pazar, 20 Ocak 2008
All Star (Kimlik Sorunsalı)

Popülizm yapalım biraz ve 2008 All Star'ı kaleme alalım. Ne de olsa All Star'ın cazibesi içi boş ya da dolu gerek yazılı gerek görsel insanı cezbediyor.

Globalleşen, Kürüselleşen ve ne kadar -leşen olgu varsa yaşayan Dünya denen gezegende Amerika'da bir yerde yapılacak olan All Star şöleni gerçekte ne ifade ediyor sorgulasak mı? Sorgulamasak mı?

Biraz sorgulayalım ama..

Sorgularken de sorgulanalım..

All Star dendiği zaman smaçların havada uçuştuğu, normal bir maçta pek fazla göremeyeceğimiz egzotik soslu değişik hareketlerin yapıldığı maçlar ya da yan ürünleri olan yarışmalar yapıla dursun..


All Star bir sirk organizasyonu mu? Yoksa gerçek anlamda birşey ifade etmeli mi?


Şayet bu biraz sirk organizasyonu ise varsın smaçlar havada uçuşsun varsın smacı basanlar göklerin hakimi olsun. Bloklara lanet okunsun o vakit..

O vakit sistemler paramparça olsun. Alın teri ya da gözyaşıyla kazanılan zaferlerin mimarları arka plana itilsin.

Şimdi yazar demiş ki yukarda sirk ve yanında smaç kelimesi.. Şuraya çekilesi bir durum oluştu. Smaç basanlara saygın yok mu? All Star'ın anlamını bilmiyor musun sen? Adettendir denir böyle.

Derim ki konu hakkında kendimce;
Smac basana saygımız vardır blok koyan ise gönül tahtımızdadır...

Hani diyorum ki;
Zaten bu All Star hafta sonu denen illetin yetenek yarışmaları var. Smaç yarışması da mevcut. Biz bu smaçları orda görüyoruz zaten. Ama demiyorum ki All Star maçlarında smaç olmasın. Olsun tabi basana niye bastın denmez. Basan bassın yine smacını ama bloklara lanet okumak niye?

Şaşalı bir smaca giden oyuncuya blok konulduğu an çoğu kişi lanet eder ya o bakımdan.

Çok uzattım. Ben asıl konuyu kaçırdım..

Kapitalist Stern elbette Çinli kardeşlerimizi All Star yapsın. Smacını basanı da alsın. Ama gerçekten bu oyunda kan-ter ve gözyaşı dökenleri de ödüllendirsin.

2006 All Star'ın da olduğu gibi..

4 Detroit'linin All Star oluşu bazı çevreleri rahatsız etti. Haksızda değiller zira kendilerince haklı nedenleri var. Bana kalsa 4 Detroit'linin karşısına 4 de Spurs'lü koyarım..


Son yıllarda ligi domine eden takımlardan mı çıkmalı All Star yoksa bağımsız bir yapı da mı devam etmeli?


All Star hak edene verilen bir hediye ise neden yıllardır Bowen'ı orda göremiyoruz? Şimdi eminim şu deniliyordur ''Yahu ne saçmalıyorsun be adam! Bowen'ın All Star olduğu bir maçı seyretmek işkence olur..'' Ya da Prince'in...

Anlıyorum aslında ama analamak istemiyorum..Ondan yazıyorum bu yazıyı..

All Star'ın anlamı nedir?

Biliyorum anlamını..Ama bilmek istemiyorum...

Bowen'ı All Star'da görebilir miyiz?
Ya da Prince'i?
Allen Iverson varken mesela Chris Paul'ü görebilir miyiz?
Paul'ü Iverson'a tercih ederler mi?

Tango yapan bir Manu Ginobili'yi sezon başından beri yatan T-Mac'e tercih edebilirler mi?

Yi Jianlian ne yapmıştır ki Caron Butler'ı oylamada geçebilir duruma gelebilir?
Yi Jianlian bişey yapmamıştır Çin'de doğmaktan başka..


All Star'ın kimliğini tartışalım..Tartışmaktan korkmayalım..
NBA'de bazı şeyleri tartışmak günahmış gibi bakanlara inat tartışalım..


Düşüncelerimiz başkalarına saçma da gelse tartışalım..Kim kilit çakabilir ki düşüncelerimize..Elbette hiç kimse..Bu oyun kimin tapulu malı..Elbette kimsenin değil..

O zaman tartışmak lazım All Star'ı...

Hak edenler mi gerçekten All Star oluyor?
Yoksa
Popülizm mi?
Ya da..
Hak etmenin krtileri neler?

Biliyoruz aslında ama bilmeyelim bir kez daha düşünelim..

Kemal Erdem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (20)Add Comment
...
Yorumu Yazan yigit&başar, 02 Şubat 2008, 21:21:37
all star karmasına hidayet türkoğlu'da katılmalıydı.Yada kendi ülkesinde oynamalırını tavsiye ve rica ediyoruz
...
Yorumu Yazan hakan ıverson, 30 Ocak 2008, 16:07:21
ayrıca bu site harikaaaaaaaaaaaa çok güzel olmuş çok iyi yerlere geleceksiniz
...
Yorumu Yazan hakan ıverson, 30 Ocak 2008, 16:06:41
nba bir şow ligi ben size katılmıyorum starların starlarıda all stra giriyo akadaşlar haksızlık bence yok aslında hak eden giriyo inşallah çok güzel olur
...
Yorumu Yazan hakan ıverson, 30 Ocak 2008, 16:01:44
hadi aslanlarım göün sahaya doğuyu ŞAMPİYON EAST herkes bilsin
...
Yorumu Yazan hakan ıverson, 30 Ocak 2008, 16:00:25
bence o`neal olsaydı daha zewkli olurdu all star denince aıllara gelen bu isim bence arkadaşlar batı alır all starı bu arda slamide green alır
...
Yorumu Yazan hasancan, 30 Ocak 2008, 15:38:28
all star 2008 muthiş olck ins kmse kacrmsn
...
Yorumu Yazan cem, 29 Ocak 2008, 17:04:54
bence basketbolun oynandığı yerde sov da vardır... fakat kan, ter, göz yaşı ,emek,olmasa basketbol da olmaz
all star güzel bir gece lakin hakkedenlerin dışında hakketmeyenlerin yeri yoktur orda.. saygılar
...
Yorumu Yazan ömer, 29 Ocak 2008, 12:34:27
Bence bu All Star'da Jermaine O'neal olsaydı çok iyi olurdu.Hem blokları müthiş, hem de smaçları.Bir de Hidayet Türkoğlu olsaydı süper olurdu.
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 27 Ocak 2008, 03:41:41
inşallah çok daha iyi yerlere gelirsiniz
...
Yorumu Yazan KE, 27 Ocak 2008, 02:03:33
Yok yaw özürlük birşey yok :) Sonuçta nba.com'dan alıp çevirdiğimiz haberlerde oluyor. Aslında bizim yaptığımızın iyi yanı sadece çevirip haberleri koymak değil bunları yorumlama tartışma ortamını da yaratmak..Ki bir çok haberde ya da yazı da dozajı kaçsada bazen güzel tartışmalar da oluyor.

Belli bir seviye de tutabilirsek burda çok daha güzel bir ortam yaratacağımıza eminim..Aslında anasayfa yorumları için kayıtlı nick olayını yapmayı düşünüyoruz ama zamanla bakalım her şeyin hayırlısı..
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 27 Ocak 2008, 01:51:23
Gayet yeterli bir açıklama olmuş samimiyetini zaten hissetmiştim
duncan konusunda ve tanjevic konusunda gelen bazı fanatik eleştirileri bende garipsedim basketbol bilgisinden daha kimin ağzı daha çok laf yapıyor olayına dönüyor zaman zaman.neyse cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.
yazılarının ve başarılarının devam etmesi dileğiyle saygılar (sana ve bütün ekibe).
site adı verdiğim içi özür dilerim farkına vardım hatamın
...
Yorumu Yazan KE, 27 Ocak 2008, 00:55:03
duncan21spurs;
Çok kısa bir bilgi vereyim..NbaTr'de kesintiler olduğunda ki bu konuya değinmene sevindim inanın en çok üzülen biz oluyoruz..Bizi takip eden büyük bir kitle var ve her geçen gün de bu kitle büyüyor..Amacımız burada gerek anasayfa da gerek forumda aile ortamını yakalamak..Kesintiler konusunda olabildiğince önüne geçmeye de çalışıyoruz bu aralar en azından azaltık. Ama en çok mutlu olduğum nokta kesintilerden sonra dahi okuyucuların verdiği destek.. Bunun içinde ayrıca teşekkürler.

Yaptığımız işlerden dolayı zaman zaman olumlu zaman zaman olumsuz eleştiriler alıyoruz. Bazen acımasız eleştiriler alıyoruz(acımasız derken şunu kast ediyorum yaptığımız haber ya da yazılan yazılardan dolayı garip eleştiriler oluyor hakarete varan.)

Duncan yazdım ayet demedim yazdığıma eleştiren oldu ölçülü eleştiriye evet ama sırf bu yüzden farklı yerlerde karalamalar oldu siteye karşı..Bu da garip elbet..Yazı yazıyorsun site alehine başka yerlerde mesnetsiz laflar ortaya atılıyor. Neyse bunu geçelim.

Biz bu yola çıkarken maddi kısmını düşünmedik hiç işin bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Manevi anlamda haz alıyoruz ki sevmediğiniz bir iş için önünüze milyarlar serseler ne kadar kendinizi verirsiniz o işe?

NbaTr'nin amacını haberleriyle, köşe yazıları ile takım yazıları ile vs vs her anlamda NBA dünyasını kabuğundan çıkartmak ve herkesin düşüncelerini özgürce paylaşacağı bir platform yaratmak. Bence bu yavaş yavaş da oluyor.

Yenilik her an düşünlüyor eksikliklerimiz illa vardır ama ben ukalalık değil bu NbaTr'nin çok farklı bir site olduğunu düşünüyorum.Gerek yolumuz gerek bu yolda politakamız.

Binlerce kişiye hitap eden bir site ve kimsenin ne yazısına karışılır burada ne başka şeye. Her yazar hür iradesiyle yazar çünkü birilerine şirin görünme çabası yok. NbaTr'yi NBA severlerin evi yapabilirsek ne mutlu bize.

Kaynaklara gelince dediğin site dahil her yabancı siteye bakıyoruz elimizden geldiğince de yapıyoruz bir şeyler. Ayrıca yoruma dayalı haber politakası da oluyor arada ki bence bu da hoş birşey. Sadece çeviri değil bazen yaratıcı şeyler de yapmalı ki elimizden geldiğince yaparız önerileri de açığıız her zaman :)
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 26 Ocak 2008, 23:43:23
DİKKAT KONUYLA ALAKASIZ KE YE MESAJ
KARDEŞİM VEYA NE DİYEYİM ABİCİM;
NE OLACAK BU KESİNTİLERİN HALİ ,BU ARALAR BİRAZ DURULDU AMA KİMDEN KAYNAKLANIYOR BU BİTTİ Mİ KESİNTİLER..?? (VALLA HOOPSHYPE YÜZÜNDEN İNGİLİZCEMİN YETERSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM BUNALIMA GİRİCEM DİYE KORKMAKTAYIM:)
BİRDE BU SİTENİN SANA GETİRİLERİNİ VE GÖTÜRÜLERİNİ ÇOK MERAK EDİYORUZ ÇÜNKÜ NE ZAMAN BAKSAM SAĞ ALTTA KEMAL ERDEM YAZISI MUTLAKA OLUYOR VE ANLAŞILIYOR Kİ SİTENİ ÖNEMSİYORSUN MADDİ AÇIDAN OLARAK AÇIKLAMA İSTERSEN YİNEDE AMA BİR AYDINLAT BİZİ. .?
AYRICA KAYNAĞIN HOOPSHYPE MI MERAK EDİYORUM ÇÜNKÜ ÇOĞU ZAMAN PARALEL İLERLİYORSUNUZ
BİR DE KENDİNLE İLGİLİ BİR YAZI YAZ DA TANIYALIM SENİ
...
Yorumu Yazan KAYHAN&JAMES, 26 Ocak 2008, 15:27:06
ARKADAŞ POPULİZM YAPILDIGINI SÖYLÜYOR.ORASI NBA. BÜYÜK BİR YARIŞ VE SHOW ORTAMI..TELEVİZYON KARŞISINDAKİ BASKETBOL SEVERLER DE BUNA UYGUN BİR OYUN STİLİ VE OYUNCU İZLEMEK İSTER...ZATEN ÖYLE OLMASAYDI BU YILDIZ OYUNCULARIN YERİNE İYİ OYUNCU FAKAT HENÜZ MARKA OLAMAMIŞ OYUNCULAR SEÇİLİRDİ.ALL STARDA ESAS OLAN GÖZ ZEVKİDİR.BİR OYUNCU OYNARKEN SEYİRCİYİ NE KADAR TATMİN EDERSE O KADAR ÇOK ALL STAR OLMA ŞANSI ARTAR...
...
Yorumu Yazan Tugay Pektaş, 25 Ocak 2008, 17:11:07
Sorun T-Mac,Bowen falan filan değil.Sorun yapılan seçim politikasında.Ben yarım sezon yatan T-Mac'in seçilmesi yerine,ASlanlar gibi her maçta takımının skor yükünü çekmiş Redd'in seçilmesini isterim.Bu iş Redd işide değil bu iş hakklıya hakkının verilmemesi işi.Adam afedersiniz biryerini yırtıyor istatistikleri mükemmel,lakin populer olan hak etmediği halde seçiliyor.Düşünsenize ne kadar oynama isteği kalır adamın içinde.Ama biz nekar konuşsak boş yine aynı şeyler devam edek devam edecek devam edecek.Sorun aslında biziz,seyirciler.Belkide hakların yenmesindeki en büyük şuçlu.Hakeden, değil,çanı kaçanı izlemeyi seviyoruz.Buda Nba yönetimine cazip geliyor ve kim popülerse o seçilior.Burdan söylüyorum,bu sene All-Star'a Shaq'ı seçen yönetim ve koçlara lanet olsun...
...
Yorumu Yazan carmelo15, 24 Ocak 2008, 12:35:11
all-starın anlamı zaten starların maçıdır bowen bi star değilki her ne kadar çirkef olsada :D tam bir görev adamı yani star değil bu yüzden böle bi maçda zaten yer alamaz t-mac yatmış olabilir ama bundan öncesini düşünücek olursak o ömür boyu all star olmayı hak edio eğer bowen all starda olursa bowenı kim izliycek işde asıl risk bowenı allstara koyamk olur zaten oy yönetmiyle belirlendiğine göre herkez kimi izlmek isitioyasa ona oy verio yani kendi kafasıandaki starlara bence burda haksızlık filan yok oyuncular hiç bi zaman eşit olamaz çünkü hepsini seven insanalrda farklı ve buna göre oy vericeklerdir tek konuda katılıorum şu çin durumu işin içine edio gerçekten :D:D
...
Yorumu Yazan M.C, 24 Ocak 2008, 01:14:49
zamanında şut fake i gösteren rakibine tekme atmış,ray allenla yere düştüklerinde allen a alttan çalışan,set oyununa gelince allen ın formaya kanca gibi yapışan bi adamı all star da görüceğime bi daha nba maçı izlemem daha ii.çirkef kelimesinin gerçek anlamı olan bi adam all starda olamaz.çok kötü bi örnek oldu.tamam prince,josh howard,gerald wallace gibi adamları görmek isteriz ama bowen damarıma bastı yani :)
...
Yorumu Yazan bugi, 23 Ocak 2008, 14:15:33
Bende bu maçın show bölümüyle ilgileniyorum.Ama tek bir isyanım var...Neden IggyPop yok bu All-Star'da..:( o zaman amazing smaçlar karşılıklı düelloya dönüşebilirdi.Neyse basketbol zatan başlı başına bir show ayrıca NBA bu show'un yapıldığı en önemli yer.Ve bu show'un içinde özel bir maç.Bende Bowen yerine LeBroın,ŞKobe,T-Mac,Iguodala görmek isterim.
...
Yorumu Yazan fTh.[T-MaC], 22 Ocak 2008, 01:22:37
Evet bende arkadaşa katılıyorum bu bi show maçı Bowenin savunmasınımı izlemeye geliyor insanlar yoksa T-Mac LeBron ve Kobenin smaçlarınımı ayrıca allstar olmak için belirli ort tutturmak gerekli.saygılar
...
Yorumu Yazan Yigit Deniz Ozdemir, 21 Ocak 2008, 21:30:46
ben katilmiyorum ne yazikki dusuncelerinize. sonucta nba bi show ligi. TBL All-Star'nda bile guzel hareketler gormek istiyoruz eglence gormek istiyoruz. Bu isin ustadlarinin bulundugu ligtende baska bise beklenemez zaten.
Mustafa Abi'li, Alper Yilmaz'li,Haluk Yildirim'li All-Star maci dusunululebilirmi? Savasicak adamlari dolduralim trubunleride bos birakalim sahada basketbol oynansin sonuc onemli olmasin. Bence bu kimsenin hosuna gitmez. All-star maclarinda da akillarda kalanlar hep insanustu performanslar, goz alici smaclar, sasirtan paslar olmustur. Kimsenin bowen'in rakibe sut attirmayan savunmasini izlemek isteyecegini sanmiyorum. Sonucta bu mac oyuncularin kendilerini tatmin maci degil. Seyirci icin yapilan bir mac. Show maci. Bende show macinda show adami gormek isterim acikcasi. Saygilar

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle