2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

All Star Sonrası Hayat

NbaTr.Com - Pazartesi, 25 Şubat 2008

All Star bitti ve nihayet hayata döndük ! All Star öncesiyle ve sonrasıyla epeyce tartışıldı eleştirler aldı olumlu ve olumsuz. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı şeyleri yazmaya gerek duymuyorum. Sonuçta kişisel zevkler.. Ben açıkçası keyif aldım bu senede. Ön yargılardan arınarak seyredildiğinde keyif alınabilecek bir organizasyon oldu.

Özellikle Smaç yarışması yine damgasını vurdu. Ben uzun yıllardır böyle bir smaç yarışması seyretmedim. Bundaki baş aktör D-Howard’a, Süperman’imize ne kadar duacı olsak azdır herhalde. İnanılmaz keyifli bir gece yaşattı bizlere.

DOKUNMA BANA ELLERİN TUTUŞUR YANARSIN

All Star oylaması hakkında fikirlerimi zaten daha önce söylemiştim. İsmi önemli değil gerizeklanın biri cımbızla lafımı çekip saçma sapan konuşmuş. Kaan Mert’le yaptığımız analizde Yao hakkında söylediklerimi algılayamamaktan yoksun bir beyin için ellerimi yoruyorum aslında ama hem sallayıp hem okudukları için şunun altını çizeyim;

Kaan’la yaptığımız söyleşide şöyle bir muhabbet dönmüş;

Kaan demiş ki Yao için, ‘’ Şu son iki-üç sene oynadığı oyunla All-Star olmayı hak etmiş olsa da daha önceleri tamamiyle Çin halkı tarafından oraya gidiyordu.’’

Bende demişim ki, ‘’ Yao'yu söyledin ki bende katılıyorum.Çin destekli.’’

buradan Yao bu sene All Star’ı hak etmedi sonucuna varmak için bir insanın ya art niyetli olması lazım ki inşallah öyledir ya da gerizekalı olması lazım. Geçmişten bahsedilirken bunu bu All Star’a bağlamak akıllı işi değil. Son 2-3 yıldaki oyunu için hak etti cümlesi insanın gözüne girer.

Neyse bu tip ruh hastaları için elleri yormaya değmez. NbaTr’den etik olmayan davranışlar nedeniyle gönderilen birinin sağda solda kendine destek bulma adına yaptığı sallamalar komik. Tabi bu sallamalara olanak sağlayanlarda neyin ne olduğunu bilmeli ki her önüne gelene al salla serbest denmemeli.. Ancak malum şahısa bir sözüm var; nasıl olsa okuyorsun buraları biraz daha sallarsan bu köşelerde ismini veririm, yediğin naneleri ispatı olmak kaydı ile yazarım rezil olursun.

 

İÇİMİZ RAHAT ÇÜNKÜ YOLUMUZ DOĞRU

NbaTr olarak Allah’ımıza bin şükür içimiz rahat. Kimseye yaranma derdimiz yok. Bu köşelerde hiçbir yazarın yazdığına müdahale olmaz. Her yazar özgürce düşüncelerini söyler eleştirilerini yapar. Farklı bir formatımız var. Bunu içten söylüyorum. Gelen tepkilerde olumlu. Demek ki doğru yoldayız. Hatalarımız elbette var olacaktır da. Hatasız kul olmaz. Ama bu hatalar insani hatalardır. Yaptığımız gönül işine köstek olmaya çalışanlara bugüne kadar bize verilen destek hep bir cevap oldu. Olmaya devam edecek.

 

DENGELER DEĞİŞTİ ŞİMDİ NE OLACAK ?

Garnett ve Allen hamlesi Doğu’da Boston’ı bir anda iddialı konuma getirmişti. Yıllardır zaten iddialı olan Detroit’le birlikte bu sene NBA finali yapmaya aday iki takımdan biri olarak gösteriliyordu. Orlando’nun 4 numara sorununu çözmemesi ve zayıf savunması play-off’larda başına bela olacak. Cavaliers’a ise kimse güvenmiyordu bu sezon. Derken öyle bir takas oldu ki eminim en çok Stern’in yüzü gülmüştür. LBJ’li Cavaliers Wallace, Wally, West ve J.Smith hamlesiyle hem derin bir rotasyona kavuştu hemde Big Ben’in gelişiyle kağıt üzerinde savunmasını sağlamlaştırdı.

Cavaliers’ında son takasların ardından iyiden iyiye güçlenmesi Doğu’da play-off’un o kadar ucuz olmayacağının belgesi gibi. Gerek Detroit gerekse Boston’ın bile planlarında değişim olmuştur. En azından rakipler bir değil artık 2’ye çıktı kendi açılarından.

Popovich’in haklı olarak eleştirilerine maruz kalan Chris Wallace’ın Lakers’a hediyesi Gasol, Batı’da dengelerin değişmesine neden oldu. Lakers’da ciddi anlamda yarışın içinde olacak. Gasol hamlesi Suns’ın Shaq hamlesi yapmasının en önemli nedeni. Shaq’ın uyum süreci ve ne derece sağlam kalacağıda Suns’ın yolunu çizecek.

Jason Kidd’in Dallas’a gelişiyle Dallas’ında daha hırslı ve inançlı olacağı gerçeğini atlamamak lazım. Son dönemlerde çıkış yakalayan ve bu çıkışını sürdürmesi halinde Rockets ve Hornets’in play-off’da zorlu rakipler olduğu gerçeği var. Daha Utah’lar, Denver’lar ve Warriors’lar var ki Doğu’da 3 takımı yazıp geçerken Batı’da birini yazmazsan haksızlık etmiş konumuna geliyorsun.

Ancak Batı’dan NBA finaline gelen takım Doğu’dan gelene nazaran çok daha fazla hırpalanacak bu da bir gerçek. Neyse bunları konuşmak için daha erken elbette.

Yinede benim şu tabloda Batı’da ve Doğu’da NBA finali adaylarım hala aynı. Detroit ve San Antonio’nun gerek tecrübe gerekse savunmayı ne zaman nasıl yapacaklarını bilmeleri farkıyla öne çıkartıyorum. Doğu’da Detroit olmazsa 2. opsiyonum yinede Boston. Cavaliers’ı yapılan takaslara rağmen Detroit ve Boston’dan önde görmüyorum.

Batı’da ise Spurs olmazsa kim olur onun için tahmin bile yürütemiyorum. Spurs olmazsa kim olursa olsun sürpriz olmayacak benim için bu gerçek. Ama play-off havası farklıdır. Buraları oynamak farklıdır. Normal sezon aldatır. Onun için Spurs yinede 1 adım önde.

BÜYÜK OYUNCU NASIL OLUNUR ?

TIM DUNCAN ETKİSİ

Bu Duncan konusunda aldığım fazlaca eleştiriler oldu. Çizgiyi aşmayan her türlü eleştiriye saygım sonsuz bunu hep söylüyorum. Tim Duncan’ı All Star sonrası seyredenler mutlaka vardır. Elbette Manu’nun hakkını yemiyorum sakın ola yanlış anlaşılmasın. Ancak bu Duncan çok büyük bir oyuncu. Çok değil çoktanda öte bir oyuncu.

All Star öncesi ne az ne fazla ritimle oynadı Duncan. Dengeyi iyi kurdu. All Star sonrası mesaj verilmesi gerekiyordu ki verdi. Spurs zorlanmıştır bazı maçlarda bu önemsiz. Önemli olan Duncan’ın neyi ne zaman nasıl yapacağını bilmesi. All Star dönüşü Duncan şu mesajı verdi, ‘’Nasıl ki play-off oynamak sanatsa, normal sezon oynamakta bir sanattır. Ben istersem normal sezonda alayına her maç mesajı veririm..’’. Tim Duncan ki kabul etmek gerekir Batı’da play-off’larda neyi nasıl yapacağını bilen ilk isim. Duncan’ı siz play-off’larda görün birde..Bazı şeyler bazı karşılaştırmalar play-off’larda net bir biçimde cevap bulacak.

 

SON SÖZ BİZİM LİGİMİZE

ERGİN ATAMAN’A BRAVO

BOGDAN HOCAYA NE DESEK AZ

Bogdan Tanjevic’e ön yargılı bakmayalım dedik. Hatta şu köşede onu yücelttik de. Bogdan Hoca sadece Aydın Örs’ün mirasını yedi ama bitirdi. Top-16 masalları maske olmayacak kadar komik kaçıyor. Aydın Örs’ün geçen seneki Euroleague şartlarıyla Bogdan Hocanın ki zaten bir değildi.

Aydın Hoca 2.5 aylık takımla o yarışa girdi. Sivri zekalılar Ülker’den hazır kadro geldi diyor. Yahu komik olmayın. Bogdan Hocayı koruyacağım diye gerçekleri saptırmayın. Ülker’den hazır oyuncular geldi gelmesine de Oyun Kurucu Solomon ve Pivot Kambala’yı harmanlamak meseliydi zaten. İki kritik pozisyonda oyuncu harmanlaması yapıldı. Kaldı ki takım savunma anlamında Basden’ın gelişiyle ivme kazanmıştı. Baden’ında Avrupa maçlarının 2. etabına hazır hale geldi. Zaten Euroleague’de ilk tur 2. maçlarda Örs’ün takımı çatır çayır oynadı. Ayrıca kimseye ezilmedi.

Tanjevic döneminde dişine göre takımları tokatla amma kendinden biraz güçlü takımlara daha maç başlamadan havlu at. Zaten ligde 21 maç 7 yenilgi var. Bogdan Hoca içine ediyor takımın. Sorumlusu Mahmut Uslu’dur elbette. İstifa etmelidir diyeceğim ama zor. Ancak unutulmamalı istifa etmekte bir erdemdir.

Ergin Ataman için şunu söyleyeceğim;

Benim için Türk Basketbolu’nda Aydın Örs’ten sonra gelen en iyi Coach. Ergin Hoca. Rgin Hocanın özel yaşamında sorunları olmasaydı ve bazı talihsiz olaylar yaşamasaydı bugün daha farklı konumunda olurdu.

Ancak Ergin Ataman’ın yarattığı BJK Cola Turka ortada. Takımı makine gibi bir takım yaptı. Beşiktaş’ı seyretmek zevk veriyorsa bunun tek nedeni Ergin Hocanın taktik dehasıdır.

Bu yazılık bu kadar..
Herkese saygılar ve sevgiler..

Kemal Erdem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Yorumlar (1)Add Comment
...
Yorumu Yazan timmy, 26 Şubat 2008, 14:17:58
duncan konusunda çok haklısın kemal erdem.bence duncan'ın bu kadar dominant ve kendine güvenli oyunu takımına her alanda yaptığı katkı nedense birçok kişiyi eminim ki çıldırtıyor.onu gülmüyor, smaç sonrası nara atmıyor diye eleştiriyorlar.o kişiler amare gibi her smaçta nara atan ,takım içinde bile fazla sevilmeyen sırt numarası 1 olacak kadar kendini beğenmiş oyuncuların şampiyon olamamalarına çok bozuluyorlar.

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle