2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Demek Basketbol Sihir Değilmiş

NbaTr.Com - Perşembe, 11 Ekim 2007

fenerbahçeFenerbahçe-Ülker, Efes Pilsen'e karşı kaldığı yerden devam ederek kazandı. Geçtiğimiz sezonu hatırlarsak 2 Normal sezon 4 Final maçıyla beraber 6 maçın 5'ini Fenerbahçe kazanmıştı.

Aydın Örs yönetimindeki Fenerbahçe, TBL Finali'nde Efes Pilsen'i süpürdükten sonra iki takımda da değişimler oldu. Efes Pilsen Avrupa Şampiyonu patentli David Blatt'la sezona merhaba demeye hazırlanırken, F.Bahçe tartışmalı biçimde Milli Takım Coachu Tanjevic'le sezona girmeye karar verdi.

Blatt'ın gelişi ve takıma yapılan takviyelerle Efes Pilsen bir anda basın tarafından ''En iyi'' ilan edilirken, Fenerbahçe-Ülker'in ise Tanjevic'le beraber çöküşe geçeceği yazıldı duruldu.

NBATR olarak bizlerde Tanjevic hakkında pek de olumlu söylemlerde bulunmadık. Ancak gerçekleri göz ardı ederek körü körüne Anti-Tanjevic politakası uygulamakta etik değildir.

Yiğidi öldür hakkını ver demişler.

Bir çok kişi pusuya yatmış bir şekilde önce Opel Türkiye Kupası maçlarını bekledi. Ama Tanjevic'li Fenerbahçe tüm maçlarını kazandı. Bu ölçü değil asıl ölçü Cumhurbaşkanlığı kupası olacak dediler.

Ve o maç geldi çattı.

Türkiye'de iki türlü eleştiri var. Birincisi çıkarlar için yapılan eleştiri, ikincisi ise basketbol değerleri üzerine yapılan eleştiri.

Eğer sizler çıkarlar üzerine eleştiri yaparsanız eleştirdiğiniz kişi ağzıyla kuş tutsa size yaranamaz. Basketbol değerleri üzerinden eleştiri yaparsanız eleştirdiğiniz kişi gerçekten iyi şeyler yapıyorsa hakkını verirsiniz.

Aslında Fenerbahçe-Efes Pilsen maçının analizini yapmaya niyetliydim. Ama bu maçın analizinden çok Bogdan Tanjevic'i yazmak istedim.

Bu sayfalarda acımasızca eleştirdiğim, F.Bahçe'ye geliş şeklini beğenmediğim, Milli Takım kadro seçimlerini yerden yere vurduğum Tanjevic'le, Şuan F.Bahçe'nin başındaki Tanjevic çok farklı.

Tanjevic, kulüp takımı çalıştırmaya aç bir Coach izlemini veriyor. Tıpkı kariyerinin ilk dönemleri ve zirve yürüyüşü yaptığı dönemlerdeki gibi hırslı.

Ve Tanjevic'e bir alkış borcum var kendi adıma. Çünkü çok fazla eleştirdim. Yetersiz kalacağını düşündüm. Ancak Tanjevic'in Fenerbahçe'si gerek Türkiye Kupası gerek en ciddi sınav olan Efes Pilsen maçında çağdaş basketbol'dan örnekler verdi.

Ki bu Fenerbahçe şuan hazır da değil. %60 ile belki oynuyor. Daha takım sistem olarak harmanlanacak.

''Sihirbaz'' Blatt'ın sihrini bozdu Tanjevic bu akşam. Tanjevic'i Milli takım'dan dolayı ve F.Bahçe'ye gelişinden dolayı sevimsiz bulabilirim. Ancak bu bazı gerçekleri görmemezlik yapacağım anlamına da gelmez.

Çünkü benim eleştirim çıkarlar için değil basketbol değerleri için. Ve basketbol değerleri diyor ki Tanjevic doğru yolda.

Blatt'a gelince oynatmak istediği sistemi Efes Pilsen'in üst düzey maçlarda oynaması zor gözüküyor. Hücumu üst seviyeye taşıyacak Guardlardan yoksunlar. Özellikle oyun kurucu pozisyonun da zayıf halka olarak duruyorlar. Değişen basketbol düzenin de pota altı oyunları da sizi bir yere kadar götürüyor. Zira dışardan oynamayı beceremezseniz işiniz zor. Efes Pilsen'in dışardan üst düzey takımlara karşı sayı bulması mucize gibi gözüküyor. Gerçi Blatt ''sihirbaz'' değneği dokundurursa takıma belki düzelir.

Tanjevic ise Aydın Örs'ün sistemine eklemeler yaparak devam ediyor. Ego meselesi yapıp olayı sil baştan bir düzen yapmadı. İşte Tanjevic'in de yapması gereken buydu.

Sonuç olarak bu akşam oynanan maçta şu mesajı aldık;
Tanjevic kabus değil, Blatt'da masal kahramanı.

KEMAL ERDEM 

Yorumlar (20)Add Comment
...
Yorumu Yazan semih, 27 Ekim 2007, 22:54:25
taw bu beko basetbol ligini hangi kanal yayımlıo yaw izliemioz lutfen cwap atın cildiracagim
...
Yorumu Yazan duhan, 18 Ekim 2007, 21:28:37
Mehmet Okur çok mu sağlam adam ? Adam 5 numara oynuyor ama sırtı dönük sayısı yok .. Ne anladım ben o zaman ? Nba de çok mu sağlam savunma yapılıyor ? Nba de bile 19 sayı ortalama diyorsun da .. Euroleague de bir 5 numara oyuncusu olarak o sayı ortalamasını tuttursun nba de ona yıllık 15 milyon verirler ... Ama Nba de ki savunma Bbl de yapılan savunmalardan bile daha alt düzeyde .. Ayrıca ben okulumun basketbol takımındayım .. Yeri geliyo hocama mola almasını söylüyorum, yeri geliyo yorulan oyuncuyu söyleyip değiştirmesini söylüyorum yeri geliyo kenarda oturan ama iyi işler yapabilecek adamları oyuna almasını söylüyorum .. E Tanjevic in yanında kimse niye bir şey demedi bu adama ? Tanjevic gerekli hamleleri yapmayınca diğer kuzular niye ses çıkartmadı ?

Neyse siz şartlanmışsınız bir defa ben burda en sağlam kanıtlarla edebiyat parçalasam bile sizi fikrinizden döndüremem .. Ayrıca getirecek kimseyi bulamadılar derken Tanjevic ten iyi getirecek kimseyi bulamadılar dedim .. Yoksa oraya koncak çok adam(!) var ..
...
Yorumu Yazan dr.j, 18 Ekim 2007, 11:05:27
sende sürekLi oyuncuLar istemedi onLAr oynamadı diyosun. bi maçtan sonra kaya iLe röportj yapıLırken iLk çeyrekte 9 yada 11 sayısı vardı daha sonra oyundan aLınıp 4üncü çeyreğe kadar oynatıLmadığı bi maçtı. kimin ne zaman oyuna gireceği beLLi değiL oyunda kimin roLünün ne oLduğu beLLi değiL iyi oynayan oyunca birden kesiLiyr demişti. miLLi takımdaki oyuncuLar kazanmak istemicek kadar mı karaktersiz yada oynayamıcak kadar mı yeteneksiz. erman kunter getiriLebiLirdi bu takımın başına en azından çakıLı oynatmazdı. mehmet oku nba da biLe 19 sayı ortaLamayLa oynuyr turnuvadaki ortaLaması kaç? bu onun kabiLiyetsiz kötü ve isteksiz bi oyuncu mu oLduğunu gösterir. hayır üzerine çaLışıLmış set oyunLarının oLmayışını gösterir. ona damı karışıyodu basın 45 gün antrenman yaptı bu adamLar. oyuncuLarı kim seçti peki federasyon mu? tanjevic mi? basın mı? neyse ya...
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 18 Ekim 2007, 08:35:37
Duhon kardeşim, önceki mesajlarınla son mesajını beraberce oku bir zahmet. Kendi yazdıklarını kendin bozuyorsun.
Basın şunu demiş, basın bunu demiş. Basın mı dedi Ender'i, Ermal'ı kadroya almasını? Basın mı dedi Ömer'i, Kerem'i almamasını? Türkçe biliyor mu Tanjeviç, gazetelerden mi öğrendi kimi alması gerektiğini?
Tanjeviç bu turnuvaya gelirken, basında en ufak bir eleştiri yoktu. Herkes geçen seneki Dünya 6.lığından dolayı Tanjeviç'e güvendiğini belirtiyordu basındaki pek çok kalem.
Basın bu kadar etkili olsaydı Tanjeviç üzerinde, Avrupa şampiyonası'ndan sonra kendi istifa ederdi.
Tanjeviç Fener'i BBL şampiyonu yapabilir. Geçen sene boyunca sadece 3 maç kaybederek, finalde 4-0'la kazanarak şampiyon olmuş takımı tekrar şampiyon yapmak çok ahım şahım bir başarı değil.
Avrupa'da son 16 takım arasına kalması zaten gerekir Fenerbahçe'nin. Takımın harcadığı para bazında son 16'ya kalması değil başarı, asıl başarı son 8'e kalmasıdır.
...
Yorumu Yazan duhan, 17 Ekim 2007, 22:44:09
Ya anlamıyorum ne yalıycam Tanjevic i banane Tanjevicten ? Ben gördüklerimi söylüyorum .. - Harun erdenay mı demiş ona ilk çeyrekte 8 oyuncu değiştir - diye bir şey yazmış Onur .. Be arkadaşım takımda ki oyuncular oynamıyorsa bi çeyrekte 20 defa da oyuncu değiştirilir .. Ayrıca Ömer Onan aday kadroya çağarıldığında k.çını yırtan basın; Türk basını, Ömer takımdan elendiğinde aynı eleştirileri yapan da aynı Türk basını .. Onu geçtim artık Türk basketbolunda Efes tekel yapmış kendine .. Cenk turnuva boyunca 5 dakika ortalamayla sahada kalmadı, Ermal ve Ender takımın en zayıf halkaları olarak dikkat çeken oyunculardı, ayrıca basın Tanjevic ten daha iyi basketbol biliyomuş gibi her hareketine karşı çıktı .. Bunları görmedim, bilmedim diyorsan zaten senle burda tartışmama değmez ...

Onu geçtim Tanjevic in arkasında federasyon var diyorsun .. Federasyon Tanjevic i kovsaydı kimi getireceklerdi takımın başına ? Tanjevic gelmeden önce kovdukları Aydın Örsü mü ? Emin ol getirebilecekleri adam olsaydı kovarlardı .. Belki de Tanjevic in kontratında ki bir maddeden dolayı kovamadılar .. Ama zaten Tanjevic in işine o kadar karışan var ki yrdımcı teknik adamlar dışında, ne hikmetse bi onlar karışmıyodu zaten ..

Neyse ben ne anlatırsam anlatayım siz anlamak istediğiniz kadarını anlayacaksınız .. Dolayısıyla bundan önce yazdığım mesajlarda aradığınız tüm sorulara zaten cevap bulursunuz .. İddaa ediyorum Tanjevic li bu Fenerbahçe Bbl de şampiyonluk, Euroleague de en az Final sixteen e kalıcak ..

mayıs-haziran gibi yine mesaj yazarım o zaman ki köşe yazılarına ..
...
Yorumu Yazan berkay, 17 Ekim 2007, 14:43:52
duhan arkadaşım bak anlamıyosun onurun dediği gibi yalaya yalaya bitiremediğin tanjevic kerem tunçeri gibi bir guardı almadı sen hala tanjevici göklere çıkartıyosun
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 17 Ekim 2007, 13:12:53
Söylemeyi unuttum.
Turnuva boyunca fast break'ten kaç sayı attık duhon biraderim? Avrupa'nın en yavaş hücum alanına geçen takımı olmamızın sebebi sadece oyuncularımız mıydı? Koçumuz hızlı oynatmaya çalıştı da, oyuncularımız mı yavaşlattılar tempoyu?
Sete sette bizim kadar zor sayı bulan takım olmamasına rağmen, 2 metrenin üstünde boy ortalalamlı takım kurup Kerem'e üçlük attırmak akıllı işi değildir. koçluk hiç değildir.
İtalyan basını 20 yıl öncesinin basketbolunu oynuyor derken, yavaş ve hareketsiz oynadığımızı kastediyordu. Bu da Tanjeviç'in hatası değil miydi?
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 17 Ekim 2007, 13:08:23
Duhon kardeşim,
Tanjeviç'in arkasında federasyon başkanı var, herif takımı rezil ettiği turnuvadan sonra bile kovulmadı. Harun Erdenay ve diğer koçlar diklenirlerse, ertesi gün kapının önünü koyarlar.
Ayrıca Harun mu diyordu Tanjeviç'e, "Hido'yu çıkar" diye? Diğer yardımcılar mı diyordu Tanjeviç'e "ilk çeyrekte 8 kere oyuncu değiştir" diye?
Ender'i Ermal'ı ve Kerem'i Tanjeviç almadıysa, kim aldırdı Milli takıma. Bir zahmet söylesene.
Mirsad'ı aday kadroya çağırmayan kimdi?
Tanjeviç eğer istediği adamı kadroya alamayıp, istemediği adamı kadroya almak zorunda kalıyorsa; ne suratla orada duruyor. Hiç mi haysiyet yok bu adamda?
Tanjeviç Kerem'i 3 numara kullanmış. Hayatı boyunca 3 numara oynamamış adamı Avrupa Şampiyonası'nda 3 numara oynatmak akıllı işi mi? Deneme tahtası mı bu takım? Hazırlık trnuvasında bile denemediği sistemleri Avrupa Şampiyonası'nda denemesi mantıklı mı Tanjeviç'in.
İspanya koçu mola kullanmadı finale kadar, çünkü takımın ihtiyacı yoktu. Takımı 20-1'lik seri yeseydi kullanırdı, emin ol. Senin takımın da sahada 10 farklı hücum setini oynayabilse, senin de fazla mola almana gerek kalmaz. Ama bizim Milli takım durarak oynuyordu hücumda. Motion offense'ten haberleri yok oyuncuların, çalışmamışlar. Ergin Ataman'ın 2 ayda Beşiktaş'a kazandırdığı pas ve hücum düzenini Tanjeviç 3 senede kazandıramadı milli takıma.
...
Yorumu Yazan duhan, 16 Ekim 2007, 17:32:45
Onur arkadaşım sözlerim sana ;

Benim Fenerbahçeli olduğum kanısına nerden vardır ilk olarak bunu soruyum? Tanjevic i savunduğum için mi ? İddaa ediyorum Tanjevic Aydın Örsten kat kat daha iyi bir teknik adam, basketbol bilgisi ondan kat kat iyi .. Sen Tanjevic in adını ağzına alırken 3 defa düşünmen lazım ki onu bırak sen adama hakaret ediyorsun! Milli takımda iyi oynayan adamı çıkarttı diye bir laftır gidiyo .. Siz o zaman sahada mıydınız? Hido iyi oynarken onu kenara alıyo da Hido mal mı beni niye aldın diye Tanjevic e bir şey demiyo? Harun erdenay ve diğer yardımcı koçlar salak mı Tanjevic i uyarmıyo ? Tanjevic o kararları kendi başına mı alıyo sanıyosunuz ?

Türk basını basketboldan anlamayanlardan kurulu da siz bilmediğiniz şeyler hakkında neden kulaktan dolma bilgilere inanıyorsunuz? Nerden biliyorsunuz orda oyuncunun kenara değişiklik işareti yapmadığını ?

bir kez daha diyorum, İspanya takımı koçu final maçı dışında 2 devrede hiç mola kullanmadı, yaptığı şey çok yanlış .. Tek bir sistemle oynattı takımı hep.. Ama oyuncular hırslı olduğu için takım 2. oldu ve koça hiç laf gelmedi ..

Peki size soruyorum Tanjevic Cenk i 1 numarada denedi, Kerem i 3 numarada oynattı, kafasında o kadar sistem vardı .. Bi ara takımın sahada ki boy ortalaması 2 metrenin üstündeydi .. Ve siz bu adam 20 yıl önceki gibi basketbol oynatıyor diye eleştirdiniz .. Türk basketçiler değişik sistemlerde oynayamıyorsa Tanjevic in suçu ne ? Çıkıp o mu oynasın sahada ?

Ayrıca oyuncu seçmelerinde Tanjevic in tek yetkili kişi olduğuna inanıyorsanız zaten sizle hiç konuşmaya, tartışmaya kendimi yormamam lazım ..

En basitinden Harun Erdenay ın fb-efes cumhurbaşkanlığı kupası maçını nasıl yorumladığına bak .. sesleri değiştirseler ve onun kim olduğunu söylemeseler ben fanatik bir efes taraftarı olduğunu düşünürdüm .. ki hiç oynamayan Cenk in, berbat oynayan ender, ermal ve kerem in o takımda olması Tanjevic in o işleri tek başına yapmadığının en büyük göstergesidir dimi ?

ki Mirsad aday kadroya bile çağarılmamıştı .. !
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 15 Ekim 2007, 16:06:42
Kemal biraderim, dediklerini anladım şimdi.
Ama ben yine de biraz bekleme taraftarıyım.
Tanjeviç pek çok sınavdan geçecek.
- Mesela getirttiği yabancılar ne çıkacak, görmemiz lazım. İyi para verildi bu adamlara.
- Semih ve Oğuz onun gözetiminde kendilerini geliştirebilecekler mi?
- Geniş kadroyu kimseyi mutsuz etmeden kullanabilecek mi, yoksa milli takımdaki gibi iyi oynayanı kenara alıp sinirleri bozacak mı?
Daha bunları anlamak için en azından Euroleague'de ilk gruplarını izlememiz lazım. 1-2 maçta yaptığımız iyi ya da kötü yorumlar hata riski içeriyor.
...
Yorumu Yazan KE, 15 Ekim 2007, 14:33:50
Onur Tuncaboylu, yorumlarına değer verdiğim birisin.Ancak bu konuda sanırım anlaşamayacağız.Ya da birbirimizi anlamak istemiyoruz.Öncellikle benim için Aydın ağabey her zaman bir Efsane'dir.Ona yapılanları unutmam asla mümkün değildir..Zira Aydın Örs konusundaki durşumu bilen bilir.

Tanjevic ve Övgü konusunda daha detaylı yazayım;
Tanjevic'i Milli Takım'da en sert eleştirenlerden biriydim bu sayfarlarda..Hatta araba yoldan çıkınca yol gösteren çok olur dün alkışlayanlar yarın adama asmaya kalkar dedim ki öyle oldu..En büyük Tanjevic destekçileri adamı bitirdi..Neyse bunlar onların sorunu..Benim için önemli olan bugün ne yaptığı..
Ben geçmişle yaşamam..Milli Takımı ayrı-Kulüp Takımını ayrı değerlendiririm..
Milli Takım Coachu Tanjevic hakkında görüşlerim belli..Ancak Kulüp Coachu Tanjevic farklı..

İyi giden bir arabının tekerine pek ala egoları için çomak da sokabilirdi.Sil baştan bir takım yaratabildi..Bunu yapanlar var..Tanjevic yapmadığı gibi üzerine eklemler yapıyor dedim bunu atlıyorsun bence..
Tanjevic varolan bir sistemi ekole dönüştürmek için çabalıyorsa takdir edilir..Ha yok beceremezse yine eleştirilir..
Bunda yanlış olan birşey yok bence..Doğruya doğru,eğriye eğri..
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 15 Ekim 2007, 13:47:50
Kemal Erdem biraderim: Tanjeviç'i övdüğün şeyin saçmalığının farkında mısı acaba? Giden arabaya çomak sokmamakla övüyorsun bu adamı. Övülecek bir şey mi yaptı?
Yani senin gözünde bir insanın değerini yükseltmesi bu kadar basit mi Kemal? Ben Fener'e koç olsam aynı sistemi oynatırdım, beni de mi övecektin o zaman?

Duhon kardeşim,
Basketbol geçmişte yaşanmıyor. İtalya'yı şampiyon yapan koçla İtalyanlar bile dalga geçtiler turnuva boyunca. 20 senen öncenin basketbolunu oynattığını söyleyip gülüyorlar Tanjeviç'e.
Ayrıca bir dediğin bir dediğini tutmuyor:
Ender Arslan, Kerem Gönlüm ve Ermal Kurtoğlu'nun oyadığı takım yenilmeye mahkummuş. Bu adamlar milli takımda değil miydi? Babam mı aldı bunları milli takıma? Senin yalaya yalaya bitiremediğin Tanjeviç, Kerem Tunçeri yeirne Ender'i, Hüseyin Beşok yerine Ermal'ı almadı mı kadroya?
Ayrıca o kadar at gözlüklüsün ki, bu adamlardan biri Fener'e gelse süper oyuncu olur. Bu derece fanatiksin yani.
...
Yorumu Yazan duhan, 14 Ekim 2007, 19:41:01
e be onur tuncayboylu bak bakalım tanjevic hakkında yazılan yazılara ne yorum yaptığıma .. ne zaman tanjevic i eleştirmişim ? o adam avrupa şampiyonası kupasını italya gibi tarihte " yenilmeye mahkum millet " diye adı çıkmış bir takıma kazandırdı .. ötesi mi var ?
o adam basketbolu bilmiyo da sen daha top sektirmesini bilmezken ondan iyi basket yorumlayabiliyosun ? dünya kupasında 6. olan takımda tanjevic i kral yaptınızda şimdi oyuncular oynamadı diye tanjevici niye yerin dibine sokuyosunuz bir şeyden anlamayanlar... sorarım size .. !

at gözlüklüymüşüm .. hahahaha .. hakkaten çok güldürüyorsunuz beni be .. ayrıca o maç zar zor kazanılmadı .. eze eze kazanılcaktı ama o maçta çalınan düdüklere bir bak ondan sonra gel karşıma ..

ender arslan, kerem gönlüm, ermal kurtoğlu nun aynı anda oynadığı takım her zaman yenilmeye mahkumdur .. bu kadar diyorum .. efes bu sene tbl de de bir şey yapamayacak " blatta rağmen ", euroleague de de ..

seneye haziranda görüşürüz ..
...
Yorumu Yazan KE, 13 Ekim 2007, 14:22:45
Onur Tuncaboylu, Turgay Demirel'in bile çıkıp kabul ettiği gibi hakemler maçın içine etmese F.Bahçe maçı yine çift haneli farklarla kazanacaktı.Zar zor değil..Büyük bir ihtimalle bir 20 sayı fark gelirdi herhalde.

Tanjevic'e olan övgü ise;
Aydın Örs'ün yarattığı takımı bozmaması ve o takımla oynamadan üzerine bir şeyler katmaya çalışmasından..Körü körüne Tanjevic'e sallamakta kimin müritliği oluyor acaba..

Milli Takım ayrı Kulüp takımı ayrı değerlendirilir..Milli Takım döneminde eleştirdik ancak kulüp takımı dönemine ise farklı bakılmalı..Kötüyse kötü,iyiyse iyi deriz.
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 13 Ekim 2007, 12:04:08
duhan nickli arkadaş, sen ne fanatik ve at gözlüklü bir adamsın ya. Yaz ortasına kadar Tanjeviç'i benden fazla eleştiren Feenrliler, şimdi Tanjeviç'in mürdi kesildi. Fener'in başına Fatih erim'i getirseler ona da taparsınız sen ve senin gibiler
...
Yorumu Yazan Onur Tuncaboylu, 13 Ekim 2007, 12:02:38
Türkiye böyle bir yer işte. 3 senedir eleştirilen bir koç, bir Efes maçı kazandı diye sütten çıkmış ak kaşığa döner iki dakikada.
Tanjeviç'i övmek için daha erken, bir maç kazandı diye herifin yaptığı bütün abuklukları unutacak mıyız? Milli takımda 20-1'lik seri yerken mola almayan, zırt pırt oyuncu değişikliği yapıp takımın harmonisinin mahveden koç zar zor kazanılan bir maçta alkışlandı. Bravo...
...
Yorumu Yazan duhan, 12 Ekim 2007, 08:38:33
çok saçma yorumlar yapıyorsunuz .. ! ama doğru Fenerbahçenin ismi geçen bir takımın teknik adamıya bu adam suçlanması lazım .. Milli takım bazında ispanyol takımı teknik direktörü final maçı dışında hiçbir maçın ikinci yarısında mola almadı .. yaptığı yanlış bir şeydi ama oyuncular hırslı ve iyi oynadığı için göze batmadı .. ama tanjevic çok oyuncu değiştiriyor diye oyuncuların hepsi berbat oynamasına rağmen tanjevic günah keçisi ilan edildi ..

ayrıca tanjevic fb ülkerin başına tartışmalı bir şekilde getirilmedi .. aydın örs ün kontratı bitti, ona nba de olduğu gibi menejerlik teklif edildi, istediğin oyuncuyu söyle alalım, istediğin teknik adamı söyle alalım dendi .. aydın örs bu teklifi kabul etmedi .. ötesi mi var ?

siz hiçbir şey bilmeden saçma yorumlar yaptıkça beni güldürüyorsunuz teşekkür ederim .. bu ara gülmeye ihtiyacım var saçma yorumlarınıza devam edin lütfen
...
Yorumu Yazan dr.j, 11 Ekim 2007, 12:29:08
fenerin başında ne kadar başarıLı oLursa oLsun miLLi takımdaki rezaLeti örtmez. bu adam miLLi takımı avrupa şampiyonasında resmen katLetmiştir ve benim akLımda hep öyLe kaLıcak. zaten sevmiyorm bide aydın örs gibi birinin yerine tartışmaLı bi şekiLde geLmesi antipatimi iyice arttırdı. eğer kafasına bişey düşmezse iLerLeyen haftaLarda fenerdeki iyi oyuncuLarı keser gerekLi gereksiz rotasyon arayışLarına gider ve iyi giden bi takımı bozar bu adam.
...
Yorumu Yazan bülent, 11 Ekim 2007, 05:21:49
ben maçı izlemedim (malum şifreli kanal yayınladığı için)..ama maç sonu tüm basketbol medyasının yazılarını okudum...kimse senin dediğin gibi solomon son 5 dk.da böyle oynamasaydı bu maçı FB Ülker alamazdı diye bir şey söylemedi...söylenen eğer hakemler iki takım için eşit kararlar verse bu maçın son topa kalmayacağıydı(istersen tüm otoritelerin yorumlarını okuyabilirsin)...bende özellikle dış atışa dayalı basketbol oynamanın sakıncalı olduğunu bunun bir gün elimize patlayabileceğini düşünüyorum..herhalde bunun önlemini tanyeviç alacaktır..eurolig içinse bu kadronun geçtiğmiz sezonun ikinci devredeki savunma sertliğine ulaşırsa top16 ya kalabileceğini düşünüyorum(daha ilerisi mucize olur)...
...
Yorumu Yazan osd23, 11 Ekim 2007, 03:29:17
Ya lütfen... Solomon son 5 dk yı kişisel becerisirisyle oynadı ve maçı aldı diye böyle yorumun yapılmasını doğru bulmuyorum. Hutson' ın 30 metreden attığı top da girebilirdi. ( Son 2-3 yıldır Fener - Ülker adı herneyse Efes karşısında başarı getiren anormal 3 sayı yüzdeleri. Bakalım daha ne kadar sürecek bu şans.) Asıl er meydanı Eurolig dir. Fener'in ve Tanjeviç'in bu başarılarının orda da sürdürmesini dileriz.

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle