2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Hem Suçlu Hem Güçlü ! Olmak Ya Da Sanmak

NbaTr.Com - Pazar, 16 Mart 2008
Hem Suçlu Hem Güçlü ! Olmak Ya Da Sanmak

NbaTr köşelerinde hiç bu tarz bir yazıya yer vermedim. En azından kendi köşemde bu tip bir yazı yazacağım aklıma gelmezdi zira site olarak Bayan Basketbolu'nu işlemiyoruz. Ancak bu Bayan Basketbolu'nu takip etmiyoruz anlamına gelmez. Okuyoruz ediyoruz, NBA'den fırsat buldukça gelişmeleri takip ediyoruz. Son dönemlerde sinir bozucu olaylarda olmuyor değil hani.

Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı coachu Zafer Kalaycıoğlu'nun başarılarını yazmaya gerek duymuyorum zira neler yaptığını biliyoruz. Başarıdan başarıya koşan bir coach. Tabi yazının nedeni Zafer Hocanın başarılarını konuşmak ya da teknik taktik eleştileri yapmak değil. Konu Zafer Hocaya takıntılı birinin ipe sapa gelmez söylemleri ve saygı sınırlarını aşması.

Fenerbahçeli kimliği hiç bir zaman için saklamadım. Sıkı bir Fenerbahçe'liyim ancak yeri geldiğinde bu sayfalarda Tanjevic'e en ağır eleştirileride yaptım yeri geldi F.Bahçe'lilerden ağır eleştirilerde aldım. Bunu söylememim nedeni birazdan yazacaklarımın aslında Fenerbahçe'liliğimle alakası yok. Konu biraz etik değerler.

Bir dönem Fenerbahçe'nin ekmeğini yiyen fakat yolları ayrılan şuan ise Fenerbahçe'yi başarıdan başarıya koşturan Zafer Kalaycıoğlu'nun başarılarını kendine kompleks edinen Arda Erçin adlı yazar hakkında bir kaç şey söylemem gerekiyor.

Türkiye'de artık Basketbolda, İnternet Siteleride aktif bir şekilde takip ediliyor. Kim ne yazıyor ediyor bu işle ilgilenen herkes hemen hemen biliyor. O zaman biraz sorumluluk gerektirir bazı şeyler. Özel nedenlerden dolayı varsa bir kompleks kenara atmalı insan.

Zafer Hoca düşmanlığı Arda Erçin'in gözünü öyle bir bürümüşki Fenerbahçe takımını yerden yere vurmak için kafasında büyük bir ihtimalle kırk tilki dolaşıyor. Yazdıklarını kendisini bağlar. Ancak çizgiyi aşmadığı sürece. Ki söz konusu Fenerbahçe taraftarının medeni bir şekilde verdiği tepkiye karşılık olur olmaz kin kusmalar olursa işte burda iş çığırından çıkar.

Bir Fenerbahçe taraftarının medeni tepkisine karşılık ki tepkilerin mail yoluyla olduğunu biliyoruz ve mail yoluyla verdiği agresif cevap ve insanları küçümser tarzdaki tavırlarını kendisine yakıştırabiliyor ki yapıyor. Ancak burası dağ başı değil. İstediğini istediği gibi sallayamaz ve hele ki milyonlarca taraftarı olan bir kulübün taraftar kitlesine ''Cahil, bilgisiz'' muamelesi yapamaz.

O kulübün taraftarlarının içinde basketbol bilgisi bakımından Arda Erçin gibi 1000 kişiyi cebinden çıkartacak adamlar var.

Hadi Zafer Hocaya düşmansın. Hadi Fenerbahçe'nin başarısı seni geriyor AMA o kulübe gönül veren taraftarlara dil uzattığın an işte orda işler değişir.

Kaldı ki Arda Erçin son yazısında oturup Fenerbahçe taraftarından özür dileyeceği yerde nerdeyse dalga geçer gibi bir şeyler yazıyor. Artı birde garip bir şekilde kendisinin Fenerbahçeli olduğunu iddia ediyor. Fenerbahçe Lisesinde okumuş. Önemsiz. İnsanlar hangi takımı tuttuğunu değil objektif yorumlarını ne zaman yapıp yapmayacağını merak ediyor.

Zafer Hoca takıntısı kabak tadı verdi çünkü. Fenerbahçe taraftarı Zafer Hocayı eleştirmeyide bilir. Ki eleştiriyorlarda. Bayan Basketbol Takımı ile ilgili olarak o kulübe gönül veren taraftarlar seviyeli bir biçimde bir çok kez tartışmalar yapmışlardır. Ama hiç birinin içinde kin ve nefret yoktu.

Arda Erçin'in ise içinde inanılmaz bir kin ve nefret var. Eleştiriyor ama bunu inandığı için yapmıyor. Fenerbahçe'ye karşı oluşan inanılmaz antipatisinden dolayı yapıyor. Sonra kendisine tepki gösteren mail atan Fenerbahçe taraftarına ''Cahil'' deme cürretini gösteriyor.

Fenerbahçe taraftarına özür borçludur. Bu özürüde köşesinde dilemelidir. Dilemezsede kendi bilir. Özür dilemekte bir erdemdir.

Son söz olarakta sıkıştıkları zaman Fenerbahçe'yi kullanlara sözüm;

Daha düne kadar gerek Erkek Basketbol Takımına gerekse Bayan Basketbol Takımına salladığınız Fenerbahçe'den kaybettiğiniz reytingleri (biz buna hit diyoruz) tavan yaptırma adına Fenerbahçe Hakemlere kaybetti ya da Hakem+X Fenerbahçe'yi yendi gibi süslü manşetler atarak itibar kazanma savaşıda son derece duygusal.

Keşke diyor insan kapalı kapılar ardından sövgüler yaptığınız bir takımı kapının önünde övgülere boğmasanız. Ya da nasıl diyelim biz buna işinize geldiği gibi işler yapmasınız. Ama şunu bilinki gerek bir takım siteler gerek bir takım gazeteler, TV'ler yazarlar yorumcular artık Fenerbahçe taraftarı bu duygu sömürlerini yemiyor. O oyunlara gelmiyor. Bunuda Fenerbahçe taraftarı adına kullağınıza küpe olsun diye yazıyorum.

 

 

EUROLEAGUE YAZARIMIZ VE ÇOK YAKINDA YENİ YAZARIMIZ

NBA ağırlıklı bir site olmamıza rağmen Euroleague konusunda elimizden geldiğince güncel olmaya çalışıyoruz. Aslında konu haberler falan değilde bizim Euroleague köşemizin yazarı Üstad Umut Yaşar. Soruyorlar çünkü msn de denk geldiklerim olsun ya da maillerle olsun. Kimdir bu Umut Yaşar diye.

Şu kadarını söyleyebilirim;

İnanılmaz bir Avrupa Basketbolu bilgisi var. Zaten yazdığı yazılardan kalitesini anlamakta zor olmasa gerek. Euroleague’de her hafta yaptığı analizlerin doyumsuzluğunu okuyanlar biliyor. Umut Yaşar bir çok yazarı cebinden çıkartır ama kendisi baya bir mütevazidir. Benim ona bu sayfalardan teşekkür etme fırsatım olmadı. Onca yoğunluğuna rağmen hiçbir çıkar gözetmeden NbaTr’ye her hafta yaptığı değerlendirmelerle sitemize kalite katıyor. Ne mutlu ki bizlere onun gibi bir yazar arkadaşımız aramızda.

Çok yakında serbest köşemiz için yeni bir yazar arkadaşımız aramıza katılacak. Bağış Can adına alışın istedim zira farklı bakış açısıyla ve basketbol bilgisiyle bu sayfalara zenginlik katacak. Kendisiyle ilgili daha fazla bir şey yazmıyorum. Zaten o bu sayfalarda değişik bakış açısıyla farkını hissettirecektir. NbaTr büyüyen kitlesine her daim yeni bir şeyler katmak için farklı açılar sunmak için yola devam ediyor.

Bu haftaki yazım genel hatlarıyla Fenerbahçe'ye özel oldu. NBA severlerden ve diğer okuyucuların affına sığınıyorum. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere..

 

Kemal Erdem

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle