2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

İstifa Et Tanjevic/Düzen Sen De İstifa Et

NbaTr.Com - Cuma, 07 Mart 2008

Niyetim NBA ile ilgili bir şeyler karalamaktı aslında. Hatta yarılamıştım bile. Ama sildim birden. Dün gece oynanan Aris maçı sonrası Fenerbahçe’yi yazmak istedim. Uzun uzun bir yazı olmayacak. Aslında tek bir cümle ile bu yazıyı bitirebilirim;

 

İSTİFA ET ARTIK TANJEVİC

Aslında şunu yazıp bıraksam yeterli olur bence. Ama karalayalım bir şeyler. Adet yerini bulsun. Biz NbaTr köşelerinde ve Anasayfa haberlerimizde Tanjevic konusunu aslında hep işledik. Hatta Eurobasket-07 öncesi topluca tüm yazılı ve görsel medya gaz verirken, internet üzerinden Milli Takım şampiyon ilan edilirken biz yaptığımız haberlerde ve değerlendirmelerde Milli Takımın beklentilerin altında kalacağınıve tehlike sinyallerinin verildiğini yazdık.

Olumlu yazılar yazan yazarlarımızda oldu elbette. Ama genel anlamda baktığımızda Tanjevic’in miladının dolduğunu dile getirdik. Hatta belli bir kesim bizi eleştirdi. Milli Takıma köstek olunuyor diye.

Alakası yoktu köstek olmakla. Gerçekler acıdır. O gerçekler tokat gibi Eurobasket-07’de yüzümüze indi. Tanjevic, daha önce Örs’e yapılan profesyonelce darbe ile Fenerbahçe’nin başında geçmişti ve artık işkence Fenerbahçe’de devam edecekti.

Ki ediyorda..Görüyoruz takımın halini..Efes Pilsen’i Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Aydın örs’ün mirası ile deviren Tanjevic bazı gözleri boyadı. Hatta bizde dedik ‘’Tanjevic doğruyu mu buluyor?’’ diye. Ama yok doğruyu falan bulmuyor Tanjevic. Gün geçktikçe yedi bitirdi takımı.

İstifa et Tanjevic az biraz onurun varsa istifa et. İstifa etmek de bir erdem dir.

 

EUROLEAGUE SORUNSALI VE MASKELİ BALO

BBL’de rezelat bir tablo var. 14-8 takım. Geçen sene bu takım 28-2 ile sezonu bitirdi hatırlatalım. Diyecekler ki geçen sene Lig bu kadar kaliteli değildi. Onu Marco Paşa’ya anlatsınlar bir zahmet..

2 takım takviye yaptı diye 14-8’lik skandal tablo maskelenemez. Avrupa’ya konsantre oluyorlar masallarınıda geçelim. CSKA Moskova küme düşsün o zaman liginde.

Aydın Örs dönemine göre sadece 1 galibiyet fazla alınarak Top-16 yapıldı. Aydın Örs’ün döneminde Fenerbahçe, Euroleague’in 2. etabında hazır hale geldi. Bunuda atlayıp durmayalım. Çıkar aksini söylerse biri ruh doktoruna gitsin.

Napoli maçında hakemler takımı manipüle etmese o dönemde Top-16 gelebilirdi. Ama olmadı. O maçta hakemler takımı yaktı. Kambala’ya çalınan ucuz hücum faulü kim unutabilir. Napoli koçunun nerdeyse 3 saniye kolidorunda takıma taktik verdiğini kim unutabilir? Mahmut Uslu keşke entrikalarını Fenerbahçe içinde değilde Euroleague kolidorlarında yapsaydı da Fenerbahçe’nin hakları gasp edilmeseydi. Yöneticilik bu dur.

Tanjevic döneminde 1 galibiyet fazla alıyor takım. Top-16 yapıyor. İyi de bir kura çekiyor ve ilk 8’i zorlayacak konuma geliyor. T-8’e kalır ya da kalmaz Fenerbahçe burası önemsiz. Kalırsa bu Tanjevic’e rağmen olacak o gerçek. Vidmar rakibe çalışıyor arkadaşları toparlamaya çalışıyor. Tanjevic, manevi evlatlarına bol bol süreler veriyor Amerikalılar hedef tahtası oluyor.

Çivisi çıkmış takımın. İstifa et Tanjevic..İstifa etmek bir erdem dir.

 

ŞEREFLİ !!! KALEMLER BUNUDA YAZIN

Aydın Örs, büyük bir Fenerbahçe’lidir. Gelir mi gelmez mi bilemem. Keşke gelse. Ama geldiği an şerefli ! Türk Basını Aydın Örs’ü yıpratmak için elinden geleni yapar merak etmeyin. Geçen sezon şerefli ! kalemler (İnternet üzerinden, gazateler üzerinden, TV üzerinden) Aydın Örs’e nasıl sallıyorlardı ama. Nerde bu şerefli ! kalemler şimdi? Tanjevic’e adam akıllı bir tane eleştiri yapan yok. Yapanlarda çok nazik. Kapalı kapılar ardında Tanjevic’e sövüp, köşelerinde, sitelerinde, gazatelerinde, TV’lerde tam aksi yapanlara da yazıklar olsun.

Avantanızın peşinde değil düşüncelerinizin peşinde koşun. Bağımsız olun. Üç kuruşluk çıkarlar için bir yerlerde yer kapmak için kaypaklık yapmayın. Varsa cesaretiniz yazın.

Türkiye’de Basketbol ile ilgilenen hangi site Aydın Örs’e sahip çıktı? Kaçı cesurca savundu? Yanlışa yanlış dedi? Nedir bu rant kaygısı? NbaTr’nin için rahat. Biz Aydın Örs gittiği anda aslanlar gibi tepkimizi koyduk. O tepki bozuk düzeniydi. Bizi takip eden binlerce insanda desteğini verdi.

Elbette Aydın Örs olayına tepkisini koyan yazarlarda oldu. Onlara asla lafım yok. Ki benim sözlerim kalemini satılığa çıkaranlara. İçimin kan ağladığı gündür Örs’ün gidişinden sonra ne internet sitelerinin ne dergilerin ne yazılı basının ve görsel basının adam akıllı tepki vermemesi. Verenler vardı elbette. Ama azınlıkta kalındı.

Türkiye’de Basketbol gelişecekse toptan bir temizlik olmalı. Kalemini satmayanlar, korkmayanlar, düşünceleri uğruna aç kalmayı göze alabilen yazarlar atmalı. Bozuk düzen böyle yıkılır. Tam Bağımsız Basketbol lazım bize.

 

SON SÖZ İSTİFA ET TANJEVIC

Fenerbahçe için taktik ve teknik bir şey yazmıyorum. Yok çünkü. Tanjevic hücum seti çizene kadar bir şey yazmaya gerek yok. Neyi yazalım. Olmayan bir şey yazılmaz.

En iyisi mi sen bir iyilik yap Tanjevic,

Geldiğinden beri en doğru hamlen bu olacak;

İSTİFA ET.

 

Kemal Erdem

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Yorumlar (9)Add Comment
...
Yorumu Yazan bilal-sivas, 13 Mart 2008, 00:18:22
ESKI BAŞARILARA BISEY DEDIGİM YOK KEMAL ABİ...AYRICA AYDIN ÖRS ÜN GOREVINDEN ALINIŞ ŞEKLINEDE SON DERECE KARŞIYIM SIZE KATILIYRM...BYLE ADİLİK BYLE DEGERBILMEZLIK OLMAZ,,,FENERBAHCELİ YONETICILER BUNUN HESABINI VERIR...AYNI REAL MADRIDIN ŞAMPYONLUGA RAGMEN DEL BOSQUE YI GONDERDGI GBI.. AMA DEVAML ŞU ISTIFA ETSIN BU ISTIFA ETSIN DEMEKTE BRAZ GARIP KACIYO BANA.TANJEVICI BNDE SEWMYRM AMA BYLE ORTAM OLUŞMASIDA PEK SAĞLIKLI GELMIYO BANA.SAYGILAR
...
Yorumu Yazan KE, 13 Mart 2008, 00:10:24
Bilal kardeş nedir bu asabiyet..Ligdeki 8 mağlubiyeti biz mi aldık..Aydın Örs'ün kuyusunu biz mi kazdık..
Sorun başarı değil..Maneviyat ve etik değerler...Etik değerlerde başarıyla satın alınmaz..

ARTI ES GEÇİYORSUN YA DA BİLMİYORSUN;
AYDIN AĞABEY'İN FENERBAHÇESİ KISITLI KADROSUYLA Final-Four yapmıştı Avrupa'da..
...
Yorumu Yazan bilal-sivas, 12 Mart 2008, 23:59:58
tanjevıc ıstıfa et,düzen istıfa et,mahmut uslu ıstıfa et,mılwaukee den larry harrıs de istıfa etsın,bıde ben eklıyım barı clıppers ın gm ı elgın baylor da ıstıfa etsn.IYI BARI HERKES ISTIFA ETSIN NASI IYI OLRMU OZAMAN
...
Yorumu Yazan bilal-sivas, 12 Mart 2008, 00:50:43
AYRICA 30 MAÇTA 2 KERE YENILIP FINALD 4-0 KAZANIP KUPAYI ALIPTA EUROLEAGUE DE ILK TURDA ELENECEGMZE,LİGDE SIMDIDEN 7-8 MAGLUBIYETLE AWRUPADA ÇEYREK FINALI ZORLAMAYI TERCIH EDERIM.LİG ZORLAŞTIKÇA AWRUPADA BASARI ARTIYO,BN BYLE DUSUYRM
...
Yorumu Yazan bilal-sivas, 12 Mart 2008, 00:47:44
AYRICA DEGINMEK ISTEDGM BI KONU DAHA WAR,HERKES LİG COK GUZEL OLDU HERKES BIRBIRINI YENEBLR DYO,KALITESI ARTTI 5-6 ŞAMPYONLUKADAYI WAR DYO,SONRA FENER YENILINCE WAY FENER ŞÖYLE YOK FENER BOYLE ,AYDIN ÖRS GTTİ BYLE OLDU,TANJEVIC BATIRDI FALAN.KARDESIM MADEM LIGIN HEYCANLI OLMASNI ISTYSUN OZAMAN TAKIMIN YENILECEGNI KABUL EDECEKSIN.GECEN SENE FENER KOCA SEZONDA 2 MAÇ KEYBETTI NEOLDU LIG COKMU SUPERDI.30MAÇTA 2 MAGLUBIYET NORMAL BSYMI ALLAH AŞKINA,SMDIKI DURUM DAHA IYI BNCE VE BYLE DEWAM ETSIN
...
Yorumu Yazan bilal-sivas, 12 Mart 2008, 00:43:58
TANJEVIÇİ BILMEMDE BU TAKIMDAN JAMES WHITE.VIDMAR VE KNDI IYILIGI ICIN HAKAN DEMIRELIN GTMESI IYI OLUR.CNKU HIC OYNAYAMYO YAZIK OLUYO.AYRCA TEKNIK KADROYU ELEŞTRMEK TURKIYEDE BI STANDART HALINE GELDI ZATEN.BUNU FUTBOLDA COKCA GORUYODUK SMDI BASKETTEDE OLUSMAYA BASLADI.BNCE BUNLARI BRAKIP LIGIN TADINI CIKARALIM.WARSIN FB YENILSIN,HERZAMAN KAZANCAK DEGILYA,NE GUZEL İŞTE LİG HEYCANLI OLUYO
...
Yorumu Yazan Kadri Camcı, 07 Mart 2008, 19:15:47
Tanjevic'in kredisinin dolduğuna inanmıyorum. Zira Tanjevic'i şimdiden gönderecek olsaydık, David Blatt'i henüz sezonun ilk yarısında şutlamak gerekirdi. Tanjevic'in hataları yok mu? Elbette var. Slovelenre çok fazla ve yersiz güvendiğini ve rotasyonu tam anlamıyla kullanamadığını kabul ediyorum. Bunun dahası da var. Ama inan; Tabjevic'in şu an takımdan ayrılması sadece Fenerbahçe camiasının zararına olur.
...
Yorumu Yazan KE, 07 Mart 2008, 19:05:40
Sevgili Kadri, Tanjevic'i öven yazımda hakkını teslim edelim acaba doğruyu mu buluyor dedik..Ki o dönemde Blatt'ın ve Efes'in çok fazla şişirildiğini söyledim..Blatt-Efes / Tanjevic-F.Bahçe ağırlıklığı bir yazıydı.. Tamamen geniş kapsamlı bir yazı değildi..Ki Tanjevic için hep şunu dedim Aydın Örs'ün sistemine dokunmadığı sürece başarılı olması yüksek..

AMMA;
Ömer Aşık'lar, Semih Erden'ler varkende çakma Sloven Vidmar'a süreler verirse bol bol o zaman tepki vereceğiz tabi..Kaldı ki Tanjevic tüm kredisini bitirmiştir..Rotasyonu cacık etti..Hücum seti yok takımın..Amerikalı oyuncular ruh gibi..Slovenler her şartta sahada..Hakan Demirel'e bağırıp çağırmasını azarlamasını ne olursa olsun hazmetmem mümkün değil..

Aydın Örs, biricik sevdam falan da değil..Saygı duyduğum inandığım ve bu işi yapacağını bildiğim bir değer..Ha Aydın Örs gelsin mi dersen keşke gelse...Fenerbahçe bugün şampiyonluğu garanti altına alır..
...
Yorumu Yazan kadri Camcı, 07 Mart 2008, 12:21:01
Tanjevic Milli takımdan istifa etsin. Tanjevic FB Ülker'den istifa etsin. Tanjevic bilmem nerden istifa etsin. Kemal Erdem sende bu Tanjevic kıllığı olduktan sonra Tanjevic'e koçluk yaptırmazsın bu ülkede. FB ülker kazanırken Tanjevic'i alkışlayan,sonra 'isteyince oluyormuş' başlıklı yazında adamı öven sen değil miydin? Şimdi işler kötü gidince mi Tanjevic kötü oldu? Tamam, Tanjevic dediğin gibi gitsin. Peki bu dar boğazda takımın başına kimi getireceksin Kemal Erdem? Biricik sevdalın Aydın Örs'ü mü? (Kendisi zaten bu sene takım çalıştırmayacağını söylemişti) Yani Tanjevic gitsin koca bir sezonu çöpe atalım öyle mi? Allah aşkına biraz duyarlı olun ya! İstifa etmek, ettirmek inanın zor bir şey değil. Adamlara kapıyı gösterirsiniz olur biter. Önemli olan eldeki malzemeyle en iyisini yapabilmek ve yılmadan çabalamaktır. Yarın FB Ülker gruptan çıksa eminim yine Tanjevic'i göklere çıkarırsınız.

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle