2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Türk Basketbolu Artık Sarhoş Değil

NbaTr.Com - Çarşamba, 01 Ağustos 2007

TBL DAHA ÖNCE BU KADAR HEYECANLI BEKLENMİYORDU

TBL Sezonu daha başlamadan gerek Galatasaray’a gönül verenler gerek Beşiktaş’a gönül verenler ve elbette Son Şampiyon Fenerbahçe’ye gönül verenlere kulak verdiğimizde inanılmaz bir inanç görüyoruz. Ki burda Türk Telekom’u da dışlamıyoruz. Sadece milyonların desteğini arkasına almış 3 kulübün Türk Basketbolunu ayaklandıracağı günleri konuşmak istiyorum.

 

Fenerbahçe’lilerin bu inancını normal karşıyabiliriz zira Ülker’le olan birleşme sonrası dev bir hamle yaptı ve Türk Basketbolunun önünü tıkayan engelleri kaldırmaya başladı. Fenerbahçe artık Ülker’in de desteğiyle beraber sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. Galatasaray’ın Cafe Crown, Beşiktaş’ın da Cola Turka’dan aldığı destek mali açıdan bu kulüplerim önünü açarken şampiyonluğa olan inancı da arttırıyor.

 

ARTAN DEĞERLER KİME NE KATAR

Artık 3 büyük kulüp Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın hedefini şampiyonluk olarak belirlemesi ve çıtayı kendi adlarına yükseltmeleri elbette basketbola olan ilgiyi de arttırıyor. Artık futbol takımını düşündüğü kadar basketbol takımını da düşünen taraftarların sayısı hızla artıyor. Ülker’in verdiği bu destek hep artı olarak haneye işleniyor. Türk basketbolu ve Türk basketketbolseveri yatıp kalkıp Ülker’e dua etmeli. Çünkü Ülker’in 3 büyük kulübe verdiği destek basketbola olan ilgiyi otomatik olarak etkiledi.

 

Ülker’in bu desteği; Şampiyonluğa oynayan takım sayısını arttırdığı gibi doğal olarak heyecanı da arttıracak heyecan arttıkça kitleler de artacak.

 

ARTAN DEĞERLER KİME NE KAYBETTİRİR

Türkiye’de nedense bazı şeyler açık seçik konuşulmaz. Kapalı kapılar ardında herşey konuşulur ama kimse çıkıpta bunları uluorta ifade etmez. Çünkü işlerine gelmez. Türk Basketbolundaki Efes Pilsen hegomanyası bitmeden önce çoğu kişi bu sayede ekmek yedi. Efes’in tek başına hüküm sürdüğü dönemde doğal olarak lobisi de güçlendi. Lobi güçlendikçe basının oto-kontrolü sağlandı. Efes’in hakemler tarafından sempatiyle karşılanması, basının bunu pek ön plana çıkarmaması ve hiç bir şey olmamış gibi insanların yoluna devam etmesi Türk Basketbolunun aslında önüne konan en büyük engeldi. Basketbola olan ilgi azaldıkça Efes Pilsen güçlendi. Çünkü tüm olup biten çarpık düzene ses çıkartacak bir kitle kış uykusuna yattı. Ta ki Ülker diye bir grubun çıkıp devleri kış uykusundan uyandırmasına kadar..

 

ÜLKE(R) BASKETBOLU SARHOŞLUKTAN ÇIKTI AYILMAYA BAŞLADI

Ülker’in Galatasaray ve Beşiktaş’a –Cafe Crown/Cola Turka- adı altında desteği ve en son Fenerbahçe’yle birleşmesi; 3 takıma basketbolun varlığını hatırlatırken, bir zamanlar basketbol denince sadece Efes Pilsen’i desteklerim diyen bir kitle yok olmaya başlamış ve artık ‘’Benim takımım da şampiyonluğa oynuyor ben Fenerbahçeliyim ya da Galatasaraylıyım ya da Beşiktaşlıyım’’ diyen bir kitle doğmaya başladı.

Tekelleşmenin yıkılması Türk Basketbolu için bir Devrim niteliği taşıyor.

 

ENTEL AKLINIZLA DANTEL İŞLEMEYİN

Yukarda çok kısa ÜLKER Grubu’nun 3 Büyük Kulübe verdiği desteğin doğal olarak basketbola rekabet getirdiğini, kaliteyi arttırdığını ve basketbolu izleyen kitleyi genişlettiğini belirttik. Nedense bu durumdan rahatsız olan kartelci zihniyet, Türk Basketbolunun önüne adeta dinamit koyarcasına basketbola yeni yeni gönül veren ve henüz basketbol kültürü tam oturmamış kesimi ‘’bilgisiz, cahil ve yobaz’’ olarak nitelendirmeye başladı.

İşte orda durun!! Türk Basketbolu babanızın çiftliği değil. Türk Baketbolu kendini beğenmiş ‘’ukala’’ zihniyetin malı olmaz, olamaz..

Asıl burda işte; Türk Basketbolun da kitlenin bir türlü artmamasının nedeni üç kuruşluk entel akıllarıyla insanlara tepeden bakmaya meraklı, kendilerini çok üst gören ve kendilerini beğenmekten başka işe yaramayan aslında tamamen bu yaptıklarıyla kendi kişiliksizliklerini ortaya koyan insanlardır. Bu insanları incelediğimizde sizin onların yanın da asla herhangi bir basketbol terimini ya da herhangi bir oyuncu ismini (Allah korusun) yanlış söyleme lüksünüz yok. Çünkü aksi halde büyük bir ihtimalle size ‘’gerizekalı’’ muamelesi yapacaklar ve sizi basketboldan men edecekler. Böyle bir düzen mi olur derseniz olmaz tabi zaten tabular yıkılıyor ve bu insanlara tepeden bakan elit zümre tutuşuyor.

 

ÜLKER ATEŞİ YAKTI SIRA HALKÇI BASKETBOLSEVERLER DE

ÜLKER Grubu ciddi anlamda bir devrim yaptı. Türk basketboluna verdiği inanılmaz destekle bir çığır açtı. Onlar ateşi yaktılar. Ve bu ateşin yayılması da gerçek basketbolseverlere, ruhunu şeytana satmayan, aslını unutmayan, halktan biri olduğunun bilincinde olan basketbolseverlere bağlı. Türk Basketbolunu yıllardır tekeline alanlardan, bu yolda varolması muhtemel bir çok kitleyi yokedenlerden kurtarmak için halkçı basketbolseverler sonuna kadar mücadele etmeli ve bu güzel oyunun herkesin oyunu olduğunu göstermeli.

 

Şimdi akıllarda soru işareti kalmasın neden Halkçı Basketbolseverler diyorum. Çünkü; Türk Baketbolunun bilerek ya da bilmeyerek önünü tıkayanlar kendilerini ‘’Elit’’ kesim olarak görüyorlar. Aristokrat düzeni bir şekil de Türk Basketboluna yerleştirmeye çalışan bu kesime karşı ÜLKER DEVRİMİ tam bir HALK DARBESİ olmuştur.

 

TÜRK BASKETBOLU İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Türk Basketbolunun yayılabilmesi için, kitleleri arttırabilemek için yapılması gerekenler belli. Elit kesimin yaptığı gibi insanları hor görmek yerine onları dışlamak yerine, doğruyu göstermek, öğretici olmak ve paylaşımcı olmak gerekiyor. Bilgilerimizi paylaşmaktan korkarsak eğer, bilgilerimizi paylaşmayı sakınırsak eğer dar kalıplar içinde kalırız. Ve asla belli bir yere varamayız. Halk iradesinin önünde hiçbir engel duramaz. Halk asla belli bir zümreye belli değerleri kolayca vermez. İşte Basketbol da bu ülke için bir değerdir ve bu değer asla kişilerin olmayacak..

 

NBATR BU OLAYIN NERESİNDE

Yazıyı tamamlamadan önce bizim sitemizin neler yaptığını ve neler yapmak istediğini söylemem lazım galiba. ‘’O kadar yazdın be adam peki siz ne yapıyorsunuz?’’ gibi bir soru gelebilir. Bu cevapta bu soruyu açıklasın.

Yadsınamaz bir gerçeğin altını çizmek gerekiyor; Bu asla bir ukalalık değildir. Çünkü biz zaten ‘’Kişilerin değil-Herkesin Sitesi’’ felsefesiyle hareket ediyoruz. Kısaca NBATR’nin zirve dansı sizlerin dansıdır. NBATR, Türkiye’de basketbol siteleri içinde en popüler olanı ve basketbola sempati duyan her kesime ulaşan bir site. Bizde bunun bilincinde olarak hareket ediyor ve ‘’Bu oyunu kişilere değil, Herkese sevdirmek’’ için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Bizler maddi hiçbir çıkarımız olmadan sadece basketbol sevgisiyle manevi değerleri yükseltmek ve basketbol aşkını tüm gönüllere yayabilmek için gerek Anasayfamızdaki haberlerimizle, köşe yazılarımızla vs vs bir çok etkinlikle insanlara bir şeyler verme çabasındayız. Forum sayfalarında dikta rejimi değil demokrat bir havayı yaymaya çalışıyoruz. Herkesin basketbolu sevebileceğine ve herkesin basketbol konuşabileceğine inanıyoruz. Bu yolda ilerliyoruz. Onun için ‘’Durmak Yok-Yola Devam’’ diyoruz. İnanın bizim bu çabalarımızdan ve yaptıklarımızdan rahatsız olanlar dahi var. Ne mi yapıyorlar. Komik ama gerçek; Önümüzü kesmek için her türlü karalama kampanyalarını kendilerince yapıyorlar. Ama onların bilmediği ve göremediği şu. Bizler her geçen gün çığ gibi büyüyen bir aile oluyoruz. NBATR çatısı altında bir aile kavramını oluşturuyoruz. Yalanlarla, iftiralarla, kıskançıkla hiçbir yere varılmaz. Çünkü bu gücün önünde kimse duramaz. NBATR ve diğerlerini ayıran ince bir çizgi var;

Biz kişilerin değil Herkesin siteyiz....

 

Ve herkesin yüreğini birleştirdiği NBATR yapması gerekeni yapıyor;

Basketbol sevgisini elindeki imkanlar dahilinde yaymak için kimseye tepeden bakmıyor, gerekirse omzunda taşıyor..

 

ÜLKER’in ülke baskebolunda yaktığı ateşi bizler bu sayfalardan, sizler çevrenizden yaymaya devam edeceksiniz. KAZANAN TÜRK BASKETBOLU OLACAK.

 

Saygılarımla

Kemal Erdem
Yorumlar (1)Add Comment
...
Yorumu Yazan dennis, 02 Ağustos 2007, 21:08:22
yorumuna katılıyorum efes bir tekel olmuştu ama haklı olarak çünkü gerçekten 30 yıla büyük zaferler sığdırmışlardı ben hiç bir zaman efes pilsen'i tutmadım tabi ülke içinde yoksa avrupa maçlarında en büyük destekçilerindendim yurt içinde her zaman tuttuğum takım olan fenerbahçeyi destekledim hiç bir zaman başka takıma gönlüm kaymadı ve en sonunda şampiyonluk keyfini de yaşadım dileğim diğer kendi takımını tutan taraftarların da bu keyfi yaşamasıdır çünkü hangi takımı tutuyosun sorusuna galatasaraylıyım cevabını veren birinin peki basketbolda hangi takımı tutuyosun diye sorulduğunda efes cevabını vermesi bence çok acı bi durumdu ama teşekkürler ÜLKER'e çünkü gerçekte baketbolun taraftarla güzel olduğunu ve bu ülkede hangi takımların gerçekten taraftara sahip olduğunu gösterdi ve basketbol ateşini yaktı taşıma suyla değirmen dönmez derler efes maçlarında hep bu atasözümüz aklıma gelirdi çünkü orda taraftar diye gördüğümüz kişilerin aslında efes fabrikasında çalışan insanlar ve aileleri olduğunu ve bedava bilete rağmen genelde maça kimsenin gitmediğini galiba basketbol camiasına yakın olan herkes biliyodur bir ülker-efes finali hatırlıyorum hatta birkaç efes-ülker finali hatırlıyorum ama hatırladığım şeyler arasında o finallerin bom boş abdi ipekçi salonunda oynandığı da var yani hatırlayamadığım şey o finallerdeki taraftarlar çünkü zaten yoktular ama artık varlar değil mi ?

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle