2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Off-Season 2008

NbaTr.Com - Perşembe, 05 Haziran 2008

Merhabalar, 

Uzun süreli bir aradan sonra yeni yazımla karşınızdayım. Uzun bir yazı olacağını tahmin ediyorum, şimdiden uyarayım. Öncelikle geçen sezonun kısa bir değerlendirmesini yapacağım. Daha sonra ise off-season’da ve draftta neler yapabileceğimizden bahsedeceğim. 

Geçen sezon ligi sondan dördüncü tamamladık. Bu sezon bizim için yeniden yapılanma dönemi için bir hazırlık sezonuydu. Bunu göz önüne alarak bir değerlendirme yaptığımızda bile ne yazık ki başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz. Pau Gasol’u neredeyse hiçbir şey almadan gönderdik. Bu takastan gelen oyuncular arasından sadece Crittenton kadromuzda yer bulacak gibi görünüyor. 

Sezon başında herkes takımın hızlı hücum felsefesiyle tempolu maçlar yapacağını düşünüyordu. Fakat savunma anlayışımızdaki yetersizlik hatta hatta yokluk bu yıl bence hücumu oturtmamızı da ciddi anlamda etkiledi.  Her şeye rağmen Iavaroni’ye bir şans daha vermek bence mantıklı bir karar. Artık o da biraz daha tecrübeli.  

Boşa harcadığımız ve sadece Rudy Gay’in gelişimiyle sevindiğimiz bu sezondan sonra aslında Atlanta ve Portland’ın uzun bir süredir içinde bulunduğu durumun başlangıç aşamasına geldik diyebiliriz. Yani tekrar takımımızı play-off’ta görebilmek için çok akıllı hamleler kurgulamamız ve birkaç yıl beklememiz gerekecek. Yapacağımız hamleler için en kritik dönem ise free agent’lara rahatça yönelebileceğimiz rahat bir cap space’imizin olduğu bu yıl. 

Şimdi oyuncularımızın geçen sezonki performanslarını ve gelecek yıl için neleri geliştirmeleri gerektiğini kısaca özetleyelim. 

KADRO 

Andre Brown: Oldukça etkili bir ribauntçu. Benchten gelerek takımın mücadele gücüne önemli katkı yapıyor. Ribauntlarda sıkıntı çeken bir takım olarak kadromuzda tutmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yaz hücum gücünü artırması gerekiyor. 

Kwame Brown: Takımda fazla süre bulamadı. Bu sezon da bulamayacak ve takımdan ayrılacak. Bu yaz kendisine yeni bir takım bulması lazım. 

Brian Cardinal : Dışarıdan şut atabilen bir oyuncu ama takıma katkısı çok az. Aldığı ücret ise kendisi için oldukça iyi. Bu nedenle takas edilmesi zor görünüyor. Kadromuzda bireysel olarak en büyük problem. Yaşı da fazla olduğundan bu yıl yapacağı herhangi bir çalışmanın bir şey değiştireceğini düşünmüyorum.  

Jason Collins: Tecrübeli bir pivot. Takımdaki genç uzunlara eğitici olacaktır. Özellikle savunmada etkili olabiliyor. Aslında saha içinde yaptıklarından çok saha dışında yaptıkları önemli. Saha dışında liderlik yapmalı.

Mike Conley: Bu yıl kendisinden beklenenin altında bir performans gösterdi. Özellikle takım geriye düştüğünde o da oyundan düşüyor. Hızlı oyuna yatkın ve oyun zekası çok yüksek bir oyuncu. NBA’e adapte olmaya başlamalı ve şutlarını geliştirmeli. 

Javaris Crittenton: Çabuk bir oyuncu. Her iki guard pozisyonunda da oynayabiliyor. Kumaşı iyi ama ne Lakers’ta ne de bizde çok etkileyici bir performans sergilemedi. Güçlenmeli ve daha doğru şut seçimleri yapmayı öğrenmeli. 

Rudy Gay: Takımın tartışmasız en büyük yıldızı. Geleceğimizi onun üzerine kuracağız. Büyük gelişme gösteriyor. Atletizmine zaten diyecek yok ve dış şutlarını da geliştirdi. Bu alandaki gelişimini sürdürmeye devam etmeli ve liderlik, winner olma konusunda kendini mental olarak hazırlamalı. 

Casey Jacobsen: Dış şutlarda takıma katkı yapması için alındı. Ama istikrarsız bir çizgi çizdi. Takımda kalacaksa savunmasını geliştirmesi çok önemli.  

Kyle Lowry: Bu yıl takasta kullanılabileceğinden bahsediliyor. Ama benim takımda en çok beğendiğim oyunculardan birisi. Çok iyi bir savaşçı ve cesur bir delici guard. Takıma enerji kattığı kesin. Muhakkak elde tutulmalı diye düşünüyorum. Crittenton’a göre daha akıllıca bir yatırım. Top kayıpları konusunda ciddi sıkıntı yaşıyor. Bu konuda kendini geliştirmeli. 

Darko Milicic: Alındığına hiç memnun olmamıştım. Ne yazık ki beni haksız çıkaramadı. Blok olarak takıma katkı sağladı. Ama biz onun ribauntlarda ve orta mesafe şutlarla hücumda daha etkili olmasını bekliyorduk. Bu yaz bol bol Sudoku çözmeli, gerekirse çoluk çocukla maç yaparak özgüvenini geliştirmeli, agresif olmalı. Ama benim hiç umudum yok.  

Mike Miller: Takasta kullanılması muhtemel bir başka oyuncu. Ama ben onun da kesinlikle takımda kalması gerektiğini düşünüyorum. İyi bir mücadeleci, çok iyi bir şutör ve komik ama bu takımın en fazla ribaunt alan oyuncusu. Takıma ağabeylik yapacağından kuşku yok. Evet belki hızlı tempolu oyunda zorlanıyor ama sete set kaldığımızda tecrübesiyle oyunu açabilen de o oluyor.  

Juan Carlos Navarro: Bu sezon beklenenden daha fazlasını veren oyuncularımız arasında yer alan ender isimlerden. Çok iyi bir şutör olduğunu kanıtladı. Ama savunmasını ve asist özelliğini geliştirmeli.  

Hakim Warrick: Çok atletik bir oyuncu. Sezon başlarında çok az süre alsa da Gasol’un ayrılmasıyla birlikte süresi arttı. Bence bu sezon daha fazla zaman tanınabilirdi ona. Atletizminin yanına orta mesafe şutlarını da eklemeye başlıyor. Bu konuda da gelişimini sürdürmeli. Fakat hala güç kazanması, savunma yapması ve özellikle de ribauntlarını geliştirmesi gerekiyor. 
 
 
 

OFF – SEASON 

Öncelikle iyi bir şutör guard ve iki adet uzuna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bunlardan birini drafttan alacağız; bu da demek oluyor ki geri kalan isimleri diğer takımların kadrolarından bulmamız lazım. Off-season’da oldukça hareketli olacağımız kesin. Burada tüm takımların kadrolarından istediğim oyunculara değineceğim. Tabii ki Cleveland geldiğinde Lebron James gibi bir isim ortaya atıp imkansızı istemeyeceğim hatta oyuncunun bize gelme ihtimalini değerlendirmeye çalışacağım.  

Atlanta

Al Horford: Sistemimizde çok başarılı olacağını düşünüyorum. Oldukça etkili bir ekleme olur. Gelme ihtimali az.  

Josh Smith: Sınırlı Serbest oyuncuyu Atlanta’nın bırakacağını düşünmüyorum ama Rudy ile beraber müthiş bir ikili olacakları da kesin. 

Boston

Leon Powe: Play-off’lardaki performansını beğendim. Zayıf pota altımıza iyi bir takviye olur. Boston bu alanda kuvvetli. Bir takasla gerçekleşme ihtimali var. 

Kendrick Perkins: Savaşçı bir oyuncu ve bizim de pota altında buna ihtiyacımız var. Gerçekleşmesi zor bir takas. 

James Posey: Oyuncu opsiyonu var. Gençleştirme operasyonu yaptığımız bir dönemde aslında çok ihtiyacımız yok. Ama iyi zamanlarımızın oyuncularındandı ve gitmesine üzülmüştüm.  

Charlotte

Nazr Muhammed: Pota altında sert bir oyuncuya ihtiyacımız var. Takasla alabileceğimiz bir oyuncu ama hücum gücü zayıf olduğundan birinci tercihlerimiz arasında olmamalı. 

Emeka Okafor: Sınırlı Serbest oyunculardan biri daha. Kadromuza büyük güç katar ama alabilmemiz çok zor. 

Chicago

Ben Gordon: En fazla ısrar etmemiz gereken oyunculardan biri. Genç bir yetenek ve Rudy Gay ile çok iyi bir ikili olabilirler. Sınırlı serbest bir oyuncu ve kadromuza katabileceğimizi düşünüyorum. 

Tyrus Thomas: Müthiş bir atlet ve blok tehdidi. Eğer Chicago Beasley’i draft ederse takıma katabiliriz. 

Joakim Noah: İyi bir blokçu ve mücadeleci. Oyunumuza da uyum sağlar. O da draftta Beasley’in durumuna bağlı. 

Cleveland

Anderson Varejao: Pota altımıza sertlik katacak bir oyuncu. Geçen yıl almayı çok istemiştim ve bunu yapabilirdik. Bu yıl ise kadromuza katmamız çok zor. 

Denver

Linas Kleiza: Orta mesafe şutları ve ribauntlardaki etkisiyle takımımıza katılabilecek bir yetenek.   

Eduardo Najera: Her ne kadar yaşlı bir oyuncu olsa da tecrübesi ve sertliğiyle bize çok şey katabilir. Sınırsız Serbest. 

Detroit

Jarvis Hayes: Serbest oyuncu kadromuza derinlik katmamıza yardımcı olabilir. 

Golden State

Kelenna Azubuike: Oyuncu opsiyonu var. Sistemimize çok uygun ve önemle üzerinde duracağımız oyunculardan. Gerçekleşme ihtimali yüksek. 

Matt Barnes: Sınırsız Serbest. Takımımıza katabileceğimiz diğer bir oyuncu. Azubuike’den sonraki tercihimiz olmalı. 

Andris Biedrins: Benim en çok istediğim oyunculardan. Sınırlı Serbest. Takıma katmamız oldukça zor görünüyor.  

Monta Ellis: Serbest oyuncu bizim için ideal. Sistemimize uyum sağlayacaktır. 

Mickael Pietrus: Takımıyla sorunları var. Free agent piyasasının gözdelerinden. Bu durum fiyatını artırmazsa kadromuzda görmekten mutluluk duyacağım birisi. 

Indiana

Marquis Daniels: Çok yönlülüğüyle bizde çok başarılı olacağını düşünüyorum. Ama kadroya katmamız zor görünüyor.  

Jeff Foster: Hem ribaunt sorunumuzu çözer hem de bloklarıyla takıma büyük katkısı olur.  Benim çok beğendiğim bir oyuncu. İlgilenmemiz gerektiğini düşünüyorum. 

Danny Granger: Almamız çok zor. Ama Gay ile çok iyi bir ikili olacaklardır diye düşünüyorum. 

Jermaine O’neal: Tam aradığımız isimlerder ama ne yazık ki Gasol gittikten sonra onu almak için vereceğimiz kimse kalmadı. 

Clippers

Chris Kaman: Evet almamız çok zor ama alsak çok çok iyi olabilir. Tam aradığımız özellikler onda mevcut. 
 

Miami

Udonis Haslem: Ribauntlardaki etkisi ve patlayıcılığıyla tam aradığımız oyuncu. Miami Beasley’i seçerse bir şansımız olabilir. 

Milwaukee

Charlie Villanueva: Beğendiğim oyunculardan bir tanesi ve şu an takımında hak ettiği süreleri alamıyor. Bucks için bir takas malzemesi olabilir. 

New Jersey

Bostjan Nachbar: Takıma derinlik katacak iyi bir şutör. Serbest bir oyuncu. 

New York

Fred Jones: Serbest kalacak olan oyuncu atletizmiyle takımımıza katkı sağlayabilir. 

Portland

Channing Frye: New York’ta çok iyi maçlar çıkardıktan sonra düşüşe geçti. Memphis’te başarılı olacağını düşünüyorum.  

Martell Webster: Kadromuza katmamız çok zor ama iki numarada Webster üç numarada Gay çok etkili olacaktır. 

Sacremento

Francisco Garcia: Çok yönlü bir oyunu. Kadromuza derinlik katacaktır.  

Shelden Williams: Genç bir oyuncu. Takıma oldukça fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Sacremento Hawes varken onu elden çıkarabilir. 

Toronto

Primoz Brezec: Charlotte’taki hali takımımız için oldukça iyi olacaktır. Sınırsız Serbest olduğundan takıma katılma ihtimali fazla. Ama oyun sistemimize uyumda zorlanabilir. 

Washington

Andray Blatche: Genç ve etkili bir uzun. Takımımıza çok uyacağını düşünüyorum. 

Antawn Jamison: Serbest kalacak. Yaşı fazla da olsa kısa vadede başarı sağlayabilir. Böylece gençlerin kazanmaya alışmasına ve tecrübelenmesine de katkısı olur. Üzerinde durmamız gereken oyunculardan bir tanesi de o.

 

DRAFT 

Draftta 5. ve 28. sıradan seçme hakkımız bulunuyor. İkinci turda ise seçim yapamayacağız. Daha üstte seçme hakkı kazanabilirdik ama şans bir kez daha yüzümüze gülmedi. Yine de sonuç olarak sadece 1 sıra kaybettik. Peki tercihimiz kim olacak? İlk iki sırada seçilecek oyuncular neredeyse belli. Her ne kadar Beasley’in boyunun daha kısa olduğunun ortaya çıkması onun yerini daha aşağı çekebilirse de ben böyle olacağını düşünmüyorum. Yani bizim seçeceğimiz oyuncuyu öncelikle Minnesota ve Seattle belirleyecek. Ben Seattle’ın Bayless’ı seçeğini düşünüyorum. Dolayısıyla Minnesota’nın kararı bizim için çok önemli hale gelecek. Açıkçası takımımızın ihtiyaçları doğrultusunda Lopez bizim için en uygun tercih. Fakat Minnesota da Jefferson ve Lopez ile iyi bir ikili yakalamanın hayallerini kurabilir. Diğer seçebilecekleri oyuncu ise O.J. Mayo. Eğer Wolves Mayo’yu seçerse direkt olarak Lopez’i kapmalıyız. Eğer Lopez’i seçerse Mayo ve Love arasında bir tercih yapmalıyız. Mayo’yu seçersek büyük bir ihtimalle Miller’ı takas ederek iyi bir uzun almaya çalışacağız. Ama ben Love’ı seçmemizin daha doğru olacağı kanısındayım. Mayo iyi bir skorer ve defansif yanı da kuvvetli. Ama Lopez ya da Love pota altımıza güç katacak ve sistemimize uyum sağlayabilecek oyuncular. Açıkçası Mayo’nun NBA’de başarılı olamayacağını düşünüyorum. Bence her eline aldığını sallayan bir oyuncuya dönüşme potansiyeli çok yüksek. Oysa Love’ın çok iyi bir fundementali var, çok iyi bir pasör ve iyi bir ribauntçu. Lopez ise iyi bir ribauntçu olmasının yanında hızlı hücuma iyi çıkabilen, skor üretebilen bir uzun. Bu üç oyuncu dışında alabileceğimiz bir diğer oyuncu ise Anthony Randolf. Uzun bir kısa forvet ve çok atletik. DeAndre Jordan veya Randolf’u seçersek sürpriz ve hata yapmış oluruz diye düşünmekteyim. 

Peki 28. sırada kimi seçeceğiz? Tabii ki bu sıraya hangi oyuncuların düşeceği çok önemli. Ama birkaç oyuncunun ismini sayabiliriz. Oldukça kuvvetli uzunlar olan Nathan Jawai, Maressa Speights ve Hibbert.. Bunlar arasından Speights favorim. Hibbert sanırım üst sırada Utah tarafından seçilecek. Bu sıraya düşmesini beklemediğim C. Douglas Roberts en çok istediğim oyuncu. Hem Memphis Tigers’ın önemli bir parçası olduğundan seyirci çekmek için oldukça yararlı olacak hem de takıma katkı sağlayacak çok yönlü bir oyuncu. Ama belirttiğim gibi onu almamız zor gözüküyor. Sanırım Orlando üst sıralarda bu oyuncuyu kapacak. Yine Memphis’li Joey Dorsey ise sürpriz seçimimiz olabilir. Devon Hardin ya da Gary Forbes ise sürpriz yapabileceğimiz isimler arasında. Umarım C. Douglas Roberts ya da Speights’ı bu sıradan alabiliriz diyorum ve önümüzdeki yıl için istediğim kadroyu yazarak yazımı bitiriyorum. 

Conley – Lowry – Navarro  

Ben Gordon (Pietrus-Azubuike) – Miller – Crittenton

Gay – Douglas Roberts – Jacobsen

Lopez (Love) – Warrick – Cardinal

Milicic – Collins – Andre Brown 

Hatta bu kadroya iyi bir uzun takviyesi daha yapabilirsek (Miller’ı takas ederek Haslem, Shelden Williams, Villanueva, Varejao, Noah-Thomas ya da free agenttan Jamison) o zaman oldukça iyi bir kadroya ulaşabileceğimizi tahmin ediyorum.  

Bir yazımı daha burda sona erdiyorum. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.  

Not: Bu kısa zaman sanırım drafttan sonrası olacaktır. 

Ruşen Gülen

Yorumlar (3)Add Comment
...
Yorumu Yazan vefa, 18 Ekim 2008, 04:59:02
1 numarada m.conley cok yetenekli bi oyuncu ve gelecegi cok parlak ,yedegi k.lowryle birbirini tamamlayan ozelliklere sahipler ve bence bu mevkiide sorun yok.2 numarada o.mayo bence cok buyuk bir yildiz adayi ve kesinlikle cok buyuk katki saglayacaktir, yedegi j.critenton ise cok iyi bi oyuncu olmamasina karsin keskin bi sutor.onumuzdeki yaz j.critenton un yerine daha yonlu bi yedek bulmalilar.3 numarada r.gay suanda takiminin en buyuk silahi ve bir superyildiz adayi ,yedegi d.arthur yeni genc bir isim olmasina karsin bench ten iyi katki saglayacagini dusunuyorum .4 numarada a.walker bu genc takim icin onemli bir tecrube fakat kisa vadede faydali bi yatirim .onumuzdeki sezon icin yerine daha etkili ve genc bir uzun bulmamiz sart ve bence bu takimin en onemli eksigi gibi gozukuyor ,yedegi h.warrick bana gore beklentilere cewap veremedi v yetenekleri sinirli bir oyuncu .eger bu sezon iyi bi cikis kaydederse ,onumuzdeki sezon icin iyi bir takas malzemesi olabilir . 5 numarada m.gasol un cok verimli olacagini dusunuyorum fakat hic bir zaman abisi gibi takimin en buyuk yildizi olamayacagida bir gercek , bu takim icin bir yildiz olmasada harika bi gorev adami bana gore ,yedegi d.milicic iyi bir yedek ,fakat asla buyuk hedefleri olan bir takimda ilk 5 baslayamaz .takimin diger verim bekledigi oyuncular m.jaric bana gore bu takimda sure alamaz ,q.ross nispeten faydali olabilir ,g.bucker genc bir oyuncu bekleyip gorucez ,h.haddadi ise zayif pota alti icin iyi bir alternatif olabilir . baslica yapilmasi gereken hamleler :1- a.walker in yerine ,dahe genc ve sert bir uzun bulunmali .ornegin u.haslem,a.krilenko,s.marion,a.harford,d.lee,g.davis,c.villanueva,z.randolph,s,williams,k.perkins,j.noah yada a.biedrins gibi ama benim ilk tercihim a.krilenko icin a.walker veya h.warricki onerebiliriz ,imkanlar dahilinde ise u.haslem,haslem icin k.lowry iyi bir koz olabilir.2- o.mayo icin j.critentondan daha iyi bi alternatif bulunmali.ornegin b.gordon,l.hughes,g.green.m.belinelli,l.head,j.redick,b.udrih,d.west gibi .ilk tercihim sutor eksigi olan takim icin l.head olacaktir.alternatifleri olaraksa b.udrih ve j.redick hayal degil.3- r.gay in alternatii yoq gibi ,vasat q.ross ve tam bi 3 numara olmayan d.arthur dan baska . iyi bir yedek bulunmali j.kapono,b.diaw,t.ariza,a.morisson gibi .ilk tercihim t.ariza olacaktir.ve uzun rotasyonu icin guvenilir ,istikrarli genc bir uzana ihtiyac var bench icin .g.davids,a.varejao,c.villanueva,d.lee,r.turiaf,s.williams,c.wilcox,k.perkins,d.diop ve a.gray gibi .ilk tercihim ,hayal olmayan atletik k.perkins olacaktir.alternatifi ise s.williams ve g.davis tir.takas malzemesi olabilecegine inandigim oyuncular ise a.walker,j.critenton,h.warrick,o.ross,m.jaric ve eger gerekirse k.lowry v d.milicic .gelecek sezon ise hayali memphis kadrom soyle :
m.conley - r.rondo
o.mayo - b.udrih
r.gay - t.ariza - d.arthur
a.krilenko - s.williams
m.gasol - k.perkins - h.haddadi
...
Yorumu Yazan deniz, 01 Ağustos 2008, 18:22:52
bence önce otun kurucu alın malı tabii conley kendini geliştirmesse al horford gelirse süper olur jamison okafor gibiisimleri almak zordu zaten ikisi de imzaladıhorfordçok ideal o.j mayo takıma çok katkı yapıcaktır milleri vermeseydik mayo takası süper olurdu ama daha iyi oldu mayo ya yer açıldı zaten miller olmasa takas gerçekleşmezdi önce bir c sonra pf sonra pg alınırsa30 galibiyetin üstüne çıkarız belki marc gasol uzun rotasyonunda katkı sağlar abisi gibi olmasada
...
Yorumu Yazan wade,marion ve beasley çok can yakıcak, 28 Haziran 2008, 16:57:43
abi haklısın bu takıma iyi bir 2 numara lazım bir kere uzun zaten kesinlikle alınmalı yıldız bi uzun iyi olur mesela jamison gibi rose transfer ettiler bvence conley 3 guard gibi olacak oyun kurucu olacak conley 2 numarada miller gitti navarro belki antarnatif olarak crittenton vaya jacobsen olmalı bir yedek gaya yardım edecek bir 2 numara love geldi. yanına bir warrick iyi olabilir ama çok kuvvetsiz bir oyuncu warrick yıldız bir uzun alınmalı ama

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle