2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Yeter Artık Sıkıldım!!!

Erdi Aydemir - Pazartesi, 30 Temmuz 2007

              Yeter artık Memphis duy sesimi de adam gibi bir sezon geçir. Kendimi acı çeken bir taraftar gibi hissediyorum artık. Çoğu sezon play off yapamadık yaptığımız play off’ larda galibiyetimiz yok bizim diğer takımlardan neyimiz eksik adam gibi takım kurun adam gibi maçlar yapın adam gibi yerlerden play off’a girin.            

              Merhaba sevgili NBATR okurları. Yazıya böyle başlamak adetim değildir ama son iki üç sezondur NBA’ i düzenli olarak seyrettiyseniz halimden anlarsınız. Koskoca Türkiye’ de bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar boz ayıyız ama bugüne kadar gördüğümüz bir başarı yok. İyi bir normal sezon takımı berbat bir play off takımı.            

               Geçen sezon gibi hüsranla geçen bir sezona daha tahammülümüz yok. İyi bir çaylağımız oldu nur topu gibi.İyi bir puromuz oldu Milicic gibi. Üç tane cevval sophomore oyuncumuz var Lowry, Kinsey ve Gay( rica ediyorum şu adam soyadını değiştirsin milletin dalga konusu oldum gay oyuncuları olan takımı tutuyorsun diye) gibi. Yani tam anlamıyla yarı toplama bir takımız. Takım kimyasını nasıl etkiler top parkede sekmedikçe ve ben takımı NBATV’ de seyretmedikçe ağzımdan bir kelime alamazsınız.Gelelim her yazımızda yaptığımız gibi teker teker oyuncu analizlerimize:

Pau Gasol           

               Nam-ı diğer sakallı sert ağabeyimiz. Ama onun sertliği sadece sakallarında. Savunma olarak kendisi hala yumuşakçalardan deniz anası gibi. Geçen sezon bir yattı pir yattı ve adam gibi dinlendi. Sakatlığı tam olarak iyileşti. Tam anlamıyla hazır bir Gasol bekliyorum artık. Bir zahmet biraz da savunma da sertleş be Gasol’ um yoksa yine savunmanın yumuşak karnı sert olacaksın. Acaba bu adamı sertleşmesi için Uma Thurman’a yapıldığı gibi Uzakdoğu’lu hocalara mı teslim etmek lazım?
Hakim Warrick           

              İki sezondur istikrarlı bir şekilde oyununu sürdürüyor. Yıldız kıvamında bir oyuncu olmasa da takım kimyası için önemli bir oyuncu ve kadronun önemli bir yapıtaşı. Ayrıca Swift’le beraber vurdukları ateşleyici smaçlarla da takımı ve seyirciyi ateşleme de üstlerine yok. Bir de foul çizgisi civarlarında istikrarlı bir şutu olmasa kaymaklı ekmek kadayıfı olacak. Çok mu şey istedim ne ?

Stromile Swift           

            Rockets’a giderken çok üzülmüştüm. Bir sezon sonra ise Battier karşılığında gittiği için oldukça üzülmüştüm. Bu adam her türlü beni üzmeyi başarıyor. Şaka bir yana kendisi takımımız için önemli bir oyuncu eski bir draft bir numarası ve takımın tecrübeli isimlerinden birisi. Houston macerası dışında neredeyse hep bizim oyuncumuzdu. Takımın olmazsa olmazlarından.

Damon Stoudemire           

             NBA’ de 12. sezonunu geçiren bir oyuncu için takımın ağabeyi, tecrübesi bizim için önemli şeklinde sözler sarf etmeyeceğim. Eli ısındığı zaman Rocky gibi rakibini yere sermeden topu bırakmayan Damon kronik sakatlıklarını yaşamazsa bu sezon ondan çok şey bekliyorum. Onu Lowry yedekleyeceği içinde uzun dönemler dinlenme olanağı da bulacaktır.

Darko Milicic           

           Sitenin ilk zamanlarında açığı kapatmak için Detroit takımı için yazarken kendisi için sadece iki satır yazı yazardım internet sitelerinde dolaşırken ne gördüm kendisi bizim takımımıza gelmiş. Eğer Detroit’ ten bize gelseydi okkalı bir küfür sallardım ama Orlando’ da yaptığı işlerden sonra çok yararlı bir transfer olduğunu düşünüyorum. Gasol ile birlikte iç dış dengesini oldukça iyi ayarlayabilirler. Milicic draft edildiği sezonda hakkında söylenilen bütün vaatleri gerçekleştirecektir ve gerçek potansiyelini bu sezon bizlere gösterecektir.

Mike Miller           

            Allah kendisini başımızdan eksik etmesin. Çünkü Stoudemire ile birlikte eli yüzü düzgün ve istikrarlı tek şutörümüz. Geçen sezon bizlere sadece şut atmadığını ve başka işlerde yapabildiğini ayrıca savunmada beyaz çocuk kırılgandır tezinin kendisi için geçerli olmadığını gösterdi. ( bütün beyaz oyuncular için değil şutör beyazlar için kullanıyorum yanlış anlaşılmasın)

Rudy Gay           

            Kendisinden iki tane şiddetli isteğim var. Birincisi git kendine özel bir şut antrenörü bul birkaç yüz bin dolar verip ve şu bileklerini biraz daha geliştir. İkincisi de Memphis Nüfus Müdürlüğü’ne git ve şu soyadını değiştir Allah aşkına. Hadi kendini düşünmüyorsun bari bizi düşün. İşin esprisi bir yana kendisi geçen sezon beklenene yakın bir performans gösterdi. Ancak kendisini asıl play off sahnesinde kanıtlar ve bu da bu sezon olacakmış gibi geliyor bana.

Mike Conley            

              Açıkça söylemek gerekirse yaz ligi istatistikleriyle ilgilenmiyorum. Çünkü onlar bana göre bu gibi yüksek şeyler beklenen çaylakların gerçek değerini yansıtmıyor. Kendisinin maçlarını izleyemediğim için çok fazla şey söylemeyi doğru bulmuyorum. İlk 10 maçlık dönemden sonra kendisi için yorum yapacağım çünkü bir çaylağın o maçlara çıkmadan değerlendirilmesi çok doğru olmuyor bana göre.

Danthay Jones           

             Geçen sezon kendisini oldukça geliştirdi. Zaten iyi bir atletti ama yazın iyi çalıştığını gösterdi ve zıplama seviyesini daha da geliştirdi. Birkaç kere sağlam pota altı ağabeylerinin üstünden vurduğunu gördüm. Ayrıca 3 sayı gerisinde de ben varım dedi. Bu sezon yedek bankımız için değerli bir isim olur. Tabii biz de kalırsa.

Kyle Lowry           

              Ah bir de geçen sezon o lanet sakatlığı yaşamasaydı ne kadar güzel olacaktı.Tam da alev alev yanıyordu. Geçen sezonki ilk galibiyetimiz olan  Orlando maçında tam anlamıyla döktürmüştü. Sakatlıktan tam anlamıyla kurtulduysa ve o geçen seneki performansı yakalarsa bizi çok mutlu eder. Damon’ın yedeklenmesi için ona çok ihtiyacımız var. Haydi be koçum Lowry.

Tarrence Kinsey           

               Geçen sene iddiası olmayan ve baskıdan yoksun olan maçlarda çok iyi performanslar gösterdi ama normal sezon maçlarında iddialı bir kadroda neler yapar bilmiyorum. Benim için tamamen kapalı kutu bekleyip görmek lazım.           

              Takımdaki diğer 5 arkadaş( Cardinal, Andre Brown, Junior Harrington,Casey Jacobsen ve Lawrence Roberts) için yazacak pek fazla şey yok. Takımda yer bulabilmeleri için oldukça iyi çalışmaları ve takımda bolca sakatlığın olması gerekiyor. Cardinal’ ın diğerlerine göre şansı oldukça yüksek Jacobsen ile beraber. Eğer koçumuz geniş bir rotasyon istiyorsa bu iki oyuncu da yer bulabilir.

Yeni sezonun camiamız ve tüm basketbolseverler için hayırlı olması dileğiyle. Eyvallah 


Erdi Aydemir

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  

Yorumlar (10)Add Comment
...
Yorumu Yazan mr 81, 29 Şubat 2008, 17:09:47
yahu GAY DEMEK NEŞELİ DEMEK
...
Yorumu Yazan T-Mac, 03 Kasım 2007, 21:53:55
yaa abi bu takımda yok mu iyi bir forwet yhau gönderin şu milicici sıkıldım :@
...
Yorumu Yazan siyahinci, 22 Ekim 2007, 16:02:06
yinede memphıs ölümüne memphıs.yensede yenılsede memphıs.
...
Yorumu Yazan lost, 15 Ekim 2007, 02:53:10
ben mempisten bu sne hic bisey bekelmiyenlerdenim adamlar sirf gasol e kiyak olsun diye navaroyu getirdiler bide milicic var adami cok seviyorum ama gecen sene kontrat sezonuydu acaba diye dusnmeden edmiyorum
...
Yorumu Yazan shit, 12 Ekim 2007, 21:43:27
ya artık gercekten yeter bıktık artık takımdan gercek bişeyler görmek istiyoruz ben takımı jason williams yüzünden tutmaya başladım o varkende playoffta sıcıoduk simdi de öyleyiz gecen sneki hayalkırıklıgından sonra bu sene umarım öyle olmaz ve bence pau gasol bu takımdan gitsin yanına bi oyuncu ile birlikte bi star karsılıgı takas edilsin sahsen ben j-will takası oldugunda o 3 oyuncuyu verip t-mac bile alabilecegimizi düşünüyodum
...
Yorumu Yazan SpiritGuardiaN, 11 Ekim 2007, 12:06:27
Gasol dğnya şampiyonasında da gösterdiği gibi İspanya rotasyonu içerisinde neredeyse dünyanın en iyi oyuncusu gibi... bu takımın yıldızı yok lafı komik olmuş :) ayrıca Mike Conley'in de Deron Williams ya da Chris Paul'den daha iyi bie guard olduğu amerikan medyası tarafından konuşuluyor ne kadar doğru bilemem zaten al horford'un değil de Conley'in seçilmesinin sebebi gelecekteki "double star" larımızın Conley&Rudy olarak düşünülmesi. Tabii çaylak sezonunda conley'den çok şey beklemek hata olur zaten bu sezon play-off'a kalmamız da zor gözüküyor ama bu takımın 1 yıldızı 3 tane de yıldız adayı cıfırı var diyebilirim. Aynı zamanda Dahntay Celtics'e geçmiş... Ona yeni takımında başarılar!
...
Yorumu Yazan Baran, 22 Eylül 2007, 14:55:07
Bence Navarro ve GasoL ikiLisi Müthiş Oynayacaklar ve Play offlarda Adlarından söz Ettirecekler
...
Yorumu Yazan emre, 29 Ağustos 2007, 01:37:58
play-off hele ki batıda zor görünüyor..memphis in yaratığı hava son sırayı plaoff için zorlayacaklar, tahmin edilemeyen sürpriz galibiyet alacaklar şeklinde sanırım..iyi bir oyun kurucu olmadan hayal kurmak bile yersiz
...
Yorumu Yazan Bugi, 11 Ağustos 2007, 20:26:55
Bu takımda Miller ve Gasol gibi iç-dış dengesini kurabilecek 2 oyuncu var.Guard olarak Damon Stoudmaire gibi bir veteran ve bu sene drafttan seçmiş oldukları müthiş bücür Mike Conley Jr var.Pota alttları çok atletik oyuncularla dolu.Stromaile Swift ve Warrick gibi oyuncular bu sene biraz daha ribauntlarda etkinliklerini arttırırlarsa Gasol'u fazla yormamış olurlar.Gasol'da kendini biraz savunmada göstermesi lazım artık.Yazın Darko'yu kadrolarına kattılar.Darko artık kendini göstermek istiycektir çünkü 2003 gibi bir draftta 2. seçilmek kolay bir sorumluluk olmasa gerek.Bence bu sene Memphis'in en büyük kazancı Rudy Gay olucak.Bence GAY bu yazı iyi geçirmiştir.Takımın geniş bir kadrosu var ama bu kadro play-off 1. turundan fazla ileriye gidemez.Orası bile zor ama bi şans.Bence bu sene Memphis takımı tecrübe kazanmaya bakmalı ve geleceğe dönük takımı yaratmaya başlamalılar.
...
Yorumu Yazan dennis, 30 Temmuz 2007, 11:13:34
nba'de başarılı olmanın tek yolu üzgünüm ve maalesef ki kadroda bi süperstar bulundurmaktan memphis ise kendini star sanan birçok oyuncu ile dolu yani ikisi bayağ farklı şeyler tabi gasol sadece iyi bir oyuncu o kadar daha fazlası değil zaten ona miller dışında kimse katkıda bulunmadığı için memphisi de daha çok böyle sezonlar bekliyo bu arada erdi aydemire katılmamak mümkün değil o nasıl bi soyad yaaa bizde ima edilince bile kızarız adamın soyadı bu hangi ata soyunun bu isimle devam etmesini ister ki bu arada GAY kelimesini gerçek bi karşılığı var mı bizim bildiğimiz dışında çünkü kimse deli değilse eğer böle bi soyad koymz gelecek nesillerine

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle