2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

12 Dev Adam Sırbistan Karşısında

Nbatr.com - Cumartesi, 09 Ağustos 2008
2009 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na yer alabilmek için Eylül ayı içinde eleme grubu maçları oynayacak 12 Dev Adam, İstanbul’daki ilk ciddi provasında, Avrupa Basketbolu’nun önemli isimlerinden Sırbistan ile Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

10 Ağustos Pazar günü 20:00’de başlayacak olan mücadele NTV Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Diğer yandan iki takım, bu önemli randevudan bir gün önce 9 Ağustos Cumartesi akşamı saat 19:00’da yine Abdi İpekçi Spor Salonu’nda seyircilere kapalı, basına açık olarak bir antrenman maçında karşı karşıya gelecek. Foto muhabirleri ve editörler, antrenman maçının tamamını takip etme imkânına sahip olabilecekken, kameralar da karşılaşmanın son 3 dakikasından görüntü alabilecekler.

BİLET SATIŞLARI DEVAM EDİYOR
Uzun bir aradan sonra yeniden İstanbullu basketbolseverlerin karşısına çıkacak olan 12 Dev Adam’ın Sırbistan ile yapacağı maçın bilet fiyatları da belli olurken bilet satışarı da devam ediyor. Biletix üzerinden satışa çıkan biletlerin fiyatları da saha içi 20 YTL ve tribün 5 YTL olarak belirlendi. Biletix üzerinden alınacak olan biletlere hizmet bedeli eklenirken, biletlerin kalması durumunda basketbolseverler maç günü Abdi İpekçi Spor Salonu gişelerinden de bilet alabilecekler.

SON GALİBİYET 12 DEV ADAM’IN
Avrupa Basketbolu’nun önemli isimlerinden biri olan Sırbistan ile millilerimiz, en son geçtiğimiz sene İzmir’de gerçekleştirilen Efes Pilsen World Cup 6’da karşı karşıya geldi. Sırbistan’ı 91-80 mağlup eden 12 Dev Adam, bu sonuçla Efes Pilsen World Cup 6’da yarı finale yükselmişti.

SIRBİSTAN MAÇI RENKLİ GÖSTERİLERE SAHNE OLACAK
10 Ağustos Pazar günü 20:00’de başlayacak olan maç, basketbol mücadelesinin yanı sıra düzenlenecek olan aktivitelerle de basketbolseverlere eğlenceli anlar yaşatacak. Karşılaşmada sırasında Efes Kızları renkli dansları ile izleyicilere keyifli anlar yaşatırken, pop müziğin sevilen isimlerinden Yeşim Salkım da devre arasında vereceği konser ile basketbolseverleri coşturacak. Maç sırasında ayrıca, seyircilere yönelik çeşitli yarışmalar da düzenlenecek

12 DEV ADAM’DA TEK HEDEF GALİBİYET
Macau’da ABD ve Litvanya ile 2 maç yaptıktan sonra Türkiye’ye geri dönen ve hazırlıklarına başlayan 12 Dev Adam, 9 ve 10 Ağustos’ta Sırbistan ile oynayacağı her iki maçtan da galibiyet ile ayrılmayı hedefliyor. Sırbistan maçlarının önemli provalar olacağını söyleyen 12 Dev Adam oyuncuları, seyircilerinin karşısına çıkacakları ilk maçtan galibiyet ile ayrılmayı istediklerini ifade ediyorlar.

ERDENAY: “SEYİRCİMİZE GALİBİYET ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ”
Öncelikle takımımızın bir arada, istek ve özveri ile mücadele etmesi bizim için çok önemli ve sevindirici. Sırbistan ile 2 maç oynayacağız. Ama asıl önemli maçımız Pazar günkü maç çünkü kendi seyircimizin karşısına çıkacağız. Biz, evimizde, seyircimiz karşısında oynayacağımız ilk maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Oğuz ve Ömer’in sakatlıkları bizi uzun oyuncu anlamında etkiledi. Fatih’in gelmesi ile biraz daha güçlendik. Sırbistan, Avrupa’da bir basketbol ekolü. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları bulunan bir ülke. Onlarla oynamamız, bizim gücümüzü ve durumumuzu görebilmemiz açısından çok önemli.

AKKAŞ: “BASKETBOLSEVERLERİ ABDİ İPEKÇİ’YE BEKLİYORUZ”
Avrupa Şampiyonası eleme maçları öncesinde, bizim gibi eleme grupları için hazırlanan Sırbistan ile 2 hazırlık maçı oynayacağız. Bu hazırlık maçları, her iki takım için de gerçek durumlarını görmeleri açısından çok önemli. Hazırlık çalışmalarımıza başladığımız 16 Temmuz tarihinden beri, 2 tane çok ciddi sakatlık yaşadık. Bunlar bizim için büyük şansızlık oldu. Hazırlık süresi boyunca ilk ciddi maçımızı İstanbul’da oynayacak olmamız, bizi seyircimiz ile de bir araya getirmesi açısından çok anlamlı. Karşılaşma NTV Spor ekranlarından da canlı yayınlanırken, tüm basketbolseverleri, 12 Dev Adam’ı canlı izleyebilmek için Abdi İpekçi Spor Salonu’na bekliyoruz.

TANJEVİC: “TAKIMIMIZIN GENEL DURUMUNU GÖRECEĞİZ”
Sırbistan ile oynayacağımız 2 maç bizim için önemli bir prova olacak. Fatih takıma yeni katıldı. Onu da bir şekilde takıma monte edeceğiz. Oğuz’un da Litvanya maçında sakatlanması bizi pota altında sıkıntıya sokacak. Umarım Oğuz, Efes Pilsen World Cup’a kadar hazır olacak. Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde takımımızın genel durumunu görebilmek adına çok önemli 2 maç oynayacağız. Uzun bir aradan sonra İstanbul’da ilk kez kendi seyircimizin karşısına çıkacak olmamız da bizim için ayrıca önem taşıyor. Kendi seyircimiz önünde Sırbistan karşısında en iyi sonucu almaya çalışacağız.

HİDAYET TÜRKOĞLU: “SIRBİSTAN KARŞISINDA EN İYİ SONUCU ALACAĞIZ”
Çin’de hazırlık dönemimizin başında olmamıza rağmen çok iyi maçlar çıkardığımızı düşünüyorum. Tüm takım arkadaşlarımın ellerinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. İstediğimiz noktaya yavaş yavaş geliyoruz. Şanssızlıklar bir türlü yakamızı bırakmıyor. Ömer’in ardından, şimdi Oğuz da bizden uzak kalacak. Fatih’in bize en iyi şekilde destek olacağından şüphem yok. Hafta sonuna kadar iyi bir antrenman düzeni geçirerek, Sırbistan maçına hazır olarak çıkmak istiyoruz. Gerek fizik, gerekse de form olarak kendimizi yavaş yavaş yukarı çekmemiz gerekiyor. Bu hafta oynayacağımız maçlar, form düzeyimizi yukarı taşıyacağımız maçlar olacak. Bu maçlarda iyi bir performans sergileyeceğimize inanıyorum.

ÖMER ONAN: “SIRBİSTAN KARŞISINDA ÇOK FARKLI OLACAĞIZ”
İdmanlarımızın dozunu yavaş yavaş arttırmaya başladık. Bu anlamda da Sırbistan maçında Macau’daki maçlarımıza nazaran daha iyi bir performans ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Bu iki maçta çok daha iyi bir performans ortaya koymamız lazım. Sonuçta Avrupa Şampiyonası elemeleri yaklaşıyor ve bizim de en iyi şekilde hazır olmamız gerektiğini düşünüyorum. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynayacağımız maça, tüm basketbolseverler, bizleri desteklemek için bekliyoruz.

ENDER ARSLAN: “ÇOK ÖNEMLİ 2 MAÇ OYNAYACAĞIZ”
Macau’da iki maç oynadıktan sonra yeniden İstanbul’dayız. İlk hazırlık maçlarımızda zaman zaman çok iyi performans ortaya koyduk. Ancak hazırlıklarımızın başında olmamız, özellikle performans anlamında bizleri zorladı. Artık idmanlarımızın dozunu arttırmaya başladık. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynayacağımız 2 Sırbistan maçı ile oynadığımız güzel oyunun karşılığını almak istiyoruz. Sırbistan da bizim gibi Avrupa şampiyonası elemelerine hazırlanıyor. Bu anlamda, her iki takımın da durumunu görebilmesi açısından çok önemli 2 maç oynayacağımızı düşünüyorum.

SIRBİSTAN NBA YILDIZLARINA GÜVENİYOR
Avrupa Basketbolu’nun en önemli ekol ülkelerinden biri olan Sırbistan, 2009 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 12 Dev Adam gibi, eleme maçları oynayacak olan Sırbistan, Finlandiya, İtalya, Macaristan ve Bulgaristan ile mücadele edecek. Sırbistan, eleme grubu maçlarına da 3 NBA oyuncusu ile katılmayı planlarken, bu oyuncularına güveniyor.

SIRBİSTAN’IN POTA ALTI KRSTİC’E EMANET
Dört sezondur New Jersey Nets forması giyen Nenad Krstic, Sırbistan'ın en önemli pota altı oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Özellikle NBA'e ilk adım attığı dönemde Nets'in hem uzun oyuncu sıkıntısı yaşaması hem de Jason Kidd gibi çok önemli bir oyun kurucuyla oynamanın fırsatını iyi değerlendiren Krstic, yaşadığı şansız sakatlıklara rağmen kendisini kabul ettirmeyi başardı. Krstic bu sezon rekor ücrete Rusya’nın Triumph takımına transfer oldu.


MILICIC, POTA ALTININ BİR DİĞER ÖNEMLİ OYUNCUSU
Sırbistan'ın bir diğer önemli çember altı oyuncusu olan Darko Milicic ise, Memphis Grizzlies'da kariyerini sürdürüyor. 2003 Yılında gerçekleştirilen NBA draftında LeBron James'in hemen ardından ikinci sıradan Detroit Pistons tarafından seçilen Milicic, kendisine yapıştırılan "geleceğin süperyıldızı" sıfatına yaklaşamayarak, sadece yararlı bir oyuncu olduğunu göstermişti.

PEROVIC UYUM SORUNU YAŞADI
NBA patentli bir diğer uzun oyuncusu Kosta Perovic, Golden State Warriors'da kendisini çok fazla gösterme şansı bulamadı. Geçmişte birçok Avrupalı oyuncunun yaşamış olduğu uyum sorununu fazlasıyla yaşayan Perovic, ayrıca coach Don Nelson'ın da sistemine uymaması nedeniyle fazla dakika şansı bulamadı. Krstic, Milicic ve Perovic, NBA'da zaman zaman sıkıntılı dönemler geçirmelerine karşın, bu lige seçilerek ve dönem içerisinde önemli sorumluluklar da üstlenerek kalitelerini göstermiş durumdalar.

SIRBİSTAN KADROSUNDA BİR EFESLİ
Birçok genç ve gelecek vaat eden bir kadroya sahip olan Sırbistan'ın ön alanda en çok güvendiği oyuncu, yeni sezonda ülkemizde Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen forması altında izleyeceğimiz Milos Vujanic. Her iki guard pozisyonunda da rahatlıkla görev yapan ve bir dönem Avrupa'nın en önemli skorerlerinden biri olan Vujanic, Sırbistan'ın yeni dönemde en çok güvendiği isimler arasında yer alıyor. 1980 Doğumlu olan Vujanic, 2002 draftında ikinci tur 34.sıradan NY Knicks tarafından seçilmiş ancak hem takım politikası hem de yaşamış olduğu sakatlık sorunları nedeniyle NBA rüyasını gerçekleştirememişti. Avrupa'nın en saygın skorerleri arasında yer alan Vujanic, Kızılyıldız, Partizan Belgrad, Fortitudo Bologna, Barcelona ve Panathinaikos organizasyonlarında da görev yapmıştı.

TAKIMIN BAŞINDAKİ TECRÜBE; DUSAN IVKOVIC
Önemli isimlerin yer aldığı Sırbistan'ı, yine Avrupa basketboluna damga vurmuş çok önemli bir isim olan Dusan Ivkovic çalıştırıyor. Kariyeri başarılarla dolu olan 65 yaşındaki Ivkovic, 1989, 1991, 1995 yıllarında Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya, 1990 yılında Dünya Şampiyonası'nda altın madalya, 1988 yılında Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya ve 1996 yılında da asistan coachluk yaptığı Olimpiyat'larda da yine gümüş madalya kazanma başarısı göstermişti. Avrupa'da kulüp takımı kariyeri boyunca ise Ivkovic, Partizan Belgrad, Aris, KK Sibenik, Vojvodina Novi Sad, PAOK, Panionios, Olympiakos, AEK Atina, CSKA Moskova ve Dynamo Moskova ekiplerini çalıştırırken, bu takımlarda 1979 yıında Partizan ile Koraç Kupası, 1997 yılında Olympiakos ile Euroleague, 2000 yılında AEK ile Saporta Kupası ve 2006 yılında da Dynamo Moskova ile de ULEB Cup'ı kazanmıştı.

 Tbf

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle