2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Hey Sen! Boynuzlu! Anlat Bakalım

NbaTr.Com - Pazartesi, 29 Ekim 2007

Selamun Aleyküm basketbol severler.

 

                  Ne gariptir değil mi ülkemizin durumu.Ben burada rahatlık içinde sizlere keyifli bir yazı okutturmak için tuşlarıma basarken Orada-burada Askerlerimiz bize ‘’keyifli’’ bir toprak ve yaşantı bırakabilmek için şehit oluyorlar.’’Kimin için oldukları bazen meçhul’’ diyorum kendi kendime..Çok şey konuşurum ama bu yazı tabi ki basketbolla ilgili olacak.Ama sizden bir şey isteme hakkı görüyorum kendimde.Çok okudunuz ettiniz ama bir kere daha El-Fatiha okursanız aziz şehitlerimiz anısına beni mutlu edersiniz.

 

                 Girişi fazla uzatmayacağım ve konuya atlayacağız hep birlikte.

 

                 Her Yazıda Olduğu Gibi Yine Mikrofon Milwauke-Yİ’de

 

                 Şöyle bir bakıyorum da Allah Allah diyorum. Artık bahsetmek istemediğimi belirtmiştim ama olmuyor olmuyor olmuyor.

 

                 Ben: Wisconsin’e gelmeniz hakkında neler Hissediyorsunuz Sn. Çinli ?

                 Çinli: Sn. Muhabir.Öncelikle beni yaptığım tüm ahlaksızlıklara rağmen aranıza kabule ettiğiniz için teşekkür  ederek sözlerime başlamak istiyorum

                 Ben: Aman ne güzel Bay Yİ.İşte biz böyleyiz.Medyamız biraz satıktır da..!

                 Çinli: Aman efendim o nasıl söz öyle? Öyle demeyin. Ben sevdim burayı.

                 Ben: Değil mi bayım? Ne yapsanız hoş görüyoruz sizi?

                 Çinli: Sinirlenmeyin bayım. Ben ne halt edersem, ne yaparsam yapayım bana yumuşak davrandığınız için sizlere minnetarım.

                 Ben: Bana bah! Beni genden bulaştırma,gemihlerin gırar elen verirem he,ona göre,akıllı ol!

                 Ben: Yayını kesiyoruz!

 

                 Evet değerli okuyucular. Bu adama ne kadar kıl olduğumu biliyorsunuz. Bir insan üstünden para kazanmaya bakarsak o ne yaparsa yapsın hoş görmemi veya görmezden  gelmemiz lazım ve izlediğimiz politikada bunu gösteriyor.

                Biraz oyunundan bahsetmek istiyorum sizlere bu insan evladının.

                Power Forvet pozisyonunda CV ile birlikte oynatmayı planladığımız bu Çinli oğlanın oyununu gerçekten merak ediyordum ve ya ediyorduk.Merakımı/merakımızı gidermek için önümüzde ki Pre-Season maçlarına bakacaktık.

               Gün geldi beni bir heyecan kapladı.İlk kez Bucks’ı izleme fırsatı bulacaktık bu sezon.Tabi ki JianLian’ı da izleyecektik.İlk maç Bulls ile. JianLian benchte oturuyor.

 

               JianLian oyuna girdiğinde gözlerim kilitlendi. Hücumda dökülüyordu adeta. Savunma desen gram yoktu. Pre-Season maçı olmasına ve yaptığı nazlardan sonra takıma daha yeni katılıp henüz bir antremana çıkmış olmasına bağladım.

               Ne olursa olsun bu adam bize yarar sağlayacak umudu ile bakıyordum. Bu bağlamda kötü oyunlarını görmemezlikten gelecek halim yoktu ama bu kadar abartmaya rağmen iyi bir JianLian beklemek hakkımdı.

               İlk maçta umduğumu haliyle bulamamıştım fakat bir sonra Jazz maçı vardı.

               JianLian’ın hücumda ki performansı bu maçta hoşuma gitti ama tek taraflı.. Sayı bulmakta zorlanmayan bir oyuncu olduğunu gördüm fakat mücadeleden ölümüne kaçan bir Çinli izlemiştim.İnanılmaz korkak oynuyordu. Eline aldığı topla sadece Bucks’ın 2-3 sezondur yapmakta olduğu şutu düşünüyordu.Vücuduna göre içeride terör estirmesi gereken bir oyuncunun sadece elinin yumuşaklığından yararlanma isteği pek hoşuma gitmedi.

İçeride kendini gösterip hiç top almıyordu,mücadeleden,çarpışmadan kaçıyordu ve sadece şutuna bakıyordu.Şutlarını sokabilir,fakat olurda maçlarda girmezse bu sorun yaratabilir.Biran önce topu post-up ta alıp içeriye yüklenmesi gerekiyor aksi takdirde bu tek taraflı oyunu Coach Krystkowiak’tan pek de takdir görmeyecektir.

               Savunmasına gelecek olursak.Sadece Jazz,Bulls maçalrından bahsetmiyorum.Genel olarak tüm pre-seasonda berbat bir savunma grafiği çizdi bu insan. İnanılmaz kötü bir performans savunmada.Adeta kırıldı rakip uzunlar karşısında ve pota altımızda cirit atmalarına izin verdi.İnanmıyorsanız O’nun oyunda olduğu zaman zarfı içerisinde boyalı bölgeden yediğimiz sayılara bakabilirsiniz J Umarız Regular Season öncesi Coach Larry,bizim Çinli oğlanın kulaklarını çekerde biraz adam olur.

               JianLian’dan 3 yazıdır yeterince bahsediyorum artık gına geldi.O bakımdan nokta koymak istiyorum.

 

               Royal Ivey’den Memnunuz

              

               Atlanta’dan FA olup aldığımızda pek memnun değildim,az-buz süre alacağını ve pek yarar sağlayamayacağını düşünüyordum.Fakat yanıldığımı fark ettim Pre-Season da.Coach Krystkowiak O’nu belli ki yönlendirmiş ve süre vererek neler yapabileceğini görmek istemişti. Mo-Will’i back-up layabileceği kanaatinde değildim.Özellikle combo backup Bell varken süre alamaz diye bakıyordum fakat bu hazırlık sürecini çok iyi geçirdiğini gördüm..

Ve güvenim arttı.

 

5.6 sayı,2.6 ribaund ve 1.2 asist ortalama ile bu süreci kapattı.İstatistikler pek iç açıcı gözükmese de İvey’i çıplak gözle seyrederseniz Bucks’a ne kadar yararlı olduğunu görebileceksiniz.

Savunmada ki gayreti hoşuma gitti. Potansiyeli olduğunu pek sanmıyordum ama beni yanıltmayı başardı.

 

                Bogut ne o? Evrim Geçirmiş Gibisin?

 

                Andrew Bogut… 2005 yılında %6 olan 1.sıra yüzdemizde bize vuran kuş..Ne umutlarla bir Avrupalı daha katıyorduk kadromuza.

Geldiği günden beri anti-patik adam olarak ilan edilen ve her yaptığı batan bu insan,bizim açımızdan önemliydi.

Sansasyonel bir kişilik..Ama konumuz bu değil J

2 senedir ha patladı ha patlayacak diye  bekliyoruz fakat bir türlü değişme olmuyor.Stotts’un eline düştü ve unutuldu.Aslında birazda talihsizlik O’nun ki.Çünkü ne idüğü belirsiz, uzun rotasyonu ne demek bilmeyen bir koçun eline düşmüştü.Potansiyelli bir oyuncu,özellikle elinin yumuşaklığı bir pivota göre çok iyi.Bunu kullanmakta artık iyi bir koça kalıyor.Bu koçta umarım ki şuan başımızda olan Krystkowiak oğlan olur.Nitekim Pre-Season’ın belirli maçlarında Bogut’un daha çok topla buluşup marifetlerini sergileme fırsatı bulmasına tanık olduk.2 yıldır,özellikle geçen sezon kaybettiği özgüvenini yeni koçu ile birlikte tekrar kazandığını fark ettik.Bu beni sevindirmişti.Artık uzun rotasyonumuzu harcamayacak olan bir koça sahiptik ve bu sene cidden bir patlama beklediğimiz bir uzunumuz vardı artık.

 

               

               Larry Krystowiak ve Sistemi

 

               23 Eylül 1964 Missoula,Montana doğumlu olan bu genç Coach, geçtiğimiz sezon,Mart ayının 14ünde kazma Terry Stotts’un yerine göreve gelmişti.Geldiği ilk günün ardından Bucks kariyerine 101-90lık San Antonio Spurs galibiyeti ile başlayan Krystkowiak,yüzümde bir tebessüm oluşmasına yol açmıştı.Neyse..

 

                Bıkkınlık getiren Stotts’un yüzünden sonra bu adamın yüzünü görmek beni rahatlattı.En azından ‘bir umut’ diye bakıyordum.Her maç yaptığı yanlış hamlelerle,yanlış sistemi ile,yanlış hareketleri ile, her şeyi ile kendisini dövesim gelen bir kazmanın yerine gelmişti Coach K.

Umutlar Lottary’e ve haliyle bir daha ki sezona taşınıyordu.Artık bir yapılanma içerisine giriyorduk ve hareketli günler bizleri bekliyordu.Bu günlerin başlangıcını Krystkowiak ile atmış görünüyorduk.

Takım savunmasının parkeye kazındığı maçlardan sonra bu insanın savunma bazında takıma bir sopa geçirmesini umuyordum ve verilen demeçler de bu yöndeydi.

Jerry Sloan’ın öğrencisi olan Krstkowiak’ın atan tutan bu takımı nasıl dizginleyeceği merak konusuydu.Savunmaya önem vermesini bekliyordu herkes.Böylede olacaktı.Tabi oyuncularımız ne kadar yatkınsa bu ‘Defence’ dediğimiz olaya..

 

                Savunmada adam paylaşımına önem  veren, koşarak bu oyunun kazanılabileceği dgerçeğini bilen,saha içinde takımı dizginleyenin ve kaptanın oyun kurucu olmasını isteyen ve bu bağlamda tüm setleri bir tek kişiye bağlı kalmadan oyun kurucu üzerinden tüm takım yayan,hücumda herkesin eline top değmesi gerektiğini bilen ve uygulatan,uzunlara önem verilmesi gerektiğini ve günümüz basketbolunda modern bir uzunun ne kadar değerli olduğunu  bilen bir sistemi ve yapısı var..

 

               Hey Samaki,Niye Geldin Niye Gidiyorsun?

 

              Ne gerek vardı şimdi bu adamı almamıza..Zaten bize bir yararı dokunmayacağı belliydi.Takıma ağabeylik yapacak eleman mı yok sanki takımda? Ne hacet yani bu insana? Dediklerimiz oldu,beğenilmedi ve geldiği gibi geri yollandı bu adam.Pozitif bir elektriğim vardı orası ayrı ama..Sonuçta sözleşmesi feshedildi.

 

              Genel Olarak Pre-Season Değerlendirmesi

 

              Takımı genel olarak değerlendirecek olursak;Pre-Season’da henüz tam olarak hazır olmadığımızı gördük,eksiklerimiz hala çok,ümitli olduğumuz savunmada,özellikle bireysel ve ara ara takım savunmamızda aksamalar çokça dikkat çekiyor.Hücum yönümüzde pek ala bir sıkıntımız yok,atışlarımızın girmediği zamanlar geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi biraz sıkıntı yaşıyoruz ama bu çok sık olmuyor ve pota altından üretmeye çalışıyoruz b usefer bir şeyler.Buda sevindirici tabii . Fakat bir seri yediğimizde hemen handikap oluşuyor ve altından kalkamıyoruz.Panik oluyoruz hemen geri gelmemiz olanaksızlaşıyor. 

Yıldız oyuncularımız Redd ve Mo-Will’in bu sezonu pek iplediğini söylememeyi yeğliyorum çünkü pek iyi gözükmediler şuana kadar.

 

 

             Son Olarak ‘’Satık Wisconsin Medyası’’ ve Olmayan ‘’Bucks Maçları’’

 

            Tahmin ettiğiniz gibi JianLian olayından bahsedeceğim.Bize karşı yaptığı tüm  saygısızlıklara rağmen,tüm ahlaksız konuşmalarına,tüm sitemkar demeçlerine rağmen JianLian’ın ayaklarına kapanmaya tam gaz devam!

 

            Biraz yüz vermesek burnu yere sürtecek ama eminim ki Herb Kohl böyle olmasını istediği için yapılanlar var.

            Beyefendi hem hazırlık kampına geç katılıyor hem de Milwaukee’ye ayak bastığı anda Senfoni Orkestrası ile karşılanıyor.Eminim ki aracı olarak yer alan Çin firmasının,sözleşmeye kattığı bir madde olmamalı bu.Sırf bizim..Neyse..

              

 

             Son olarak tv yayınlarından bahsetmek istiyorum. Lafı kısa keseceğim ve söyleyeceklerimi söyleyeceğim.

              NBAtv’de 1 maç ve ESPN’de 1 maç(buda internetten ya..neyse) olmak üzere koca sezon boyunca,koca 82 maç boyunca yalnızca 2 tane Bucks maçı var.NTV denen kanalda da 3 sezondur sadece 2 tane Bucks maçı verildi ve bu sezon ki yayında hiç yok Bucks maçı.

El insaf biraz ya..İnsan değimliyiz biz? Ben bunları FSN-Wisconsin’den izleyeyim ama insanım bende.Kota problemim var =) ‘’Buradan Stern Emmi’ye sesleniyorum’’ falan :p

 

                  Bazı takımların bir ayda nbatv'de 3-4 tane maçı oluyor.. Ama Bucks'ın koca sezonda 1 tane maçı oluyor..
                  NBatv 'yi geçtim.. NTV'de reklamını gelirini bi kenara bıraksın elini vicdanına götürsün..
                  Bucks taraftarı yok diye verilmemesinden dem vurmuyorum..Olayım seyir zevkinde,farklı maçların zevkinde.. Denver ve PHX'in 4'er tane maçı var Allah'ım.. En azından 1 tanesini yapabilirlerdi Bucks maçı.. Ya hadi Bucks'ı da geçtim..Olaya duygusal bakıyorum kusura bakmayın..
ama popülaritesi düşük olan takımların Ntv'nin gözünde değeri bir hiç ve NBAtv'de de bir hiç miş anlaşılan..

                  Çin pazarından 'armut' alıyoruz ama tv vermiyor olacak iş değil.. Kafam basmıyor yani..

 

                

                  Yazı bitmiştir.Pre-Seasonın tüm maçalrına ayrıntılı olarak inmedim umarım içerlemezsiniz.Okuyup,emeğime saygı gösterdiğiniz için teşekkür ederim size.

                  Buradan aramız biraz açılan Kemal Abi’ye selamlarımı gönderiyorum.Artık Kargaları bana söylemeden açıyor biraz kırgınım O’na.O’da bazı şeylerden dolayı kırgınmış bana..Ama bakalım,hayırlısı =)

 

                   Saygılar,Onur GÜNEŞ   

Yorumlar (4)Add Comment
...
Yorumu Yazan murat selcuk, 04 Kasım 2007, 08:38:37
bence cinli iyi bir pazar olusturacagi cin alindi ama m.redd bile adama yaho ming gibi davraniyo süperstar gibi izledigim kadariyla bu aksamki mactada iyiydi bence 2.13 icin su anki durumu cok iyi avrupali bogutla kiyalarsan bu sefer yerine göre iyi tercih bakarsin dirke benzer ::::))))))))))
...
Yorumu Yazan Onur GÜNEŞ, 29 Ekim 2007, 23:08:34
İnanmayacaksınız ama yazıyı Kemal Abi'ye verdikten sonra dedim ki 'Kemal abi,ben Bogut'a avrupalı demişim ama o avustralyalı..' dedim
Kemal abi'de 'eh be Bucks'ım.. bi yazı yazdın uraştırıyosun.. :D bırak kalsın öyle' dedi :D

Aynen bu şekil yani.
Bu arada..bi tek bogut'un avvrupalı olmadığına mı yorum getirdin??..
...
Yorumu Yazan blackmamba, 29 Ekim 2007, 21:34:12
ii güzel hoşta BOGUT avrupalı değilki!!avusturalyalı!!!! :))
...
Yorumu Yazan Burakeren, 29 Ekim 2007, 01:43:44
Yazının konsepti harika.Onur döktürmüş.Milwakuee yi komple analiz etmiş.Takımın ne olacağı nereye gittiği ortada

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle