2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Ocak Ayı Değerlendirmesi

NbaTr.Com - Cuma, 03 Şubat 2006
Merhaba Arkadaşlar...Nba'de bir ayı daha geride bırakmış bulunmaktayız.Bu bir ay süresince takımımız neler yaşamış biraz inceleyelim...

Kısa Kısa Aralık
 

%50 galibiyet ortalamasıyla bitirdiğimiz aralık ayında,aldığımız galibiyetlerin çoğu ligin iddialı olmayan ekiplerine karşı yaşandı.Bu ayda yendiğimiz takımlar;
Lakers,Kings,Jazz,Trail Blazaers,Oklo.City ve Seattle gibi takımlardı.
İddialı tkımlar karşısında tutunamamamızın en büyük sebeplerindne biri bench sayılarıydı.Aslına bakacak olursak benchden iyi bi katkı aldığımız gözükebilir ama istikrarlı bir katkı deil bu.Bazen 5 sayı gelen benchden bazen 40 lara yakın sayılar geliyor.İstikrar bizim çarptığımız bi engel oldu aralık ayı boyunca.En sevindirici nokta ise Sczerbiak ın kariyer sezonu yaşaması (20 sayı 4.5 assist) ve takıma KG kadar katıkı yapmasıydı.Ama bu KG yi ateşlemeye yetmiyordu.
Oysa aralık ayına oldukça ümitli girmiştim ve galibiyet sayımızın yenilgiyi geride bırakacağını hayal etmiştim.Olmadı!Bu takımda bi atmosfer eksikti belkide.
Ocak ayı gelip çattığında fikstürü görünce Aralık ayı aklıma geldi ve ''Aralıkta %50 yi geçemediysek bu ay napacaz kim bilir?'' dediğim hafızamda belirdi!
 

Ocak Başı

Ocak ayına baktığınızda ne kadar zor bir fikstür olduğunu görürsünüz.İlk 4 maç;
Miami,Dallas,Spurs ve Dallas tı ki bu maçlardan en az 1 veya 2 sinin alınmaması halinde takımın moralinde büyük bi düşüş olacaktı.Üstelik daha ayın başında!
Aslında 1 maç aldık almasına(Dallas).Ama yakın skorlarla kaybedilen maçlar Takımın ve KG nin canını sıkmaya başlamıştı.(Miami hariç)
T-Wolves den sadece Sczerbiak ın etkili olduğu(19 sayı) Miami maçında 27 sayı fark yemekten kaçamadı.KG bu maçta etkisizdi ve en büyük katkısı sadece 11 ribaunt du.
 

Dallas karşısına çıktığımız maçta ise KG bir önceki Miami maçından olsa gerek bu maçta inanılmaz hırslıydı ve Dallas potalarına 23 sayı gönderdi ve 10 ribaund aldı.Garnett e Jaric(22 sayı) ve Sczerbiak(20sayı) eşlik edince,şampiyonluk adaylarından birine karşı 91-78 lik galibiyet aldık.

San Antonio maçında KG takımına 18 sayı 17 ribaundluk mütiş bir katkı yapsada T-Wolves 83-77 lik malubiyetten kaçamadı.Bu maçı Duncan-Garnett kapışmsası olarak görenler emini vardır aranızda ama Duncan kötü oynasada takımında galibiyete etki edecek oyuncuları mevcut Spurs'ün.T-Wolves de ise durum çork farklı.KG nin kötü oynadığı maçlarda (15 sayı ve altı genellikle)hiç bir varlık gösteremeyen bir kadro yapısına sahibiz.Bu gerçekten çok üzücü.

Bu seferki Dallas maçında T-Wolves beklemediği bir isimden,Hudson dan 20 sayı gibi beklenmedik bi katkı bularak maçta kalmayı başardı.Sczerbiak 28 sayı KG ise 20 sayı 16 ribaundla T-Wolves in maça ortak olmasındaki isimlerdi.Ama şunu bilmek gerekirki,Dallas ı 100 sayının altında tutup yenmek ve yenmeye çalışan takımda T-Wolves ise bu gerçekten imkansıza yakın.Öylede oldu ve 6 oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı Dallas maçı 102-95 almayı başardı.
 

Bu 4 maçın ardıdan 4 maç oynayan Kurtlarımız 3 galibiyet aldı.Garnett bu 4 maçlık seride 24 sayı 14.5 ribaund ortalamalarıyla takımında başı çeken isimdi.

Sonraki 5 öaçımızda 4 malubiyet alarak D.Casey ve takımı gene saçlarmızı yolduruyordu.Ama baştada söylediğim gibi fikstür zordu ve bu yenildiğimiz 4 maçta (Boston,76ers,Detriot ve Memphis) oldukça zor rakiplerdi ve bu rakiplerin hepsi play-off yarışlarının içindeydi.
 

Takas Günü

26 Ocak  günü geldiğinde ise herzamanki gibi bilgisayar başına oturup msn i açtım.Forumlara girdim.Ve son Olarakta T-Wolves resmi sitesine girdim.Minnesota'nın takasını ise o zaman öğrendim ki üzelmemmi sevinmem mi gerektiğini bilemedim bir kaç saat.Takas şöle idi;
 

Minnesota: Ricky Davis, Marcus Banks, Mark Blount, Justin Reed ve iki tane ikinci tur draft hakkı.

Celtics: Wally Szczerbiak, Michael Olowokandi, Dwayne Jones ve gelecek birinci tur draft hakkı.


İlk bi kaç saat bu takasa hiç bi anlam veremedim.Wally kariyer sezonunu yaşarken,KG nin en iyi arkadaşıyken niye gönderildi?
Olowokandi nin gitmesine ise kesinlikle her T-Wolves li gib bende sevindim.Takıma faydasından çok zararı bulunan bi oyuncunun hala gitmemesi bir hataydı zaten.

 

Değerlendirme


Ricky'nin takıma çok büyük katkısı olabilir bu es geçilmemeli.En büyük artısı KG ile uyum sağlamak olabilir mesela.Zaten yetenekleri üst seviyede olan bi oyuncu ve ortama uyum sağlaması taktirinde bir play-off beklememek ruhsuzluk olur.
Ve tabiiki en büyük eksisi takımın diğer üyelerinden nazaran KG ile uyum sağlayamamaları.Takım KG nin üzerine kuruluyken bu oyuncunun ortamı bozma ihtimali var.Sorun çıkardığını düşünecek olursak;Oynama isteği olmayacak Ricky 'nin.Takıma minimum katkılar sağlayacak ve bir sezonda T-Wolves için boş ve silik bir yazı olarak geçecek Nba tarihine.
 


M.Blaunt ise Olowokandi'den çok daha faydalı olabilecek bi oyuncu.Bu takas içinde çok sevindim doğrusu.12.5 sayı ortalaması bu ligde orta dereceli bi Pivot için gayet iyi ama ribaundlar konusunda aynı hassasiyeti gösteremeyeceğim.4.3 ribaund alıyor maç başınaki bu çok düşük onun için.Ama yeterli süre verildiğinde,beklenen katkıyı yaptığında Blaunt un bu sorununu halledebileceğini görürüz.Aslında o kadar fazla şey beklemiyorum Blaunt dan.9-10 ribaund alsın 10 sayıatsın maç başına bu T-Wolves için çok iyi bir katkı olur.


Marcus Banks ise D.Rivers tarafından Boston'da 2 sene boyunca çürütülmüş ve küstürülmüş çok yetenekli bir oyuncu.Bu sezon Boston'da maç başına 15 dakka süre almış ve 5.5 sayı 1.8 asist ortalamasıyla oynamış bir genç oyuncu.Ama yeterli süre verildiğinde ve bu oyuncuya güvenildiğinde bende Boston'daki katkısının kat ve kat daha fazlasını yapabilecek kapasitede.Minnesota'da ise 1 maç oynadı ve 21 dakika süre aldı.Bu maçta ise 20 sayı 6 asist yaparak güven tazeledi.
Takasın geneline bakacak olursak finansal konuda Boston,Minnesota'yı kazıkladı diyebiliriz.Wally ve Olowokandinin yüklü kontratları gelecek sene bitecek . 

Ricky Rulazz


Bu takastan sonraki ilk maçı heyecanla beklemeye başlamıştım.İlk maç Hosuton laydı.Sakatlıklardan son derece çekmiş bi takım.Ama T-Mac gibi bi oyuncuları var.Sabah kalkıp  istatistiklere baktığımda Ricky nin daha ilk maçında ne kadar müthiş oynadığını gördüm.26 sayı 3 asist 6 ribaundla takımının KG ile en etkili ismi idi.Kg ise 26 sayı 12 ribaund la oynamıştı ve T-Wolves maçı zorda olsa 96-92 almayı bildi.Aslında bu maçın skoruna sadece Ricky açısından sevindim çünkü Houston un çok eksiği vardı ve bu eksikler oynuyor olsaydı o zaman yenecekmiydik asıl düşüncem buydu...
Takastan sonraki 2. maçta ise Deplasmana Spurs e konuk olduk.
Ricky bu maçta benim beklentilerimi tekrar boşa çıkarmayarak,o mükemmel Spurs savunmasına 20 sayı gönderdi.Kg de o maçta 23sayı 10 ribaund aldı.McCants ise 14 dakikada bulduğu 18 sayı ile beklenmedik bi katkı sağladı ama Spurs de işler daha farklıydı.Duncan inanılmaz bi maç çıkararak 28 sayı 16 ribaund ile maçın kilit ismiydi.Duncan a parker ve bench oyuncularına katkı gösterinde T-Wolves maçtan 102-88 yenik ayrıldı.
 

Sonraki Boston maçı ise oldukça duygusal bi maçtı.Sczerbiak 8 yıldır oynadığı takımına ve arkadaşlarına karşı ilk defa resmi bir maçta mücadele sergileyecekti.Maç sandığımdanda rahat geçmişti T-Wolves açısından.T-Wolves de 6 isimin çift haneli sayılara ulaşması bunun bi kanıtıdır sanırım.Yeni takaslarımızdan M.Banks 20 sayı 6 asistle Minnesota'nın ve maçın en iyilerindendi.Bir diğer etkili isimse M.Blount du.16 sayı 10 tribaundla Minnesota'yı galibiyete taşıyan isimlerden biri oldu

Eski oyuncumuz şimdiki Boston'lu Sczerbiak ise 22 sayı ile maçın en skorer ismi olmayı başarmıştı.

Sistem Gereksinimleri
 

D.Casey'in 4 kısayla oynama takıntısınıda anlamak mümkün değil.Çoğu maçlarda böle çıkarttı takımı.KG yi pivota çekti.Ve bu onun oynamak istemeyeceği pozisyonlardan biri.
Bi kerecikte olsa 3 uzunla oynamayı denese ne kaybederki.3-5 dakka oynatsın bi.Griffin i 3 numaraya alabilir ki buda çok yararlı olabilir.Çok iyi olmasada iyi bir şutor E.Griffin. 3 lükleri ve orta mesafe şutlarını sokma yeteneği var.4 numarada KG yi 5 numarada M.Blount u denemeli koç Casey
Gard larda da ilk 5 için bi savaş başlar umarım.M.Banks gibi bir yetenek takıma kazandırıldı.Hudson ve Jaric in artık ne kadar oynayacakları kesin değil.
 

T.Hasell de mükemmel bi savunmacı ve savunmasına lafımız yok.Ama hücumunu biraz daha geliştirilmeli.İlk 5 çıkmayı ne kadar hak ediyo bilmiyorum.Savunması kendi pozisyonundaki oyuncular dan iyi olabilir ama hücumu için aynı şeyi sölememiz çok zor.Bence hücumunu geliştirirse ilk 5 in vazgeçilmez ismi durumuna gelebilir.
 

Lafın Özü

Göreceğiniz gibi T-Wolves bu ay inişli çıkışlı bir grafik segilemiş gibi gözüksede,her an patlamaya hazır seviyeye gelebilecek bi takım.D.Casey;McCants,M.Banks gibi gençlerden sonuna kadar yarar sağlamaya çalışırsa ,bu takım için çok iyi bir iş yapmış olur.Sezon başında da yaptığı hatalarıda sonradan anlamıştı.Örneğin Olowokandi yi bir çok maçta ilk 5 çıkarıp katkı sağlayamaması gibi.E.Griffin gibi bir oyuncuyu onca maç nası görmedi anlamak ayrı bir beceri ister.D.Casey in ilk koçluk denemesi ve niye bizde deniyo buda ayrı bir soru işareti.
KG ve Ricky varken neden daha deneyimli bi koçla oynamaktan mahrum kalmakta bu oyuncular...
Umarım Şubat ayı bizim için daha huzurlu ve daha başarılı bir ay olurda play-off yarışından kopmayız.
 

Bir dahaki ay görüşmek üzere...

Uğur Ceylan
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Fri 3@  Portland 9:30pmKSTC ESPNAM 1130 KFAN
  Sat 4@  Golden State 9:30pmFSNN NBALPAM 1130 KFAN
  Mon 6@  Phoenix 8:00pmKSTC NBATVHighDefAM 1130 KFAN
  Wed 8Cleveland 7:00pmKSTC NBALPAM 1130 KFAN
  Fri 10Utah 7:00pm-- NBALPAM 1130 KFAN
  Sat 11NO/Okla. City 7:00pmFSNN NBALPAM 1130 KFAN
  Mon 13Toronto 7:00pmFSNN NBALPAM 1130 KFAN
  Wed 15Seattle 7:00pmKSTC NBALPAM 1130 KFAN
  Tue 21@  Washington 6:00pmKSTC NBALPAM 1130 KFAN
  Fri 24Denver 7:00pmFSNN NBALPAM 1130 KFAN
  Sun 26Memphis 2:30pmKSTC NBALPAM 1130 KFAN
  Tue 28@  Chicago 7:30pmKSTC NBATVHighDefAM 1130 KFAN
 

 

 

 

2005-2006 Timberwolves Regular Statistics
 

 
 PLAYER AVERAGES
       REBOUNDS  
 PlayerGGSMPGFG%3p%FT%OFFDEFTOTAPGSPGBPGTOPFPPG
 Kevin Garnett 44 4439.1.533.368.7912.209.0011.204.51.231.362.202.6021.9
 Ricky Davis 4 435.3.473.286.800.503.003.503.01.50.503.002.3016.5
 Ricky Davis (TOT) 46 4641.1.465.318.788.903.504.405.11.20.242.762.2019.4
 Marcus Banks 2 026.0.563.250.769.001.001.004.01.00.001.002.0014.5
 Marcus Banks (TOT) 20 116.0.438.304.860.20.901.102.0.45.001.252.106.4
 Mark Blount 4 028.5.677.000.5712.004.306.30.81.001.752.254.0011.5
 Mark Blount (TOT) 43 2527.8.523.000.7541.003.304.301.6.441.003.002.9012.3
 Troy Hudson 35 022.8.381.396.923.201.001.303.0.34.111.141.509.8
 Marko Jaric 44 4432.6.419.315.720.902.503.405.01.50.322.092.909.8
 Trenton Hassell 44 4433.3.491.364.727.901.602.502.3.57.431.522.809.1
 Eddie Griffin 44 1920.6.362.176.5501.804.506.30.6.202.30.641.805.5
 Rashad McCants 43 011.9.418.365.698.301.001.30.5.51.16.931.705.4
 Justin Reed 3 015.0.625.000.750.00.30.30.3.33.671.003.305.3
 Justin Reed (TOT) 35 09.6.366.000.646.40.50.90.2.17.17.511.602.6
 Anthony Carter 29 012.3.393.111.710.201.101.301.7.52.24.721.403.1
 Bracey Wright 2 04.0.333.000.500.00.00.00.0.00.00.00.003.0
 Richie Frahm 23 09.7.375.313.600.10.901.00.7.13.04.17.902.9
 Ronald Dupree 23 06.4.594.000.387.60.701.30.3.30.00.351.202.2
 Mark Madsen 37 110.5.560.000.375.801.602.50.1.35.19.461.801.0
Team Averages 44 0241.7.461.339.7439.529.639.120.56.36.213.821.891.3
Opponents 44 0241.7.437.364.74111.628.940.618.46.34.213.220.991.0
created: 02/02/2006,02:36 AM

 
 
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle