2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Byl Performanslarn Gecesi

Volkan Yein - Cumartesi, 25 Ocak 2014
NBA'de geçtiimiz gece oynanan maçlarda çok sayda öne çkan performans göze çarpt. Özellikle Carmelo Anthony, geceye damgasn vuran isimdi.

Carmelo Anthony, takm New York Knicks'in Charlotte Bobcats'i arlad maçta tarihe geçecek bir performans sergiledi. Maçn daha ilk çeyreinde özel bir gece yaatacann sinyalini veren Melo, bu çeyrekte att 20 saydan sonra hiç hzn kesmedi ve 23/35 saha içi isabet oranyla tam 62 say kaydetti. Takmn geri kalan sadece 63 say üretirken, New York Knicks maç 125-96 gibi farkl bir skorla kazand. Son çeyrein ortasnda kenara gelen Anthony, maçn kalannda sahaya girmemesine ramen Knicks tarihinin bir maçta en çok skor atan oyuncusu ünvannn sahibi oldu (Önceki rekor 60 ile Bernard Kinge aitti.). Melo ayrca bir oyuncunun Madison Square Garden'da att en yüksek sayya da erimi oldu (Dün geceye kadar Kobe Bryant idi.)

Orlando Magic, sahasnda Los Angeles Lakers' 114-105 malup ederken, genç oyuncu Tobias Harris 28 say ve 20 ribaundla maçn yldz oldu. Harris, bu maçta ald 20 ribaund ile kariyer rekorunu krd.

Toronto Raptors, geceyi Philadelphia 76ers deplasmannda geçirdi. Maç 104-95 konuk ekip Raptors kazanrken, maçn kahramanlar Kyle Lowry ve deMarr DeRozan'd. Kyle Lowry, maç 18 say, 10 ribaund, 13 asist ile tamamlad ve kariyerinde dördüncü kez triple-double yapt. Lowry'nin ön alandaki partneri DeMarr DeRozan da -16's son çeyrekte olmak üzere- att 34 sayyla kariyerinin en iyi maçlarndan birini çkartt.

San Antonio Spurs, Atlanta Hawks deplasmanndayd. Spurs maç 105-79 gibi çok rahat bir skorla kazanrken, Hawks adna gecenin tek olumlu olay, Kyle Korver'n serisini devam ettirmesiydi. Korver, maçtaki tek basketini ikinci çeyrein ortasnda atarken, bu üç saylk basket ile üst üste oynad 111'inci maçta üçlük atmay baard ve kendisine ait olan NBA rekorunu gelitirmi oldu.

Gecenin en heyecanl maçlarndan biri Brooklyn'de oynand. Sahasnda Dallas Mavericks'i konuk eden Brooklyn Nets, Bonak oyuncusu Mirza Teletovic'in alev ald maç 108-107 kazanmay baard. Teletovic, kenardan gelerek sadece 26 dakikada 34 say kaydederek maça damga vurdu. Bonak oyuncu maç içinde kulland 11 üç saylk attan tam 7 isabet çkartmay baard.

Ligin skntl ekiplerinden Detroit Pistons, sakatlk problemleriyle bouan New Orleans Pelicans' Palace of Auburn Hills'de arlad. Konuk Pelicans maç Eric Gordon'n bitime 1.9 saniye kala att basketle 103-101 kazand. Detroit Pistons'ta üçüncü çeyrekte 18 say üreten Brandon Jennings'in son çeyrekte say atamamas dikkat çekti. Pistons'n genç pivotu Andre Drummond da 21 say ve 20 ribaund ile oynad. Drummond, ald 20 ribaundla kariyer rekorunu gelitirdi.

Ligin iddial ekiplerinden Houston Rockets, sahasnda Memphis Grizzlies ile karlat. Yldzlar Dwight Howard ve James Harden'n çok tutuk oynad maçta skor üretmekte zorlanan Rockets'ta skor yükünü Chandler Parsons üstlendi. Maç 34 sayyla tamamlayan Parsons, maçn ikinici yarsnda att 10 üçlükle bu alanda NBA rekorunu krd ancak takmnn maç 88-87 kaybetmesine engel olamad.

Yldz oyuncular Rudy Gay ve DeMarcus Cousins'dan sakatlklar sebebiyle faydalanamayan Sacramento Kings, Dou konferas lideri Indiana Pacers'a zor anlar yaatt. Guardlar Isiah Thomas ve Marcus Thornton'n skorer oyunuyla maç uzatmaya tamay baaran Kings, güçlü rakibine uzatma sonunda 116-111 boyun edi. Sacramento'da Marcus Thornton, 16/27 saha içi isabet (7/15 üçlük) ile tam 42 say üretti ve kariyer gecesi yaad. Thornton, saylarnn 22'sini sadece ilk çeyrekte kaydetti. Isiah Thomas da 38 say ve 6 asistle Thornton'a yardmc olsa da bu efor, galibiyet için yetmedi. Indiana Pacers cephesinde de ad MVP tartmalarnda geçen Paul George 12/22 isabetle 36 say att ve takmn galibiyete tayan isim oldu.

 

lgili Dier Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

Kimler Online

Son 10 dakikada 1 misafir Aktif

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle