2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Andrew Bogut-Hoopshype Röportajı

Bekir Yusuf Alpay - Cuma, 22 Temmuz 2011

Avustralya basketbolunun en önemli ismi Andrew Bogut'un Amerikan basketbol sitesi Hoopshype'la yaptığı röportaj.

Soru:Her yaz Hırvatistan'a gider misin?
BOGUT:Evet, her yıl giderim.Orada ada kıyısında bir dairem var.Her yıl oraya giderim çünkü Avustralya'ya gittiğimde orada kış mevsimi oluyor.Bu nedenle Avustralya'ya gittiğimde hep kış.Her yıl eğlenmeye ve güneşin tadını çıkarmaya çalışırım.Ailem çok kalabalıktır ve çok arkadaşım var.

Soru:Yani Avustralya'da pek vakit geçirmiyorsun?
BOGUT:Offseason boyunca 2.5 ay gibi bir zamanımı Avustralya'da geçiririm, kalanını da Hırvatistan'da.Bu milli takımımın durumuna bağlı, Olimpiyatlara katılma durumumuza göre değişir.

Soru:Avustralya'da fazlasıyla Hırvatistan çıkışlı insan var.Avustralyalılarla Hırvat çıkışlı insanlar ve Hırvatlar arasındaki bağlantı nedir?
BOGUT:Geçmişe döndüğümüzde, Dünya Savaşı sırasında eski Yugoslavya'dan Kanada, Avustralya ve Amerika gibi ülkelere çok sayıda insan göç etti.Avustralya'ya göçmen olarak gelmek çok kolaydı.Yeni bir ülkeydi ve pekçok insana cazib geliyordu.Benim atalarım da bu şekilde geldi.Pekçok insan Hırvatistan'a geri döndü sonradan , bu da biraz rahatlama sağladı.Burada(Hırvatistan) yaz zamanı İspanya'daki gibidir.Kafeler, insanlar ve zamanlarını geçirmek adına yaptıkları şeylerle benzerlik vardır.Bir şeye ihtiyacınız olduğunda bunu yapmanız zaman alabilir ancak rahatlatıcı bir yerdir.Gerçekten biraz iyi zaman geçirip aklınızı ve vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.Özellikle benim için.NBA'de oynarken her şey çok çok çok hızlı olur.Burada daha rahat.

Soru:Avustralya veya Hırvatistan'da oynayıp oynamayacağın yönünde sorular alıyor musun?
BOGUT:Hayır.2003'teki Gençler Şampiyonası'ndan beri Avustralya için oynuyorum.16 yaşındayken Cibona Zagreb'le kontrat imzalayıp Hırvatistan'da oynayacaktım ancak sonra Australian Institute of Sports'la imzalayıp Avustralya'da kaldım.

Soru:Geride bıraktığımız sezonda takım kimyanıza ne oldu?
BOGUT:Emin değilim.Kimseyi suçlamak istemem.Birkaç yıl önce yaptığımız başarılardan sonra pek çok değişiklik yaptık.Belki çok daha fazla.Bunlardan bazıları finansal nedenlerden bazıları çekici geldiği için yapıldı.Yeni gelenler için kötü bir şey demiyorum ancak bu yıl bazı nedenlerden dolayı çok güçlü değildi ve bu da kötü bir sezon geçirmemizin nedeniydi.Bu yıl pek çok sakatlıklar da yaşadık.Ben, Gooden, Delfino sakatlıklarla uğraştık.Bazı noktalarda 3 veya 4 ilk 5 oyuncumuz sakatlık problemleri yaşadı.Sakatlıklar büyük rol oynadı bu durumda.Bu da yaşadığımız en büyük sorundu.

Soru:Küçük pazar takımlarında oynamak bazı oyuncular için sorun teşkil ediyor, senin bu "Süpertakım" görüşün nedir?
BOGUT:Pek çok star bir takımda oynadığı zaman bu ligin cazibesini arttırıyor bence.Ancak diğer taraftan bu durum Milwaukee, Cleveland ve Memphis gibi küçük pazar takımlarına zarar veriyor.Bu konuda çok dikkatli olmak gerek.Eğer her oyuncu kontratı bittiğinde "Hey ben Los Angele, New York veya Miami'de oynamak istiyorum." derse küçük takımları nereye götürür bu durum?Bu tür takımlar için büyük starları takımda tutmak çok zor.

Soru:Yani patronların toplu iş sözleşmesinde küçük pazar takımlarının şampiyonluk yarışına katılması için toplu iş sözleşmesinde değişiklikler yapması gerektiğini düşünüyor musun?
BOGUT:Öyle düşünüyorum.Gelir paylaşım olayına katılıyorum ancak hard cup'a katılmıyorum bu herkesi etkiler.

Soru:Dirsek sakatlığın nasıl gidiyor?
BOGUT:İyi.Daha iyi.Nisan'ın başında yine ameliyat olmam gerekti.Bucks da bana oynamayı bırakıp ameliyat olmamı söyledi.Acıdan tamamen kurtulmuş değilim ancak çok çok daha iyiyim geçtiğimiz sezondan.Antrenman yapıp şut çalışması yaptım geçtiğimiz ay ve şu anda geldiğim durumdan dolayı mutluyum.Ancak hâla yapacak çok şey var.

Soru:Bu durumda lokavt da senin sakatlığını toparlaman için iyi olabilir mi?
BOGUT:Kesinlikle bir artı.Ağırlık çalışmak ve rehabilitasyon süreci için zamana ihtiyacım var.Benim için pozitif bir durum.Lokavtın sonuna kadar para kazanamayabilirsiniz ancak pozitif tarafına bakarsak bu bana %100'üme gelmiş bir şekilde sezona başlamama olanak sağlayacak.

Soru:Sakatlıktan sonra ilk kez ağırlık kaldırdığında neler hissettin?
BOGUT:Çok zordu, çok zor.Acı verici ve sinir bozucuydu.Geçen sezon, hazırlık kampı başlayana kadar şut bile atmamıştım.Benim şut çalıştığım ilk gündü çünkü daha önceden çok acı çekmiştim.Bu, beni geçtiğimiz sezon kesinlikle etkiledi.Ancak bu süre içinde çalıştım ve hatrı sayılır bir sezon geçirdim.Ancak her gün bir savaştı.

Soru:Draft gününün ilerleyen günlerinde hakkında Minnesota'ya gideceğin yönünde çeşitli haberler çıktı.Bu konu hakkına bir yorumun var mı?
BOGUT:Genel menajer John Hammond hemen beni çağırdı bu haberin yanlış olduğunu bildiren rapor geldiğinde.Ben bu konuda sadece onun söylediklerini dikkate alırım ancak NBA her şeyden önce bir iş ve yarın gidebileceğinizi de hatırlamak zorundasınız.

Soru:Stephen Jackson takası hoşuna gitti mi?
BOGUT:Evet, oyuncuların ayrıldıklarını görmek üzücü ancak biraz daha iyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyorum.Sadece Jackson değil, Beno Udrih be Shaun Livingston da bize yardımcı olacaklar.Jackson'ın çok patlayıcı bir oyuncu olduğunu ve takımının kazanması için savaşan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Stephen'la oynayacağım için çok heyecanlıyım ve umarım takımımıza ihtiyacımız olan liderliğini getirebilir.

Soru:Stephen Jackson-Scott Skiless ilişkisi ilginç olabilir, değil mi?
BOGUT:Olabilir, ancak Skiles'ın Jackson'la problem yaşayacağını düşünmüyorum.Jackson her zaman %110'unu takıma veren bir oyuncu.Herhangi bir problem yaşayacaklarını düşünmüyorum.

Soru:Jennings gibi bir oyun kurucuyla oynamak nasıl?
BOGUT:Harika bir ilk yıl geçirdi ve ikinci yılında sakatlık yaşadı ve biraz inişli çıkışlıydı.Ancak her zaman çok çok çalışkan bir oyuncu.Onunla oynamaktan eğleniyorum çünkü oyunu üzerinde sezon içinde de sezon dışında da ne kadar çalıştığını görüyorum.İnsanların onun ne kadar çalıştığının farkına varmadıklarını düşünüyorum.Belki de onu Under Armour'la seyahat ederken görüp çalışmadığını düşünüyorlar ancak çok çalışkan biri.Çok daha iyi olacak, onun genç ve büyük potansiyeli olduğunu unutmamak gerek.

Soru:NBA'deki pivotlar arasında kendini nerede görüyorsun?
BOGUT:Sakatlıktan önce ilk 3'te olduğumu söyleyebilirdim.Ancak şu anda olanlarla birlikte ilk 5 veya 6 gibi bir yerdeyimdir.Hücumumda çalışmam gereken çok şey var ancak en iyi savunma yapan pivotlardan biri olduğumu düşünüyorum.Sezonun en iyi 2. savunma takımına bile seçilemediğimde biraz şaşırdım.Ligin blok kralı oldum ve bu da benim iyi ışık verdiğimi gösterir.

Soru:All-Star takımına seçilemedim?Bu durum hakkında kendini kötü hissediyor musun?
BOGUT:Bu yıl hak etmediğimi düşünüyorum.Ancak geçtiğimiz yıl biraz üzüldüm.Burası NBA.Al Horford hak etmişti çünkü onların takımı bizden daha iyi sıradaydı.Ancak geçtiğimiz yıl bizden daha kötü sırada olan takımın oyuncusu David Lee'yi çağırdılar.All-Star takımına seçilmek çalışmanızın en büyük amaçlarından biri ve umarım be gün ben de All-Star forması giyerim.

Soru:Potansiyel yurt dışında oynama ihtimalin hakkında ne düşünüyorsun?
BOGUT:Olabildiğim kadar sağlıklı olmaya çalışıyorum ve eğer Ekim ve Kasım geldiğinde pazarlıklarda hiçbir ilerleme olmazsa Avrupa, Avustralya veya dünyanın diğer taraflarındaki opsiyonlara bakacağım.Bu, gideceğim anlamına gelmiyor ancak kesinlikle teklifleri ve insanların söyleyeceklerini dinleyeceğim.Oynayıp biraz para kazanmak iyi.Ancak problemim ,diğer pek çok oyuncular gibi, kontrat sigortası.Bu yıl milli takımda oynayamayacağım çünkü sigorta ücretim çok pahalı ve herhangi bir kulüple de bu sorun olacak.

Soru:Oynama kararını net bir şekilde bitirecek favori bir yerin var mı?
BOGUT:Gerçekten yok.Hep Avrupa'yı denemek istemişimdir ancak asla bilemezsiniz.Favori bir yerim yok.Sadece pek çok ihtimal var.

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle